Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

kotbury, tak mierzylam, ale nie powiem Ci dokładnie jakie to były dokładnie modele.
Chyba, ze Ty masz jeszcze jakieś konkretnie na myśli to chętnie zerknę na nie 🙂
I bardzo Ci dziękuje za opinie, nie wiedziałam nawet ze między kamizelkami dla dorosłych a dziecięcych taka różnica. Człowiek uczy się całe życie 🙂
kotbury, spóźniłam się na Kraków. Da się gdzieś na Śląsku poprzymierzać te kamizelki stacjonarnie? Orientujesz się może?
Hejmalaga, napisałam na priv ale pewnie inni też chcą wiedzieć.

We wspomnianym Krakowie np.Horse Trade.
Aktualnie na stanie mają jeszcze ten poprzedni model, ale mogą zamówić bez problemu nowsze.
Nowsze są ciut droższe - cena euro, ale i są lżejsze i jeszcze bardziej elastyczne przy zachowaniu tych samych parametrów ochrony.

Kayraa teraz na cavaliadzie przerobiłam spokojnie z 300 osób 🙂 o różnych gabarytach do mierzenia tych nowych i imho dla Ciebie dobra byłaby juniorska. To jest level 2 - tak samo jak ta dla dorosłych 2-ka tylko ma kształt "juniorski" ale wagowo już odpowiada wadze osoby "niedziecięcej". Poza ochroną tyłu, bardzo dobra ochrona przodu (nie tylko żebra) ale przede wszystkim serce i wątroba i śledziona(!) z każdej strony!
One są zdecydowanie węższe i rozmiar jest podany wzrostem (choć to się często nie pokrywa z realnym wzrostem bo wiadomo, że to proporcja tułowia robi w kamizelce rozmiar).
Imho (patrzę na twoja fotkę- więc, ten tego 🙂 - celuj w juniorską 140cm... chyba, że jeszcze mniejszą.

Te nowe (juniorskie i damskie) są w wersji całe czarne albo czarna z bordowym podszyciem spodu (piękne bordo)!
Będę mieć za niedługo folder o nich to wstawię.
kotbury, możesz podac link, która konkretnie masz na myśli?
kotbury, dzięki 🙂 A pamiętasz może ile konkretnie te nowsze modele kosztują?

Napisze też tu dla ogółu, że Amigo w Będzinie nie ma póki co wcale na stanie. Mogą tylko zamówić konkretny rozmiar, czeka się ok.14 dni.
A ja sie przyznam ze kupilam crossowa kamizelke z Yorka (level 3), bo okazala sie potrzebna na cito a taka byla. No i juz ja mialam okazje testowac - ochrona 10/10, bardzo sie ciesze ze nie wzielam zadnej bardziej "markowej" ale level 2.
karolina_, a czemu się cieszysz,źe nie wzięłaś l2 ? Skąd wiesz,że by cię nie ochroniła?
Perlica, bo zasadzilam frontalnie plecami w stalowy slup na hali z taka sila ze siniak na rece ktora oberwala tylko rykoszetem siega spod pachy do lokcia. Nie wiem czy level 2 by to spotkanie ogarnal - mysle ze pluca moglyby wygladac tak jak reka a to juz stan szpitalny.
karolina_, u nie dobrze…
Nie masz band na hali ?
Perlica, jeszcze nie mam, ale i tak lot był taki że byłby ponad banda - regularne rodeo, trochę z własnej winy, bo za późno wyczułam że ten młodziak nie lubi lekkiego odciążającego siedzenia tylko dość głębokie i pewne - ale u mnie każdy startuje w dosiądzie odciążającym, czasem to po prostu kosztuje gleby. Chłopak już podróżuje po placu na luzie, żaden pojeb - ot młodzież
kotbury, możesz podac link, która konkretnie masz na myśli?
Perlica, nie ma ich jeszcze widocznych w sklepach tych nowych juniorskich.
One kosztują około 700pln.
Level 2 dla dorosłych to koszt ok. 1100.


