Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Amnestria wlasnie nie, nawet wsiadanie ostatnio na jednego wielkoluda odbylam bez problemu, z ziemi! 😉 fantastycznie wygladacie, a zaciech to absolutna podstawa, masz do czego suszyc zeby 😀
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 lipca 2016 10:58
tulipan jak ufoludek wygladacie  😉
Co się stało, że tylko stępujecie? Jakas kontuzja?

Amnestria widziałam zdjęcia na fejsie. Wow, super wygladacie I niezły pogres. Oby tak dalej  :kwiatek:
wątek zamknięty
Faith, o kurde - zazdroszczę 🙂 Ale to pewnie też zależy od skręcenia, u mnie było II stopnia, bo sam staw był (jest?) naderwany, ale jeszcze nie zerwany.
Na pewno nie służyło mu usztywnienie nogi, bo de facto przy skręceniach trzeba chodzić, no ale że piszczel się złamał to nie było innej opcji. Moja rehabilitacja trwała bity miesiąc i gdyby nie ona to pewnie jeszcze bym na konia nie wsiadałą 🙂

Najważniejsze, że się oficerka dopina haha 😀

Nasturcja, dzięki! Ale ja bym to nazwała jednak regresem. Niestety, ale koń podczas mojej nieobecności się nieco zepsuł. Nie uważam by winne były osoby go jeżdżące, raczej system ich jeździectwa. W tym sensie, że nie pasował do konia. Więc znów bawimy się w podstawy i próbujemy odrobić to co gdzieś tam przepadło. Na szczęście była u nas Pani Trener Galina w sobotę i wzięła koleżkę na 2 lonże. Nawet mnie trochę w tym zakresie poduczyła, niezły odlot 🙂 W każdym razie, dwie półparady Pani Galiny, dość ostre, ale na czas, w punkt i w ogóle idealne, zrobiły większą robotę niż moja dotychczasowa praca 😉 😉
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata ufoludek był na okoliczność stępa w pogodę przed burzową, której towarzyszyły stada robali  😉 Najpierw moja kontuzja, potem koń się delikatnie uszkodził na padoku. Jak zaczęliśmy pracować to się okazało, że za szybko, ale w sobotę była u nas Magda Sracyn i jesteśmy już do kupy poskładani. Powinno być z górki, gdyby nie to, że siodło mamy za wąskie  😵
wątek zamknięty
Tulipan było tak ostro trenować? To tera ma za wąskie...  😂

A trzeba było tak jak my - siodło zamówione, przyjechało po 3 m-cach i zonk - za szerokie (bo koń nic nie robił poza padokowaniem...). Całe szczęście z mattesem dajemy radę i staramy się dopasować konia do siodła  😁 (tzn odbudować mu mięśnie, ofc)
wątek zamknięty
Poszerzaliśmy 4 miesiące temu. No nie spodziewałam się, że mi koń o dwa rozmiary poszedł (mieliśmy poszerzane na żel, a teraz na gołe plecy jest ciasno). A ja jestem laik siodłowy i zdążyłam ledwo co żel wyciągnąć, a zaraz się okazało, że i tak mało miejsca  😉 Trochę mnie to osłabiło bo to nasza ostatnia poprawka, na więcej już siodło nie pozwala  😕 Ale to tak tylko w ramach czepiania się bo ogólnie to dobrze, że siodło ciasne  🙂
wątek zamknięty
No pewnie, że dobrze, znaczy, że plecy porządnie pracują - tylko pozazdrościć...

A jak siodło sie nie da poszerzyć, to co? Zamawiasz nowe? Zostajesz przy Equipe? (tak z ciekawości pytam)

A my tak sobie pocinamy (jak już się uda wsiąść czasami  :mad🙂











Sorki z asłabe zdjęcia, ale sie cieszę, że w ogóle jakieś mam...
wątek zamknięty
Wysłałam PW  🙂
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
19 lipca 2016 20:42
amnestria rozumiem. Na szczęście udało się obrobić 😉

tulipan to nie wesoło, ale pewnie zaraz wrócicie do formy
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 lipca 2016 22:54
Jako, że przyjechała do trenera podopieczna, a nawet dwie to kucyk korzystał 😀
Ostatnio chodzi tak dobrze, że nie mogę wyjść z podziwu.
Chyba będziemy mogli po powrocie duetu trenerskiego wprowadzać jakieś nowe ćwiczenie 😜
No o ile do tego czasu go nie zepsuje 🤬
Była też Martusia na kontroli 😁 Powiedziała, że jest "dobry koń" i tego się trzymajmy.

wątek zamknięty
lusia722 o nieeeeeeeeeeee....cukrzyca na miejscu i smierc, jaki on jest piekny!! gdzie mozna takiego kupic?;P 😍 💘
wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
21 lipca 2016 07:23
Czytam Was w miarę na bieżąco, czy ktoś jeszcze o nas pamięta? 🙂
lusia722 toż to mister wśród kucyków!
tulipan na Was to nawet stępujących się dobrze patrzy 🙂
amnestria super, że wracasz, cały czas śledziłam losy Twojej kostki  😁
Dziewierz fajne to konisko!

