Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

Mam pierwszy sukces 🙂 Udało się zalogować i założyć siedzibę stada. "Zatwierdzone-decyzja pozytywna". Teraz muszę jakoś odczekać żeby zgłosić konie? Bo nie pojawia mi się w "nowy dokument" nic takiego, mam tylko to co na fotce.
zembria,

Jaaaak tego dokonałaś, helpunku, nie chce mi się jechać do miasta.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 marca 2023 05:46
SzalonaBibi, zadzwoń i zapytaj dlaczego Twój login jest nieaktywny, może na wniosku o numer producenta jest zły adres e-mail i dlatego nie działa opcja "nie pamiętam hasła "
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2023 07:15
Iskra de Baleron, Dziękuję, poczekamy w takim razie.
SzalonaBibi, Zadziałało wpisanie ostatnich cyfr numeru konta. Ktoś tu parę stron wcześniej to napisał, przeczytałam wczoraj cały wątek jeszcze raz i znalazłam to.

Przyjęło mi działki, które ze sobą nie graniczą wiec to chyba już też poprawili, bo wcześniej parę osób pisało, że błąd wyskakuje. Chyba, że inaczej zaznaczaliście niż my, bo ja (zgodnie z prawdą) oznaczyłam je jako pastwisko, które mamy przez drogę naprzeciwko, a te na których konie na stałe są jako siedzibę.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 marca 2023 08:11
zembria, bardzo możliwe, że poprawili ten bubel z działkami, które ze sobą nie graniczą bo to jakiś absurd był.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2023 08:25
melehowicz, O, małż akurat dziś u nich będzie, to podpyta co i jak dalej. Skoro szkolenie organizują, to pewnie będą wiedzieli co dalej z kwestiami, których nie jesteśmy pewni.
A ja mam już trzy konie przypisane do działalności🙂 został jeden z holenderskim paszportem.
shewolf mi jeden z niemieckim wszedł bez problemu
Jaka datę wpisać przy dacie przybycia do działalności? Data zakupu czy jakaś inna magiczna..?
Na tą chwilę jedyny błąd wyskakujący i może (MOŻE) będzie po pierwszym bólu..
A moje wnioski wiszą 3 dzień i system nie chce ich puścić. Pół ARiMR nad tym siedzi, bo z poziomu administracji też nie umieją ich "popchnąć", bo system nie współpracuje 🙄🙈

Albo wywala błędy, że nie ma opisu słownego konia i system blokuje, albo mam niezgodności, które ja widzę a nie widzą ich w ARiMR. No cuda.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 marca 2023 11:12
tomia, nie wcześniej niż zarejestrowałaś działalność. Czyli najlepiej ten sam dzień lub kolejny, w którym otrzymałaś numer stada.
Kusi mnie żeby wprowadzić bez tej daty. Wszak pojawia się komunikat " Wystąpiły błędy typu Uwaga. Można złożyć dokument z błędami typu Uwaga."
16783566662142582231128814768913.jpg 16783566662142582231128814768913.jpg
TRATATA,
no nie do końca chyba. Wyskakuje taki komunikat, ale wg ARiMR ma tam być data nabycia zgodna z tą w paszporcie. Nie istotne, że konia kupiłam 23 lata temu, kiedy w miejscu naszej stajni były co najwyżej łąki, a ja byłam dzieckiem. Mnie kazali robić korekty.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 marca 2023 11:17
tomia, wpisz datę, kiedy zarejestrowałaś działalność ewentualnie dzień później. Nie może być wcześniejsza.
AA..ok TRATATA, dzięki bardzo. Poszło.
Zostaje jeszcze uregulować wszystko z eko-kosiarką i będzie sytuacja opanowana. Mam nadzieję.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 marca 2023 11:22
ancyk0991, a to ciekawe co Ci powiedzieli, przybycie do działalności, której jeszcze nie było? To dlaczego wyskakuje komunikat o błędzie? Ja początkowo też wpisywałam datę kiedy się wprowadziłam z końmi na gospodarstwo ale ciągle wyskakiwał ten komunikat co u tomia to wpisałam tak jak chciał system i niech mnie cmkoną w pompkę, wszystko przeszło. Gospodarstwo i konie na nim mam od 2016 roku ale system nie przyjmował tej daty.
TRATATA,
dla mnie to chore, ale tak twierdzą. Powiedziano mi, że początkowo system blokował wcześniejszą datę, teraz jedynie wyrzuca błąd "uwaga", ale cyt.: "ten błąd ma być" 🤷

Mój koń był jeszcze kupowany na rodowodzie tak w ogóle 😅 Więc data kupna, data wystawienie paszportu, data wpisu mnie do paszportu i data z jaką widnieję w systemie PZHK jako właściciel są zupełnie inne 🤣 Nie wiem, którą z 4 dat mam wybrać - słomki chyba muszę ciągnąć.

