M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Chce mieć najzwyklejsze w świecie uchwyty, takie cienkie jak na zdjęciach Bogdana są dla mnie strasznie niewygodne jak trzeba zmywarkę albo cięższą szafkę otworzyć - wpijają mi się w palce i boli! A przy frezowanych obcieram sobie dłoń o blat albo szafkę wyżej, więc nein nein nein 🙂 Góra i boki bez uchwytów, ale cały dół już tak.

Arimona, ten talent to oczywiście nie ja tylko mój W 😀 Zastanawiał się czy nie iść na architekturę i moim zdaniem źle zrobił nie idąc ;P Pokaż łazienkę!

sienka, tak to będzie wyglądać:


Hiacynta, lipa :/ U mojego brata w budynku, 10-12 tys. za metr, tez wszystko popękało w ciągu 2 lat, masakra z tym nowym budownictwem...


Dzionka,
No ja do uchwytów tez podobne podejście mam, tylko górne szafki będą bez - zrobię dłuższe fronty i za nie będę łapać.

Ale macie fajny salon, duży taki i wymarzona oddzielna wyspę! Bedze ślicznie, ciekawa jestem strasznie ja to będzie wyglądało 🙂


Łazienka jeszcze w trakcie wiec zdjęcia takie se, ale no już bliżej niż dalej. Co się ze mną Anaa namęczyła, to jej, pomnik się należy  😂  Będzie deszczownica z oddzielna bateria, i kocham ta wannę, teraz mam ten sam model i wiele lat bez zarzutu - jest mega wygodna.


Jak by ktoś mi powiedział jeszcze kilka lat temu ze będę się jarać zdjęciem własnego kibla, to bym pokręciła palcem przy głowie  😂 Widać kawałek podłogi - będzie taka ciepła i dość ciemna.





Bogdan
ee tam niepraktyczna, ale śliczna jest! Takie okno sami projektowaliście czy już tak było?
A takie tuby z okapem wam się podobają? Bo może nie potrzebujesz szafek w ogolę na gorze? Jest taka minimalistyczna teraz, fajna bardzo.

Arimona ale super! U Ciebie to już zaczyna wyglądać. U mnie dziś oficjalne rozpoczęcie remontu, ale na razie serce mi krwawi - zaczynamy od kompletnej demolki łazienki 😉
Dava   kiss kiss bang bang
28 października 2016 11:20
Dzionka -> ale to normalne, ze kazdy nowowybudowany budynek  'siada' do 2-3lat i pojawiaja sie pekniecia.
Tak jest i w blokach i kamienicach i domach  :kwiatek:
Normalne są mini pęknięcia, ale w niektórych budynkach potrafią się robić naprawdę niezłe wyrwy jak jest źle osadzony w gruncie.
ash   Sukces jest koloru blond....
28 października 2016 13:24
Mieszkamy 3 lata i nic, ani jednego pęknięcia. Ciekawe czy nie wyjdą pózniej ...
Dzią pojedź do Ikei ze szmatką i sprawdź jak się czyści szafkę z uchwytami😉 grrrr i dolne sie najbardziej brudzą


Armiona ile ma mk Twoja łazienka? Możesz mi napisać na pw ile płacisz za robociznę?
Arimona ale super! U Ciebie to już zaczyna wyglądać. U mnie dziś oficjalne rozpoczęcie remontu, ale na razie serce mi krwawi - zaczynamy od kompletnej demolki łazienki 😉

A masz już wszystko kupione? Ile mi zeszło na kompletowaniu wszystkiego, myślałam ze nigdy nie skończę. Umywalki nadal nie mam.  🤣
DoSia
Chyba powyżej 5,22mkw jest.
Arimona, hehehe, mam chyba takie same toalety (Roca gap).
DoSia, haha ale czemu do IKEI 😀? Ja teraz mam dolne szafki w białym połysku z uchwytami i właśnie chcę takie same, bo mi się to sprawdza.

Dava, ja wiem wiem, ale aż tak, że tynk spada połaciami z sufitów i pęka pół ściany to chyba nie powinno być... Oby u nas tak nie było.

Arimona, fajne kafle na podłodze! Co to?

yegua,
Tak! Mój Pań od łazienki bardzo narzekał na nia, że mu jego duże ręce nie wchodzą w te dziurki po bokach. 😀


Dzionka
To są płytki Cerrad Setim Honey. Wszystko na podłodze mam cerrad, bardzo mi te płytki przypadły do gustu.


Bogdan
ee tam niepraktyczna, ale śliczna jest! Takie okno sami projektowaliście czy już tak było?
A takie tuby z okapem wam się podobają? Bo może nie potrzebujesz szafek w ogolę na gorze? Jest taka minimalistyczna teraz, fajna bardzo.


