jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Dziekuje, beris nie do konca mnie przekonuje, a limobits to troche ponad to co jestem gotowa zaplacic za wedzidlo. Dodam, ze wedzidlo nie musi byc syntetyczne. Widze, ze ewentualnie fager ma odpowiednie rozmiary, ale opinii o tych wedzidlach malo. Moze ktos uzywa(l)?
Olimpia190, - zerknij może na Balotade, jak szukałam sama to mieli wąskie w przystępnych cenach. Nie wiem jak jakościowo, ale do testów kształtu/rodzaju to może akurat 🙂 No i niezmiennie sprenger, najlepiej patrzeć po ich katalogu na stronie i potem kontaktować się z jakimś sklepem, bo w sklepach w PL ich oferta jest bardzo rozdrobniona i źle się szuka.
Balotade ostatecznie sprobujemy jak nic innego nie znajde. Dzieki za link do Mullena z BR, ale w opisie jest 16mm, mimo 14mm w tytule.
Co do Sprengera to nigdy go nie rozwazalam, bo zawsze widzialam tylko cene ultra i dalej nie szukalam 😅 ale widze na wedzidla.pl linie satinox, moze sprobuje. Pytanie czy ktos uzywal? Jak sie sprawowalo?
Olimpia to jest błąd opisu, bo sama zamawiałam
Olimpia190,
takie: https://pferdesport.sprenger.de/shop/pferdesport_en/40713.html
- będzie "jak oliwka", ale beda półparadki plus ono się blokuje "jak sztanga" gdy koń kombinuje.
Albo nie oliwka ale tez z blokującym mechanizmem- ale cienkie i z małymi kołkami:
https://pferdesport.sprenger.de/shop/pferdesport_en/40711.html
kotbury, mogę Ci napisac że miałaś rację, po paru jazdach młody bauchera NS się już nie boi i śmiga aż miło - na torze do galopu czy ściernisku no jest silny bo jest ogólnie a tam ciśnie, ale na placu pewnie by jutro złapał oczko do MPMK 4 latkow na tym wędzidle. Nie zmieniamy, chyba że przy kolejnej kontroli dentysta zaleci inaczej


Ps. W jakich rozmiarach długości jest ten max Control blokujący ? Widzę że jest też w opcji wędzidełka munsztukowego, to jest legalne na czworobok? Myślę teraz o innym koniu, ale też musi mieć 14.5 cm wędzidełko, cm krótszy munsztuk
karolina_, wejdź sobie na oryginalną stronę spregnera i tam masz wszystko bardzo ładnie pogrupowane.

A w ogóle to powinnaś pogratulować sobie.Bo jeśli "problem" udało się rozwiązać, bez wymyślania wędzidła to znaczy, że robota była właściwa.
Hej,

Pytanie skierowane do jeźdźców młodych koni - polecacie jakieś wędzidła? Mój zyskuje świadomość i podwójnie łamane przestaje mu pasować. Pamietam, ze ktoś polecał prostą oliwkę carbonowa
anetakajper   Dolata i spółka
10 sierpnia 2023 12:22
Bajahorses, łoooo to wszystko zależy od konia.

Moja była zajeżdżana na prostym giętkim plastiku. Jeżdziłam na tym jakiś czas. Jak zobaczyłam kogoś innego z boku od razu zmieniłam na 2x łamane. Trochę pojeżdziłam i nadal nie to. Zmieniłam na 1x pustą oliwkę i na chwile obecną jest to najlepsze wędzidło.


Witam,
szukam opinii osób które stosowały bądź stosują wędzidło Winderen podwójnie łamane pelham średni.
Pytanie do właścicieli wielkokoni.
Czy są producenci wędzideł, które są większe niż wynika z rozmiaru (tak, wiem że 14.5 to 14.5 cm, ale tak samo obuwie potrafi być rozmiar x a jedno jest małe a drugie duże, więc może i wędzidłach tak jest). Albo którzy producenci mają 15.5 w ofercie?
Miałam przez chwilę nadzieję, że zmieścimy się w 14.5, ale obawiam się, że to były złudne nadzieje. Potrzebuję w miarę cienką oliwkę podwójnie łamaną. Chętnie profilowaną.
Stübben jest bardzo na styk, tak bardzo, że nie jestem przekonana czy w ogóle mogę nim jeździć.
Helpunku!!!
Rude dwie, a neue schule? 14.5 cm wypada duże, u mnie się sprawdza
karolina_, dzięki za info, będę sprawdzać. Bo już straciłam nadzieję.

