Alaska^^

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008

Najnowsze posty użytkownika:

Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: Alaska^^ dnia 03 października 2014 o 09:13
nikinga koń głównie był jeżdżony pod kątem ujeżdżenia + lonża raz w tyg i czasem jakieś skoki/tereny  😉
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: Alaska^^ dnia 02 października 2014 o 18:45
Koń na którym trenowałam jakiś rok (może nie cały). Myślę, że oprócz tego, że pozbył się brzucha, to pojawiły się też jakieś mięśnie.
Pierwsze zdjęcie- tak mniej więcej koń wyglądał jak zaczynałam z nim współpracę i drugie zdjęcie- po roku treningu.
ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach
autor: Alaska^^ dnia 28 sierpnia 2013 o 08:09
mnie odznaka przyszła przez ośrodek w którym zdawałam i czekałam jakiś miesiąc.

czy jesteście pewni,że na III  klasę sportową w ujeżdżeniu potrzebuje tylko 4 przejazdy w P na ponad 55%? bo ktoś mi ostatnio mówił,ze dzwonił do PZJ i poinformowano go,że 6 przejazdów.... jednak na stronie internetowej wg norm z 2010 (a nie mają  aktualniejszych) wynika,że 4...
i drugie pytanie: jeśli wyrobię normę na klasę sportową powinnam po prostu iść do (w moim przypadku) MZJ i przedłożyć im arkusze?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Alaska^^ dnia 02 stycznia 2013 o 22:27
karmię konia owsem, granulatem i oczywiście sianem, dla urozmaicenia daję też musli, jednak zastanawiam się czy zamiast musli nie przerzucić się na sieczkę.
Jak myślicie- sieczka czy musli?  :kwiatek:
Czy tylko finanse są barierą dla uprawiania jazdy konnej?
autor: Alaska^^ dnia 25 lutego 2012 o 22:52
wszystko zależy chyba od tego gdzie się mieszka, jakie się ma 'układy' itp. Jak by była taka oferta jaką proponuje Gaga w pobliżu mojego miejsca zamieszkania to na pewno bym skorzystała, ale ciężko coś takiego znaleźć.
Jeździłam kiedyś za darmo za to tylko, że 'ruszę' konia. Przyznam, że fajny układ i właścicielka bardzo w porządku, ale dojazd zajmował mi zbyt wiele czasu, żeby móc tam jeździć dłużej.
Teraz nie mam w ogóle czasu na takie 'wycieczki', jeszcze kilka razy w tygodniu (przez naukę). Dlatego jak to zawsze było muszę polegać na rodzicach. W sumie nie narzekam bo póki mają kasę to jeżdżę regularnie i na 'odpowiednim' poziomie, ale myślę, że to nie jest tak, ze ludzie teraz stają się leniwi i dlatego nie mogą jeździć. Oczywiście, że są takie rozpieszczone dzieciaki, które przychodzą pięć min przed jazdą i liczą, że koń się zam wyczyści itp (takim rodzice zwykle bez problemu wszystko opłacają), ale ciężko znaleźć dobrą ofertę możliwości jazdy za pracę. Jak już się coś znajdzie to często konie są albo niezajeżdżone (jak ktoś już wczesniej wspominał), albo ciężko wypracowana jazda wygląda tak, że jest 8 koni w zastępie (oczywiście nie mówię, że wszędzie tak jest!). Zresztą spotkałam się z czymś takim, że w stajni sportowej można było popracować sobie przez 3 dni a w zamian za to miało się godzinę jazdy 🙄 (praca wcale nie była taka łatwa i lekka). W tym wypadku nie dziwię się, że mało osób na coś takiego przystawało, chociaż były takie osoby. Zresztą ja w sumie znam sporo osób które albo pracują za jazdy, albo usilnie szukają takiej mozliwości.
Jak już pisałam to nie do końca dotyczy mnie ten problem, szczególnie, że nie mam czasu aktualnie, żeby częściej się pojawiać w stajni, a co dopiero pracować, ale z drugiej strony też macie rację, że jak się bardzo chce to coś się w końcu znajdzie. Inna sprawa, że niektórych stać na rekreację, ale chcieliby 'coś więcej', a to już jest kosztowne i niektórzy myślą, że za pomaganie, czy nawet pracę znajdą kogoś kto by mógł zapwenić odpowiednie treningi i najlepiej jeszcze starty, a to graniczy z cudem.
Może dużo osob oczekuje zbyt wiele, w zamian za pracę przy koniach...

