Końska Rewia Mody XII (2018)

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 października 2018 21:51
Co najlepsze czapraki mają już trzy lata 😲, a wyglądają po praniu jak nowe.
I szykuję w końcu czaprak dla kucyka, zobaczymy która wersja ostatecznie.
Ciężko coś wybrac, tyle mi się podoba rzeczy, ale no na kucyka mało co pasuje.
wątek zamknięty
lusia722 - wiem, gdzie rusza promocja na czapraki  🙂
wątek zamknięty
Kiedy ma wyjść Heritage?
wątek zamknięty
Dziewczyny, pomocy. Rzuciła Wam się gdzieś w oczy derka Jersey Brand z poprzedniej kolekcji Heritage, w kolorze basalt grey? Rozmiar 155 lub 165  🙁
wątek zamknięty
Hej,

mam pytanie o podkładki, chciałabym stworzyć sobie zestaw pod siodło żeby konikom było wygodnie i mnie też, a przy okazji ładnie. 🙂 Większość naszych koni w rekreacji, na których ja jeżdżę jest wykłębiona (tak to się chyba mówi?), a poza tym warto zawsze o plecy konia dbać (zwłaszcza, że moje umiejętności jeszcze nie są super i zdarza mi się skakać po ich grzbiecie np. w próbach galopu). Kupiłam podkładkę żelową (moja przyjaciółka też ostatnio kupiła i była bardzo zadowolona) i nowy czaprak (z taką siateczką pod spodem) i teraz chciałabym jeszcze kupić podkładkę. Czy jest duża różnica w komforcie jazdy (przede wszystkim dla konia) z podkładką z futrem naturalnym, a sztucznym? Lepiej kupić z naturalnym, czy może lepiej zamiast wykosztowywać się na naturalne to w podobnej cenie znajdę z syntetycznym ale "porządniejsze"?
wątek zamknięty
UnicornWitch, http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,77.0.html pytaj lepiej tutaj, ale generalnie owcze futro lepiej amortyzuje, przy czym trzeba pamiętać, że nie pod każde siodło pasuje, bo "zwęża" łęk i może konia uwierać. Choć i tak wątpię, aby rekreacyjne tuptaki miały dobrze dopasowane siodła.
wątek zamknięty
Moim skromnym zdaniem futro syntetyczne zupełnie nie oddaje właściwości futra naturalnego. Nie widzę zastosowania dla syntetyków poza odsunięciem siodła od konia (które rzadko kiedy jest celem...)
Owszem, o naturalne futro trzeba dbać - regularnie szczotkować i co jakiś czas prać zgodnie z zaleceniami, by opóźnić proces ubijania się i filcowania wełny. Ubita podkładka nie spełnia już swojej funkcji, dlatego warto inwestować w droższy sprzęt lepszej jakości.
Mattes, poza tym, że jest absolutnie swojej ceny wart, dobrze trzyma wartość i w razie rezygnacji z niego można go korzystnie odsprzedać (o ile jest zadbany, jak każdy inny sprzęt).

Jak już budyń wspomniała, futro nie pod każde siodło można wsadzić. Podkładka jest gruba i znajduje zastosowanie przy siodłach ze zbyt szerokim kanałem (co się często nie zdarza, zwłaszcza w rekreacji, gdzie siodła przeważnie są najbiedniej 2x starsze od adeptów i ekstremalnie wąskie między panelami). Dołożenie futra w podobnej sytuacji pogorszy komfort konia, zamiast go poprawić.

UnicornWitch może nadinterpretuję, ale zakładanie futra i żelu jednocześnie nie ma najmniejszego sensu. Możesz (i najpewniej uzyskasz) efekt sprężynującej kołyski.
wątek zamknięty
Słuchajcie, czy ktoś miał w ręku te czapraki w kolorze "beżowym":
1. https://www.equishop.com/pl/czapraki/13256-czaprak-velvet-crystal-platinum.html
2. https://www.equishop.com/pl/eskadron-platinum-201819/13254-czaprak-performance-platinum.html