z tymi testami na kamizelki to jak z kaskami... w kasku mierzy się normę trzaskając w kask centralnie od góry. To szansa na taka glebę jak wygrać w totka.
W kamizelkach, żeby dostać "papierek" to strefa, która spełnia normowe wymagania na plecach wystarczy, że jest wielkości długiej koperty....z czego skrupulatnie korzystają firmy z ofertami "marketplacowymi" cenowo. Jest ochrona- no jest jakaś tam, jest norma- no ba- w papierach się zgadza.
kotbury, nic nie rozumiem.
To jak ich nie ma jeszcze w sklepach to skąd wiesz ile kosztują i że wogóle będą?
kotbury, o jej dziękuję Ci za ten opis 😀 i że pamiętałaś o mnie. Już je sobie sprawdziłam na stronie i najwyżej zamówię dwie po przymierzam i jedną zwrócę.
Patrzyłam też na te lvl 3, co by może już były na cross jak wrócę kiedyś... do sportu.
A ja byłam na Cavaliadzie, mierzyłam te Komperdell'e, ale nadal nie wiem. Ta level 2 jest fajna, wygodna, pełna (w sensie, że osłania dużą część tułowia), ale no jednak cieniuteńka 🤔. A ta level 3 gruba strasznie, jakaś taka krótka (miałam dopasowaną) no nie wiem, średnio wygodnie mi było. Dla mnie idealne byłoby coś pomiędzy 😅 Czyli ta 2-ka z grubszą pianką na bokach i z przodu 😅😅
karolina_, ja Cię serdecznie przepraszam 😅
Ty wiesz 😋
Nie mogłam się powstrzymać:
https://fb.watch/j8JsXUzAWu/

A tak serio: kamizelka zdała egzamin i plecy całe?
Iskra de Baleron, hahaha, chyba smakowałam w życiu już każdy z tych rodzajów podłoża 🤣🤣🤣 i kilka różnych ścian

Tak, plecy całe, kamizelka dała rade, ale to faktycznie jest zbroja po całości praktycznie. Wyślę Ci film jak to wygląda
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 marca 2023 06:13
Perlica, z tego co kojarzę kotbury jest handlowcem, przedstawicielem (?) i jest zorientowana w temacie 😃
NowaJa,
Ten level 3 jest niby gruby, ale on jest bardzo elastyczny i sie mocno dopasowuje do jezdzca. Mnie tez nie bylo zbyt wygodnie jak mierzylam,.ale wystarczy mi w niej pochodzic , zeby sie dopasowala i o niej nie pamietam.
KaNie, a którą masz ?
Tą z Komperdell'a
Screenshot_20230309_085505_Chrome.jpg Screenshot_20230309_085505_Chrome.jpg
Perlica, bo pracuję dla przedstawiciela tej firmy i wiem, że przyjechał transport i jest w magazynie, tylko sklepy muszą "wykonać pracę" i kliknąć i je do siebie zamówić.
KaNie, no właśnie chyba najlepiej byłoby od kogoś po prostu pożyczyć, założyć i pojeździć w niej. Bo ja wierzę, że ona mięknie, ale jednak przymierzając w sklepie, czy na stoisku, trudno to poczuć. Chyba, że założyć i pobiegać po sklepie przez kilkanaście minut, żeby się rozgrzać 😅
Chyba, że założyć i pobiegać po sklepie przez kilkanaście minut, żeby się rozgrzać 😅
NowaJa, my tak mówimy, żeby robić. Założyć i pochodzi po sklepie pooglądać rzeczy inne🙂
No najlepiej w niej pochodzic, bo ona sie do ciała dostosowuje jak sie rozgrzeje.
Czyli wychodzi, że ma sens kupić level 3, bo w przypadku fikołka z koniem sprawdzi się lepiej niż 2.

kotbury, a te co mają być dopiero to jaki level masz na myśli ?
Nowe są dwójki już dostępne. I te zwykłe dla dorosłych i damskie i juniorskie.
Różnica taka, że są lżejsze o około 25% i bardziej elastyczne- można je dosłownie w gruby rulonik zwinąć.
kotbury, a jakie to są zwykłe?

A jakieś nowe trójki ?
KaNie, masz slim fit czy regular?
https://www.komperdell.com/en/Equestrian-Slim-Fit/K6297-2-S

Oglądnęłam stronkę i wg filmików to do skoków jest 3 czyli ta z linku, a 2 są do nauki jazdy.
Perlica,
Mam regular, bo wolałam bardziej pancerną 😉 Ale nie narzekam na nią wcale. Uzywam do skoków, do zajeżdzania. Nie jezdze w niej tylko solidnego ujezdzenia, bo wtedy za bardzo sie pocę i zbyt głęboko siędzę więc mi ten ogon minimalnie przeszkadza. Ale w skokówce wcale nie przeszkadza, jak zajezdzam w ujezdzeniowce to też spoko.
W GNL właśnie są bardzo fajnie przecenione te kamizelki, plus jeszcze dodatkowy rabat. I chyba się faktycznie skuszę na tą lvl 3.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się