Konie czystej krwi arabskiej

MuratMnie tego nie musisz mowic, to nie jest moj pierwszy zrebak 😉 i zdaje sobie sprawe czego bedzie potrzebowal, pamietaj kazdy ma inne podejscie,to wcale nie oznacza ze zle  😉 a jak juz mowilam bedzie mial dlugie dziecinstwo bo nie zamierzam sie z niczym spieszyc.. a zrebak tak samo lak ludzkie dziecko-potrzebuje uwagi opiekuna, nie chce zeby byl dzikusem, ukladanie konia to ciezka praca ale najwazniejsze sa podstawy
Nie martw się, dzikusem nie będzie na pewno 🙂
corral1 Witaj w wątku! 🙂 Mały będzie trzymany wolnowybiegowo? Super sprawa, niech się dobrze chowa. Jak przybędziesz do Polski, koniecznie cyknij sobie fotkę z maluchem, za parę lat będzie fajna pamiątka.

Padokowe roztrzepańce 😁



tuch ha ha, widzę, że fotki z serii "piękno konia arabskiego 😉".
Jak tak patrzę na zestawienie - na jednym padoku moja, obok na drugim mały corral, obecnie wielkości dużego psa, to znowu mi żal, że nie mam ani jednego zdjęcia rudej, jak była źrebakiem, i nie udało mi się zdobyć. Najwcześniej, co widziałam, to jak miała dwa lata, ale wtedy wyglądała już w pełni dorośle (aż się zdziwiłam, że aż tak, no ale może to kwestia, że to było na nagraniach z Białki, więc wiadomo, że tam się konie przygotowuje, żeby poważnie wyglądały 🙂 - może puszczona luzem na pastwisku wyglądała jednak jak nieopierzona dwulatka, a nie jak dorosły koń - tego się już nie dowiem 😉 )
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
29 kwietnia 2016 12:58
Boże boże trzymajcie mnie. ...wypuścili mi konia na padok  😵
zduśka Czy Ty stoisz w Duchnicach? (tam chyba od zawsze był taki problem) 🤔
zduśka chyba bym się zagotowała w ułamku sekundy...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
29 kwietnia 2016 13:36
Tuch. Tak. Ja nie wiem jak można robić sobie samowolke.  Ciekawe cxy jak by coś się stało to właściciel by przyjął konsekwencje na klatę. ..

Mąż pojechał bo mi styki się przepalily. ..
zduśka Niestety tak samo było w tej stajni jak konie chorowały na herpesa.

Trzymam kciuki, za to żeby rudy wykazał się zdrowym rozsądkiem i nie urządził sobie z tą nogą rodeo 🙄
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
29 kwietnia 2016 22:29
Ehhh....szkoda gadać na szczęście wszystko wyjaśnione.

Był kowal, rudy mocno się podbił i musiał naprawdę nieźle strzelić kopytem aby sobie takie kuku zrobić. Jest rozczyszczony, ropa poszła z krwią. Pęknięcie zabezpieczone. Ma tydzień na rekonwalescencje. Czekamy aby minął stan zapalny, ma iść w ręku na czysty padok. Po powrocie do boksu kopyto myć i jodyną mam dezynfekować ranę.
Będzie podkuty na wkładkę i specjalnie zrobioną podkowę tak aby odciążyć pękniętą ścianę. Podobno będę mogła normalnie jeździć. Ufff . Będzie żyć
Murat-Gazon, piszesz ze nie masz zdjęcia swojej jak była źrebakiem. Pisałaś do p. Wojtka Kwiatkowskiego? Może On ma w swoich zdjęciach. Przecież nie wszystkie zdjęcia które robił były publikowane. Widziałam Twoją klacz w którymś katalogu p. Kwiatkowskiego.

edit- katalogi chyba juz nie wychodzą nowe, nie wiem bo nie śledzę od dłuższego czasu arabskiego świata. Ale fakt- była to kopalnia informacji 🙂

zduśka, trzymam kciuki za Rudego🙂
Złota o widzisz, nie pomyślałam o tym, dzięki  :kwiatek:
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
30 kwietnia 2016 18:59
Co tu taka cisza? 
Złota dzięki  :kwiatek:

Jest juz zdecydowanie lepiej.  Noga lekko ciepła,  po rozczyszczeniu wygląda to naprawdę nieźle.  Dziad tylko nue chce lekarstwa wcinać i są kombinacje. 

