Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Facella   Dawna re-volto wróć!
06 listopada 2019 16:12
Zembria, czyli pewnie bez kreatyniny? Serio warto by było sprawdzić.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 listopada 2019 17:28
w podstawowej biochemii na bank jest kreatynina  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 listopada 2019 21:40
Mój zmęczony mózg przeczytał „podstawowa morfologia”  😵
Czy koń może jeść w ciastkach dodany cynamon i wiórki kokosowe ?🙂
Pewnie, że tak 🙂 Tylko wiórki najczęściej traktowane są dwutlenkiem siarki, ale skoro my takie jemy to i koniowi nie zaszkodzi.
Jakich mniej więcej cen biletów lotniczych do Londynu z Warszawy mogę się spodziewać na początku grudnia kupując je na końcówkę lutego? Zawaliłam sytuację finansową w listopadzie i nie dam rady kupić teraz.. już mnie to przeraża i nie wiem czy słusznie.
Z Modlina do Londynu jest kilka lotów dziennie i one zazwyczaj stoją po 50-60 zł. Więcej niż stówka w jedną stronę nie powinno Cię to wynieść.
Aż Ci sprawdziłam - teraz na końcówkę lutego są po 55 zł i do grudnia raczej nie skoczy niesamowicie do góry  😉

Jara, marszylka - dzięki  :kwiatek:
Espana dziękuję.
.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 listopada 2019 09:38
Jest podejrzana o schizofrenie


Auć. To pierdoła, ale szczególnie w towarzystwie tej osoby staraj się pilnować słów  :kwiatek: można być podejrzanym o popełnienie przestępstwa, a nie o schizofrenię. Taki dobór słów od razu nastraja negatywnie.

Spróbować nakłonić do pójścia do specjalisty - jak najbardziej. Nie wiem czy konkretnie Ty czy ktoś inny z rodziny - to powinien być ktoś, kogo ta osoba darzy szacunkiem, jest dla niej autorytetem itp. A poza tym - nigdy, przenigdy nikogo nie diagnozujcie, od tego są specjaliści, ta osoba może mieć po prostu taki charakter, albo może mieć jakieś zupełnie inne zaburzenie, diagnoza jest rolą lekarza, a takim samozwańczym przyklejaniem łatek można narobić więcej szkody niż pożytku (skąd w ogóle pomysł schizofrenii?)
.
saganek to wszystko zależy od zachowania tej osoby.  Moja znajoma uporczywie miała wrażenie,  że jej serce przestaje bić/nie bije i bała się tego. Raz udała się na pogotowie kiedy "stanęło jej serce", zbadali, uznali, że wszystko okej i wypuścili. Jednak przy drugim takim napadzie, kiedy zadzwoniła do mnie, nakłoniłam ją, by ponownie pojawiła się na pogotowiu, mimo, że zdawała sobie sprawę z tego, że może wtedy zainteresować się nią psychiatra. Podsyciłam jej obawę, że z sercem to nie ma żartów i jednak warto to sprawdzić. Zadzwoniła na pogotowie i wtedy zatrzymali ją na przymusowe badanie psychiatryczne (bo było to już drugie takie zgłoszenie z jej strony, a ona uparcie twierdziła, że jej serce nie bije), potem na przymusowe leczenie. Diagnoza- schizofrenia. Już wcześniej ewidentnie widać było, że jest z nią coś nie tak, ale nijak nie dało się jej "po dobroci" wysłać na leczenie lub chociaż terapię.

Może nie było to ładne z mojej strony, podsycać jej obawy i utwierdzając w przekonaniu, że to co czuje (mimo, że niemożliwe) jest realne i warte sprawdzenia, ale summa summarum było to jedyną rzeczą która zadziałała.

Więc może w taki sposób? Bo z doświadczenia wiem, że jeśli nie zagraża swojemu lub cudzemu życiu, to bez jej chęci nic się nie da zrobić. Ale można spróbować "sposobem".
Jest tu sporo osób, które kupują na vinted, więc zapytam. Czy ktoś kupował już z opcją "Kup teraz"?
efeemeryda   no fate but what we make.
08 listopada 2019 12:23
Orientujecie się może jak wygląda cenowo wynajem powozu a raczej karety ?
Czy 3,5 tys złotych za trasę około 10km to dobra cena czy wygórowana ?
  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2019 13:13
efeemeryda Chcesz 10 km jechać bryczką? Trochę długo to potrwa... takie 2-3 km to spoko, ale tą dyszkę to prawie godzinę będziecie jechali 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
08 listopada 2019 14:12
Zembria wiem wiem, że godzinę  :kwiatek:
efeemeryda, - nie wiem jak teraz stoją ceny, aczkolwiek za gówniarza robiłam przy takich imprezach i para na krótką trasę to było 800-1000zł, czwórka drożej tak o ok 300zł. Za większą trasę to już gdzieś 2000, plus zależy czy na miejscu czy z dowozem koni, czy czekaliśmy pod kościołem, czy nie.... i jak miła była para młoda 😁 3,5 tyś biorąc pod uwagę, że czasy mamy droższe 😉 wydaje mi się ok.
efeemeryda   no fate but what we make.
08 listopada 2019 15:24
keirashara
dziękuje  :kwiatek:
to na razie pierwsza oferta więc chciałam się upewnić, że cena jest ok  😉

