Laicy o koniach

🤣 Taaak, jestem pewna, że teń koń jest zebrany w 100%  😀iabeł: A te "zgiente rence" 💘
Już usunęła to, że koń jest "zebrany" .. 😤
o proszę, przynajmniej to zebranie zlikwidowała ;p
interwencja zadziałała ;p
a mam w planach odwiedzić tą stajnię, ciekawa jestem jakoś 🙂
''Dziewczyna piegowata, a kobyła tarantowata ma płeć delikatną''
tez z tego fbl
😀 😀 😀
Bischa   TAFC Polska :)
11 maja 2009 17:26
Zebranie wykasowała , ale błędy dalej walą po oczach  😎
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 maja 2009 17:35
Bo to jest właśnie dysleksja albo z lenistwa 😁
ushia   It's a kind o'magic
11 maja 2009 17:54
dys to by bylo gdyby zmieniala p z b albo zmieniala litery miejscami a nie walila ordynarne bledy

odpusccie, bo zrobia sie kolejne "zlote rady" i modzi zamkna watek
anegdotki - tak, netowe polowanie na czarownice - nie
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
11 maja 2009 18:59
nie wiem czy to się tu nadaje.  z nonsensopedii 🤣

Chciałbyś jeździć konno? To będziesz potrzebował paru rzeczy dla konia...

    * Stajnia – koński dom. Będzie trzeba BARDZO często sprzątać, by nie pozabijać sąsiadów.
    * Kostki cukru – w końcu musi coś jeść, a siano jest niedobre.
    * Czaprak – poduszka(?) pod siodło, żeby konika nie gniotło.
    * Wodze – sznureczki do sterowania koniem. Ciągniesz obie i krzyczysz prrr – staje w miejscu. Jak pociągniesz tylko jedną, to ci skręci.
    * Siodło – żeby mieć gdzie siąść. Najwygodniejsze są w kolorze brązowym.
    * Owijki – takie skarpetko-pończochy dla konia. Żeby wyglądał elegancko.
    * Strzemiona – będziesz tam wkładał nogi podczas jazdy.
    * Bat – żeby walić konia, jak będzie niegrzeczny. Albo jak stanie i nie będzie chciał się ruszyć z miejsca.
    * Lonża – narzędzie tortur. Gdy dużo zje, to przywiązujesz go do takiej lonży i prowadzasz w kółko trochę czasu. W końcu zacznie rzygać. Uwaga – może to również storturować twoje ubranko.
    * Podkowy – żeby nie wbijały mu się kamienie ani nic w kopyta. Przydadzą się również, gdy koń się na ciebie wkurzy i będzie chciał ci zarąbać najmocniej jak się da.

...i paru dla ciebie...

    * Buty, których ci nie szkoda – jakieś stare, albo tanie buty specjalnie do jazdy. Nie będzie się opłacało ich czyścić, gdyż podeszwy będą i tak stale poklejone, brudne i śmierdzące.
    * Toczek – żeby założyć sobie na głowę, w razie, gdyby konik się wkurzył i zaczął szaleć.
helcia o matko  😵 dobre  😂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 maja 2009 19:11


    * Buty, których ci nie szkoda – jakieś stare, albo tanie buty specjalnie do jazdy. Nie będzie się opłacało ich czyścić, gdyż podeszwy będą i tak stale poklejone, brudne i śmierdzące.
    * Toczek – żeby założyć sobie na głowę, w razie, gdyby konik się wkurzył i zaczął szaleć.



To mnie rozwaliło 😂
Chociaż zdarzało sie, że do najgorszych stajennych prac używałam rozbebeszonych, gadajacych adidasów 😁
Bischa   TAFC Polska :)
11 maja 2009 19:32
Chciałbyś jeździć konno? To będziesz potrzebował paru rzeczy dla konia...

    * Stajnia – koński dom. Będzie trzeba BARDZO często sprzątać, by nie pozabijać sąsiadów.
    * Kostki cukru – w końcu musi coś jeść, a siano jest niedobre.
    * Siodło – żeby mieć gdzie siąść. Najwygodniejsze są w kolorze brązowym.
    * Bat – żeby walić konia, jak będzie niegrzeczny. Albo jak stanie i nie będzie chciał się ruszyć z miejsca.
    * Lonża – narzędzie tortur. Gdy dużo zje, to przywiązujesz go do takiej lonży i prowadzasz w kółko trochę czasu. W końcu zacznie rzygać. Uwaga – może to również storturować twoje ubranko.
   



