Wybory 2019/2020 i co dalej ...

"(...) prosząc o cukierki(...)" - no nic, będą prosić o czekoladki i batoniki 😂
To jest chochoł i rozpraszacz uwagi. Odmawiam poświęcenia temu choćby minuty więcej.
Wiecie co jest śmieszne , że ktoś na nich glosuje tylko nikt nie wie kto. Kogo nie zapytasz to ja na nich nie głosowałem . Wstydzą się czy jak ?  🙄
Smok10, niestety tak już nie jest, zaczynam wiedzieć kto w moim otoczeniu na nich głosował i niestety jest kilka takich osób 🙁
Ujawniają się teraz, ja też już widzę i wiem kto zacz. I wcale się nie wstydzą tylko wręcz przeciwnie- są dumni i pyszni.
Ujawniają się teraz, ja też już widzę i wiem kto zacz. I wcale się nie wstydzą tylko wręcz przeciwnie- są dumni i pyszni.


Super . Dobrze być dumnym ze swoich wyborów pytanie tylko czy będą oni konsekwentni w przypadku pogłębiającego się kryzysu i podejścia UE do zdemontowania systemu prawnego.  😎

https://tvn24.pl/swiat/unia-europejska-raport-komisji-parlamentu-europejskiego-o-stanie-praworzadnosci-w-polsce-4639773

A jak nie będzie pieniążków to duma pójdzie się ....................  😤

Belg przekonywał jednak, że zaproponował "silne powiązanie między funduszami UE a poszanowaniem rządów prawa". W zeszłym tygodniu zapowiedział, że zaproponuje też państwom członkowskim, by Komisja Europejska i Europejski Trybunał Obrachunkowy składały raporty o naruszeniach rządów prawa, które mają wpływ na wdrożenie budżetu Unii Europejskiej, również jeśli chodzi o artykuł 7 unijnego traktatu.

O Polsce w Unni :

(...) nie ma innego takiego państwa w Unii, które w tak krótkim czasie, w ciągu ostatnich pięciu lat, stworzyłoby podobną kaskadę reform prawnych w ramach procedury nadzwyczajnej (...).

Juan Fernando Lopez Aguilar
Dobrze być dumnym ze swoich wyborów pytanie tylko czy będą oni konsekwentni w przypadku pogłębiającego się kryzysu i podejścia UE do zdemontowania systemu prawnego.  😎


Tylko pieniądze ich ruszą. Wyborcy PiSu nie myślą o systemie prawnym. Chyba że w rodzinie trafi się kierowca Cinquecento, wtedy będą pluć, ale też pewnie nie na PiS, tylko tych, którzy przeszkodzili PiSowi zreformować system prawny. Bo PiS chce zawsze dobrze, a jak nie wyjdzie, to wina opozycji.  Niestety, większość narodu dała to sobie wmówić.

W dodatku nie przyswajają podstawowych faktów. Chociażby przy informacji, że TVP prowadziła kampanię Dudy. PiSowyznawcy, że przecież TVN to czy tamto czy owo …  Nie widzą różnicy pomiędzy nadawcą utrzymywanym z państwowych - czyli naszych - pieniędzy, a nadawcą prywatnym. 
O tyle że te rzekome 150 mld które mieliśmy dostać z Unii mają być powiązane z praworządnością w PL . A ta w ocenie Unii w Pl jest poniżej dna i najgorsza w całej Unii . Więc może być sytuacja że kasy nie będzie. 🙄 I co wtedy ???  Jak się pluje na tego od którego chce się kasy to wcale się nie dziwie.  🤔
Jestem coraz bardziej przerażona... marsz nacjonalistów w Katowicach
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lipca 2020 10:08
Smok10, setki lat wychowania w patriarchacie.
A mnie fascynuje, że rządzący wprost przyznają, że religia obowiązująca w kraju sankcjonuje przemoc wobec kobiet i dlatego należy wypowiedzieć konwencję. Toć przecież katolicy powinni się oburzyć i poczuć się obrażeni. I trochę smutne, jeśli brak przemocy wobec kobiet ma zagrozić czyjejś kulturze, jakaś strasznie słabo umocowana ta kultura jest. Ale też sankcjonuje obecny stan,mało kogo interesuje czy sąsiad znęca się nad rodziną, czy jest złodziejem, czy oszukuje pracodawcę albo usługobiorców. Nie, większość interesuje, czy nie uprawia seksu z drugim panem, choc w żaden sposób to tej większości nie dotyczy.
Szkoda że elektorat partii rządzącej pewnie nie oglądał tego materiału sprzed kilkunastu lat . Historia lubi się powtarzać  🙄