Czy one są takie bardzo jasne beżowe, czy wpadają może choć trochę w jasne brązy ?
wątek zamknięty
Klami, - one są bardziej w szarych tonach niż na zdjęciu. Nazwa nude dobrze opisuje kolor, brąz to nijak nie jest, raczej szary beż.
lusia722, - czerń klasa 😀
Nirv - plum jest absolutnie boski na gniadych 😍
flygirl, - niedługo - miała być połowa października, ale sklep mi mówił, że przewidują raczej początek listopada 😉
UnicornWitch, - poza tym co już napisane, czyli, że najwięcej zrobi dopasowane siodło, to owszem, jest gigantyczna różnica między futrem a syntetykiem. Ja mam prawie 10 letniego mattesa, używanego intensywnie pierwsze 5 lat i futro prawie wcale nie jest ubite.
wątek zamknięty
keirashara, buuuu... no to mnie nie pocieszyłaś a zdjęcia są mocno mylące.

W takim razie poszukuję czapraka w kolorze beżu wpadającego w już jasny brąz. Najchętniej z czarną lamówką. Ktokolwiek cos takiego widział ?
wątek zamknięty
Dziewczyny, pomocy. Rzuciła Wam się gdzieś w oczy derka Jersey Brand z poprzedniej kolekcji Heritage, w kolorze basalt grey? Rozmiar 155 lub 165   🙁

Ciężko będzie, sama kupiłam sporo czasu temu w kolorze military, no nie było basalt grey. Przynajmniej w rozmiarze 165.
Klami, chyba fera miała taki ładny odcień beżu
wątek zamknięty
Klami, - schockemohle? Cafe latte lub w którejś letniej w ciągu ostatnich 2 lat też był beż, całkiem ładny. O ile Ci się nie pali, to wiem, że w heritage mają być brązy, może coś jasnego, idącego w beż się pojawi 🙂
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
10 października 2018 19:11
Wrzucam poglądowo Glossy Heart Plum i Darknavy:



wątek zamknięty
Livia Plum cudowny 💘
wątek zamknięty
Nie mój koń, już nie mój czaprak, ale zdjęcia robiłam swoim telefonem  😂 😂

Merlot Jump z PS of Sweden  👀 😜 prawie że podczas zachodu słońca  😀
wątek zamknięty
Livia, a ty przypadkiem nie jeździsz obecnie w stylu west?  😉 Piękne są te Glossy, uwielbiam ten materiał.
Ja zdubluję się z smerfi i również pokażę Merlot, który w mocnym słońcu jest bardziej różowy 😀
wątek zamknięty
leleira sorry for  🚫  co to za ogłowie?
wątek zamknięty
Dziewierz To PS of Sweden - Pioneer  😁 👀
Leleiria a nowy już doleciał???
wątek zamknięty
Doczekałam się  kucyk w Brick Red glossy z ostatniej kolekcji Heritage  😍



wątek zamknięty
Rety, jacy Wy ładni! 😲 Modele z katalogu 😲
😍 😍 😍
wątek zamknięty
Siwaa, wygląda super, bardzo pasuje jej (?) ten kolor. 🙂 A ile koń ma w kłębie, bo wydaje się dość wysoki? 🙂
wątek zamknięty
UnicornWitch przecież to wałach  😁 😁
Siwaa bardzo mu ładnie  😍
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 października 2018 16:35
Przybył czapraczek
wątek zamknięty
amnestria, azazu93  Bardzo nam miło, dziękujemy! :kwiatek:
UnicornWitch To wałach, mierzony jakieś 3-4 miesiące temu miał w kłębie 182 cm  😵
wątek zamknięty
lusia722 Pokaż co masz nowego  🙂
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 października 2018 00:33
smerfi Caball, niestety zdjęcie nie oddaje koloru, ale jest naprawdę piękny.
Może jak sprzedam nerkę to na PSoS się skuszę, może Black Friday robią 😁 😵
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 października 2018 07:02
ludia722 a pokaż zbliżenie wykończenia  :kwiatek: Od jakiegoś czasu czarny czaprak za mną chodzi
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 października 2018 07:10
zembria to nie jest czerń, tylko grafitowy brąz.
Może na dworze uda mi się dzisiaj pokazać jaki to jest piękny kolor. Czarne też mam, ale ze złotym.
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 października 2018 07:45
O, a to na moim telefonie tego nie widać. Mąż ma czaprak w tym kolorze, bardzo mi się podoba. Fotke wykonczenia i tak bardzo chętnie zobaczę  :kwiatek:
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.