Jakie pasze dajecie swoim koniom?

-justka88, a czym dokładnie karmisz, w sensie jakimi paszami konkretnie?
[quote author=-justka88 link=topic=25.msg2958881#msg2958881 date=1610083763]
Hej
Mam pytanie - ma ktoś jakieś doświadczenia z musli Pro-linena? Szczególnie chodzi mi o to olympic show mix. Karmię 3 konie paszami Saracena i Dodson & Horrell, kosztuje to miliony i myśle jednak o zmianie na coś tańszego... Pro-linen wychodzi prawie o 30%taniej, wiec zastanawiam się. Ktoś może karmił lub karmi pro-linenem?
[/quote]

Ja karmię. W chwili obecnej daje musli oraz sieczkę. Koń zadowolony, wyżera wszystko co dostaje, od kiedy jest też u mnie znacznie poprawił się stan sierści i kopyt, wygląda dobrze. Karmię od kilku mc i w żadnym worku nie spotkały nas niespodzianki o których pisze Alaska. W zeszłej stajni wszystkie konie jadły Pro-Linen i również zero problemów.
Na ten moment karmię build up mix Dodson & horrel i veteranem Saracena.

Nuby nigdy nie próbowałam, na Mebio Build Up nie widziałam efektu niestety.... dlatego pomyślałam o tym Pro-linenie, ale niestety niewiele opinii jest na temat tych pasz :/ a tak całkiem w ciemno boję się trochę próbować, nie chcę zniszczyć tego, co już zbudowane...

-justka88, mój koń akurat na Saracenie też zbyt nie wyglądał, tylko po dodatku Equi Jewel wyglądał super, ale to kosztowało.Ale już Build up działał naprawdę fajnie.
Mój najlepiej wygląda na Brandonie XS plus XP, najmniejsze dawkowanie, więc wychodzi mi najtaniej miesięcznie.

Przeglądam sobie właśnie oferty różnych marek pasz na rynku. Zaciekawił mnie Marstall. Trochę się zmieniły te pasze, ich składy itd. w stosunku do tego co pamietam. Karmi ktoś? Jak one wypadają tak w praktyce?
-justka88, mój koń akurat na Saracenie też zbyt nie wyglądał, tylko po dodatku Equi Jewel wyglądał super, ale to kosztowało.Ale już Build up działał naprawdę fajnie.
Mój najlepiej wygląda na Brandonie XS plus XP, najmniejsze dawkowanie, więc wychodzi mi najtaniej miesięcznie.




W jakich proporcjach mieszasz te pasze?
[quote author=-justka88 link=topic=25.msg2958981#msg2958981 date=1610140819]
Na ten moment karmię build up mix Dodson & horrel i veteranem Saracena.

Nuby nigdy nie próbowałam, na Mebio Build Up nie widziałam efektu niestety.... dlatego pomyślałam o tym Pro-linenie, ale niestety niewiele opinii jest na temat tych pasz :/ a tak całkiem w ciemno boję się trochę próbować, nie chcę zniszczyć tego, co już zbudowane...


[/quote]
Próbowałaś zastosować samego build up? lub spróbować show mixa którego spokojnie można dawać 2kg dziennie i zapotrzebowanie mamy uzupełnone przy wadze ~500kg
Ja aktualnie trzymam konia na build mixie 2kg + 1 kg sieczki alfa a oil i efekty świetne a miesięczne karmienie ~ 400 zł także niewiele patrząc na to ze przedtem szło 6 worków mebio build mixa, wysłodki, sieczka a efektów 0  👀
-justka88, 2,4 kg XS i 0,8 XP
PATRYCJA10822, Co to jest show mix ?
PATRYCJA10822, Co to jest show mix ?

Pewnie chodzi o Show Improver Mix z Saracena
_Gaga, pewnie masz rację.

PATRYCJA10822, jeśli koń wygląda dobrze na samych 2kg paszy i pracuje sportowo to świetnie wykorzystuje pasze. Znam kilka koni na tej paszy i jedzą minimum 3,6 kg tej paszy plus wysłodki, no i i sieczka.