U nas była wielka kupa. Najpierw poszło kopyto, dziura nieziemska, podejrzewane jest błoto. Jak to się troszkę zagoiło to siedziałam na Wolwerze na stępa i byłam najszczęśliwsza na świecie 🙂 Tydzień temu był wet, nogi sprawdził i jest oki, zrobił zęby, dwa wilczaki wyrwał, więc kolejna przerwa, a teraz czekamy na kowala, jak się wystrugamy to spokojnie wracamy w siodło. Wczoraj byłam i go wylonżowałam, no nie ten koń! Na kantarze, peeełna kontrola, żadnych niekontrolowanych galopów nie było, w miare cały czaas skupiony, no koń malina 😀
Ale już przy sprowadzaniu z padoku skradł mi serce, bo weszłam i go zawołałam, a on do mnie .. galopem. No jak go nie kochać? 🙂
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 lipca 2016 08:07
Lusia Książe jest cudowny  😍 mogłabym takiego mieć.
Robakt to fajnie, że już wszystko dobrze  :kwiatek: Wrzucaj jakieś zdjęcia chłopaka.

Mój jak zawsze paczy na coś
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
21 lipca 2016 09:17
wątek zamknięty
robakt bo jak jest kaszana, to idzie serią, jak nie urok, to...  No ale kiedyś się musi wyprostować  🙂
galopada nie mogę się napatrzeć - ale maszyna  😍
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 lipca 2016 14:16
Dziewczyny jesteście szalone 😜
faith pełny brat w ogłoszeniach wisi 😉, szkoda że nie mogę mieć dwóch to by była para do bryczki 😀
robakt całe szczęście, że już wszystko dobrze. U nas też było kiepsko przed dłuuugi czas.
Może powoli los się do nas uśmiecha i już wszystko będzie dobrze.
wątek zamknięty
faith pełny brat w ogłoszeniach wisi 😉, szkoda że nie mogę mieć dwóch to by była para do bryczki 😀

To aby nie taki karosrokaty kucyk? Bo widziałam właśnie takie cudeńko ostatnio i od razu mi się z Twoim kucem skojarzyło  😀
wątek zamknięty
amnestria, super Cię widzieć w siodle 🙂
Dziewierz, możesz mi powiedzieć co to za czaprak, ja tam jakieś kropki widzę czy się mylę...?
lusia722, mam słabość do Twojego Księciunia  😍
A u nas ( a właściwie u moich maluchów) dużo się ostatnio dzieje. Były na obozie sportowym w KJ Leśna Wola, zakończonym startem w zawodach. Julka i Bronek debiutowali w konkursie 80 cm. Poszło im całkiem nieźle ( jedna zrzutka).
Na treningach też fajnie im się pracuje. Julka przyzwyczaja się do większych wysokości a kuc pokazuje na co go stać  😉

Filmik z zawodów:

I z treningu :





wątek zamknięty
brzezinka oczy Cię nie mylą - kropki to są Mustangowe  😍

Jest to czapraczek słitaśny bardzo, za każdym razem gdy mojego kucyka 175cm w kropki ubieram wywołuję zaciesz na twarzach wszystkich obecnych  😁
wątek zamknięty
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
22 lipca 2016 20:26
Dziewierz, pamiętaj, ja wiem gdzie stoicie 🙂 Przyjadę i ukradnę (konia, nie czaprak)!
wątek zamknięty
Alvika a na co ci taki Czesław? 😂

Ale przyjeżdżaj, przyjeżdżaj, kawę dobrą robię... 😁
wątek zamknięty
u nas sezon halowy w pełni  🙁


Za to wracamy do konkretnej roboty w końcu i idzie nam całkiem nieźle  💃
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 lipca 2016 19:35
wera5510 nie, jest takiej samej jak Książę.
Brzezinka Juleczka wymiata 😍 A jak Lamka?
Tulipan świetne wieści i przepięknie Szymuś wygląda. Pięknie się pozaokrąglał  😍
wątek zamknięty
Dziewierz, ale ładnie tam u was, gdzie to jest?

