Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Perlica, a z nieco niższej półki cenowej - patrzyłaś na Agrovital Gastro?
caverra_afk, dzięki, ale nie spełnia kryteriów, bo nie dostępne na dowóz do stajni przez For Horses
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 listopada 2022 10:46
Perlica, w sumie sformułowanie "nie dla grubych koni" można rozumieć dwojako, że nie pasza odchudzająca, ale też nie pasza tucząca :p

To lepiej jakbyś dopisała, że np pasza dla chudych, albo, że nie potrzebujesz przyrostu masy :p
Perlica, chodzi mi o to jakiego efektu oczekujesz u konia. Z tego co zrozumiałam to ma nie mieć więcej energii, ale ma zrzucić brzuch? Tego nie rozumiem właśnie, ale tez jak Pati napisała - nie dla grubych ja odebrałam jako to, że pasza ma NIE być przeznaczona dla koni grubych, dobrze czy nie?
Pati2012, bo nie ma to być pasza odchudzająca, koń jest młody i pracuje bardzo początkowo, więc musi mieć z czego pobierać, ale nie musi się tuczyć jak tucznik, bo stamm ma 30% białka, więc dużo załatwia.
Perlica, wbrew pozorom pasze z owsem i jęczmieniem są zazwyczaj tańsze niż te bez ziarna.

Mebio Basic nie ma owsa, ma płatki jęczmienne i otręby owsiane.

W forhorses masz też Nubę - Grow 3 na przykład, Daily, 7Herbs. One chyba nie mają owsa z tego co pamiętam.
Z NuVeny jest też pasza Medium. Nie ma sieczki jak light, ale więcej kopa powinna mieć.
Perlica,- Struktur Energetikum bezzbożowy? Wydaje mi się, że spełniłby te kryteria.
Na natur solo faktycznie mój nie tył, a nawet zrzucał, ale z drugiej strony jeśli chcesz mieszać i tak z czymś to może się sprawdzić.
Fokusowa, Mebio Basic ma jęczmień, więc odpada.
Wszystko co podałaś z Nuby zawiera jęczmień.

Perlica a nie prościej zadzwonić do Forhorses z pytaniem co mogą zaproponować z ich oferty ? jeśli pasza i tak będzie u nich kupowana
Perlica, to ja nie rozumiem czego szukasz. Pasze bez owsa i bez jęczmienia, bez żadnych otrębów itp to będą pasze dla koni otyłych, z problemami metabolicznymi itp. Nie wydaje mi się, że istnieje taka pasza, która Ci konia nie odchudzi przy okazji, bo będzie za mało kaloryczna.
blucha, a po co mam tam dzwonić? Mam oczy , widzę składy i wiem co potrzebuje, tylko nie wiem czy taka pasza istnieje, więc poprosiłam o poddanie pomysłów, bo może coś przeoczyłam.
Ogólnie nie lubię dzwonić do kogoś w takich sprawach, bo lubię sobie popatrzeć oczami na składy.
Aczkolwiek For Horses mi kiedyś przy jednym koniu polecało jako paszę na przytycie Brandona XS lub Natur Solo, więc zgłupiałam z NS całkiem.

Fokusowa, gdzie ja napisałam, że szukam paszy bez otrębów? właśnie otręby jak najbardziej mogą być bo podwyższają % włokna strawnego. Też sie na nich tyje.
Istnieje taka pasza: nazywa się Super Fibre Cubes czy Releve , no ale nie są to muesli.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 listopada 2022 14:07
Tanie otręby ryżowe? Na olx, czy gdzieś indziej? Na olx nieco się boję o jakość, że jakieś zmiotki mogą być w worku.
Moon   #kulistyzajebisty
07 listopada 2022 14:09
Perlica, Sarecen Re-leve to musli przecież.
xxagaxx, widziałaś tą paszę na żywo?
To jest 80% granulki. Ja tą paszą karmię w połączeniu z Kombi pellet obecnie ( tzn na chwilę obcięłam Releeve bo bym odleciała chyba ). Szukam paszy nie przetworzonej, takiej gdzie jest dużo do żucia rzeczy, są kawałki nie wiem słonecznika czy czegoś tam.
Szukam paszy która spełni kryteria z posta zródłowego.
xxagaxx, offtop, ale bawi mnie pisanie, że to pasza dla koni o obniżonej tolerancji na cukier i skrobie po czym melasa jest na 6 miejscu składu, a cukier w ogóle nie jest podany w % zawartości 😂

