Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

emptyline   Big Milk Straciatella
25 lutego 2018 21:00
Smok10, no ale może bez przesady...
Smok10, no ale może bez przesady...


No właśnie nie ! Zdarzają się takie przypadki że możesz na uszach stawać i guzik zdziałasz. Po pewnym czasie dojdą do siebie ale nieraz zdrowie stracisz i majątek a dny egzemplarz nie chce przytyć i robi ci koło pióra.  🤣 owszem , jak już wejdzie w trening i kałdun zamieni na mięśnie  to wygląda jak milion dolców ale ten czas pomiędzy wygląda kiepsko.  🙄 Znaczy to też zależy od konia . Są takie że od razu idzie na trociny bo miotłę zeżre i upasie się jak świnia  😁
Patrząc na inne ogłoszenia choćby z tego samego rocznika, pozostałe wyglądają lepiej lub dobrze. Wydaje mi się, że nikt by nie odganiał jednego konia od żarcia jak są w jednym stadzie.
Może to być typ, o którym wspomina Smok. Tzn koń jest błyszczący, nie jest brzuchaty/spuchnięty. Wygląda chudo, ale może być zdrowszy od przekarmionych rówieśników. Poza tym jeśli może poszedł mocno w górę, zabrakło na tłuszczyk. To 3 latek. Może w złym czasie robione zdjęcia, tzn miał wtedy 2,5 roku, może u niego to była akurat faza brzydkiego kaczątka.

Sama mam konia, który jest chudy (no ale on już dorosły) jak pcham żarcie a nie pracuje, to się przebiałcza. Jak pracuje choćby lekko, to nie ma problemu z wyglądem jak klocek mimo niewielkiej ilości treściwego.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 lutego 2018 22:21
pomijajac wszystko, to nie daje sie zdjec w których kon wyglada na zaglodzonego. Oczywiście, jeśli jest sie profeskonalistą.
emptyline- A wy tam w tej Szwecji to skąd siano bierzecie ? Przecież tam żeby zasadzić kwiatka to trzeba najpierw laską dynamitu dziurę w ziemi zrobić. Drogie jest siano za kostkę ? 
Padłam ha ha ha http://allegro.pl/popreg-strzemiona-i7193374546.html, kogoś fantazja poniosła 😂.
emptyline   Big Milk Straciatella
26 lutego 2018 07:35
Smok10, nie mam pojęcia, koń w Polsce. 🙂
Ale tu jest bardzo dużo stajni i upraw, to nie tylko skałki. 🙂
Pomadka, you made my day  😂
Abstrahując czy cena jest wysoka czy nie to taki popręg i strzemiona można wykorzystać jako dekorację (stajni, knajpy, whatever). I być może z takim zamierzeniem jest sprzedawane
Powiedzcie, że to żart  😲 Mam firmę, dajcie mi konia, bo lofciam konisie a przecież byznesmen jezdem to szkoda kasy, żeby kupić  😵
http://ogloszenia.re-volta.pl/przyjme-konia--przyjaciela-na-cale-zycie/o/90477/

A tu ładny, różowo-szary kantar:
http://ogloszenia.re-volta.pl/kantar/o/81194/
SzalonaBibi, nie wiem czego nie rozumiesz  🙄. Pani szuka kogoś, kto odda jej za darmo spokojnego konia do rekreacji w sile wieku (nie za starego), odpowiedniego wzrostu i w miarę zdrowego.

Bo kocha wszystkie zwierzątka...  😁

A ja kocham auta i przyjmę za darmo nowego Mercedesa , zapewniam garaż i opiekę  . Obiecuje że będę dbał o niego jak o członków rodziny 😁
vissenna   Turecki niewolnik
26 lutego 2018 11:27
A ja kocham auta i przyjmę za darmo nowego Mercedesa , zapewniam garaż i opiekę  . Obiecuje że będę dbał o niego jak o członków rodziny 😁


Smok, ale to forum to złe miejsce na takie ogłoszenia. Musisz popytać po bezdomnych z Warszawy 🙂

amnestria może i tak, ale strzemiona te nie są zabytkowe i takie same używki można i za 20zł znaleźć. 200zł za nawet nie wyczyszczony "antyk" to dość kiepski żart 🙂
vissenna, bezdomni z Warszawy rozdają Maybachy a nie Mercedesy. Mercedesy rozdają bezdomni z Poznania  😀
Gillian   four letter word
26 lutego 2018 14:34
Ostatnio moi znajomi wystawili trochę ogłoszeń z końmi. Jestem przerażona, zniesmaczona i ogólnie chce mi się rzygać. Jak można tak kłamać...? i po co? ludzie jadą dzisiątki kilometrów obejrzeć konia, który do opisu pasuje jedynie maścią 🙁 koń nie kończy L bo staje na prostych przeszkodach ale ma predyspozycje do dużego sportu... bezproblemowy tylko do boksu wejść nie da rady... ujeżdżony do klasy C ale trzeba mu przygiąć ryj do klaty pelhamem albo czarną, bo ina c ej lama lama lama. Kontuzje pomijam. Ludzie są perfidni i bezczelni.
Jeśli ktoś ma rozum to konia sprawdzi, weźmie weta itd. a jak nie, to trafili na naiwnego.
Tylko czasu i kasy szkoda na podróż.
Niech żyje translator!  😜
Na poprawę humoru :
https://m.olx.pl/oferta/kon-klacz-CID103-IDsoav1.html
Szkoda mi tej zimy  🙄 Boso chodzi 😕
Eeee nie, ruchliwa jest, to chyba jej nie przeszkadza.  😂
Ale za to "nigdy nie doznał obrażeń, poruszając się we wszystkich kierunkach" - myślę, że to niezły talent.
Gillian, sama tego doświadczyłam także....
Stawanie akurat można sprawdzić w wynikach dość łatwo.
Ostatnio moi znajomi wystawili trochę ogłoszeń z końmi. Jestem przerażona, zniesmaczona i ogólnie chce mi się rzygać. Jak można tak kłamać...? i po co? ludzie jadą dzisiątki kilometrów obejrzeć konia, który do opisu pasuje jedynie maścią 🙁 koń nie kończy L bo staje na prostych przeszkodach ale ma predyspozycje do dużego sportu... bezproblemowy tylko do boksu wejść nie da rady... ujeżdżony do klasy C ale trzeba mu przygiąć ryj do klaty pelhamem albo czarną, bo ina c ej lama lama lama. Kontuzje pomijam. Ludzie są perfidni i bezczelni.



