Dzisiaj na obiad ...

Ale się porobiło  👀 Ja kocham kluski śląskie miłością wielką, jakieś mięcho do tego i jest pokarm bogów  😜
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2016 20:00
Alten, high five!
Ooo żesz, po co ja tu wlazłam... Miałam się przygłodzić z lekka na urlop, a teraz w głowie będę mieć tylko te kluski śląskie z jakimś pysznym sosikiem 😁 Już zgłodniałam.
O nie, po co tu weszłam, tylko mi się kluchy przypomniały  😵 A właśnie zjadłam obiadowe bułki z paprykarzem  😁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 sierpnia 2016 16:16
Ja dziś kurczak z ryżem w sosie musztardowo brzoskwiniowym  😜

subaru2009 Przypomniałaś mi nieopatrznie o śledziu w sosie curry z brzoskwinią, którego czasem sobie robię... Brzmi strasznie, ale jest pyszne 😜. Coś dla amatorów śledzi w sosie hawajskim...
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 sierpnia 2016 19:00
Pauliszon śledzik ? :> Jak robisz ?
3-4 filety śledziowe płucze z oleju, kroję na małe kawałki, do tego robię taki sos :
jogurt mieszam z majonezem, dodaje łagodną mieszankę curry ( trochę mniej niż pół łyżeczki)  i sól pieprz, kroję na małe kawałki 2-3 połówki brzoskwini z puszki, drobno siekam troszkę tej cebulki z oleju (moczę ją wcześniej w wodzie, by nie była ostra) i gotowe. Proporcje są orientacyjne, polecam dodawać poszczególne rzeczy próbując...
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 sierpnia 2016 11:30
dzięki  :kwiatek: będzie na kolacje 😀
Odkopuję wątek.

Poradźcie proszę co zrobić z nadmiarem mielonego mięsa wieprzowego? Gołąbków nie zrobię, bo jadłam je przez ostatnie kilka dni, pierogów też nie, bo u mnie w domu pierogi muszą być z wołowiną ( na wieprzowe nie ma amatorów)... Na kotlety mielone mięsa mam za dużo... POMÓŻCIE!
Krokiety?  😀
Alten to jest dobry pomysł 🙂 Tylko kto tyle krokietów zje 😵. Idąc w tym kierunku to może upiekę paszteciki z mięsem i je zamrożę  💃
Chilli con carne?
Faith a jak je robisz? Nigdy go nie jadłam, bo jakoś kuchnia tex-mex mnie nieszczególnie pociąga, ale chętnie spróbuję...
A ja lubie bardzo z tym, ze ja jestem fanka dan jednogarnkowych w ogole 😉

Mieso podsmazasz z drobna posiekana cebulka, posolone, popieprzone dosc intensywnie, popaprykowane na ostro. podlewasz bulionem, dorzucasz pomidory swieze pokrojone w kosteczke lub puszkowe. Potem puszke kukurydzy i puszke czerwonej fasoli. Doprawiasz do smaku slodka papryka/chilli/oregano/czosnkiem/sola/pieprzem/cukrem 🙂 czosnek fajnie sprawdza sie w platkach. Jesli pomidory nie byly soczyste mozna na koniec podlac odrobine pasata. Niespodziankowo mozna tez dodac odrobinke podsazonego boczku, fajnie zaciaga aromat 🙂 Podawac z tortilla lub w wersji polskiej ze swieza buleczka - proste, syte i bardzo smaczne 🙂

Faith dzięki :kwiatek: przy okazji zużyję nieco podeschniętą paprykę...
A pewnie, generalnie to wszystko mozna wrzucic niemal i nie zaszkodzi, swieny wymiatacz lodowki 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 sierpnia 2016 20:43
Ja jeszcze doprawiam cynamonem, fajnie podkręca smak.
Dzisiaj na obiad makaron z sosem z pomidorów posypany parmezanem . Jak ktoś lubi dodaje czosnek bądź peperoncini dodatkowo. Polecamy 🙂
A ja dzisiaj leczo. Wyszlo mi absolutnie obledne. A to za sprawa prezentu od kolezanki z pracy, ktora jest wegierka i przywiozla mi ze swojego kraju wegierska kielbase. Ta kielbasa dala fantastyczny smak i aromat. Zaluje ze nie mam jej wiecej.
U mnie dzisiaj pizza własnej roboty. Pizzę robię praktycznie co 2-3 dni. Takie obiady lubie najbardziej. Przepis mam swietny - jak ktos chce to podam 😉
a podaj, podaj 😀
gutek90 Podziel się tym świetnym przepisem. Niech i u nas zagości pizza.  😀
zdradzę,że na mące z basi typ 00 (specjalna na pizze) wychodzi świetny spód, i jak sie doda do ciasta ziół prowansalskich jest bomba😉
A ja zdradzę, że trzeba szukać takiej mąki 00 z zawartością glutenu (czyli białka) 30g, a jak się takiej mąki 00 nie ma- im większa ilość glutenu tym lepsze ciasto.
Ja dziś robię paprykę nadziewaną mięsem mielonym w sosie pomidorowym 🙂
A u nas dzisiaj dorsz na risotto z chorizo i szafranem. Pycha  😜 dawno mnie tu nie było 🙂
Makaron z pomidorkami koktajlowymi i tuńczykiem
a u mnie dziś pęczak z pieczoną w piekarniku dynią + czosnek i przyprawy - pycha wyszło!
tak przeczytałam rozmowę o pyzach, kluskach śląskich itd
u nas się na nie mówi Parowańce 😀
gotuję na parze ok 3-4 min 😀

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się