Aśka, moja koleżanka projektując dom tak zarzadziła 🙂 bardzo się z tego okna cieszę 🙂 gości sadzam przy stole na przeciwko okna i wszyscy zachwyceni "odpływają" ciesząc się zielenią, widokiem lasu ..
a było wiele śmiechów z niego na początku...ludzie się śmiali,że tylko ja z racji niskiego wzrostu będę z niego korzystała, a założenie było takie aby zamiast płytek czy szyby miedzy szafkami (bo miały być szafki na górze po całości) było właśnie okno
Te okapy tuby są fajne, ale tylko te z górnej półki, a te niestety są drogie- a założenie było- ma być to tani dom. Z drugiej strony to jedna przestrzeń- salon, jadalnia i kuchnia i chyba raczej nie chciałabym takiej dominanty. Szafki mają być tylko dwie, białe bez uchwytów.

Twoja łazienka wygląda bardzo fajnie 🙂 i super,że masz sprawdzoną wannę. My kupiliśmy nie widząc tylko z katalogu i jest straszna! mega wąska tzn. mocno się zwęża ku dołowi, nawet junior jej nie lubi...korzystamy tylko z prysznica.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
28 października 2016 19:22
u mnie też powoli do przodu  🙂
Mam projekt kuchni  😍
Podłogi (panele do 3 pokoi) juz są w mieszkaniu i czekają na ułożenie, parapety też już są.
Mamy wybrane: umywalkę, kibelek, wannę, zestaw prysznicowy, kanapę, krzesła, stół, drzwi do 2 pokoi  łazienki
Wymiary zostały wzięte na szafy w sypialni i szafę w przedpokoju  🙂

Zostało jeszcze do wybrania: płytki do łazienki, do przedpokoju płytki, do części kuchennej płytki, sprzet AGD...

Nasturcja-Renata, dużo już macie! A powiedz, drzwi będzie wam montować firma, od której je kupiliście czy to we własnym zakresie?

Rozkminiam właśnie kto nam będzie co robił, bo ekipa "całościowa" krzyknęła sobie 30 tys., więc... nie ;P I tak się zastanawiam - czy hydraulik np. montuje wannę, kibelek, geberit... czy tylko podłącza jak ma już wszystko osadzone itd.? Nie wiem ilu fachowców nam trzeba. Mam na razie glazurnika, hydraulika, firma od parkietu zamontuje podłogę, stolarz kuchnię i szafy, inny gość zburzy ścianki i przeniesie drzwi i zrobi sufity podwieszane... kogo jeszcze trzeba?
Dzionka zapytaj czy glazurnik sam zamontuje wannę, kibelek, geberit, obuduje i połozy płytki....nie będzie marudził,że ktoś coś źle przed nim wykonał itd.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
28 października 2016 19:49
Dzionka jeśli chodzi o drzwi, to jeszcze nie wiem  😉 ale możliwe, że weźmiemy z montażem  😉
Dużo rzeczy mamy wybranych, trzeba tylko pojechać i kupić  😉 Tylko na razie nie bardzo jest gdzie to trzymać. Jutro mąż będzie parapet mocował
U nas prawie wszystko Sławek bedzie robił sam, czasem z pomoca brata  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
28 października 2016 19:59
Dzionka, hydraulik podłączał juz wszystko na gotowo. Ekipa wszytko montowała.
Drzwi w całości razem z montażem wykonywała zewnętrzna firma od drzwi, tak samo parkiet układał parkieciaz a nie ekipa.
Bogdan, o, dobry pomysł, glazurnika zapytam a nie hydraulika 🙂! Dzięki.

Nasturcja-Renata, mój Witek też coś tam będzie działał, ale głównie pracownicy mojego taty porzucą na jakiś czas jego firmę i zajmą się naszym mieszkaniem 😀 Im przynajmniej ufam, a fachowcom "skądś" to różnie...

ash, no właśnie, też tak będę celować - drzwi razem z montażem kupować.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
28 października 2016 20:42
Dzionka jak sie ma zaufana ekipę, to trzeba korzystać  🙂
U nas tylko bedzie potrzebny hydraulic, bo wrabali nam w łazience kaloryfer-gigant  🤔 (150x70 cm) Bedziemy go demontować, kupiliśmy nowy I hudraulik musi nam pozmieniać układ rurek 😉
elektryk z uprawnieniami jeszcze.
Z montażem jest taniej na VAT a i tak ktoś to musi montować
Dzionka tak palnęłam z ikeą🙂 skoro masz tak to inna sprawa🙂 mnie to niesamowicie wkurza. Jak czyścisz przy uchwytach, jak?😉

Armiona dzięki!