Dzisiaj trzeba być chyba chorym żeby dać się nabrać na konia który ma same trąby albo nic nie kończy czy łapie WKKW -owskie wyniki ( wielocyfrowe )   w skokach  😵 Dzisiaj naprawdę można wszystko sprawdzić w 5 min nie ruszając się z domu , choćby na https://zawodykonne.com/ albo pytając któregoś ze znajomych  zawodników na fb  😁 pomijam że często są relacje z zawodów i można sobie  wszystko zobaczyć . 🙄 Skoro ktoś sprzedaje konia do sportu , to poproszę wyniki z zawodów , gdzie startował i pod kim . Wbijasz w szukajkę nazwę konia i wszystko wiadomo.  😉 To samo dotyczy zawodników , trenerów  itd.
Ostatnio moi znajomi wystawili trochę ogłoszeń z końmi. Jestem przerażona, zniesmaczona i ogólnie chce mi się rzygać. Jak można tak kłamać...? i po co? ludzie jadą dzisiątki kilometrów obejrzeć konia, który do opisu pasuje jedynie maścią 🙁 koń nie kończy L bo staje na prostych przeszkodach ale ma predyspozycje do dużego sportu... bezproblemowy tylko do boksu wejść nie da rady... ujeżdżony do klasy C ale trzeba mu przygiąć ryj do klaty pelhamem albo czarną, bo ina c ej lama lama lama. Kontuzje pomijam. Ludzie są perfidni i bezczelni.


Gillian, ponad 20 lat temu, w miejscu z którym miałam coś wspólnego wystawiono na sprzedaż klacz. Klacz miała 14 lat, bardzo sympatyczna, chodziła w rekreacji 2 lata po kupieniu ze stadniny z powodu redukcji stada. Klacz miała RAO i to naprawdę porządne, biegała w pyle, kaszlała, więc ją zaźrebili (!!!), żeby był z niej jakiś pożytek i po dwóch źrebakach i pracy w rekreacji postanowili się pozbyć konia, bo wiadomo, trzeba było na serio leczyć a to koszty.

Kobyła fajna i sympatyczna, więc kupiec szybko się zjawił. Przyprowadził ze sobą lekarza, który konia zbadał i powiedział co mu jest. Kupiec do właściciela poszedł i poinformował o diagnozie. A tu uwaga - żona właściciela się OBRAZIŁA (!!!!!), że śmiał przyprowadzić lekarza i konia zbadać. Serio. Więc Twoi znajomi koloryzujący w ogłoszeniu to jeszcze nie taki dramat  🤣 i nie mówimy o jakiejś "chłopce za stodoły" tylko pani "lekarz" ....
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 lutego 2018 12:53
Dance Girl, my kupiliśmy tak z litości naszego wałacha, w końcu, po wielu zapaleniach płuc zdiagnozowaliśmy RAO i jakieś syfiaste bakterie w płucach w gratisie. Właściciel wiedział, nie powiedział, ja wtedy gówniarz pierwszy raz o RAO usłyszałam przy diagnozie, poprzedni właściciel wiedział, lekkie pokasływanie na jeździe próbnej tłumaczył bardzo pylącym placem (faktycznie dawno nie był lany wodą, reiningowa sypka nawierzchnia więc chmura piachu). O RAO wiedział, zataił.
smartini, "wiedział, nie powiedział", to że tak powiem chleb powszedni. I to nie tylko w Polsce, w innych krajach też. Natomiast "obraził się, za to że kupiec zrobił badanie weterynaryjne przed kupnem" to jest już dramat.

smartini   fb & insta: dokłaczone
27 lutego 2018 13:04
Dance Girl, no, ładny kwiatek...
[quote author=Murat-Gazon link=topic=190.msg2761402#msg2761402 date=1519725256]
Eeee nie, ruchliwa jest, to chyba jej nie przeszkadza.  😂
Ale za to "nigdy nie doznał obrażeń, poruszając się we wszystkich kierunkach" - myślę, że to niezły talent.
[/quote]

A bo to wszystko dzięki temu że to jest krzyżówka krzyżowa  🤣
Tylko szkoda że paszport jest rozdrobniony bo by się przydał  😉
można posklejać ewentualnie jak mocno nierozdrobniony 😉
smartini, "wiedział, nie powiedział", to że tak powiem chleb powszedni. I to nie tylko w Polsce, w innych krajach też. Natomiast "obraził się, za to że kupiec zrobił badanie weterynaryjne przed kupnem" to jest już dramat.


Ja nie mam pojęcia o czym wy piszecie  😲 Kupując konia z RAO jeśli klient to zataił , to możesz pojeździć rok albo i więcej a później przedstawić sprzedającemu rachunek za zwrot konia , kosztów ,nakładów etc za cały okres.  😁
Smoku10, chyba nie doczytałeś. Pisałam o roku 1997 ... nie wiem czy pamiętasz, ale wtedy trochę inaczej to wyglądało.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się