Rudzik pozdrawia  😉

I kopyto
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 kwietnia 2016 20:01
Jaką on ma złą minę 😂 Zdrówka dla Rudego 😀
Tuch dziekuje  🙂 Tak, maluch bedzie na wolnowybiegowce sie chowal,miejmy nadzieje ze sie dobrze przystosuje, a fotki po przyjezdzie napewno beda i mozesz na to liczyc ze wstawie po powrocie 😉 juz zaczelam zbierac fotki malucha do "rodzinnego albumu"  🤣 haha
To ja wrzucę kilka fotek młodego z chwili obecnej 😉
Na pierwszej fotce z "matko-wujkiem" hucułem, który nadal czuwa nad nim jak żołnierz na warcie.  😎

A moja wczoraj mnie rozbawiła bardzo - wychodziłam już ze stajni, ona była już na swoim padoku, ale jeszcze musiałam po coś pójść i przejść koło niej. Jak tylko zobaczyła, że idę, ruszyła do furtki, po czym jak się okazało, że nie skręcam do niej, to zawróciła w połowie i słyszałam tylko za plecami takie oburzone parsknięcie. Jak wracałam, patrzę, stoi demonstracyjnie tyłem. Zatrzymałam się, gadam do niej, wołam, nic - stoi tyłem, jeszcze się poprawiła do pozycji z odpoczywającą nogą, ucho na mnie, ale nie ruszy się, na każde moje zaproszenie dostawałam tylko machnięcie ogonem  🤣 No i nie było mocnych, musiałam wejść i przeprosić  😀
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
01 maja 2016 11:46
corral1 Cudowny maluch <3 Słodziak
zduśka Zdrowia dla Rudego życze .
To ja Wam pokaże Dimusie przed kilku dni .Panienka uczy się i już widać poprawe :-)
Zduśka No mina Rudego bezcenna 🙂 Trzymam kciuki żeby szybko wszystko się ułożyło
Murat no źrebak rządzi...futro ma takie,że wygląda jak kuleczka. Super,że znalazł przyjaciela, dzięki temu będzie się czuł bezpiecznie.

A oto Siwaśko z pierwszego dnia po przyjeździe. Mamy troszkę przy kopytach bo niestety strzałki pognite, ale już zaczynam to ogarniać. Koniowaty bardzo grzeczny jak na potężny stres który przeżywa po zmianie miejsca.Stoi z klaczami i nawet wczoraj zaczął się troszkę ogierzyć co mu się raczej nie zdarzało, bo 3 lata stał z klaczą.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
03 maja 2016 10:28
A my wczoraj prowadzilismy jazde testowa 😀 Mlody jakos specjalnie nie przejmowal sie fruwajacymi elemetami 😉


hej 🙂
Napatrzeć się nie mogę na Wasze piękności  😍
Ja Waleczną odsadzałam latem, zresztą ona od początku była żercza 🙂 na następny dzień po porodzie już jadła siano  🤔wirek: więc nie było problemu i samo odsadzenie bardziej stresowało matkę niż ją... Od tamtej pory dostawała pasze dla źrebiąt wg. zaleceń z opakowania. Obecnie zimą je ok.3kg owsa + witaminy + biotyna z selenem+ wapno + mesz i okresowo olej cz glony i inne pierdoły, latem zmniejszamy owies bo wygląda jak prosiak 🙂
Mam nową klacz Palavia od Patrycja po Oset kara
i jedna nowa w planach 🙂
pozdrawiam 🙂 🏇
Zduśka  jak tam rudy? - co prawda jego mina wyraża więcej niż 1000 słów  😁 ale mam nadzieję, że już lepiej?
Widia pokaż foty swojej ferajny  🙂
Szamanka strój konia fajny, ale gdyby tak popuścić wodze zamiast zaciągać w niewiadomym celu, to fotka byłaby jeszcze lepsza  😉

