wasze ulubione seriale

vanille, - historyczne, historyczne z elementami fantasy, kostiumowe:

- wspomniani Tudorzy to już prawie "klasyk"
- Rzym (to zdecydowanie więcej niż wiek temu 😉 )
- Rodzina Borgiów
- Prawdziwa historia rodu Borgiów
- Biała królowa
- Biała księżniczka
- Victoria
- Vanity Fair
- Howards End
- Poldark
- Grand Hotel (w kilku wersjach pod podobnym tytułem)
- Downton Abbey
- Wikingowie
- cała seria Spartacus
- Filary ziemi  / Świat bez końca
- The Crown
- i niedawno wspominana, dość świeża produkcja - Wersal, prawo krwi



Teraz mogę dorzucić jeszcze "Hiszpańską księżniczkę" (kontynuacja "Białej królowej" i "Białej księżniczki" czyli losów angielskich rodów - adaptacje książek Philippy Gregory).
Do tego średnio udany serial "Templariusze".
Jest jeszcze coś takiego jak "Upadek królestwa", ale nie miałam do czynienia.

Nie wiem czy śledzicie na bieżąco, więc rzucę przypomnieniem. Od 6 czerwca rozpoczyna się emisja 3 sezonu "Opowieści podręcznej".
Właśnie wciągnęliśmy w jeden dzień „Dobry Omen” na motywach powieści Gaimana i Pratchetta.
Jest moc!!! David Tennant jako demon - petarda!
Czarnobyl jest absolutnie fenomenalny, jestem pod ogromnym wrażeniem  😍
Absolutnie must watch!
Czarnobyl jest tylko na hbo? Nie mam loginu 🙁 macie jakiś inny dostep do tego serialu?
rtk, chyba jest miesiac probny za free w HBO GO
budyń, Tudorów też znam, jakoś o nich zapomniałam. Muszę obczaić Spartakusa
Ascaia, czuję, że przepadnę przy Poldark 😍
rtk, fili.cc
Obejrzałam 4 odcinki Czarnobyla, bo tylko tyle na razie udało się mężowi ściągnąć. Fajny. Naprawdę fajny. Ale żeby aż tak go zachwalać..bo ja wiem.  Nie czułam jakichś szalonych emocji podczas oglądania. Po prostu ciekawy, dobrze zrobiony, chce się ogladać następny odcinek.  Klimat z filmu siedzi potem w głowie dość długo. ( zwłaszcza że machnęliśmy wszystkie 4 odcinki na raz)
Dzięki laski, bo gdybym tu o nim nie przeczytała, to bym nie wiedziała, że jest taki serial.
tunrida, bo tylko 4 odcinki na razie są 🙂 Jutro pojawi się 5 czyli ostatni.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 czerwca 2019 08:22
Co warto oglądać na HBO GO poza Czarnobylem, Mr. Robot, GoT, Opowieścią Podręcznej? Mam miesiąc próbny i chce wykorzystać jak najlepiej ten czas :P
Patrick Melrose i Gomorra
Martita   Martita & Orestes Company
03 czerwca 2019 11:01
Facella Kompania Braci, Temple Grandin (to akurat film ale warty obejrzenia) i oczywiście 3 sezon podręcznej od 06.06
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 czerwca 2019 11:22
Na Podręczną oczywiście czekam 😉 dzięki za polecenia 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
03 czerwca 2019 13:31
tunrida, bo tylko 4 odcinki na razie są 🙂 Jutro pojawi się 5 czyli ostatni.


hm wydaje mi się, że już wczoraj widziałam 5 u siebie na liście? Czy to mogła być tylko jakaś zajawka/zapowiedź?
[quote author=macbeth link=topic=205.msg2870490#msg2870490 date=1559545721]
tunrida, bo tylko 4 odcinki na razie są 🙂 Jutro pojawi się 5 czyli ostatni.


hm wydaje mi się, że już wczoraj widziałam 5 u siebie na liście? Czy to mogła być tylko jakaś zajawka/zapowiedź?
[/quote]