Długo nie czekali, hulaj dusza piekła nie ma. Wprowadzili przepis, że posłowie mogą sobie dorabiać gdzie chcą i u kogo chcą. Jedyny warunek to poinformować marszałka Sejmu. W dodatku ten przepis obejmuje 8 miesięcy wstecz. Czyżby jakiś PiSowiec, oddany prezesowi, dorabiał sobie na  boku i ktoś na to wpadł i trzeba było szybciutko sprawę załatwić?

Kaczyński kiedyś grzmiał na temat korupcji, pluł korupcją na prawo i lewo. Teraz miałby świetny temat do ataku, gdyby to nie on za tym stał.

Przez 3 lata oni tak oplotą swoją pajęczyną cały aparat państwowy, że dziesięcioleci będzie potrzeba, żeby nas z tego błota wyciągnąć. O ile w ogóle będzie to możliwe.
"Szef PiS w kontekście możliwej rekonstrukcji rządu wyjaśnił, że "o tym się mówi, myśli, i działa się". – To nastąpi zaraz po wakacjach. Premier zostaje, ale rząd ma być inaczej skonstruowany. W sposób, w który zlikwidujemy stan, kiedy niektóre decyzje muszą przejść przez kilka ministerstw – podkreślał. Nie chciał jednak zdradzić, o jakie nazwiska chodzi."

Czyli rząd ma być skonstruowany tak żeby czasem ktoś nie poblokował nowych pomysłów...
Bardzo dobre podsumowanie Jacka Zakowskiego.
https://magazyn.wp.pl/opinie/artykul/dosc-i-basta-opinia

Z taka opozycja nic sie nie zmieni.
Czytając różne doniesienia z “frontu - wybory” doszłam do wniosku, że to była naiwność sądzić, że mieiiśmy jakikolwiek wpływ na to, kto zostanie prezydentem. 

Kilka przykładów manipulacji, a z pewnością było tego więcej, tylko nie wszystko ujrzało światło dzienne:

- w 40 domach opieki 100% głosowało na Dudę, co za nadzwyczajna zgodność!;
- zgłoszone przypadki możliwości głosowania w dwóch miejscach;
- uniemożliwienie głosowania w wielu krajach - albo karty nie dotarły na czas albo w ogóle przepadły, a w jednym kraju była nieprawdziwa informacja, potem oficjalnie zdementowane, że rząd tego nie pozwala na głosowanie w związku z koronawirusem.

A gdyby te zabiegi nie wystarczyły, Kaczyński by wybory unieważnił i tak czy owak byśmy zostali z długoPiSem - jeśli nie tym, to długoPiSem bis. Niestety, demokracja w Polsce umarła. Albo dogorywa i kolejne gwoździe do trumny są szykowane:

- Na pewno dokończenie reformy sądownictwa jest jednym z elementów planu, ale plan jest szerszy - powiedział Zbigniew Ziobro pytany o kolejne działania rządzących. Wspomniany przez ministra plan ma "obejmować wiele innych sfer codziennego życia Polaków". Polityk zdradził, że są już gotowe projekty ustaw.


