Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Czy mi się wydaje czy Eggersmann Gastro sieczka nie dość, że zdrożała (na Allegro 12 złotych), to jeszcze zmalała o 4 kilo...? Kończę opakowanie 22, a dostępne są tylko 18.
Sivrite, nie tylko to się zmieniło w tej sieczce. Ja zamawiam w forhorses z 10% rabatem, więc cenę jeszcze da się przełknąć, czekałam na dawno zamówione sieczki przez 2 następne dostawy. I dzisiaj przyjechały. Uwaga. Napis na opakowaniu Hartog Lucerne Linseed a w składzie olej lniany zamiast kukurydzianego i gliceryna 🤔🤔🤔
Dzięki dziewczyny, w takim razie spróbuję, bo mnie trochę utrzymanie darmozjada powoli z butów wyciąga 😅
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 lipca 2023 07:05
Katasia, ja chyba pójdę w dodanie wyslodkow i obrębów i zobaczymy jaki będzie efekt
Bo u nas też nie wiadomo ile ten postój potrwa
Piaffallo, ja karmię od wielu lat i bardzo polecam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lipca 2023 08:00
SeQuin, To jest zakres od do, do dopasowania w zależności od konia i jego kondycji. Jak Twój źrebol waży teraz np. 400 kg to dajesz od 1,6 kg do 2,6 kg na dobę, plus owies. Nie wiem czy dobrze twoje pytanie zrozumiałam.
patkahm,
u mnie jeden ze starszych koni co prawda nie jadł tej sieczki, ale pasze dla koni starszych (musli). Pełne było właśnie takiej drobnej sieczki jak na Twoim pierwszym foto. Koń jadł chętnie, ale nie odważyłabym się dawać tego na sucho. Bałabym się zatkania.

Swoją drogą - koń też je ich zioło- i sianokulki. Wszystko ok, gdyby nie cholernie długi czas wysyłki. Paczki przychodzą czasem po 3 dniach a często i po tygodniu. Obecne zamówienie złożone 3 dni temu - nawet nie przeszło do realizacji. Ciężko przy takim czasie mieć ciągłość paszy - szczególnie, jeśli ktoś nie bierze większych ilości na raz. Bo zanim jedne zamówienie dojdzie, to już trzeba drugie składać, aby zdążyło dojść na czas 😉 No i nigdy nie można się zagapić i zapomnieć zamówić paszy, bo zostaje człowiek bez.
Przy starszym koniu to szczególnie frustrujące.
Espana, ja już wczoraj myślałam, że coś mi się przewidziało z tymi 22 kilogramami, ale od groma sklepów ma jeszcze błędy. Albo adres na stronie ma "22", albo Google pokazuje 22 albo w ogóle w opisie jest nadal 22.
Pierdzielę, nie była jakaś piękna, bardzo dużo pyłu ma, już wolę tę Dengie.
To ja się podepne pod pytanie o magic horse i ich mesz, śliski pewnie nie jest (dorzucę siemię więc to mnie aż tak bardzo nie interesuje) ale czy jest smakowity i pachnący?
Sivrite, dla mnie ten "pył" był ok, bo to w sumie listki, i generalnie koń chętniej jadł niż Dengie. Po cholerę mi ta gliceryna teraz? Koń to nie krowa. No i sieczka inaczej jednak wygląda, otworzę ją w ciągu 1-2 tygodni, to będę mogła powiedzieć więcej.
A czy ktoś zamawiał sieczkę z lucerny w Jar-Paszu? 20/22kg - 87 zł?
Espana, dopytywałam o nią znajomych, ale się poddałam, bo podobno to jedna z tych do rozcinania nożem... Takie sprasowane, ale jeszcze do nałożenia ręką jak Hoveler czy właśnie ten Eggersmann (Hoveler bardziej zbity) jeszcze ok, ale podobno Jar-Pasz to z tych kamiennych.

