Konie czystej krwi arabskiej

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
23 kwietnia 2016 07:53
derby glowa do gory - jesli ma kochany dom, to pamietaj, ze bedzie jej dobrze tam 🙂 A ona na pewno za Toba tez teskni 🙂  :przytul:


Wrzucam foto mojego SIWEGO juz araba z wczoraj 😉




derby przytulam  :przytul: Ja też tęsknię za Czesiem, nie ma dnia w którym bym o nim nie myślała ale cóż, takie życie 🙁
ganasz jeśli ktoś kupuje konia stricte do sportu to jeżeli się nie sprawdzi wymienia go na innego.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 kwietnia 2016 07:57
Dobry dom ma....ale mi jej brakuje🙁

Już nawet nie sprawia mi radości jako takie..jeździectwo....wsiadam jak trzeba....ale...już nie tak samo🙁


Mam nadzieję, że kiedyś "będzie do sprzedania" ......
jeśli ktoś kupuje konia stricte do sportu to jeżeli się nie sprawdzi wymienia go na innego. właśnie traktuje konia jak sprzęt sportowy, bez sentymentów ale ... jeżeli koń ma drogą do wyleczenia kontuzję to puszcza za swoją kaskę na łąki  i kupuje nastepnego ?,  jeżeli nastepny się nie sprawdzi wymienia go na kolejnego ? podrzuca miłośnikowi? czy do handlarza? To jak z psami, stary do schroniska, nowy na kanapę?
Jeja Ganasz przykro mi ze masz takie doswiadczenia z jezdzieckim swiatem...ja na szczescie takich nie mam...
[quote author=zduśka link=topic=752.msg2533504#msg2533504 date=1461387062]
Sivrite w sumie to nawet o tym nie myślałam  😎
Ale nie zgodzę się w kwestii rajdów. .bo czysta krew arabska właśnie najlepiej się w nich sprawdza.  Mają do tego idealne warunki - są mocne i wytrzymałe,  folbluty to konie na krótkie dystanse a araby odwrotnie.  Wiadomo,  że tutaj trzeba brać pod uwagę pochodzenie i przeznaczenie  ( konia z linii pokazowej nie puscisz bezmyślnie w rajd licząc,  że będzie wszystko wygrywać - i nie mówię tutaj o rajdzie na poziomie P bo to każdy przejdzie gorzej cxy lepiej )
[/quote]

Pisałam to chyba ze dwie wiadomości wcześniej, że ludzie nie rozróżniają rajdów sportowych od kilkudniowych rajdów stępo-kłusem po lesie. Do tego pierwszego praktycznie tylko araby, do drugiego - każdy koń. Tak, jak 50 cm skoczy Ci każdy koń, tak przeczłapać kilka dni może każdy. Nie mówię, że do Dubaiu nadaje się każdy, chyba jeszcze nie widziałam na CEI* innego konia niż araba. Źle mnie zrozumiałaś. 😀 Przyznam, że powoli zaczyna mnie wkurzać to, że 99% społeczeństwa jeździeckiego u nas w kraju uważa, że rajdy to stępowanie po lesie. To pokazuje, jak bardzo ta konkurencja jest u nas w powijakach.

Szamanka
, bardzo piękny, czysty koń. Mój jeszcze nie zaznał czystości, za chłodno u nas.

