M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

ash   Sukces jest koloru blond....
21 października 2016 17:45
falletta, ja nie mam takich skojarzeń ale cegła tez mi nie pasuje do łazienki.
Ja mam inną wizje kolejnej łazienki, zdecydowanie chłodniejszą niz obecna.
Oh Dzionko nie miałam tego na celu, wybacz  😁
Ash ja już tak mam, że jak mnie się coś nie podoba/ pasuje to głównie dlatego, że właśnie za bardzo mnie wyobraźnia ponosi.
Na szczęście nie jestem dekoratorem wnętrz i nikt sie moimi odczuciami przejmować nie będzie  💃
A biała / szara cegła?
Escada miałam dopisać ale sobie darowałam, że właśnie biała/szara już jest ok. Dalej tak trochę  jak wapnowany boks ale wizualnie jakoś tak 'czyściej' się wydaje i nawet fajnie komponuje z nowoczesnym wyposażeniem. Już siedzę cicho i nie trolluje więcej  :kwiatek:
Znaczy ja tak Libelli proponuję 😉

Ale to chyba jedyna cegła która pasuje prawie wszędzie,  ta klasyczna czerwona zupełnie mi do tej łazienki nie pasi.
Skoro łazienki na tapecie, to i ja mam pytanie. Które rozplanowanie wydaje wam się bardziej sensowne? W drugiej opcji trzeba przesuwać drzwi, ale to nie jest problem na tym etapie. Na korzyść drugiej opcji przemawia też obecność kaloryfera wysokiego po prawej od wejścia, łatwiej chyba z wanną się tam wpasować niż z latem od umywalki. Co myślicie?

Projekt 1 (tylko zamiast pralki po lewej byłaby szafka)


I projekt 2


Jak widać zrezygnowaliśmy z drugiej łazienki na rzecz pralnio-graciarni 🙂
Imo drugi projekt znacznie ładniejszy 🙂 ścianę ze zlewem można znacznie ladniej zagospodarować jakimś reprezentacjnym lustrem, symetryczniej jest 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
21 października 2016 21:07
Dzionka, moim zdaniem tez nr 2
escada, tak, biała cegła lub jasno szara juz byłaby ok
Dzionka, moim zdaniem 2 bazowo lepsza, tym bardziej że jest szansa na większą szafkę. Nie rozumiem tylko idei tak wielkiego natrysku versus takiej małej wanny?... Nie lepiej by było na odwrót?
Dzięki za opinie 🙂 Też myślę, że nr 2 będzie wdrożony w życie.

Anaa, chcemy właśnie duży natrysk, z deszczownicą, dużą półką z tyłu i ładnymi kaflami, wszystkimi płynami schowanymi w dorobioną ściankę. Wanna nas nie kręci, będzie tylko do dzieci a przy remoncie za 10 lat zostanie wywalona, bo trzeba będzie zmniejszyć łazienkę żeby zrobić dodatkową sypialnię.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 października 2016 11:37
To ja bym zrobila jeszcze inaczej (ba! nawet zrobilam). Dala wanne 130 i reszte przestrzeni wykorzystala wg potrzeb. Dla dzieci to idealny wymiar, bo szybko (i przy mniejszym zuzyciu wody) nalewasz odpowiedni poziom. Dwoje dzieci na raz tez wykapiesz bez problemu.
a ja nie wiem czy bym robila wanne dla dziecka w tym momencie... Kiedys myslalam ze tak, ale biorac pod uwage ze bedziecie miec duuuuzy prysznic to bym sie zastanowila. Ja mimo niewielkiej wanny i tak uzywam wanienki (mniej wody, wygoda, ograniczenie i bezpieczniej dla dziecka) i o tyle ze wlasnie bedac w wannie jest na jakiejs wysokosci a nie na podlodze to jest rzeczywiscie plus, ale nic poza tym. Sama niecierpie wanny i gdybym miala decydowac to zrobilabym szersza polke pod prysznicem, zeby mi wanienka sie zmiescila i nie montowalabym wanny.
Ale to ja 🙂
Po dziesięciu latach bez wanny stwierdziliśmy, że w wannie można wziąć prysznic a pod prysznicem się nie poleży. U nas wygrała wanna
Zyc bez wanny?? No way! Podzielam zdanie ogorek- w wannie mozna wziac prysznic, a na odwrot ..no coz. Da sie posiedziec w post-PRLowskich brodzikach, ale co to za przyjemnosc. Choc przyznam szczerze, ze mamy teraz wanne pod skosem i nie ma jak wziac prysznica na stojaco. Glupio troche, ale juz niedlugo problem sam sie rozwiaze.
Wanna i prysznic zostają w takich wymiarach jak są - bo teraz jest optymalnie jak wywaliliśmy pralkę i suszarkę! Teraz "tylko" to jakoś ładnie zaaranżować i już. Spędziliśmy dziś jakieś 8 godzin w marketach budowlanych i w sumie to nic się do przodu nie posunęliśmy. Pochlastać się tylko. A i widzieliśmy piękną kuchnię na wystawie, nie za dużą, ale ładną. Spytaliśmy pana jaka jest jej wartość, a tu.. jedyne 100 tysięcy ;P Ma się ten gust hehe.
whaaaaaaaat?! co to za kuchnia??  😁
Dzionka Oj wierze ci z tymi cenami! Jak poszlismy tutaj do salonu kuchni, to wpadla mi w oko kuchnia za jedyne 45tys euro  😎 I to po duzej przecenie. Fakt faktem byla spora, ale tak to jest z markowymi rzeczami. Na szczescie sa stolarze, ktorzy robia takie cuda za duuuzo mniejsze pieniadze! My wczoraj trafilismy do salonu lazienkowego i fakt faktem wszystko bylo mega i hiper, ale...cena a m2 po prostu z innej planety.
Dzionka, nam się spodobała kanapa za 23 koła, ale naprawdę była świetna 😉
Prysznic dla mnie tylko pod prysznicem. Ale głowę myję wyłącznie schylając się nad wanną. Także niezbędne są oba sprzęty 😀
Ja to chyba nigdy w nowym budownictwie nie zamieszkam, bo dla mnie otwarte kuchnie tak samo jak prysznic zamiast wanny to samo zło 😀 Teraz mam wannę, w której nie da się pomoczyć, ma chyba tylko metr długości i siedzisko z tyłu. Jest dobra o tyle że jak się rano zaspana kąpię to nie muszę stać, ale napuścić wody raz na parę miesięcy i pomoczyć się to już się nie da.