W sumie dziwne, że na Build Up Mebio nie było efektu.
Moje na mebio Build up jak pączki. Na sezon letni musialam Siwsowi odstawić bo przy trawie tył w oczach...
https://biopasze.pl/pl/p/M-ZK-1-KONIE-KONDYCJA-GRNULAT-BIO/8 Karmił ktoś tym, co myślicie o składzie?
Podoba mi się dawkowanie.
Szalona😉, 50 % węgli trochę przeraża, ale zalezy od konia.
Ja się niezbyt orientuję w paszach, bo zawsze karmiłam owsem, z dodatkiem koncentratów witaminowych, a i owsa moje konie dostają max 1kg/dzień. Tutaj dawkowanie max 0,5 kg na konia, co daje worek na 50dni, a to już robi się dosyć miłe cenowo. Pytanie tylko czy wszystkie niezbędne składniki będą dostarczone.
To ziółka, nie pasza. Dla koni, które nic nie jedzą, żeby im nie było przykro, że reszta dostaje. Węglowodany to nie tylko skrobia i cukry, tych jest 5%.
espana, a co kryje się pod pojęciem węglowodany przyswajalne?
Zawsze mowa o NSC, w sensie cukry proste i skrobia.
To to będzie celuloza czy co?
Mieszanka oddechowa też wygląda dość ciekawie. No i cena jak miód na serce...wychodzi 8,35 zł za kilogram. Ciekawe jaka jakość, ale propozycja wydaje się być atrakcyjna jak ktoś często/ na stałe podaje.
Perlica też, ale przede wszystkim błonnik.
Perlica jak dla mnie pod tym hasłem kryją się wszystkie węglowodany włącznie z włóknem.
Dobra, o tym nie pomyślałam,bo brzmiało dziwnie  😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 stycznia 2021 07:46
Mieszanka oddechowa też wygląda dość ciekawie. No i cena jak miód na serce...wychodzi 8,35 zł za kilogram. Ciekawe jaka jakość, ale propozycja wydaje się być atrakcyjna jak ktoś często/ na stałe podaje.

Wygląda spoko, cena fajna, wzięłam przed chwilą worek na próbę. Zobaczymy co to 🙂
Kupiłam niedawno ten granulat kondycja z biopasze, koń dostaje od ok tygodnia kubek dziennie (pewnie z 200- 300 gram), nie wiem czy to zasługa tej paszy ale bardzo mu się polepszyły kupy, zawsze miał takie lekko luźne, a teraz są zupełnie normalne. Je chętnie, zobaczymy jak przy dłuższym podawaniu.
Dajcie znać, bo może i ja bym wzięła swojemu na spróbowanie, zwłaszcza "Kondycję" 🙂 Jeszcze jakieś "gastro" by się przydały  😁
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 stycznia 2021 20:25
Jakie otreby ryzowe polecacie? Karmiliśmy z magica ale dostawy zawieszone.
A dlaczego z Magica zawieszone? Wiadomo na jaki czas?  😲
Uwielbiam ich otręby i dodatki...
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 stycznia 2021 21:22
Covid, podobno granica zablokowana czy cos, problem z transportem do Polski. Bodajze polowa lutego.
Dzięki!  😅
Pewnie i tak się dowiem, od nas sporo osób zamawia, ale dobrze wiedzieć, że będą dalej sprowadzać bo było przykro, fajne pasze w naprawdę przyzwoitej cenie plus super kontakt i mega sprawne wysyłki.
Jakie otreby ryzowe polecacie? Karmiliśmy z magica ale dostawy zawieszone.

Agro-vital. Nie wiem, czy to nawet nie to samo.
Covid, podobno granica zablokowana czy cos, problem z transportem do Polski. Bodajze polowa lutego.

Jaka granica jest zablokowana dla transportów towarów? Bo poza brytyjską, właściwie francuską - transport towarowy w Europie funkcjonuje normalnie. Z resztą z UK właśnie ściągam derkę (z PE) i poza tym, że po brexicie paczka musi przejść odprawę celną i idzie dłużej - powinna zaraz dotrzeć, więc raczej ściema.
W info od Magic Horse nie ma słowa o zablokowanej granicy: "Niestety w końcu Covid dopadł i nas... transporty wstrzymane, otrąb ryżowych brak!"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się