odbiegając trochę od tematu (ale tylko trochę  😉 ). Za dwa miesiące wybieram się na moje najdłuższe wakacje  😎 do Anglii. Będę tam pomagała w niedużej stajni zawodniczki WKKW, jest to traktowane jako staż (bo nie mam jakiegoś super doświadczenia jeśli chodzi o pracę w stajni) i zakwaterowanie, minimalną pensję, indywidualne treningi 3 razy w tyg minimum, mam za pracę 5 dni w tyg od 8 do 16. Dodam, że nie wyjeżdżam w celach zarobkowych tylko po to, żeby zdobyć większe doświadczenie i poza tym uwielbiam Anglię. Takich ofert jest sporo i calkiem inaczej traktują tam młodych ludzi, którzy chcą zdobyć doświadczenie (oczywiście znowu są od tego wyjątki, jak wszędzie...).
To taka dygresja do tego, że jednak często za granicą
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Alaska^^ dnia 03 października 2011 o 20:46
Co powiecie o stajni w Konarach na Zielonej??


świetna atmosfera, świetni ludzie (oczywiście włącznie z Panią Instruktorką , która dzisiaj wykazała wręcz anielską cierpliwość na naszym treningu  😉 ),
w ogóle uwielbiam tam spędzać czas 😉
czapsy i buty
autor: Alaska^^ dnia 07 maja 2011 o 19:56
ja też posiadam sztyblety Hippica Elite i muszę powiedzieć, że są megawygodne i ładnie leżą na nodze, faktycznie zamek czasem potrafi się rozpiąć do połowy, ale na szczęście stosunkowo rzadko się to zdarza (odpukać)😉
wcześniej miałam przez 4 lata sztyblety ze skóry ekologicznej, zakupione w go sporcie i były niezniszczalne.
Przymierzałam też sztyblety od Pawła Krzyśka (ten podstawowy model) i były dla mnie trochę za szerokie, szczególnie w pięcie i sprawiały wrażenie sztywnych, chociaż pewnie by się rozbiły, jednak wybrałam hippica, właśnie ze względu na wygodę.
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Alaska^^ dnia 22 października 2010 o 19:32
do Tabuna przyjmują tylko dzieci? co to za polityka? 😉
Kobylka [*] - fundacja nasza szkapa
autor: Alaska^^ dnia 07 października 2010 o 17:25
[*]
100dniowka
autor: Alaska^^ dnia 01 października 2010 o 13:38
honey, Wierzynek ma okropne jedzenie...nie wiem w ogóle skąd się wziął ten jego monopol😉 oni coś mają wspólnego z I LO bo ciągle widzę tam ich samochód, zresztą uczniowie ILO mieli (przynajmniej w tamtym roku) jakieś zniżki w Wierzynku  🤣
100dniowka
autor: Alaska^^ dnia 29 września 2010 o 13:23
300 - 350 + osoba towarzysząca... do tego fryzjer, kiecka, buty... dla mnie to już dużo  😉 A u was?

