Jakie pasze dajecie swoim koniom?

a.kaminska, zazdro, bo wg tego to możesz karmić płatkowanym złotem i tak nie wyjdzie drogo  😂
Spoko on nadrabia koszty utrzymania milionem innych spraw  🥂
Czy karmił ktoś tutaj paszami Equine Nutri Plan?
Zastanawiam się nad https://equinenutriplan.com/produkt/master-formula-sport/, z tym że koń wrzodowy i nie wiem czy skrobii nie za dużo? Wiem, przewrażliwiona jestem  🤔wirek:.


Ja używam suplementów z tej firmy i jestem zadowolona
Orientuje się ktoś czy struktur energeticum można podawać jako paszę podstawową czy tylko w czasie zawodów? Mam jeszcze 3 worki brandona xs i chciałam podawać obydwa zmieszane jako pasza podstawowa.
mindgame, - oczywiście, że można 😉
mindgame, A na co zmieniasz,  że piszesz że zostały 3 worki XS ?
Perlica, właśnie zastanawiam się na co zmienić, na struktur energeticum czy na brandona xp. Obydwa można mieszać z brandonem xs tylko struktur wychodzi taniej.
mindgame, jak to Struktur taniej ? Jest droższy niż XP przecież.
Zmieszaj XS z Mebio Sport Plus i wyjdzie ci najtaniej.
Wychodzi taniej bo daje się go max 1.5kg na dzień a xp 2.5 😉
mindgame, Ale przy XS chcesz dać 2,5 kg Xp ?
To chyba koń będzie ci się toczył  🤣

Ja dawałam 800 gram xp przy 2,4 kg xs.
Jeśli teraz wrócę na xs, to na sezon zapodam max 1,6 kg xp lub mebio.
mindgame, - mój na 2,5kg XP to albo musiałby mieć drzwi smarowane masłem, albo wyszedłby razem z nimi 😁
Mebio Sport Plus to fajny budżetowy zamienik, u nas wyszedł na plus. Same pasze są tak mega podobne wizualnie, że za nic bym ich nie odróżniła. Ewentualnie po zapachu, bo Mebio imo pachnie dużo lepiej.
Dla mnie najwiekszy problem z Mebio jest z ich dostępnościa i opóznieniami producenta, ostatnio moj worek mial 1,5 tyg opoznienia dzieki czemu skarmiłam 2 miesieczny zapas Build upa  😜
W sklepie w ktorym kupuje moja stajnia jest tylko na zamowienie praktycznie wiec i tak musze zamawiac sama.

Kusi mnie przez Pro Linen Harmonic w tych promocjach -20%, -30% w tych weekendowych promocjach.
Na allegro ze smartem też z reguły mojej akurat nie ma i tak moj sport plus z dostawa wychodzi 102 PLN.
No moja dostaje 1.5kg dziennie xs, zostałam zrugana że to za mało, więc chciałam dorzucić xp albo struktur ... dodam tylko, że jak podwoiłam w zimie dawkę xs to koń był zdecydowanie zbyt pobudliwy na treningach 😉 u was widzę, że proporcje są zupełnie inne. Już nie wiem jak mam tego konia karmić, żeby budował mięśnie, głowa była spokojna, a nie kosztowało to majątek.
mindgame, najlepiej napisz do Hippolyta o dietę, przecież doradzą.

1,5kg dziennie to może być za mało żeby koń się budował, ale z drugiej strony jeśli przy większej dawce był gorący to jak podasz mu 2,5 kg SE lub XP to chyba odfrunie ci z placu...
ja nieodmiennie polecam otręby ryżowe z nuby do budowania mieśni, na glowe nie wplywaja wcale.
ja nieodmiennie polecam otręby ryżowe z nuby do budowania mieśni, na glowe nie wplywaja wcale.

Również polecam, a także Nubę ProMass, obie pasze niskoskrobiowe. Ostatnio zamieniłam otręby ryżowe z Nuby na Unipasz i jestem pozytywnie zaskoczona. Granulat twardszy, dzięki czemu zero pyłu i piękny chemiczny zapach jabłek  😁
Bardzo fajny skład surowcowy: otręby ryżowe, ekstrudowane siemię lniane, drożdże paszowe, susz z marchwi, fosforan jednowapienny, olej sojowy, węglan wapnia, ekstrakty z ziół, witaminy, makro- i mikroelementy.
mindgame, - u nas w stajni konie dostają miks z wysłodków, otrębów, jęczmienia, makucha i wytłoków jabłkowych, wyglądają na tym ma prawdę top. Dużo koni handlowych, więc przypadków od groma, głowy nie grzeje, na pewno wychodzi ekonomiczniej niż gotowe pasze... tylko zabawa z mieszaniem. Ewentualnie mebio bulid-up, też fajnie zaokrągla, a cena milsza. Wybierając jedne z droższych pasz na rynku i chcąc skarmiać w kg to nie ma prawa wyjść ekonomicznie.

