kącik skoków

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 września 2016 15:01
Crazy ma odpoczynek i szykuje się na przyszły sezon 😉 Na jego FanPage'u było wyjaśnienie tej decyzji 😉
Kamil szaleje  🤣 😅
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 września 2016 15:05
KLIK
Eterowa
, łap 😉

Skróciłam link.
Ktoś wie dlaczego się wycofał dzisiaj Jacek Zagor?
mils komentator powiedział tak chyba tylko w celu uspokojenia publiczności.
Wyglądało to na złamanie jednak kość jest cała ale wszystko inne dookoła pozrywane.
Jak wszystko pójdzie dobrze to będzie żył ale na powrót do sportu raczej nie ma szans.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
09 września 2016 20:14
Mozii, dziękować :kwiatek:
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
09 września 2016 22:00
Mozii - skróć link, bo sie forum rozjeżdża.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 września 2016 11:22
Dziwne, bo u mnie na 3 kompach i na wszystkich oraz telefonie działa normalnie... Spróbuję  🙂

Juniorzy dzisiaj lekka rzeźnia... Do tej pory 27 przejazdów, 10 eliminacji i tylko 1 czysty. Jest selekcja
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 września 2016 11:57
A dzieci jak?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 września 2016 12:06
Dzieci dzisiaj 13 zerowych, także ponad połowa  😉 Brak eliminacji, 2 rezygnacje. Fajnie się oglądało.
Natomiast zgadzam się z Mrugałą który podsumowywał wczorajszy dziań na ŚK, że fajnie bo frekwencja jest wysoka na MP, ale niektórzy porwali się z motyka na słońce troszkę. Jeszcze nie ten etap jeździeckiej kariery 😉 A ja mam inną smutną refleksję. Na te wszystkie przejazdy było może z 10 osób, które mi się na prawdę podobały. Mądra jazda do przodu, decyzyjna, równym tempem. U większości niestety widać zasadę "byle szybciej" i jakoś poleci, a jak nie poleci to koń uratuje. Tylko do pewnych wysokości jeszcze uratuje, później już niekoniecznie 😉 przynajmniej takie wrażenie ten dzisiejszy konkurs sprawiał.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 września 2016 12:59
Super, że na dzieci dało się patrzeć 🙂 są tam dwie kobyly kupione od nas, obie na zero przez dwa dni, jedna z realnymi szansami na utrzymanie podium 🙂 druga może awansować 🙂
Dlaczego Skrzyczyński nie startuje w MP?


ponoć kontuzja konia 🙁

Straszne, ja włączyłam jak już było po upadku  🙁  Jakieś świeże info?


właśnie, wiadomo coś?
Jest po operacji,  i tak jak ktoś napisał nie było złamania,  ale wszystko pozrywane i wisiało na włosku dosłownie, straszny widok i straszny pech.
W tym roku weszła fajna kategoria  Ladies Cup.  😉 Przynajmniej dziewczyny które maja jeszcze nie gotowe konie na MP lub za młode mogą się świetnie bawić . Szkoda że nie ma czegoś takiego dla facetów . 😀 Pytanie . W MP -MJ startował Tomek J. czy to ten sam co startował w ujeżdżeniu ? 😲
Tak, ten sam.
No to gratulacje , bo faktycznie chłopak dobrze jeździ.  😉 W skokach nikogo by nie interesowało jak zrobił kwalifikacje , tylko jaki medal zdobył  😉
Jeździć skoki i ujezdzenie na takim poziomie - respekt  🙂
somebody tak, wiem. Dlatego spytałam czy coś wiadomo. Pamiętam wypadek Carlona z Gałkowa, stałam przy bandzie tuż obok - słowa komentatora takie same, żeby choć trochę uspokoić publiczność. W tym przypadku o tyle może było to łatwiejsze, że może nie wszyscy zdążyli zauważyć, że noga konia dosłownie wisi.
crazy dziękujemy za informację. Straszny pech. 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 września 2016 10:24
Ja na miejsce dzisiaj nie dotrę  😕 żałuję, że nie mogłam zobaczyć, jak w dzieciach kobyły od nas robią dwa czyste nawroty, jedna zaliczyła też czystą rozgrywkę. Coś fantastycznego.
Finału seniorów też nie odżałuję, obejrzę sobie z kanapy  😕
Pytanie . W MP -MJ startował Tomek J. czy to ten sam co startował w ujeżdżeniu ? 😲