EDIT: O, właśnie, już widzę z wczoraj nowy temat "Majówka - Rajdowo"? Nie, nie rajdowo. Kurde, muszę na to wymyślić sobie jakąś roboczą nazwę, żeby można było zrozumieć, o czym mówię :P.
ganasz nie ma na Twoje pytania jednej odpowiedzi, jest ich tak dużo jak wielu jest ludzi z różnymi charakterami. Jeżeli ktoś jest nastawiony tylko na sport, wygrywanie, stawianie coraz wyższych poprzeczek to pewnie często jest tak, że traktuje zwierzę przedmiotowo. Patrz wyścigi chartów- tam nie ma sentymentów, nikt się nie bawi w trzymanie powyścigowych staruszków, bo z tego kasy ani żadnych profitów nie ma a wręcz przeciwnie- są kosztotwórcze. To jest biznes.
RatinaZ to nie tylko moje obserwacje, wystarczy wspomagać fundacje dla koni niechcianych i wszystko jasne..
jest tak jak napisała larabarson trzeba umieć się określić ale też być odpowiedzialnym za to kogo się oswoiło  😉 to tak nawiązując do dyskusji o porzytku z koni arabskich. Trzeba wiedzieć dlaczego akurat koń arabski pod dach 😍
BUCK   buttermilk buckskin
23 kwietnia 2016 13:16
Sivrite  
EDIT: O, właśnie, już widzę z wczoraj nowy temat "Majówka - Rajdowo"? Nie, nie rajdowo. Kurde, muszę na to wymyślić sobie jakąś roboczą nazwę, żeby można było zrozumieć, o czym mówię :P.



porzucam propozycje 🙂  "Majówka - Trekkingowa"  🙂  trekking rozumiany jako dłuższy wyjazd konny, nie koniecznie górski 😉 🙂  pozdrawiam  :kwiatek:  🙂

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
23 kwietnia 2016 13:35
U mnie , w Bieszczadach - rajd po Bieszczadach to dluzszy wyjazd w teren, natomiast wyjazd trekkingowy bedzie rozumiany jako teren z przeszkodami 😉
BUCK   buttermilk buckskin
23 kwietnia 2016 13:46
😀  trekking zawiera w sobie tyle samo "odmian" ile zawiera ich słowo jeździectwo  😀  na swoje "jeździectwo" ukułam sobie określenie "trekking mazowiecki" 😉  w ogóle trekking wywodzi się od słowa wędrówka, zatem wędrówka konna, łatwiejsza, trudniejsza, górska, nizinna wpisuje się w to rozumienie 🙂  trekking rekreacyjny 😉 

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
23 kwietnia 2016 13:55
Co kraj to obyczaj 😀


Zdjecie z dzis - z serii - To jakis nowy potok - dalej nie ide  😂

Szamanka, wygląda uroczo. 😀
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
23 kwietnia 2016 14:06
Oj tak, uroku mu nie mozna odmowic 🙂

P.S. Oczywiscie rzeczke przeszlismy bez zadmych akcji jeszcze dwa razy 🙂 Ale pierwsze spotkanie doslownie wmurowalo go w ziemie 😀 nawet probowal sie cofac pod gorke zadnimi nogami co widac na foto 😉




Szamanka, serio, na tej focie wyszedł, jak zdziwiony owczarek niemiecki. xD Mój nie przekrzywia nigdy głowy, jak na coś patrzy, ale pomnik umie udawać koncertowo.
Właśnie dlatego napisałam, że wyszedł uroczo, bo widać, że już przody podstawia pod siebie, a nie za bardzo ma jak się cofnąć. 😀 W dodatku takiego żurawia zapuścił, że wygląda, jakby mu się potylica trzykrotnie wydłużyła
szamanka ha ha, rewelacja!  🙂 I jakie tam piękne lasy macie 🙂
Szamanka przeslicznie...i jaki gustowny kantar czerwony...ja na razie dla siwego jestem niebieska,ale zadtanawiam sie na zieleniami ☺
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 kwietnia 2016 19:29
Ja z szybkim newsem od Mujahida  😅 Synek ukończył swoje pierwsze 120 km, na jednej z najtrudniejszych, we francuskim Uzes! Trasa bardzo twarda, mocno kamienista, ale nic to dla Mujusia! Zajął 8 miejsce, tempo 17,10. Taki trening przed Mistrzostwami Świata  😀 😀 😀
Wojenka WOW! Ogromne gratulacje! Ty to masz karierowiczów  👍 trzymamy kopyta za dalsze sukcesy!
Wojenka fantastyczne wieści, zuch chłopak! Gratulacje  😅
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 kwietnia 2016 19:47
Dzięki! I tak jechali dość zachowawczo, na bramki mógł śmiało wchodzić szybciej, jak pojadę na te MŚMK, to ich pogonię 😉
Wojenka, do którego roku życia są MŚMK w rajdach? 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 kwietnia 2016 19:53
7 latki idą 120, 8 latki 160
Kurde, oczywiście nie mogę znaleźć regulaminu MŚMK na stronie PZJ... Kurde, jak ten sport jest u nas niedoceniony -_-.
Zduśka
na zawodach ocenili nas normalnie 🙂 ale w młp ujeżdżenie chodzi i tinker i fryz i haflinger, chodził też pół hc.
Chociaż podczas czworoboków szkoleniowych w zimie usłyszalam "jak na araba"  i "należałoby go porównać z innymi arabami".