Dzionka, z twoich projektów zdecydowanie drugi lepszy. Chociażby dlatego, że wc od zlewu dalej jest.
Ta kuchnia za 100 tysi naprawdę piękna, w litym drewnie i stali 😍 No i sprzęty najwyższej jakości, piecyk do pizzy, piekarnik w cenie samochodu i takie tam. Ale wizualnie piękna.

Pandurska, no właśnie, jaki pomysł na łazienkę? Może mnie zainspirujesz, bo ja mam zastój jakiś w tym temacie kompletny...

Cricetidae, upss, trochę dużo jak na kanapę 😀 Masz foto? My bierzemy starą z IKEI do nowego mieszkania, niestety przez pieprzony garaż za 60 tysi musimy ostro ciąć koszty.

sienka, dokładnie, prysznic tylko pod prysznicem 🙂 Ale głowę myję pochylając się nad brodzikiem od zawsze i nie widzę problemu, chociaż fajnie będzie teraz mieć wannę i mniej chlapać.

magda, wc masz na myśli, że dalej?
Dzionka Ok, wstawie cos wieczorem. Wlasciwie lazienkami bardziej zajmuje sie moj maz, bo taki byl uklad (ja kuchnia, on lazienki). Mielismy juz wybrany ogolny koncept, ale cos zaczal kombinowac ostatnio i chyba jestesmy w punkcie wyjscia. Albo moze tak- wiemy w jakim stylu chcemy sie urzadzac, ale najwiecej problemow mamy z rozmieszczeniem sprzetow w gornej lazience, dodatkami i oswietleniem. Grzesiek chce brak architekta wnetrz do wspolpracy.
Niemniej jednak chyba zdecydujemy sie w dolnej lazience na taki cudny zlew:

http://www.ebay.de/itm/like/141448009863?lpid=106&chn=ps&ul_noapp=true

Pojdzie na blat ze starego drewna, ewentualnie z takiego jakby plastra z pnia.

Wybralam ostatnio na 100% stol do jadalni!!  😜  http://www.soullifestyle.com/de/products?style=All&category=79

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 października 2016 11:36
Zelmutek, ja mam taką kuchnie.  Koszmar!  Skos jest cały brudny i w ogóle jest to mega niepraktyczne, bo nie możesz zrobić na górze żadnych szafek, ani niczego innego. Ogolnie takie niskie skosy są do bani, bo robi się przez nie masa przestrzeni,  którą ciężko wykorzystać.
ash   Sukces jest koloru blond....
23 października 2016 12:58
nerechta, obawiam się, ze jak dzidzia Ci podrośnie to nie bedzie się chciała kąpać w wanience dla niemowląt. U nas tak było, wiec teraz jest pływanie w dużej wannie rodzicow 🙂
Dzionka, na zdjęciu to niepozorna by była 😉 ale pan nam pokazał jak się ją zwija, rozwija, przekłada i uzyskuje różne kombinacje. To samo zrobił z biurkiem i stołem kuchennym, ale juz nie pytałam o ceny :O
U nas tez na razie zagości IKEA, a kiedyś się zobaczy 🙂
Chce tylko przemalowac meble w kuchni, bo na zmianę na razie brak kasy, a takim PRLem zalatują.


EDIT: znalazłam stronę tego sklepu - http://www.studioasymetria.com/salon/sofy-z-funkcja-spania/
Czy ktoras z posiadaczek domkow ma zsyp do prania z gornej lazienki do pom. gospodarczego z pralka? Stoimy przed taka decyzja i zastanawiam sie, na ile byloby to przydatne? Koszt niewielki, ale nie wiem, czy bede korzystac.  👀
ja bym korzystała. Marzy mi się pralnia osobna! Niestety nie mam szans. Jeśli pralnia na dole, a na górze łazienka, to brudne rzeczy muszą jakoś spadać na dół, lepiej jak bez udziału twoich nóg 😉
nika77 Tak wlasnie sobie pomyslalam! Musimy totalnie przemyslec umiejscowienie otworu w lazience, bo na opcje na dole widzielismy fajne rozwiazania na forum naszej firmy budowlanej. Masz racje, ze lepiej zrzucac, niz schodzic.
już zazdroszczę 🙂 ja bym potrzebowała jakiś rękaw pralka-suszarka, bo mam je na różnych poziomach 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się