Że jak , że co ?  😲 Co ma sprzątanie do zabijania sąsiadów ?  👀 A kolor do wygody ?  🤣 O waleniu konia nie mówiąc , a dalej o jego stawaniu  😂 Nic to też , że konie nie rzygają  🥂 Rozwalające to jest  👍
Ostatnio oprowadzałam jakiegoś miłego gimnazjalistę na koniu.

Kolega krzyczy do niego: Ej, to chłopak, czy babka (chodziło o konia)?
Odpowiedziałam siedzącemu na koniu, że to klacz.
Jeździec do kolegi - Już wiem! To facet 🤣
cieciorka   kocioł bałkański
11 maja 2009 19:38
siano jest beee!
Ja najbardziej lubię teksty mojego instruktora (Karol) w stosunku do dziewczyn, z którymi czasami jeżdżę (średnia wieku 12 lat, co prawda nie totalne laiki, ale..  😉 )

Dziewczyny:Karoooool, no bo on/ona..... (to o koniu  🙂 )
Karol: Co, szaleje?  😀
Dziewczyny: Noooo!!
Karol: Rzeczywiście, strasznie!!!.. Co się z tymi wszystkimi koniami dzisiaj dzieje.. 😁 😁 😁

A pod dziewczynami rekreanciki, jak na rekreacje, to i tak bardzo dobrze ułożone, dreptają sobie powolutku, spokojniutkim tępem..  🙄  😁

A one całkiem na poważnie!  😀



edit:
Na którymś z blogów, to zdjęcie podpisano: "to się dopiero nazywa zebranie!"..
Była wczoraj u mnie przyjaciółka i oglądała sobie książkę z rasami koni. W pewnym momencie krzyczy, że jakiego to ona pięknego konia znalazła... Więc pytam jakiego. Ta nadal bardzo podekscytowana i odpowiada, że Fryzjerskiego (oczywiście chodziło o Fryzyjskiego)  😁 Myślałam, że tam padnę.
Nikaa, phi 😀 jak miałam jedenaście lat też byłam święcie przekonana, że to koń fryzjerki ;P
Sorry za OT, ale jak patrzę na to zdjęcie 2 posty wyżej, to aż boli 🙄
Może chodziło o "zebranie" tego pięknego dobierańca  😉 a konika coś gryzło w klatę  😉

Libella mnie też boli, auu
akby tak na to patrzeć, to fryz spokojnie mógłby być koniem fryzjerskim -> ile fryzur można w taaakiej grzywie i taaakim ogonie wykombinować. 😉
co do zdjęcia 4 posty wyżej - może to tylko taki moment był uchwycony na zdjęciu. mam taką nadzieję.
ushia   It's a kind o'magic
14 maja 2009 13:16
ludzie, przeciez to nie jest zdjecie z jazdy, tylko studyjne, nie popadajcie w paranoje! 🙄
Bischa   TAFC Polska :)
14 maja 2009 13:46
Ale przecież ktoś gdzieś wcześniej napisał , że mógł się skubnąć w pierś bo mucha usiadła , nawet na jeździe - zdjęcie to tylko uchwycona chwila .
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
22 maja 2009 20:17
moja babcia dziś: a mi się i tak najbardziej podobają fryzjery 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 maja 2009 23:16
Ostatnio mieliśmy fajna sytuację.
Kumpel siodłał konia dla dziewczynki, która za chwilę miała odbyć lekcję jazdy w terenie.
Jazda na  zasadzie prowadzenia konika na lonży - dziewczynka w siodle.  I kumpel zakłada siodło westowe z dość szpiczastym łękiem 🙂 A mała sie pyta- Mamusiu a do czego służy ten drążek ?- i pokazuje paluszkiem.
- To jest kochanie taki ,,dżojstik" żebyś mogła skręcać konikiem.        🤔 😵 😂
To ja też opowiem sytuację, która mnie bardzo rozśmieszyła. Myślę że tu pasuje.