honey, chodzisz do I/V LO? czy do którego?  😉 studniówka w muzeum narodowym to jakaś porażka (za ciasno, schody i w ogóle)

dużo osób z waszej klasy nie wybiera się na studniówkę, bądź idzie bez partnera?
Top model-zostań modelką
autor: Alaska^^ dnia 23 września 2010 o 10:23
emade, dokładnie, nie wiem czemu tak się doczepili do Kasi...moim zdaniem ładnie wyszła na zdjęciu
a ta sesja i w ogóle cały poligon to jakaś porażka.
Top model-zostań modelką
autor: Alaska^^ dnia 22 września 2010 o 20:26
ale ja wcale nie napisałam, że to nie jest łamanie regulaminu, tylko, że moim zdaniem (podkreślam-moim zdaniem) jest lepiej, żeby wygrał ktoś kto na to zasługuje-najlepszy, bo to jest konkurs i skoro pozwalają na omijanie regulaminu to nie mogą dawać taryfy ulgowej komuś dlatego, że nie ma żadnego doświadczenia i np. nie jest tak ładny (czy po prostu nadający się na modelkę- bo uroda to kwestia sporna 😉 ) jak ktoś kto ma doświadczenie, zresztą to jest show, tak jak też Mam Talent i nie chodzi tu tylko o promowanie osób ale przede wszystkim niestety o oglądalność, dlatego pozwalają na łamanie regulaminu (jeśli chodzi o doświadczenie) bo inaczej mogłaby to mieć dość niski poziom (patrząc na niektóre laski zgłaszające się do top model  :icon_rolleyes🙂
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: Alaska^^ dnia 20 września 2010 o 14:06
a ja sobie kupiłam w wakacje w Anglii takie:swoją drogą ja chyba jestem za wysoka na 11-centymetrowe szpilki...(jeśli ktoś by to chętnie odsprzedam)
Top model-zostań modelką
autor: Alaska^^ dnia 18 września 2010 o 15:14
oczywiście, że supermodelki to nic takiego, ale dałam tylko taki przykład, oprócz Kasi ktoś tam jeszcze miał podpisany kontrakt chyba w Mediolanie, dziewczyna stwierdziła, że to takie nieduże doświadczenie... w każdym razie regulamin z tego co wiem zakazywał jakiegokolwiek doświadczenia, ale widać, że od tego odeszli (może i lepiej, żeby top modelką została dziewczyna z doświadczeniem ,a przynajmniej ładna)
Top model-zostań modelką
autor: Alaska^^ dnia 17 września 2010 o 19:10
ten program jest mega śmieszny, nie rozumiem czemu laski nienadające się zupełnie na modelki, niskie i w ogóle jednym słowem brzydkie, biorą udział w takich programach (przecież jak ktoś je publicznie zjedzie to tylko się podłamią)

anyway, moją faworytką jest Kasia Smolińska, może po części dlatego, że ją znam i jest na prawdę sympatyczna i przede wszystkim jest bardzo ładna (a to, że ma doświadczenie- to nie tylko ona;z tego co słyszałam są tam też dziewczyny z supermodelek...)
Zabawa w szczytnym celu :)
autor: Alaska^^ dnia 21 sierpnia 2010 o 18:56
219,35
Fobie - czyli czego się boicie
autor: Alaska^^ dnia 22 lipca 2010 o 17:49
Rzucę to hasło o końcu świata facetowi jak wróci z wakacji  😎
I ja się boję tych świrów co się przebierają, a potem stoją mi na rynku nieruchomo  👀

i masz prawo się ich bać bo mojej przyjaciółce taki świr właśnie, chciał przyrąbać plastykowym toporem bo za głośno powiedziała co myśli o jego przebraniu...i przestał być nieruchomy, bo nawet zszedł z tej swojej skrzynki  🙄
ja się ich nie boję, ja ich nienawidzę

