Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Ja dzisiaj dzięki ekspresowej wysyłce od HorseQual mam już nowy kask. Stary mi pękł, jak spadł z paki na kostkę 😅 nawet nie wiecie jaki mały jest wybór kasków na duży łeb w brązowym kolorze
20230309_211116.jpg 20230309_211116.jpg
20230309_211125.jpg 20230309_211125.jpg
20230309_211121.jpg 20230309_211121.jpg
xxagaxx, poka foto na głowie.
To jest polo daszek ?
Perlica,
Przymierzalam ją. Tragiczna jest moim zdaniem. Tzn jak w żółwiu zwyklym do wyscigow sie czujesz.
KaNie, no co Ty ?
Ja patrząc na fotki bym powiedziała, że właśnie ona wyglada na cieńszą , bo sklada się z elementów ruchomych a Komperdel na bardziej pancerną wyglada , bo wygląda jak jedna skorupa.
Mierzyłaś to wiesz.
Jej tył jest sztywny bardzo. Moim zdaniem za sztywny zeby jeździc w pelnym siadzie dluzej i bez dyskomfortu. No ale nie jezdzilam w niej, to nie mogę na 100%stwierdzić.
Perlica, tylko te Komperdell'e są niby grube, ale miękną pod wpływem temperatury, coś jak podkładka Winderena (nie miałam okazji tego poczuć ale wierzę że tak się dzieje po ich macaniu i znając właściwości materiałów)😉 a te segmentowe są sztywne mimo swojej segmentowatości😉
KaNie, a jaki masz rozmiar Komperdella?
Bo to dopiero ciekawe, że na stronie producenta są rozmiary, jest pokazane jak się zmierzyć, ale zero informacji o tym jakie wymiary w cm ma każda "lierka"
Perlica,
Mam rozmiar ktory Ci odradzi kazdy kto Ci bedzie dobierał kamizelke. Nosze ciuchy XS/S na codzień, ale kamizelke mam M, bo zakladam ja na mase ciuchów zimą. Bo zwykle zajezdżam koniec pazdziernika. Ale latem jezdzilam w niej na koszulce zwyklej i nie byla luźna. S bym kupiła tylko wtedy gdybym jezdzila latem glownie lub zakladalabym ta kamizelke pod kurtkę, w innym przypadki S nie ma dla mnie sensu.
Ja noszę ciuchy XS normalnie, więc się zastanawia co powinnam kupić, bo np jak teraz na hali jeżdzę w koszulce technicznej, bluzie i kamizelce normalnej, to pewnie zdjemę kamizelkę i na bluzę założę tą ochronna kamizielkę.
W lecie będę miała tylko t-shirt czy techniczną to w sumie nie wiem jak to pogodzić.
Co za kupa że nie ma gdzie teog mierzyć.

Dobra wg chartu który znalazłam w jakimś sklepie to ze slim powinnam brać S bo to wzrost 160-165, a XS to 155-160. mam 161-162 i bardzo jestem typowa do tego wzrostu.
Myślę ze powinnas iść do sklepu i przymierzyć. Ja mierzylam i S i M. Ja mam 168cm i waze miedy 49 a 55kg ( zalezy od momentu 😉 ). Ale kupowalam ja z myśla o zajeżdzaniu na jesien /zimę. Dlatego zdecydowalam się na M. Bo jestem zmarzluch. Jak jest w okolicach 0 to jezdzę w koszulce, koszulce z dlugim rekawem, bluzie, kamizelce i kurtce. Jak mam ochronna zakladać to zakladam na bluze wiatrołapa. Wiec mam trochę warstw. Nie zakladam jej na zimowa kurtkę.
KaNie, jakby bylo gdzie przymierzyć to bym poszła, mieszkam w PL 😂 w całkiem sporym Wroclawiu, no ale takich luksusów nie ma tutaj 😝
Jeszcze się pomierzę i pogdybam.
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
10 marca 2023 23:12
Czy jestem w stanie kupić do 600zł jakiś "sensowny" kask? Poprzedni mój skradziono, a bez kasku mi się nie widzi wisadać na Młodego.
Rozważałam Uvex Exxential II albo Swing H22... Głowa przeciętna, bo 58cm.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 marca 2023 08:52
JustKaro, uvex jest super 🙂
Polecam Uvexa Exxential II, używam go treningowo i wiecznie kocham 😉 Ultra lekki, nie wygląda jak garnek i cena sympatyczna 😉 Ma regulacje i super zapięcie.
Dobra wymierzyłam się, jestem idealnie w górnej granicy rozmiaru S wersja slim w bluzie zimowej, więc spoko, M będzie za duża w lecie, więc muszę brać S.
Tylko kurcze co z cyckami ? Jak wychodzi , że one są do rozmiaru M 🙈
I co teraz mam zrobić?
Perlica, czy one mają jakąkolwiek regulacje? Ta moja ma sporą, spokojnie zakładam teraz na kurtkę a po ściągnięciu rzepów na maksa będę w tym samym rozmiarze L śmigać latem na ostatnim w tym roku trzylatku
karolina_,
One nie maja regulacji.
karolina_, właśnie nie mają, są takie jak kamizelka normalna ubraniowa.
Perlica, no to jest pewien kłopot. Chyba wypadałoby wziąć dwa rozmiary, żeby przylegala i chroniła czy będzie więcej czy mniej ciuchów pod?
karolina_, M będzie za mało obcisła, poza biustem🤔
Co jest dziwne, bo ja mam bardzo przeciętny biust, a to kamizelka damska a nie dziecięca.
Perlica, może dobry stanik sportowy pod spód załatwi sprawę? Ja mam D ale w naprawdę porządnym staniku sportowym typu under armor obwód mieści się w B.
karolina_, ja mam tylko B, więc dziwny ten pomiar mi wychodzi.
Wezmę S i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Perlica, u mnie też było ciężko z rozmiarem.. z mierzenia wyszła S, na miejscu leżała słabo, wzięłam M (z tych nowych dla kobiet) i była dobra na szerokość, ale przy moim wzroście (176) była nadal za krótka. Konsultowałam się jeszcze z kotbury (jeszcze raz dziękuję!) i niestety, z bólem serca, musiałam porzucić pomysł kupienia Komperdella na rzecz Swinga...
malaga, a możesz wstawić link o jakim konkretnie komperdellu piszesz?
20230309_154519.jpg 20230309_154519.jpg
malaga, dziękuję.
Rzeczywiście leży słabo 😨
No nie ma cholerka gdzie przymierzyć 🤷
Wiecie co, tak was czytam i mnie zainspirowałyście.
Myślę, że niedługo ogarnę akcję "przymierz kamizelkę w swoim sklepie" i z pełnym bagażnikim wszystkich rozmiarów objadę główne sklepy w pl.

kotbury, to by było super, no bo sama widziałaś - byłam napalona jak szczerbaty na suchara, a nic z tego nie wyszło.. skoro niektóre sklepy dają tylko możliwość sprowadzenia konkretnego rozmiaru, plus ze jak sie sama pomierzylam w domu to wyszedl mi zupelnie inny rozmiar, to naprawdę ciężko sensownie to ogarnąć IMHO.
Nie załamujcie mnie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się