lusia722, dostałam cukrzycy, jak mogłaś 😍
wątek zamknięty
brzezinka - faaajny kucor, ile ta Twoja córa ma lat? Zawsze mi się podobają zdjęcia które wrzucasz, taka młoda a już tak porządnie jeździ 🙂
tulipan - owady czy upał? 😉

Ja jestem tak pogryziona przez gzy, że zaczynam nie lubić lata. No dobra lubię, ale tylko rankami, wieczorami i nocą  😁
Za to uwielbiam moją kobyłę, tak fajnie dziś chodziła, trochę poskakałyśmy, takie tam krzyżaki i stacjonatki 50cm a ta oczywiście musi skakać pod niebo.. hehe. na szczęście po kilku skokach wyluzowuje z takimi lotami. Za to świetnie się prowadziła do przeszkód, jest ostatnio taka kochana 🙂 niestety znowu przytyła i ma większy brzuch, dzisiaj ją obserwowałam jak brałam inne konie, przez 4 godz nie oderwała się od siatki z sianem nawet na moment....żaden inny koń tyle nie żarł. Do tego ona pochłania to siano jak odkurzacz. Zawsze byłam za stałym dostępem do objętosciówki, ale mam jej ochotę ją obiąć. No ale to już nie na ten wątek. Na pewno będę powtarzać badanie glukozy na czczo, bo mi się to nie podoba.
wątek zamknięty
branka, chyba mega dużo przyjemności sprawia ci ta kobyłka. Fajnie się czyta  🙂
wątek zamknięty
brzezinka - faaajny kucor, ile ta Twoja córa ma lat? Zawsze mi się podobają zdjęcia które wrzucasz, taka młoda a już tak porządnie jeździ 🙂

Branka :kwiatek:, Kuc fajny tylko straszny z niego leń a Julka we wrześniu skończy jedenaście lat.


Brzezinka Juleczka wymiata 😍 A jak Lamka?

Lusia,  :kwiatek:  Lamka ma się bardzo dobrze. Z Julką pracują ale raczej bez skoków. Na płaskim dogadują się świetnie na skokach bywa różnie więc im odpuściłam. Co nie znaczy, że kucka całkiem ze skoków zwolniona  😉





wątek zamknięty
brzezinka córcia +kucyk  😜 Chciałabym tak jeździć....

Burza Zastawno, okolice Elbląga - zapraszamy
wątek zamknięty
branka, chyba mega dużo przyjemności sprawia ci ta kobyłka. Fajnie się czyta  🙂


Ano 🙂 Ona mi bardzo pasuje charakterem i temperamentem, do tego ostatnio naprawdę niesamowicie wyluzowała z emocjami 🙂 I choć drugi koń powoduje u mnie mocną destabilizację finansową, to nie żałuje decyzji ani trochę 🙂
Tylko Branka zaniedbana przeze mnie niestety - tzn nie żeby jej z tym źle było, caly dzień wietrzy ogony z przyjaciółeczkami i niczego jej nie brakuje, ale jednak wygodniej byłoby jakby były w jednej stajni - na co nie chce się decydować, bo Brance dobrze tam gdzie jest i już tam od lat stoi, Gai też dobrze tam gdzie jest i mi wygodnie, bo tam mam kilka innych koni - więc trudno, zostaną tam rozlokowane jak są.
wątek zamknięty
Nie udzielam się, bo nie bardzo mam z czym, ale czytam i kibicuję Wam wszystkim regularnie! 🙂

My z Donią czekamy na siodło, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dostanę je za 2 tygodnie 😀. W końcu! Na razie cały czas pracujemy na lonży i z ziemi robiąc Straightness Training, przechodząc przez drągi itd. Ale wyjechałyśmy na wakacje i znalazło się pasujące na Donitę siodło, więc przez całe 14 dni jeździłam na swoim koniu! 😅 I to jak! Donia jest przegenialnym koniem, uwielbiam ją 😍! Pomimo tak długiej przerwy chodziła super, była grzeczna, rozluźniała się i pracowała grzbietem. 😀 Pokazując mi, że nasza praca ma sens i dużo daje 🙂. Człowiek trochę gorzej sobie radził, przerwa nie zrobiła dobrze na mój dosiad 😡
Mam nadzieję, że jesteśmy na już na dobrej drodze 😀, w końcu wczoraj Donisław skończył 11 lat 🙂






I nagroda za bycie takim super koniem 😍

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.