A tu clou wypowiedzi i jego poglądów: minister sprawiedliwości martwi się praworządnością, bo praworządność jest niebywale groźna dla Polski:

- Zapoznajemy się z zapisami i podtrzymujemy, jako Solidarna Polska, że wiązanie środków z kwestią praworządności jest dla nas wysoce niepokojące, ale z dobrą wiarą podchodzimy do zapowiedzi premiera, który gwarantuje, że do takiego powiązania nie dojdzie - powiedział Ziobro.  Według niego rozwiązanie wynegocjowane przez premiera gwarantuje,że nie ma zagrożenia dla Polski. - Więc trzymam się tego zapewnienia, mając zaufanie do wypowiedzi premiera. Będziemy chcieli to jeszcze zweryfikować, bo w każdym innym przypadku takie rozwiązania byłyby niebywale groźne dla Polski – tłumaczył minister sprawiedliwości.

Dobrze dzisiaj w sejmie powiedzieli : Walczyliście jak Lwy by nie łączyć wypłaty środków Unijnych z praworządnością  , ciekawe co szykujecie Polakom na jesień .  🙄
Ale jak to partia oddana tradycjom, podtrzymują tradycję nocnych głosowań i szastania publicznymi pieniędzmi.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 lipca 2020 12:23
wyimaginowana wspólnota nagle przestaje być taką wyimaginowaną, jak chodzi o dotację.  😜 przecież hajsy też pewnie wyimaginowane.
Smok, z TAK ZWANĄ praworządnością  😂

A tak serio, to aż w szoku jestem, że tak całkiem niedawno żyłam sobie w całkiem normalnym kraju, a teraz 🙁 tak więc odpowiadając na pytanie jkobus o młodych, to ja na przykład nie chcę emigrować, ale wygląda na to, że muszę, jak chcę sobie pożyć w spokoju
Z ostatniej chwili. Wygląda to kiepsko  🙄

Deficyt budżetowy w 2020 roku może wynieść około 100 miliardów złotych, a PKB spadnie o około 4,5-4,6 procent – tak wynika z wypowiedzi ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/deficyt-budzetowy-2020-minister-finansow-tadeusz-koscinski-komentuje-4644663
Ale to ich minister. Ciekawe, jaka faktycznie jest dziura.
Obstawiamy, jakie podatki podniosą?
Co do wyborów to byłam w zeszłym tygodniu w Zakopcu, które jest zagłębiem PiSu. Od dwóch niezależnych osób usłyszałam, ze dochodziło do fałszowania głosów, a konkretniej do unieważniania głosów na trzaskowskiego. Znajoma stamtąd pochodzi i jej kolega obecny przy wyborach (mąż zaufania?) twierdzi, ze sam w ten sposób uratował kilkanaście głosów przed zafałszowaniem. Nie wiem ile w tym prawdy No ale takie wieści krążą
Ale to ich minister. Ciekawe, jaka faktycznie jest dziura.


No mam nadzieję że nie większa bo ta oficjalna jest ogromna.  😵
Smok10 podobno umiera ostatnia 😉

trusia podobno cukier, a ja serio boję się, że będę musiała płacić bykowe  😁
[quote=trusia]
A gdyby te zabiegi nie wystarczyły, Kaczyński by wybory unieważnił i tak czy owak byśmy zostali z długoPiSem - jeśli nie tym, to długoPiSem bis. Niestety, demokracja w Polsce umarła. Albo dogorywa i kolejne gwoździe do trumny są szykowane[/quote]

Nie, właśnie w Polsce demokracja funkcjonuje jako tako normalnie, to trusia, politycy tzw. opozycji, przychylne im media i wielu ich zwolenników nie mogą się z tym pogodzić. Wy po prostu nie umiecie wygrać wyborów na szczeblu krajowym 😂.
Bo na szczeblu lokalnym już tak. Wybieracie sobie idiotów jak Trzaskowski, Jaśkowiak etc., przestępców jak Ś.P. Adamowicz... I co, jakiś totalitarny pisowski reżim wam tego zabrania?

