M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Słuchajcie, ile sie płaci ekipie wykończeniowej ? 
Jestem totalnie zielona w tym, dostałam pierwsza wycenę i tak nie wiem do czego sie porównywać.
🙇
Arimona, weź wycenę też od innych ekip.
yegua,
Taki mam plan jeszcze, ale wydaje mi sie te polecone które juz mam mogą być nie najtańsze zupełnie i chce sprawdzić ile przepłacam dokladnie. Kogo nie pytam wszyscy odradzają swoje ekipy, jakies kosmiczne problemy maja, a mam na razie tylko dwie ze ktoś rzeczywiście był bardzo zadowolony.
Arimona, ale Ty nie przeplacasz. Braliśmy ekipę ze średniej półki cenowej i o nic nie musieliśmy się martwić. Praca wykonana na czas, solidnie i że świetnym kontaktem. Teraz ta sama ekipa będzie wykanczała kolejne mieszkanie w mojej rodzinie. Lepiej zapłacić więcej i mieć dobrze niż mniej i płacić innym za poprawki.
ovca   Per aspera donikąd
28 marca 2016 19:31
Arimona, ale Ty nie przeplacasz. Braliśmy ekipę ze średniej półki cenowej i o nic nie musieliśmy się martwić. Praca wykonana na czas, solidnie i że świetnym kontaktem. Teraz ta sama ekipa będzie wykanczała kolejne mieszkanie w mojej rodzinie. Lepiej zapłacić więcej i mieć dobrze niż mniej i płacić innym za poprawki.


yegua
Ty jesteś z Wro? mogłabym prosić o namiary na ekipę?  :kwiatek:
ovca, jasne, ale muszę najpierw ich spytać.
Ovca jeśli szukasz ekipy do wykończenia mieszkania to od lipca/sierpnia mamy jeszcze terminy  😁
Arimona, jutro prześlę ci namiary do 3 sprawdzonych ekip z okolic Warszawy, porównasz sobie wyceny 🙂
Gdzie macie ubezpieczone mieszkania? Wydaje mi się, że był wątek o ubezpieczeniach ale nie mogę znależć
Ktoś może użytkuje albo zna się, albo zna kogoś kto ma/zna się? 😉
Temat: Powietrzna pompa ciepła. A porównanie z eko groszkiem to już w ogóle bajka🙂



U znajomych jest, ale chyba tylko wodę tym grzeją, bo normalnie ekogroszkiem palą zimą.
yegua,
No tak zakładam jak mówisz, tylko przepłacić mniej niż 100 % 🙂
p.,
Byłabym wdzięczna  :kwiatek:
ja mam w ergo hesti i jestem super zadowolona-likwidowałam dwie szkody
a może korzystał ktoś z Compensy
rozpoczynam remont mieszkania, ostatnio oglądałam meble kuchenne, początkowo byłam zdecydowana na fronku drewniane, ale oglądałam kilka kuchni z MDF i nie dużo wizualnie różniły się . Teraz to już sama nie wiem bo nie zakładałam ograniczonego wydatku , ale sądzę ,że roznica w cenie będzie spora. Ma ktoś może jakieś porównanie ?  :kwiatek:
Na szybko - jaki mop parowy polecacie do gresu? No chyba, że macie jakieś inne patenty. Chodzi mi o to by często i szybko zmyć podłogę na parterze (2 dzieci docelowo+kot+pies).
Mimibell drewniana będziesz mieć 30 lat jak będziesz dbać, z mdfu 20 lat czy będziesz dbać czy nie o ile będzie dobrej jakości 😉 różnica cen jest ogromna, wiec jeśli nie planujesz kuchni na pokolenie to bierz mdf, ja nie sądzę abym wytrzymała 20 lat w takim samym wystroju wiec kuchnie brałam.z myślą o najbliższych 10-15
DoSia My planujemy powietrzna pompe ciepla! Do tego ogrzewanie podlogowe w calym domu i awaryjnie kominek. Takie rozwiazanie, to u Niemcow standard. Nie znam nikogo, kto bylby niezadowolony. Jesli ludzi stac, montuja do pompy fotowoltaiki na dachu i grzanie w ogole wychodzi tanio. Dodam moze, ze trzeba miec juz dom energooszczedny raczej do takiej zabawy, bo inaczej podaz ciepla moze byc faktycznie za mala.
ogórek my korzystamy z Compensy od chyba 7-8 lat. Na razie ok, ale nie mieliśmy żadnych szkód. Ostatnio wykupiliśmy ubezpieczenie od razu na 3 lata bo składka była niewiele większa niż ta za rok  😉.
Ja po pół roku w nowym miejscu mogę tylko powiedzieć ze uwielbiam to mieszkanie 🙂 w większości jest skończone zostało wyposażenie szafy i dwie ściany w salonie parę drobiazgów, tylko ciągle robimy u kogoś zamiast u siebie 😉 ale co tam, w przerwach i późnymi wieczorami obsadzam ogródek w moja wizję florystyczna 😉
Panduraska to teraz zabiłaś mi cwieka... A masz może wiedzę jakiej klasy energetycznej powinien byc budynek, żeby pompa ciepła (powietrzna) dała sobie radę sama (bez dodatkowego ogrzewania)?
Panduraska to teraz zabiłaś mi cwieka... A masz może wiedzę jakiej klasy energetycznej powinien byc budynek, żeby pompa ciepła (powietrzna) dała sobie radę sama (bez dodatkowego ogrzewania)?