EDIT: Ale to było dwa lata temu, a teraz mam wrażenie, że nie ma paszy, która by się już trzy razy nie zmieniła.
espana,
Sieczka jest kamienna tak jak pisze Sivrite. Dodatkowo mocno pyląca i twarda także jakość nie najlepsza.
A czy ktoś stosował musli Chrupka dla koni z Liry jako dodatek do owsa?
SeQuin, - ja wygrałam je kiedyś. Prąd po tym był na prawdę zacny 😅 ale wyglądało i pachniało jak takie tanie, słodzone płatki śniadaniowe, więc niekoniecznie mnie przekonało. Wygrany worek skarmiłam, ale nie kupiła bym sama.
keirashara, Mówisz że prąd zacny 😋 Kurcze, bo niby patrząc po składzie, nie jest jakoś najgorzej i miałby to być tylko dodatek do owsa.. Myślę cały czas jakim najlepiej musli urozmaicić memu koniurowi dietę, ale też nie chcę czegoś powalającego ceną🤔
sweetie, nie jest śliski. Nie ma u mnie w stajni konia, który by przeszedł obojętnie obok wiaderka.
Jak dla mnie pachnie ładnie, ale nie mam dużego porównania.
A czy ktoś zamawiał sieczkę z lucerny w Jar-Paszu? 20/22kg - 87 zł?
espana,

Popieram przedmówczynie. Trudno rozbić, twarde patyki plus sporo pyłu. Niby pył to listki, ale nie podoba mi się i następnej nie kupię.

November Rain, dzięki to się chyba skusze na próbę bo śliskość sobie dodam mielonym siemieniem ale szukam czegoś do zagęszczenia takiego bardziej treściwego bo jaśnie pan starszy nie lubi płynnych zup tylko musi mieć w co się wgryźć 😉
SeQuin, - jak chcesz z pożytkiem dla konia to kup balancer lub witaminy. Konie nie wymagają urozmaicenia jak my, żeby było ciekawiej 😉 Jak je tylko siano i owies to balancer jest na prawdę spoko opcją, spora część ma na tyle niskie dawkowanie, że nie wyjdzie drogo, a będzie komplet potrzebnych do funkcjonowania składników.
Gillian   four letter word
13 lipca 2023 12:55
Dawałam bardzo długo Chrupkę jako podstawa dla dwóch staruszków, pięknie wyglądały i mega dobrze się czuły. Wyniki też okej. Jest to rozwiązanie mocno nieskobudżetowe i nie ma co się spodziewać fajerwerków 😉 taka pasza aby dać „cokolwiek”. Natomiast jeśli chodzi o Omega z Chrupki to mam jak najlepsze zdanie, uwielbiam ten produkt i niezmiennie od lat mam go na podorędziu.
keirashara, dziękuje za doradzenie 🙂 Chciałabym jak najlepiej dla młodego, ale też żeby nie przedobrzyć i żeby niczego mu nie brakowało 😀
Chyba rzeczywiście ten balancer to spoko opcja przy podstawie z owsa.


Hej, ktoś karmił może Dodson & Horrell Fibre UP?
Jak Wam się to sprawdzało?
Szukam sieczki z traw, musi być smaczna i nie za drobno zmielona. Obecnie koń je Agrobs PreAlpin, ale zaczął nie dojadać.
arabek, A Hartog comfort?
BUCK   buttermilk buckskin
17 lipca 2023 10:29
arabek Baileys Ultra Grass ?
Mój wcina tego hartoga grass mix, pyli mało, miękka. No i najważniejsze, zżera samą sieczkę, co się do tej pory nie zdarzało :P Prealpina mi zjada z paszą, ale samą to tak średnio chciał.
BUCK   buttermilk buckskin
17 lipca 2023 10:50
Dengie Meadow Grass with Herbs
budyń, u mnie też wciąz szał na te sieczkę.
Dziękuje 😊

BUCK, a jak z miękkością tej Baileys? Dengie jadł ze smakiem, ale dla mnie ona jest za ostra, dlatego nie daje.
budyń, dziękuje, wezmę pod uwagę 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
17 lipca 2023 13:01
Baileys całkiem miękka nie jest, na miękkość to może sprawdź Dengie Senior ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lipca 2023 13:17
arabek, A dlaczego nie chcesz twardszej sieczki, skoro koń obiekcji nie ma i je bez problemu? Generalnie to twarde są lepsze, lepiej spełniają swoją funkcję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się