Pojechałyśmy sobie w wakacje z konicą na takie bardzo amatorskie zawody ujeżdżeniowe. Fakt faktem, kobyła jest bardzo przywiązana do "swoich", w nowych miejscach jest bardzo nadpobudliwa, nerwowa, nie potrafi się skupić, jednocześnie ma potrzebę "bratania" się z innymi i jest zawsze bardzo podniecona 😉 Wtedy była bardzo "nabuzowana", rżała w ten swój charakterystyczny sposób. Analizując jej zachowanie pewna część widowni stwierdziła, że to "bardzo piękny ogier, o cudownym ruchu" 😎
Koleżanka przybiegła obwieścić mi tę radosną nowinę. Oczywiście nieźle nas to rozbawiło. Mówię do niej:
-Hahahaha... a Leidi to bardzo przewrotne imię dla ogiera 🤣
Słyszymy obok:
-Widzisz, mówiłam, że to ogier
😵
majek   zwykle sobie żartuję
03 czerwca 2009 14:35
oprowadzałam kiedyś dzieciaka na kucyku :
`Mamo, a gdzie tu się wrzuca pieniążek?
Jakiś czas temu oprowadzka na szetlandzie. Dziewczynka siedzi zadowolona z siebie i nie odzywa się zafascynowana konikiem pod sobą, natomiast mamusia okazała się bardzo dociekliwą osobą. Oto pytania które mi zadała:
"Jak długo żyje taki koń?"
"Jak długo może pracować?"
Ok, to jeszcze zrozumiem ale potem:
"Co się robi z takim koniem jak zdechnie?"
"Pali się go tak na miejscu czy jakoś stąd zabiera?"
"Ale w jaki sposób takiego martwego konia się transportuje?"
"A w tej stajni często umierają konie?"
"Tylko jeden?! To ile lat ta stajnia istnieje?!"
"Tak długo? To niemożliwe żeby w tak długim czasie tylko jeden koń umarł. A dlaczego umarł?"
"Jak to?!  😲 Ale tego osieroconego źrebaka też dobili!?"
🤔wirek:
Moje odpowiedzi były dość krótkie i nie zachęcały jej raczej do dalszych pytań akurat w tej tematyce 😉
Pozytywna, ale tak na dobrą sprawę to co w tych pytaniach jest takiego dziwnego? Na moje to zwyczajna ludzka ciekawość. Tematyka może niepopularna, ale czy dziwna albo zabawna?
Akcja z ostatniego weekendu - ewidentnie widać, że dzieciak koni zasmakował🙂 :
- jeździmy karetą końmi mniej więcej po 170cm - takimi folbluto-ślązakami i słysze:
-" mamo zobacz to napewno kucyki bo mają nogi grube"
Oprowadzanki na kucu, ok 110cm w kłębie. Tki standardowy, puchaty kucuś. Dziecko całe happy, więc gadam sobie z nim i pada stwierdzenie
-Fajny taki kucyk, co?
i tu wtrąca się mama dziecka
- a to to jest kucyk, tak?!
- no tak o.0
- ojej...a ja myślałam, że źrebaczek 🙂
Pozytywna, ale tak na dobrą sprawę to co w tych pytaniach jest takiego dziwnego? Na moje to zwyczajna ludzka ciekawość. Tematyka może niepopularna, ale czy dziwna albo zabawna?


Chodziło mi właśnie o tą dość niepopularną tematykę, ale pytanie o dobicie źrebaka też mnie baaardzo zdziwiło  😉
Ostatnio pomagam czyścić konia  dziewczyna co przyjechały na jazdę pierwszy raz !
Wyczyścilam przychodzi trener i pokazuje ochaniacze ...
" To trzeba tak założyć na nogi żeby rzepy były po zewnętrznej stronie oraz żeby plastik znajdował się na tyle nóżki 🙂. Prosze niech pani spróbuje ! "
Na to laska zdenerwowana [ w dodatku blondynka  😉] : Proszę pana pan sobie żartuje 👿 ! To albo nie ten rozmiar albo muszę zdjąć spodnie żeby to wcisnąć na MOJĄ nogę !  😵
👍

Blondynki rządzą 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się