To trzeba po prostu pracować i robić swoje.

Co do dyskusji, rasa konia nie przeszkadza w prawidłowym jego ujeżdżeniu. A terenowanie, w pracy na ściernisku jak na filmiku Otello.

(dostałam płytkę z fotami  😎 od niezawodnej Ani Stankiewicz)

Wojenka gratulacje!  🏇
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 kwietnia 2016 22:07
Dzięki!

Ja też dostałam kilka zdjęć z zawodów:
[img]https://z-1-scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13076876_601801066644571_2576298365877681418_n.jpg?oh=f34cdc7263dd8d0d578030be16881b32&oe=57A37ACA[/img]

[img]https://z-1-scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/13095866_601770413314303_469953657509659848_n.jpg?oh=9060a2559427a615c110b8b47c6730ad&oe=57A0AC6A[/img]

i słodki film od właściciela: Muja w boksie po zawodach je sianko, a właściciel go woła "Mumu, say hi to your mum"  😍 😍 😍
Thilnen   Dżamal Ad-Din
24 kwietnia 2016 11:48
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2532739#msg2532739 date=1461244512]
Thilnen ładnie mu 🙂 (btw jak on zmężniał  😲 pamiętam z fotek takiego dzieciucha jeszcze...)
[/quote]

Murat-Gazon dzięki 🙂 Ma już 8 lat w końcu. Teraz planuję mu jakieś mięśnie wyrobić, bo brzuch trochę za duży 🙂

derby glowa do gory - jesli ma kochany dom, to pamietaj, ze bedzie jej dobrze tam 🙂 A ona na pewno za Toba tez teskni 🙂  :przytul:


Wrzucam foto mojego SIWEGO juz araba z wczoraj 😉



szamanka jak ty to robisz, że on jest taki czysty?  👍 mój siwek zamiast białego jest buro-bury 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] BRAK EDYCJI POSTÓW
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
24 kwietnia 2016 12:04
Szczotkuje - calego. I szczotka z brzeszczotem wyczesuje siersc. Pozatym siwy juz stoi cala dobe na zewnatrz, wiec deszcze plukaja go dzis ostro. A jaki jest mieciutki po takim deszczu  💘 Nie kapalam go jeszcze 🙂 Jedynie ogon, co by nie przypominal barwa kupy 🙂


Ale bylam wczoraj w terenie, ktory docelowo ma byc nasza sciezka treningowa - i przyznam sie , ze taka duza baba jak ja wystraszyla sie stada jeleni. No niestety na moja glowe bylo ich za duzo, za szybko biegly i za blisko 😀 Naliczylam z mezem ok. 40 sztuk.
Gratuluję każdemu, kto odniósł w ostatnim czasie sukces! Widzę, że parę perełek się pojawiło i dobrze, zawsze to duma.

Dla osób nie posiadającym mnie na FB, oto panna gniada:









iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 kwietnia 2016 19:36
Wojenka wielkie gratulacje za wyhodowanie takiego konia  😍
Epikea dla Ciebie też ukłony-świetna praca, uwielbiam patrzeć na Wasz duet!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się