Tam gdzie planujesz kupic pompę powinni Ci dobrac odpowiednia do budynku.Jeżeli tego nie robia to kupuj gdzie indziej. Ja zrezygnowałam z powietrznej na korzyść ziemnej z kilku powodów. Po pierwszej jest zdecydowanie mniej wydajna, dużo pracuje na grzałkach, hałasuje i leci z niej woda. Jak policzyłam koszty instalacji to się okazało że za niewiele więcej mam ziemną (lepszą ). Jeżeli koszty są dla Ciebie ważne i nie przeszkadza Ci wsypywanie, to idż w ekogroszek.
escada, dziękuje pewnie będzie mdf 🙂
Dosia majowa My bedziemy stawiac dom o parametrach ok. KFW 40 (nie wiem, jaka jest polska nazwa). Firma budowlana wspolpracuje z konkretnym producentem robiacym cala instalacje, ale szczerze, to wiecej o konkretach wie moj maz. Na odwiert sie nie decydujemy, bo to +10tys. euro razem z dotacja. Drogo..

majowa Pompy powietrze nie musza halasowac- kwestia klasy urzadzenia. Sasiedzi maja moze 20m od naszej sypialni i nic absolutnie nie slychac. Decydujemy sie na pompe m.in. dlatego, ze piece na ekogroszek nie przekonuja nas w kwestiach wydajnosci. Mamy takowy jakis super firmy w obecnym domu (wynajmujemy mieszkanie) i sredni to interes dla wlasciciela. No i jest glosny bardzo, co przy budowaniu domu na plycie i niemoznosci wstawienia dziada do piwnicy skutkowac bedzie halasem w domu.
Mimibell Też się zastanawiam nad kuchnią, znalazłam kilka inspiracji w necie, ale żadna mnie jakoś nie przekonała. Raczej nie chcę białej kuchni z lakierowanymi frontami... chyba większość znajomych takie ma.

Do wprowadzki już tuż tuż. Mam teraz zagwozdkę z kuchnią. Też zastanawiam się na frontami (materiał,kolor), ale dzisiaj bardziej męczy mnie jak rozplanować szuflady, szafki. Doradzicie? Kształt kuchni to litera U, odwrócona. Po prawej stronie jest płyta grzewcza i  zostaje 120cm dł i 83 wysokości do zagospodarowanie. Po lewej stronie podobne wymiary. Pod oknem (szczyt litery U) jest od lewej zmywarka, mini cargo, zlew. Dodaję bardzo wstępny rysunek kuchni.

Dodam małą zajawkę naszego salonu.