Raczej zajawka, na HBO Go nadal są tylko 4 odcinki, a przy ikonce piątego jest napisane "wkrótce". Oficjalna premiera jest w każdy wtorek 🙂
Oglądam właśnie Czarnobyl i serial fajny, ale bez efektu wow. Trzyma w napięciu, świetnie oddane emocje, piękne zdjęcia, ale do końca chyba nie mój klimat.
emptyline   Big Milk Straciatella
04 czerwca 2019 06:55
To ja polecam When They See Us - miniserial na Netflixie o procesie Piątki z Central Parku 1989 roku. We mnie wywołuje skrajne emocje...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 czerwca 2019 07:05
[quote author=martva link=topic=205.msg2870553#msg2870553 date=1559565063]
[quote author=macbeth link=topic=205.msg2870490#msg2870490 date=1559545721]
tunrida, bo tylko 4 odcinki na razie są 🙂 Jutro pojawi się 5 czyli ostatni.


hm wydaje mi się, że już wczoraj widziałam 5 u siebie na liście? Czy to mogła być tylko jakaś zajawka/zapowiedź?
[/quote]

Raczej zajawka, na HBO Go nadal są tylko 4 odcinki, a przy ikonce piątego jest napisane "wkrótce". Oficjalna premiera jest w każdy wtorek 🙂

[/quote]

Miałaś rację, to tylko zapowiedź 🙂  :kwiatek:
Ja obejrzałam cztery odcinki i naprawdę uważam ten serial za SZTOS, po czwartym odcinku mnie aż głowa rozbolała z emocji  🙇  Moim zdaniem petarda i każdemu zachwalam!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 czerwca 2019 12:12
Namówiłyście mnie i jestem na 2 odc.
Kopara opada. Dawno nie widziałam czegoś tak konkretnego.

Ps. Miłośnicy Downton Abbey, we wrześniu pojawi się pełnometrażowy film o kolejnych losach bohaterów. Na necie  śmiga trailer 🙂
"Czarnobyl" super. Aż mi szkoda, że to już koniec i chętnie bym obejrzała jeszcze coś w tym klimacie (zssr, zimna wojna).
Obejrzałam też już cały 2 sezon "Rain" i troche taki meh.. Pierwszy sezon bardziej mi się podobał.
Aktualnie jestem w trakcie 1 sezonu "Domu z papieru" i mega mnie wciągnął. Podoba mi się, że w każdym odcinku jest jakiś plot twist i chce się oglądać dalej.
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 czerwca 2019 20:40
Nowe Czarne lustro jest.
Pierwszy odcinek raczej kicha.
A ja obejrzałam dwa sezony OA na Netflixie. Ten serial był prawie tak samo dziwny jak Bunkier na HBO.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 czerwca 2019 11:46
Nowe Czarne Lustro mnie strasznie zawiodło. Jest zbyt oczywiste. Wolałam te niedosłowne przenośnie. A tu wprost jest powiedziane co jest co. Kompletny brak jakiegokolwiek zaskoczenia. Poprzednie sezony były genialne, Bandersnatch innowacyjny i równie dobry, a to? Równie dobrze scenariusze mogły być pisane przez ludzi z TVP 🙄
widziałyście Barry? Świetny serial z, jeśli się nad tym zastanowić, dość dziwnym pomysłem  😁. Polecam, na HBO.
When they see us- przejmujacy 😕
emptyline   Big Milk Straciatella
23 czerwca 2019 16:01
Naboo, prawda? Mnie trochę wbiło w fotel...
emptyline, mnie tez.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 czerwca 2019 21:41
Zrobiliśmy powtórkę z DARK s1 i lecimy z 2... to jest moje mocne top3 Netflixa jeśli nie najlepsze. Aktualnie mózg na ścianie, kim jest Adam ja się pytam?!
Jak skończymy to weźmiemy na warsztat When they see us bo kusicie.
Littlw Big Lies też dobre ale dobrze, że wpada odcinek po odcinku 😉
Moon   #kulistyzajebisty
24 czerwca 2019 06:38
smartini, awwww, przypomniałaś mi ze od weekendu jest nowy sezon Dark! Musimy dziś odpalić!  😜 😜

Z dreszczowych klimacików ostatnio oglądam jeszcze "Czarny Punkt", w pewnych momentach się deko wlecze, ale ogólnie na plus, lubię takie psychodeliczne dreszczowce  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się