Perlica, a dlaczego koniecznie musi być musli? Nie można sieczki dorzucić?
Edit. Napisałaś w tym samym momencie.
Może zadzwoń do Nuby czy Ci nie zrobią jakiejś mieszanki? Oni chyba mają najbardziej „surowe” pasze.
Fokusowa, Ja dorzucam sieczkę tak czy siak.
Pisałam o tym wcześńiej, mam opory co do karmienia tylko granulatami, bo wg mnie zdrowsze jest żucie. Mam konia co jest odkurzaczem i połyka wszystko w tempie rakiety, nie podoba mi się to. Chcę by dokładniej przeżuwała, więc muesli NIEPRZETWORZONE czyli nie REELEVE a pasza o wyglądzie bardziej tradycyjnym mnie usatysfakcjonuje😁
Fokusowa, to jest bardzo dobra pasza, nie mam nic do Reeleve. Ma 8% skrobii i 6% cukrów, smakowitość jej jest top , jedzą nawet konie co nie jedzą nic innego.
JEśli nie znajde nic innego do zostanę na tym.
Serio ciężko zrobic paszę bez cukru i zbóż, ale dającą kopa. Reeleve jest taką paszą.
Na obecny etap, wracam do skoków na szalony poziom LL/ L nie muszę mieć aż takiego kopa, co jest przyczyną że poszukuje czegoś innego. Jak nie znajdę zostanę na tym.

xxagaxx, już wyżej ktoś proponował, bardzo dobre te pasze, nawet bardziej mi się podoba ta z otrębami bo ma więcej tłuszczu, no ale do mnie nikt nie dowozi takiej paszy niestety.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 listopada 2022 14:32
Perlica, To może lepiej podpytaj tam gdzie kupujesz? Bo nikt Ci nie wywróży jaką paszę akurat masz możliwość kupić na miejscu 😉
Perlica, kurier ci nie dowiezie?
zembria, pewnie,że podpytam przed samym zamówieniem, ale chciałam zrobić rozeznanie zanim zacznę zawracać komuś głowę, bo składy przecież wypisane jasno.


Iskra de Baleron, na pewno dowiezie, ale trochę to głupie płacić tyle za wysyłkę , kiedy inne pasze mam dowożone co 2 tygodnie w cenie i jeszcze z rabatem, więc chciałabym przy tym pozostać.
A nie zamówię palety dla jednego konia, bo zanim to zje, to się pewnie zepsuje, zamoknie itp.

No nic, dziękuję za porady. Coś sobie wybiorę i pochwalę się efektem albo jego brakiem 😜
Perlica, a NuVena Medium? Ona ma otręby, ale owsa i jęczmienia jako takiego nie.
Fokusowa, zawiera jęczmień:
Skład:
makuch lniany, otręby jęczmienne, otręby owsiane z łuską, wytłoki jabłkowe, jęczmień mikronizowany termicznie, otręby ryżowe, otręby pszenne, kukurydza mikronizowana termicznie, wysłodki buraczane niemelasowane, olej sojowy, dodatek mineralno - witaminowy

Wiecie co... podliczyłam sobie za ile mój koń żre... no i po tych ostatnich podwyżkach pierdzielę - mieszam sama.
Zamówiłam substraty- nie jakieś "okazje najtańsze" tylko z allegro bo mam smarta- wyszło mi PONAD POŁOWĘ TANIEJ!!! ... jak mi to wejdzie w krew to sobie zamówię większe ilości substratów na giełdzie.
Ok, nie będę mieć może w składzie na porcję 0,03 grama kiełków sfermentowanych, co to po nich banglały poasikoniki w porannej rosie i innych marketingowych dupereli, ale będę mieć porządną paszę bezowsową za pół ceny...
A mój koń do tej pory żarł za ponad 450pln/miesiąc. Dla mnie to za dużo. Wolę to zredukować o połowę.
kotbury, nie wiem jak możliwa redukacja o połowę, bo same komponenty tańsze wcale nie są wg tego co przeglądałam, bo sama przez chwilke nad tym myślałam.

Przykłądowe ceny komponentów:
https://www.nubaequi.pl/pl/13-komponenty-paszowe
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 listopada 2022 15:54
kotbury, powiedz czym karmiłaś do tej pory i co zamiast tego umieszałaś?
Sama o tym myślałam na początku roku, ale bałam się o dobre wyliczenie wszystkich składników
Pati2012, dokładnie, przyłączam się do pytania.
Ok, nie będę mieć może w składzie na porcję 0,03 grama kiełków sfermentowanych, co to po nich banglały pasikoniki w porannej rosie
kotbury, 😂😂😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się