skoro masz doświadczenie to jak uważasz, jest to fajna atrakcja ?
Ja się najpierw napaliłam jak szczerbaty na suchary, potem do mnie dotarło, że to jednak kawał drogi i dużo pieniędzy, ale moja rodzicielka nie odpuszcza i chcę tej karety chyba bardziej niż ja  🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 listopada 2019 15:47
To ja z innej beczki - gdzie znajdę Maneki Neko z ruchomą łapką, ale całego w jednym kolorze, a nie malowanego? 🙂 może ktoś gdzieś widział? 🙂
efeemeryda, - zależy. Od pary młodej, pogody (bo jak leje to średnio - mimo że powóz był zadaszony), trasy, koni. Mieliśmy super pary, które autentycznie to bawiło, mieliśmy kiedy parę już nie młodą 😉 W 50 rocznicę ślubu i prawie się popłakali (niespodzianka od dzieci), ale mieliśmy też pary, gdzie było tak... no jednak ten koń to nie jak na obrazku, żyje, pachnie i robi kupę (a fuj!). Dużo zależy od klimatu wesela i całej oprawy. Jak trasa nieciekawa i po centrum miasta to szczerze chyba takie sobie wrażenia, ale jak się jedzie w słoneczku po malowniczej drodze to super. No i dużo zależy od powozu i koni... no bo ja bym widziała, czy mnie ktoś jakąś zaniedbaną, krzywą szkapą wiezie, czy fajnym koniem, Ty pewnie też, a dla wielu ludzi koń jest koń. Nasze były fajne, bo chodziły w sporcie zaprzegowym i tylko sobie dorabiały na marchewki, do tego zawsze były wybierane ładne i z dobrym ruchem, ale jak widzę co zaprzęga ośrodek, w którym stoję, to hmmm... nie chciałabym, bo no, takie szkapinki z rekreacji.
U Ciebie dochodzi czas - to jest jednak trochę drogi, z godzinkę jak nic. Kwestia czy ludzie się nie zanudzą i wy też, jak to zgracie czasowo. Czy chcecie fotki z tym zaprzęgiem, czy ma być z domu pod urząd/kościół, czy pod sale, czy obie wersje i zaprzęg ma czekać, jacy będą goście.
efeemeryda   no fate but what we make.
08 listopada 2019 16:52
z domu na sale, bo ślub ma być w ogrodzie na sali. Właśnie droga raczej przez miasto. Deszcz deszczem, ale jak będzie mega upał to też się wszyscy umordują taką atrakcją.
Martita   Martita & Orestes Company
08 listopada 2019 18:03
efeemeryda Czyli większość gości nie jechałaby za wami? Dla mnie 10 km to dużo i mnie by się godzina drogi dłużyła. Efekt na wejście byłby na pewno  😉 A jeszcze odnośnie ceny to uważam, że normalna stawka gdzieś pośrodku.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 listopada 2019 18:25
Moja siostra jechała bryczką z kościoła na salę, a ja i nasz ojciec jechaliśmy za bryczką wierzchem. Fajnie to wyglądało, zrobiło wrażenie na gościach i było bardzo romantyczne, ale to było jakieś 2,5 km. Jeśli taka podróż maiłaby trwać dłużej, to moim zdaniem wszyscy jadący za parą modą by z nudów umarli 😉 No i kwestia pogody kluczowa. Ja sama nie jechałam bryczką, bo już się widziałam jak "paczę" krzywym okiem, że ten ma kopyta do bani, ten za chudy, a tu uprząż źle leży itp. itd. 😁
Może zamiast się porywać na taką podróż dać cynk znajomym stajniom, żeby bramy porobili na drodze jakieś fajne końskie?
Mam sporo zdjęć do wywołania, ok 1000 na pierwszy rzut, kilka w większych formatach. Czy lepiej zrobić to stacjonarnie, czy może polecacie coś via net?
lenalena, ja polecam Empik Foto - dobra jakość i często trafiają się promki na większe ilości 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 listopada 2019 21:54
Saal Digital. Albo foto-książki z Wrocławia.
ashtray, ja kupowałam. Wszystko poszło Ok
To ja z innej beczki - gdzie znajdę Maneki Neko z ruchomą łapką, ale całego w jednym kolorze, a nie malowanego? 🙂 może ktoś gdzieś widział? 🙂


Amazon
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 listopada 2019 07:32
dobby o jaaa, miałaś rację! Znalazłam przepięknego - Lucky Cat by Donkey  😍 ale cena mnie powaliła - 20 euro plus przesyłka zza granicy, nie spodziewałam się za mała figurka będzie tyle kosztować 🙁
ashtray, ja kupowałam. Wszystko poszło Ok


Napisze na pw bo mam kilka pytan 😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się