a boję się, że parasol mi się złamie lub jakoś wywinie i będę musiała nim rzucić i uciekać ;d
przyjazn damsko-meska. mozliwe?
autor: Alaska^^ dnia 01 lipca 2010 o 15:39
fanelia, może poczekaj trochę, poznasz lepiej 'tego drugiego' 😎 i wtedy Ci będzie zdecydowanie łatwiej zadecydować (zresztą jak ten drugi na razie nic do Ciebie nie czuje to myślę, że nie ma co się wyrywać i siłą rzeczy trzeba poczekać na jakiś rozwój sytuacji)

ja osobiście uważam, że nie istnieje coś takiego jak przyjaźń damsko-męska, niestety. Nieraz już myślałam, że ktoś jest moim przyjacielem po czym słyszałam: 'podobasz mi się' i te słowa niszczę po prostu wszystko (no chyba, że się też czuje coś więcej do tej osoby, ale tu mowa przecież o przyjaźni...)
wpadki i anegdoty ze szkoly, uczelni czyli co my i nauczyciele mowimy glupiego
autor: Alaska^^ dnia 11 czerwca 2010 o 19:04
a moja nauczycielka od geografii ciągle wszystko czyta z podręcznika, jak tylko oderwie od niego wzrok i próbuje coś powiedzieć swoimi słowami to zwykle nie bardzo jej to wychodzi...jej najgłupsze teksty to np.:
'jesień, zima naszego lata w Australii'  🤣
'lodowce są na stałe pokryte lodem'
'żółtoziemy zawdzięczają swój kolor związkom aluminium zawartym w glebie'
'deszcz to kropelki deszczu'
'dość bardzo zaludniona'
'koła obracają się koliście' (to co do fal było)
'wody mineralne szczególnie siarkowe zawierają kwas siarkowy'
'skały okruchowe czyli okruch to osadzają się okruchy'  🙄
nasza klasa prowadzi taki zeszyt i zapisujemy to wszystko, ale to przestało być śmieszne bo to ma miejsce w jednym z najlepszych LO w krk i większość chce zdawać rozszerzoną maturę z geografii
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Alaska^^ dnia 01 czerwca 2010 o 18:21
[quote author=Luśka link=topic=196.msg605233#msg605233 date=1275373982]
Dzięki, to w takim razie coś starego znalazłam. o pensjonacie z hala w Staniątkach.
[/quote]

to pewnie coś starego, bo z tego co wiem to początkowo mieli prowadzić pensjonat
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Alaska^^ dnia 01 listopada 2009 o 14:55
Ktoś wie jak nazywa się trener w Paczółtowicach? I jakie macie o nim opinie?


mogę Ci tylko powiedzieć jak się nazywa- p.Russel
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: Alaska^^ dnia 09 sierpnia 2009 o 20:44
szukałam wiadomości na forum na temat prawidłowego półsiadu i nie mogłam znaleźć (jeśli jest taki temat to przepraszam)

chodzi o to, że niedawno zetknęłam się z dwoma szkołami półsiadu. Pierwsza i chyba najczęściej praktykowana głosi, że jeździec ma się"oprzeć" w strzemionach, ma się unieść trochę nad siodłem i punkt oparcia w strzemionach ma być mniej więcej pod środkiem ciężkości, a druga, że jeździec ma pozostać w siodle, ale przechylić się, "ramionami wyjść w przód".
Jaki półsiad jest prawidłowy? Proszę o zdjęcia takiego mniej więcej idealnego półsiadu :kwiatek:
Też zastanawia mnie w jakim stopniu trzeba się pochylić w tym "tradycyjnym" półsiadzie. Bo niedawno instruktorka powiedziała, że trzeba się jak najmniej pochylać (wręcz tak jakby się stało w strzemionach :icon_rolleyes🙂, tyle, ze ja zawsze myślałam  (i zawsze tak jeździłam), że w prawidłowym półsiadzie powinna być zauważalna linia: punkt oparcia->raniona->tył głowy ??? (mam nadzieję, że wiecie o co mni chodzi w tym wszystkim 😉)
Odznaki PZJ
autor: Alaska^^ dnia 31 lipca 2009 o 11:29
mam pytanie: czy na brązowej odznace skoki trzeba jechać w półsiadzie? (słyszałam ostatnio od koleżanki, że cały parkur trzeba przejechać w półsiadzie...)
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: Alaska^^ dnia 09 czerwca 2009 o 13:55
Wczorajsze wożenie...niestety sam step,bo kumpel w kłusie zamiast robic mi foty to robił zdjecia trawie i sie bateria rozładowała... 🙄J a jak zawsze przy fotach patrzenie w grzywe,garb,kombinowanie łapami i zapominanie o utrzymaniu konia w ruchu na przód stąd koń szedł jakby chciał a nie mógł...prosze o uwagi 😉