Nie wiem kto tworzył ten system, ale jest on tak niedopracowany, że to aż niemożliwe..
Wpisałam datę kilka dni wcześniej niż koń został na mnie wpisany w paszporcie 😅 a że EP i działalność jest dużo dłużej to mam nadzieję że nie będzie hałasu. Przeszło i widnieje jako zgłoszenie pasujące... Z małą też już znam kolejność. Pierwsze weryfikacja że związku, później dać ja do irz-tu. Chyba już z górki..
system tzn formularze tworzyli w AriMR bez konsultacji z PZHK 😁
blucha,
a to na pewno! Bo skąd rubryka: nr dokumentu identyfikacyjnego? 😜 Tzn. może i słusznie, ale te nr weszły kilka lat temu dopiero. A z tym też cyrki były podobno.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 marca 2023 13:38
ancyk0991, to jeszcze nic, moj koń urodził się w 2000 roku -nie mam na to kwitów, w paszporcie (wydanym dopiero w 2006 roku) wpisane NN a system każe wpisać datę urodzenia więc wpisałam tą co mi powiedział poprzedni właściciel.
ancyk0991, system nie puszcza daty wcześniejszej niż zgłoszenie działalności. U mnie wszystkie były zgłoszone z data zgłoszenia działalności - innej opcji nie było
karolina_,
tak było - teraz już przepuszcza, tylko z błędem uwaga 🙂 Mnie kazali wszystko korygować 😉

TRATATA,
noooo.... to jest matrix. wg instrukcji na stronie gov nie trzeba daty urodzenia wpisywać. Tak samo jak opisu konia - a mnie nie chce system puścić bez opisu słownego każdej kończyny, głowy, ogona i co tam jeszcze... 🤣

I najgorsze, że nikt nie wie dlaczego tego system nie puszcza i co z tym zrobić :P
O taką mam piękną listę błędów:
4dkopia.jpg 4dkopia.jpg
nie wpisujcie opisu koni, oni to sobie sciagna z bazy pzhk - informacja od pracownika ARiMR
blucha, dokładnie. Dowiedziałam się po wpisaniu opisow dwóch😑
blucha,
Nie wpisuję. System mi blokuje wniosek sam, żądając tych danych.
Iskra de Baleron, Dziękuję, poczekamy w takim razie.
SzalonaBibi, Zadziałało wpisanie ostatnich cyfr numeru konta. Ktoś tu parę stron wcześniej to napisał, przeczytałam wczoraj cały wątek jeszcze raz i znalazłam to.

zembria, też czytam wątek, nie zadziałało, ani z czterema, ani z ośmioma ostatnimi. Chyba nie mam wyboru i muszę się pofatygować do nich osobiście.
ancyk0991, cieszę się że zgłosiłam swoje szybko. Pan z ARiMR do mnie zadzwonił (polecam ogarnianie czegokolwiek w Chełmie, przykładają się do swojej pracy w każdej kwestii) i wspólnie ustaliliśmy że i ja tam nawalilam (paszporty koni x letnich wpisalam na początku nie na końcu wniosku gdzie jest na to miejsce) i system który to puścił. Poza ciekawa konwersacja na temat tego, że konie można hodować do sportu a nie na dopłaty i opisywać przy tym w zagranicznych związkach (ku uciesze ARiMR oczywiście, dla nich więcej roboty) ustaliliśmy, że jak coś im przyjdzie że jest nie tak to się do mnie zgłoszą i razem rozwiążemy problem - ale ja się też nie boje, bo staram się działać przepisowo i transparentnie od perspektywy inspekcji wet po urząd skarbowy.

Co ciekawe, to był fuckup systemu - paszporty oldenburskie czy kwpn puszczał z wpisaniem wystawiającego ziwazku na początku wniosku, polskie trakeńskie wpisane tak samo już spowodowały jakiś alert w systemie że do mnie zadzwonili
A ja się tylko pochwalę.
Screenshot_20230310-072726.png Screenshot_20230310-072726.png
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 marca 2023 07:37
SzalonaBibi, Kurczę to słabo, mi poszło. A przez bank próbowałaś? tzn. tym profilem zaufanym przez bank?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się