Młode Konie

adriena, u mnie niestety "nie chcialabym" nie ma znaczenia, musze to co mam zajezdzic i przygotowac do sprzedazy. Ale taka przesiadka to masakra, nie moge sobie znalezc miejsca i mam wrazenie ze stawia nogi zdecydowanie za szybko (a wcale nie spieszy, trzyma dobry rytm i tempo na swoje rozmiary)
Wiem wiem, no cóż jakoś trzeba ogarniać ale dla mnie osobiście to duże wyzwanie jeździeckie.
Podpowiedzcie proszę kto pracuje z młodymi "trudnymi" końmi?
asiaj, do znudzenia - Justyna Rucińska
Fokusowa, tylko? 🙂
asiaj, Szymon Nachotko
BUCK   buttermilk buckskin
23 czerwca 2023 12:54
asiaj Siostry Kubiak i One pracują nie tylko w west
Gillian   four letter word
23 czerwca 2023 19:54
Post został usunięty przez autora
Gillian, nie ta fota 😉
Gillian, Czy ta fotka to dzieło chochlika?
Gillian   four letter word
23 czerwca 2023 20:04
Przysięgam wywalę ten telefon za okno. Jeszcze raz.
89C9FBCE-F6D6-4918-B471-8662884683E4.jpeg 89C9FBCE-F6D6-4918-B471-8662884683E4.jpeg
Gillian   four letter word
23 czerwca 2023 20:06
Dobrze więc że się powtórzę 😅 młoda na wakacjach, obija się. Przyjechała jak złoto, pije z poidła. Rozrabia jak pijany zając 😂
https://www.instagram.com/reel/Ctv2OD9oV-m/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
asiaj, Ty już masz bdb rajtra do młodych koni, może się nie reklamuje w internetach ale niejednego gagatka ogarnął po dobroci. Może trzeba czasu i/lub diagnostyki wet? Niektóre konie okresowo próbują co im wolno bardzo długo, a inne są takie że ustawisz zasady i masz
karolina_, no niestety jednak odpadł, mój gagatek za trudny, oby był tak dobry jak trudny 🙈bo słono będzie mnie kosztował teraz.
asiaj, trzymam kciuki żeby problem był w głowie i znalazł się ktoś kto go ogarnie. Niestety często w takich przypadkach bywa to problem weterynaryjny
rybka   Różowe okulary..
26 czerwca 2023 11:10
asiaj, Jak masz więcej czasu dla niego to do Stasia (Stanisław Mól) go daj, ma cierpliwość chłop i nie jeden problematyczny konik dał się uplastycznić.
https://www.facebook.com/SM.WTMK
Gillian   four letter word
26 czerwca 2023 12:27
Ciężko jest być młodym. Bardzo wyczerpujące tak hasać i hasać 😅
FA47F101-15C3-49D4-A90E-2D0A471112B7.jpeg FA47F101-15C3-49D4-A90E-2D0A471112B7.jpeg
Gillian, i rosnąć!
Gillian   four letter word
26 czerwca 2023 14:26
O to to! Ciekawe czy 168 przerośnie :-)
Takim gówniakom polecacie dawać coś konkretnie na rozwój itd? Niedoborów nie ma, suplementujemy tylko selen.
karolina_, zdrowotnie nie ma się do czego przyczepić! TUV zrobiony w ubiegłym roku cały czysty, przed zajażdżką - w kwietniu tego roku zrobione zęby i sprawdzony przez fizjo - brak napięć i problemów tego typu. Siodło na miarę więc też wykluczam niedopasowany sprzęt! Kowal pierwsza klasa, kopyta książkowe duże bezproblemowe. Problem ze mam po prostu silnego psychicznie i fizycznie bardzo pewnego siebie gagatka.
asiaj, a szyja i potylica? Może tam coś siedzi? Albo krzyżowo biodrowy, to na tuv też nie wychodzi.
Kochani, kończę budowę swojej małej przydomowej stajni. Obecnie mam pięknego ramowego 2letniego wałacha, bardzo energiczny i lubiący być wyżej w hierarchii. Szukam dla niego towarzystwa, aby móc go przenieść. Mam możliwość kupienia super klaczki, półroczna.
Jakie macie doświadczenia w stadzie samych młodziaków? Czy team 2 latek i półroczna klaczka się sprawdzi? Stado w ciągu roku powiększy się o kolejne dwa konie natomiast na start będą dwa. Waham się z decyzją o w/w klaczce, półsiostrze mojego konia a zakupie czegoś starszego. Serce mówi mi półsiostra a rozum troszkę hamuje.
Jakie są wasze zdania/ doświadczenia?
BUCK   buttermilk buckskin
10 lipca 2023 10:33
Chestnutpower wbrew pozorom może być udana para 😉 do stada w stajni gdzie stoję doszła 2-letnia klaczka, w stadzie jest energiczny 4ro latek - okazało się, że dobrani jak w korcu maku - organizują sobie bieganie w parze, bo teraz reszta stada już im nie towarzyszy, a co najwyżej przygląda się ich torze lotu aby usunąć się gdzieś w bok 🤣
Chestnutpower, nie byłabym tak optymistyczna jak BUCK, , bo półroczny odsad i dominujący wałach to może być udręka dla klaczki, szczególnie, że nie ma dużego stada i doświadczonego lidera, który w razie czego zrobi pożądek.
Klaczka będzie zdana na łaskę i nie łaskę wałacha.
Sama znasz swojego wałacha najlepiej.
Chestnutpower, Różnie może być niezależnie kogo kupisz. Ale mały zrebak jest bardziej ryzykowny.
To trochę jak wróżenie z fusów. Można znać swojego konia, a i tak nie da się przewidzieć jak się zachowa w stosunku do tego jednego towarzysza.
Nie da się nigdy przewidzieć jak dwa konie razem się zaakceptują dopóki się nie spróbuje.
Dominujący wałach może się super dogadać z półtoraroczną klaczką, a czasem największa ciapa może się okazać terrorystą w relacjach z konkretnym młodziakiem.

A czasem potrzeba czasu, żeby się dotarły i dogadały.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 lipca 2023 12:34
Chestnutpower, Nikt nie przewidzi jak się konie zachowają. Może być super, a może być lipa. Nie dowiesz się, dopóki nie postawisz koni obok siebie tak na prawdę 🤷 Na początek to i tak potrzebujesz 2 osobnych padoków. Jak masz możliwość taką, to najlepiej wziąć na miesiąc na próbę. No ale to też nie jest idealne rozwiązanie.
elita17, to jest odsad czyli 6 miesięcy nie 1,5 roku.
Chestnutpower, to ma być półroczna klaczka (odsad ur. 2023) czy półtoraroczna (Ur. 2022)? Odsad raczej potrzebuje w stadzie starszego konia i to cierpliwego, zwłaszcza jeśli będzie odsadzany do ciebie od matki - próba szukania wymienia u obcego wałacha przez malucha może się źle skończyć
karolina_, napisane w poście półroczna jak byk.
Dla mnie to 6 miesięcy czy odsad.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się