I mój księciunio z weekendowego spacerku z moją siostrą. Nie mogę się doczekać powrotu w siodło i ostrej pracy  🙄
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
03 maja 2016 15:17
falletta nie mialam wodzy tylko sznurek wokol szyji, a chcialam zeby mi sie przy lawce zatrzymal stad takie niefortunne ujecie 😉
Jazda testowa bez kasku? 😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
03 maja 2016 16:18
maluda ja tam wogole nie marzylam wsiadac. Ale maz mowi- wsiadz, zobacz czy to siodlo wogole sie nadaje do jazdy. Stad okulary na nosie i brak kasku. Armaniego jestem na tyle pewna, ze wiem ze raczej nie wysadzilby mnie z siodla. Widzisz przeciez ze zawsze jezdze w kasku 😉
tuch, mimika rozbrajająca 🙂
falletta, stu % Księciunio  😍
szamanka, gustowne wdzianko, sama zrobiłaś, czy takie rzeczy można gdzieś kupić ? Jeszcze dla siebie musisz coś w tym klimacie zorganizować. 🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
03 maja 2016 16:39
brzezinka dla mnie wdzianko sie szyje 😉 A dla konia odkupilam od babki, ktora zakupila je w Dubaju.
No to jestem ciekawa fotek w zestawie. Chyba będzie na czym oko zawiesić  🙂
szamanka ja już mówiłam, że super wygląda, i za brak kasku też już ode mnie zebrałaś 😉
Ratina świetnie wygląda 🙂 Wiesz, nowe klacze, nowa zabawa :P

Ruda mi coś kaszle... 🙁 Czekamy na wetkę, żeby to obejrzała, na razie dramatu nie ma, przed wizytą zioła pójdą w ruch. Póki co sama sobie robi kurację gałęziami sosen, które u nas rosną.
A młody się cywilizuje, uczy akceptować dotykanie go wszędzie i podawać nogi, bo czas najwyższy zrobić porządek z kopytkami. To jest niesamowite, w jakim tempie on się uczy - tydzień temu nie dało się go dotknąć. I chyba muszę się przyzwyczaić, że jak chodzę po stajni, to śledzą mnie już dwie pary radarów - jedne rude, drugie brązowo-czarne  😁 Ruda i on stoją na sąsiednich padokach, idąc do rudej siłą rzeczy widzę i Shihaba, a on mnie - jak przyszłam, to akurat leżał, oba konie mnie zobaczyły i ruda ruszyła do furtki, a on wstał i powędrował w moją stronę do płotu. I teraz już chyba tak będzie  😜
(ale ruda musi mieć bezwarunkowe pierwszeństwo, bo jak choćby tylko się odezwę do Shihaba przed przywitaniem się z nią, to się obraża i muszę przepraszać :wysmiewa🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 maja 2016 19:20
faletta, siwy przystojniak! Trzeba było zaciążać?  🤣 😉

Siwaśko Ratiny rozkochał w sobie jedną z dziewczyn, która początkowo najbardziej go ganiała 😁 Czekać aż pozostałe wejdą w ruję, to się chłopak nie opędzi  🤣

A mój Minio taki wspaniały  😍 😍 😍.
brzezinka miło mi bardzo, dziękuję  :kwiatek:
Wojenka a tam zaraz ''trzeba było''  😁 ja to bardzo przekorny człowiek jestem - jak mam możliwości to mi się nie chce AŻ tak bardzo, a jak nie mam to się ciskam, że nie mogę!  😂 I pochwaliłabyś się jakimiś nowymi zdjęciami Hrabiego a nie obce tylko!
szamanka przez te frędzle nie widać czy podpięte do łańcuszka czy zarzucone na szyję, chodziło mi o to, że foto byłoby przyjemniejsze dla oka, gdyby ta linka nie była zaciągnięta  😉  Zatem czekamy na Twój strój i nowe zdjęcie w pełnej krasie  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się