Mam jeszcze jeden dylemat - schody wewnętrzne. Są jakieś rozsądne rozwiązania poza drewnem ( cena zabija)? Schody mam betonowe obecnie🙂
DoSia, ja nie jestem przesadnym czyściochem, że tak to ujmę 😉 więc na pewno moje uchwyty nie świecą ani przykładem ani niczym 🙂 Ale nie rzuca się w oczy żeby były brudne, więc mi to wystarcza 🙂

Byliśmy dzisiaj wybrać blat. Jezuu, urządzanie z małym dzieckiem jest podwójnie trudne, wszystko trwa dłużej i głupi wyjazd w dwa miejsca robi się logistyczną zagadką grrrr.
Ja mam pół kuchni czarne pół białe i zdecydowanie to ta czarna część się syfi, w sensie, widać na niej wszelkie ślady i odciski.
Dzionka nie mogę się doczekać efektu końcowego u Was! Plany wyglądają świetnie, no i faktycznie duża sypialnia jest na tyle duża i ustawna, że można ją w będzie w przyszłości bez większego problemu podzielić na dwa niegłupie pokoje dla dzieci.
Uff, remont skończony - ściany zrobione i odmalowane. Szarej ścianie w salonie to się akurat przydało niezależnie od pęknięcia, bo jakiś czas temu wybiłam w tynku dziurę gitarą  🏇 a wcześniej Jacol zarył za telewizorem szkłem od szafki, także przynajmniej teraz jest wszystko wyrównane i wszelkie przewinienia uległy zatarciu  😁

Na remoncie wizerunkowo zyskała też nasza sypialnia - na czas rozpierduchy przenieśliśmy do niej regał z książkami z gabinetu i szafkę + tv z salonu i zrobiło się ultraprzytulnie! Chyba ten regał już tu zostanie - ta ściana wcześniej była pusta, taka bez polotu ta sypialnia była do tej pory...




[quote author=Libella link=topic=7003.msg2609536#msg2609536 date=1477647710]
Arimona ale super! U Ciebie to już zaczyna wyglądać. U mnie dziś oficjalne rozpoczęcie remontu, ale na razie serce mi krwawi - zaczynamy od kompletnej demolki łazienki 😉

A masz już wszystko kupione? Ile mi zeszło na kompletowaniu wszystkiego, myślałam ze nigdy nie skończę. Umywalki nadal nie mam.  🤣
[/quote]

Teoretycznie tak - zostałam bohaterem w swoim domu, rozbawiłam też pół personelu sklepu budowlanego - nazbierałam 5 dużych wózków, które kolejno odstawiałam do kasy i leciałam po następne. I co chwila padało drwiące pytanie: "Ale pani jest z tym sama...?" 🤣

Dzionka u nas większość robi jedna i ta sama osoba 😉 Kompleksowo łazienka + przeniesienie przyłączy ww kuchni + wyburzenie jednej ścianki + sufity podwieszane. Jedynie panele będzie kładł ktoś inny, no i montaż kuchni oddzielnie.

Nasz Pan od remontu narzucił takie tempo, że się chyba za tydzień wprowadzamy 😉 W niecałe dwa dni przeniósł kaloryfer, przyłącza, wylewka i jeszcze zrobił w kuchni sufit podwieszany.

Mamy tylko jeden problem, bo się okazało, że w nadprożu, które chcieliśmy wywalić, idą kable  🙄 I ja już się nawet pogodziłam z tym, że zostanie, a TŻ się upiera i chce teraz szukać elektryka.
czy ten pan nie pracuje przypadkiem przy projektach "Nasz nowy dom"??  😁
Nerechta nie wiem, ale wygląda, jakby mógł :p serio, przed rozpoczęciem remontu byłam przerażona, że tyle rzeczy do zrobienia i będzie długo trwało, a teraz się martwię, że już powinnam kartony pakować, hehe  😁
Słuchajcie dylemat projektowy mam.  Pomieszczenie w kształcie litery L od południa więc jasne z dużą wystawą okienna. Dużo mebli wszystkie w kolorze ciemnego brązu,  szafa komody wielkie łóżko.  Styl klasyczny,  ewentualnie lekko rustykalny.  Podłoga jest drewnianym parkietem,  lakierowanym więc ma ciepły zoltawy odcień Jakie ściany? Aktualnie jedna jest waniliowa,  dwie są w ciemnej czekoladzie, reszta biała. No i wanilia będzie przy tych meblach żółta,  czekolada się z meblami zlewa.  Dodatki będą w zieleni lub czerwieni więc ściany muszą do obu pasować. Myślałam o jasnym brązie,  karmelowym,  toffi na tych kolorowych ścianach,  to chyba jedyny bezpieczny kolor w takim wnętrzu?  "help 😉
Poszłabym w coś szaro-beżowego, ciepły odcień szarości.
Do mebli spoko,  ale z podłogą się pogryzie :/
moze tam gdzie lozko jakis ciemny niebieski/granat, a reszta bialy i pojsc w dodatki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się