Edit
Oni nawet mają rozmiar 15.2! Tylko pytanie czy sprowadzane do Polski, ale to już inna bajka. Jest nadzieja!
Rude dwie, w ofercie Waldhausena jest minimum 1 model wędzidła metalowego, 2xłamanego w rozmiarze do 16.5cm 🙂
Rude dwie niestety wędzidła nie trzymają rozmiaru. Musisz sprawdzac. Ja mam duże konie i na szczęście te 14,5 które stosowałam byly ok, nawet jakieś 13,5 pasowalo ale pewnie musiałobyć większe.
Czy mamy kogoś kto posiada 2x łamanego berisa ?
https://wedzidla.pl/pl/p/Wedzidlo-podwojnie-lamane-18mm-Beris-/540

I być może dotykał to wędzidło i widział też 2 razy łamanego winderena i może powiedzieć które jest cieńsze?
Jakie modele podwójnie łamanych wędzideł zajmują jak najmniej miejsca w pysku? Pessoa Magic minimalnie dotyka do podniebienia, na co koniowaty uchyla paszczę .0245627520171E+34;; szukam czegos naprawdę ekstremalnie nie podchodzącego do góry, cienkiego, ale nie wędzidełka munsztukowego - muszę móc na tym jechac konkurs, czyli ma mieć minimum 12mm przy pierścieniu.

Nie pojedynczo łamane i nie sztangi, były testowane i nie podchodzą. Tylko podwójnie
karolina_, A płaski łącznik?
Takie np. https://www.azgoequipment.pl/produkt/wedzidlo-podwojnie-lamane/
Puma, zobaczę, chyba mam takiego typu wędzidlo gdzieś
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 września 2023 12:33
karolina_, myler? są cienkie i różne modele. Tylko nie wiem jak w Polsce z dostępnością
donkeyboy, sa w Polsce Mylery. Wyslalam im zapytanie jaki model polecaja - one faktycznie sa cienke w pysku, tylko wszystkie maja port, ktory ciekawe czy sie zmiesci :/
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 września 2023 16:52
karolina_, nie wszystkie mają, oni mają taki system że level 1 to bez portu a im wyższy level tym wyższy port. Jedyne co to każdy jest wygięty w sensie sciegierz jest anatomiczny po prostu.

No i mają też zwykłego French linka, też bez portu i sciegierz nie wygląda aż tak zakrzywiony jak level 1 barrel
donkeyboy, ja bym chętnie pożyczyła i zobaczyła - zobaczę czy ktoś ze znajomych ma
Czy ktoś z Was zamawiał bezpośrednio z Fagera? Myślę o tym modelu https://fagerbits.com/product/mats-sweet-iron-fixed-rings nie ma go u polskich dystrybutorów
Zamawiałam 🙂 szybko przyszła przesyłka, bez żadnych problemów.
Jakie modele podwójnie łamanych wędzideł zajmują jak najmniej miejsca w pysku? Pessoa Magic minimalnie dotyka do podniebienia, na co koniowaty uchyla paszczę .0245627520171E+34;; szukam czegos naprawdę ekstremalnie nie podchodzącego do góry, cienkiego, ale nie wędzidełka munsztukowego - muszę móc na tym jechac konkurs, czyli ma mieć minimum 12mm przy pierścieniu.

Nie pojedynczo łamane i nie sztangi, były testowane i nie podchodzą. Tylko podwójnie

karolina_, KK Ultra. Jest jakby do tego stworzone, żeby się "kładło na języku" i było mega płaskie a nie na sztorc w górę.
kotbury, to już prędzej RS Dynamic lub Novocontact.
espana, novocontact i dynamics mają zupełnie inny system.

Rozmawialiśmy o łączniku, który przeszkadza podniebieniu. Miejsce w pysku.
KK ultra po to został zaprojektowany. Zmniejszono wielkość łącznika (KK), a potem jeszcze ulepszono (KK Ultra) i zrobiono tak, że przy zamykaniu ręki łącznik nie rotuje tylko płasko leży na jezyku. Pod innym kątem są też mocowania łącznika - leżą płasko na języku.

Dynamic to wędzidła, które się blokują przy napieraniu konia na wędzidło i zamieniają w sztangę. Owszem są profilowane anatomicznie ale to nie znaczy, że z założenia mnij miejsca zajmą.

Novocontact to wędzidło jednak, które trochę miejsca musi zająć w pysku ze względu na specyficzny przekrój ścięgierza (3/4 obłe, 1/4 ostrzejsze).

Dwa pytania mam:
1) czym różni się Novocontact od Dynamic? Tzn.wielka różnica w cenie, więc mnie to zadziwia.
2) jeśli moj kon na pałce się wiesza mimo cyganki i mi nurkuje do ziemi , a po zmianie na zwykłego podwójnie łamanego sprengera fajnie się podnosi, ale w liniach idzie za mocno to zastanawiam się nad Novocontact. Czy jeśli to wedzidlo działa jak sztanga jak koń łapie to nie będzie tak , że mi się powiesi w momencie jak ono zablokuje się sztangę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się