Jak ma się taką matkę trenerkę i takie możliwości to chłopak jeździ  😉 
[quote author=Smok10 link=topic=18.msg2593327#msg2593327 date=1473575222]
Pytanie . W MP -MJ startował Tomek J. czy to ten sam co startował w ujeżdżeniu ? 😲


Jak ma się taką matkę trenerkę i takie możliwości to chłopak jeździ  😉 
[/quote]

To niczego nie dowodzi. Na MP wszyscy mają trenerów i możliwości inaczej by tam nie byli , a matka trenerka to akurat kiepska kombinacja   😉

Szkoda że chłopak WKKW nie jeździ ( chyba ) bo mógłby strasznie namieszać .  😁 😁 😁
Akurat w jeździectwie układ rodzic-trener i dziecko się chyba sprawdza. Tak na szybko poza Tomkiem Jasińskim przychodzi mi do głowy Maja Marchwicka czy Wojtek Dahlke.

Szkoda że chłopak WKKW nie jeździ ( chyba ) bo mógłby strasznie namieszać .  😁 😁 😁

Przecież coś tam pojeździł dobrych parę lat temu - pamiętam go jako dzieciaczka w L klasie w Sopocie, chyba z 8 lat temu. Od dziecka miał zapewniony wszechstronny rozwój jeździecki.

Edit. Z tego co pamiętam to nawet kilka sezonów pojeździł nieduże WKKW.
Akurat w jeździectwie układ rodzic-trener i dziecko się chyba sprawdza. Tak na szybko poza Tomkiem Jasińskim przychodzi mi do głowy Maja Marchwicka czy Wojtek Dahlke.


Na to nie ma żadnej reguły. W jeździectwie , przynajmniej w skokach i WKKW , są ludzie na bardzo wysokim poziomie którzy nie mają za sobą żadnych tradycji i ludzie którzy mają korzenie jeździeckie ze sławami w rodowodzie . Jedni konkurują z drugimi i nikt na to nie patrzy. I z doświadczenia wiem że zarówno podanie wszystkiego na tacy odnosi w większości przypadków odwrotny skutek jak i ciężka praca potrafi dać wielki sukces 😉
Są jeszcze młode Pogodzińskie.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 września 2016 19:37
Są Kozy, Kaźmierczaki, Kierznowscy i jeszcze paru innych by się znalazło 😉
A wiadomo moze co sie stalo tej dziewczynce która karetka wywiozła?

Swoją drogą, zafascynowana jestem Wibaro. Do drugiego nawrotu finalu 0pkt karnych, zwlaszcza ze para wcale nie jakos super doswiadczona. to dwie zrzutki chyba tylko z nerwow i jazdy po medal.
Jest wielu z klanów jeździeckich i jeszcze więcej bez tradycji.  😉  Co do Mistrzostw , to start w seniorach wiąże się z całym rocznym cyklem przygotowań i koniem w odpowiednim wieku. Prosty przykład Skrzyczyńskiego który ma całą stawkę koni a wystarczyło tylko żeby wypadł koń z największym doświadczeniem i już nie miał szans na udział w MP.  😉 Niestety to bardzo poważny problem wśród naszych jeźdźców że jeżeli dysponują koniem , to tylko jednym. 🙄 Drobna kontuzja i już nie ma na czym jechać . Czołówka zawodników na świecie posiada zestawy koni na podobnym poziomie . Jest parę fajnych koni i jeźdźców którzy mają dobre konie ale z uwagi na powyższe nie mogli wziąć udziału w MP -Seniorów. Albo wchodzą w takie konkursy , albo są za młode , albo drobne kontuzje wykluczyły je z rywalizacji .Tyle że nie ma nikogo kto miałby ich kilka.
czeggra1, Tomek jeździł WKKW na Elinie (siwy kucyk) tylko jeden bodaj sezon.
Z matką skoków nie trenuje. Trenuje z ojcem...
No i tu dobry przykład. Tomek pochodzi z klanu jeździeckiego i zajął 4-te miejsce. 3 - ka medalistów przed nim nie ma żadnych korzeni jeździeckich.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się