majowa Pompy powietrze nie musza halasowac- kwestia klasy urzadzenia. Sasiedzi maja moze 20m od naszej sypialni i nic absolutnie nie slychac. Decydujemy sie na pompe m.in. dlatego, ze piece na ekogroszek nie przekonuja nas w kwestiach wydajnosci. Mamy takowy jakis super firmy w obecnym domu (wynajmujemy mieszkanie) i sredni to interes dla wlasciciela. No i jest glosny bardzo, co przy budowaniu domu na plycie i niemoznosci wstawienia dziada do piwnicy skutkowac bedzie halasem w domu.
Tak to jest że krawiec kraje jak mu materii staje. U Was są inne technologie budowy. Na płycie też w Polsce budują ale to rzadkość. Materiały przy doborze ogrzewania maja znaczenie. Pompy ciepła w nas są też bardzo drogie i słabo sie to opłaca. Gdybym miała gaz to bym sobie d.. pompą nie zawracała.
Dobrej pompy powietrznej z 20 m nie słychać ale.... ona będzie ustawiona przy domu. Warto ja ustawić tam gdzie nie ma okien i sypialni.
majowa Wiem, ze nie przy sypialni itp. 🙂 Wykonczyloby mnie wieczne huczenie. U nas niestety tez gazu nie ma. Trzeba byloby wkopac zbiornik, tak jak maja sasiedzi. Masz racje tez do plyty. Koszt budowy piwnicy w DE, to m.in. 45tys euro (najczesciej duzo wiecej), wiec wszyscy oszczedzaja. Inna sprawa to fakt, ze nawet najlepiej zaizolowana piwnica powoduje duze straty cieplne, a na to sie tutaj patrzy bardzo. Na domy budowane w okreslonych normach jest mozliwe wziecie korzystnego kredytu ze specjalnego funduszu i ludzie chetnie korzystaja z tej opcji.

nada Szczeka mi opadla! Piekny kominek!! Nie masz mozliwosci wybrania sie do profesjonalnego projektanta kuchni? Najczesciej robia wycene zupelnie niezobowiazujaca i robia ci  caly projekt  😎 My bylismy jakis czas temu na targach budowlanych i zakochalam sie na zaboj w niektorych wyposazeniach szafek, ktore zaprezentowal nam mily pan.
Czy ktoś ma za sobą temat montowania izolacji akustycznej w bloku? Chodzi o wytłumienie dźwięków dochodzących od sąsiadki z góry. Słyszę dosłownie wszystko...
Pandurska Niby możliwość taka jest, w rodzinie mamy firmę produkującą meble tylko..... Terminy mają oooodległe, a nam się mocno spieszy by w końcu zamieszkać razem, dwa, właścicielka jutro bierze ślub i wyjeżdża na miesiąc miodowy, trzy można pogadać z współwłaścicielem ale to jej świeży eks mąż więc sytuacja niezręczna. Ale masz rację, może jakimś cudem podjadę do firmy projektującej meble...popytam o terminy, o rozwiązania.

Cholernie ciężkie jest pogodzenie opieki nad młodym, wizytami w szpitalu i mgr (mam teraz zjazd i masę rzeczy do zrobienia), nie wspominając już o pracy.

p.s. miło mi, że Ci się podoba. Kominek miał wyglądać inaczej, ale naszego majstra poniosło 😉 Dzisiaj mąż montuje parapety drewniane... domek coraz bardziej domem się staje  💃

aaaa.... siedze już drugi dzień na necie w poszukiwaniu drzwi prysznicowych, najlepiej przesuwnych o szer. 160 cm, może być i 165. Co znajdę coś przystępnego to nie mogę się z firmą skontaktować, co zal licho? A może Wy się na jakąś fajną ofertę natknęłyście? Byłabym baaardzo wdzięczna  :kwiatek:
Dworcika   Fantasmagoria
31 marca 2016 18:08
escada, żartujesz? Już pół roku?! Ale to leci... 🙂

nada, faaajny salon 🙂 Masz gdzieś jakąś wizualizację z kominkiem? Jak miał wyglądać? 🙂
Dworcika Jeśli chodzi o kominek to na papierze najpierw wstępnie narysowaliśmy jak chcemy by wyglądał (miał być o połowę niższy), a następnie nasz pan Jurek, który położył każdą cegłę w domu dokonał dzieła, a że jakoś zakończyć się szybko mu nie udało to mamy taki wysoki 🙂 i nie żałuję, zawsze uśmiecham się patrząc na kominek. Właściwie w całym domu i na podwórzu każda rzecz ma jakąś historię co niesie dodatkową wartość za sobą. Może prościej byłoby wziąć ekipę i mieć z głowy, ale raz, że nie mamy na to kasy, a dwa, że nikt nie włożyłby tam tyle serca co mój mąż i pan Jurek 🙂

Wkleję kilka zdjęć naszego miejsca na ziemi (szukaliśmy działki ok 3 lat).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się