[quote=madmaddie] z TAK ZWANĄ praworządnością[/quote]

No TAK ZWANĄ, bo jeśli dużo mniej kontrowersyjne przepisy zastosowane w Polsce to brak praworządności, to co mamy powiedzieć o tych np. niemieckich, gdzie czynni politycy zostają sędziami? Albo co powiedzieć o Holandii gdzie żaden sąd konstytucyjny w ogóle nie istnieje?

[quote=infantil]Tak, ja, młoda, wykształcona i z wielkiego miasta właśnie np. rozważam niepodjęcie studiów od października, bo boję się wiązać z Polską na kolejne 5 lat. Razem z partnerem powoli rozważamy różne kierunki emigracji.
Moja przyjaciółka z Irlandii zrezygnowała z myślenia o powrocie. Rodzina mojego partnera przed wyborami myślała o powrocie do kraju, teraz zdecydowali się ostatecznie na wyprowadzkę z jednego kraju UE do innego.[/quote]

A to jedź dziewczyno i życzę Ci serio jak najlepiej, jak chcesz poradnik emigranta to służę na privie. Ja spędziłem prawie dziesięć najlepszych lat swojego życia na emigracji jak Polską rządziła ta lewacka swołocz. Wróciłem już za PiSu i chociaż nie dostałem od nich ani złotówki (i nie podoba mi się zbyt duże rozdawnictwo) to widzę różnicę i stać mnie na godne życie za uczciwą pracę.

[quote=Ascaia]Z jednej strony cieszy mnie, że wzrosło poparcie dla kontrkandydata Dudy, z drugiej... boję się wojny domowej. W obu tych grupach są ludzie tacy jak bulion i jak espana, dla których nie jest problemem rzucanie w siebie obelg.[/quote]

Wiesz, siedziałem niedawno na cmentarzu z kumplem, starym platformersem, nad grobem przyjaciela. Pogadaliśmy o tych wyborach, pośmialiśmy się i doszliśmy do wspólnego wniosku, że trzeba dalej walczyć, krytykować się ale zacząć wreszcie na siebie patrzeć jak na ludzi. Że to już dłużej nie może funkcjonować na zasadzie dwóch wrogich obozów.
I jeśli chodzi o mnie to nie. Nie chciałbym żadnej wojny domowej, nie chciałbym walczyć ze swoimi rodakami zbrojnie. Mam tylko nadzieję, że zaatakowany nie będę musiał się bronić, bo to jest akurat dla mnie oczywiste.

Ale tak przede wszystkim to pogódźcie się z wynikami wyborów, jak chcecie to emigrujcie, a jak nie to to albo działajcie na rzecz partii/organizacji wam bliskim albo spróbujcie się z nami dogadać. Nie gryziemy 😉

bulion, możesz skomentować spadek PKB?
Ten jak go zwiesz idiota uzyskał z marszu głosy połowy Polaków pomimo tego że ten twój miał za sobą cały aparat państwowy , tzw publiczne media które ani słowem nie wspominały o innym kandydacie jak Duda ( leciał 24 h na dobę ) a w normalnym państwie by musiały ( rozróżniasz czym się różni prywatna firma od państwowej ? TVN vs TVP ) i 5 lat tzw  : dobrej zmiany . Nikt w Polsce nie twierdzi że KO czy reszta tzw opozycji jest idealnym wyborem , ale pomiędzy nimi jest skromna różnica . Coś jak między głodnym wilczkiem a stadem piranii . Co do wygranej Dudy to też można to porównać do sportowej rywalizacji . Jeden startuje czysty a drugi na turbo koksie a i to różnica w wyniku jest kosmetyczna  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lipca 2020 08:29
bulion, nie gryziecie. Pałujecie. Teraz jeszcze szczęśliwiej, bo bez konwencji stambulskiej. Będzie można w końcu legalnie prać i gwałcić żonę, jak staropolska tradycja nakazuje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się