2,5 kg XP lub SE to na pewno nie dla gorącego konia, na takiem dawce to nawet mój byłby gorący chyba 😁
Zastanawiam się co dawać źrebakowi przy matce, na razie razem z klaczą wcina owies, ale chiałabym dorzucić im jakiejś paszy. Podoba mi się mebio youngster, ktoś stosował? Ewentualnie polecacie może jakąś inną pasze dla źrebiąt?
marynia019 u nas w stajni jeden źrebak dostaje ale dopiero zaczął to jeść także ciężko mi coś powiedzieć po za tym, że je.  😁
Ja bardzo lubię Hippolyta i dla swojego bączka też planuję Hippo. Nie wiem tylko czy Mebio czy Fohlengold ale mam jeszcze duuużo czasu.
jak to jest ze sruta? podobno szybko sie utlenia i nie oplaca sie kupowac za duzo, ile myslicie ze wystarczy na miesiac?
Używa ktoś może otrębów ryżowych z Magic Horse? Dobre jakościowo?
Ja kupowałam 2 lata temu i były fajne.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 lipca 2020 09:30
Potrzebuję pomocy z wyborem jakiegoś dodatkowego źródła energii  😉 mój koń w tej chwili mase ma niezłą, ale brakuje nam troche energii do jazdy na placu czy ewentualnych zawodów
W terenie raczej nie ma problemów z niedoborem energii, wręcz przeciwnie czasami 😉 ale jednak na placu, tym bardziej w takie cieplejsze dni brakuje mi troszke mocy...
W tej chwili dostaje do jedzenia 1.5kg mebio sport pellet i 800g mebio sport musli, dzielone na 3 posiłki z dodatkiem sporej garsvi lucerny do każdego
Polecano mi dodtaek energetyczny z hippolita super condition- czy ktoś z was stosował i ma opninie na temat tego produktu?  😀
Albo czy macie jakiś pomysł co mozna dokładać przed bardziej intensywnym wysiłkiem??
Pati2012, co robi koń ? SC to już taki mocny dodatek jest przy dużym wysiłku np. startowym.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 lipca 2020 09:39
Hmm ambitniejszą rekreację, chodzi 6x w tygodniu,  głównie ujezdzeniowo, sam z siebie jest od zawsze typem raczej tuptusia, który jak nie musi to latać nie będzie  😉
Dałabym owsa  😉
Pati2012, nie znam konia i co jest z nim nie tak skoro będąc na paszach sportowych przy niedużym realnym wysiłku nie ma siły. Natomiast dodatek SC na moją wiedzę jest tutaj zupełnie nieadekwatny, to swego rodzaju odżywka dla organizmu poddawanego dużemu obciążeniu. Zwykle podaje się go raczej koniom w okresie intensywnych startów, nie regionalnych. W waszym przypadku dałabym po prostu koniowi więcej jeść, chociażby po prostu owsa i tyle.
Zastanawiam się co dawać źrebakowi przy matce, na razie razem z klaczą wcina owies, ale chiałabym dorzucić im jakiejś paszy. Podoba mi się mebio youngster, ktoś stosował? Ewentualnie polecacie może jakąś inną pasze dla źrebiąt?


Ja karmię tym i mam źrebaczki pączki w maśle, na początku tylko pasza, teraz pół/pół z owsem. Bardzo chętnie jedzą, a worki są 25 kg, więc cena nie zabija

[url=https://hoeveler-sklep.pl/hoeveler/3-110-hoveler-original-fohlenstarter-fs-16-25-kg.html#/39-opakowanie-worek_25_kg]https://hoeveler-sklep.pl/hoeveler/3-110-hoveler-original-fohlenstarter-fs-16-25-kg.html#/39-opakowanie-worek_25_kg[/url]
Pati2012 też się skłaniam ku opcji, by wprowadzić mu owies do diety. Ogólnie trochę nie rozumiem, dlaczego mając konia potrzebującego szybko uwalnianej energii trzymasz go pełnoporcjowo na paszy o niskiej glikemii.
Dieta owies+balancer mogłaby się sprawdzić tutaj lepiej, zwłaszcza, jak mówisz, że obecnie masa jest ok.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 lipca 2020 12:21
Masa jest ok w tej chwili, wczesniej miał problemy z przytyciem. Od pół roku na tych paszach i wyglada fajnie
Pasze są niskocukrowe bo w przeszłości po duzej ilosci cukru w diecie pojawialy sie problemy z kopytami, więc troche obawiałam się dodatku owsa, ale nie wiem czy w małej ilosci nie spróbuję
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się