wiesz wg mnie nie ma tu czego za bardzo oceniać, ponieważ sama już wcześniej wytknęłaś sobie te najbardziej rażące błędy, zresztą w stępie...
no ale: dłonie wyżej (masz jakoś dziwnie je ustawione- "postaw" je tak naturalnie, a nie obciągaj ich w dół), patrz się przed siebie, cofnij trochę tą głowę, pięty jeszcze minimalnie obciągnij . Na tym drugim zdjęciu wydaje się, że działasz piętą a nie łydką, niestety nie mogę tego stwierdzić na 100% bo trawa wszystko zasłania, ale wnioskuję to z tego, że kolano poszło Ci w górę i masz takie spięte mięśnie nóg.
Na razie skup się na tych błędach i nie zapominaj o tym że koń ma iść energicznie🙂
Niech jeszcze ktoś inny się wypowie- odemnie tyle.
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Alaska^^ dnia 18 maja 2009 o 15:05
ja się chyba wybiorę na skoki (pokibicować oczywiście 😉)
a Gosia Bryła które zajęła miejsce?
Bryczesy
autor: Alaska^^ dnia 11 maja 2009 o 13:38
może w Amigo? najtańsze białe są za 119zł chyba, jakieś rewelacyjne nie są ale na pewno lepsze niż z Decathlonu.
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Alaska^^ dnia 15 marca 2009 o 16:57
U nas jest round pen o średnicy 16 m i ostatnio odcięłam te 4 m....strasznie wąziutka musi być  👀


uwierz mi że świetnie się jeździ na tej hali i wcale nie jest za wązka

denerwują mnie wypowiedzi osób, które oceniają jakąś stajnie a nawet tam nie były (lub widziały ją zza płotu)

a i jeszcze odnośnie Staniątek: wiadomo, że 1000zł to dużo dla tych którzy nie mają kasy ale uważam, że cena jest adekwatna do warunków jakie tam są, zresztą jeśli komuś to nie odpowiada no to trudno przecież nikogo sie nie zmusza do tego, żeby tam trzymał konie (i uważam że niepotrzebnie wykłócać się tutaj czy to drogo czy nie)
pozdr
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: Alaska^^ dnia 13 stycznia 2009 o 17:27
pod tym linkiem znajdzecie co nieco o większości stajni w Krk
www.stajniekrk.darmowefora.pl (również o boksach)
pzdr
Kupuję sprzęt, a mam go już za dużo/nie mam konia/inne ;)
autor: Alaska^^ dnia 01 stycznia 2009 o 17:11
ja na szczęście jeżdżę w stajni gdzie konie rekreacyjne mają wszystko-począwszy od szczotek, a kończąc na ochraniaczach, owijkach i białych czaprakach (na zawody)
Ale znam ośrodej jeździecki gdzie do dyspozycji są tylko kulbaki 🙄i większość jeździców ma swoje siodło (trudno się dziwić bo kulbaki są zwykle niewygodne, szczególnie jak ma się w nich skakać...)
Sama jeździłam w stadninie i to sportowej gdzie konie nie miały nawet szczotek, więc były dwa wyjścia -albo kupujesz szczotki albo nie czyścisz konia 🤔