Derki

Pytanko trochę podstawowe, aczkolwiek mi nie daje spokoju.
Co robicie z pasami derek polarowych kiedy zakładacie je po treningu na stepa na zad? Zapinacie jakoś albo zawijacie do góry? Ja zawsze jakoś kombinuje, albo zsiadam, zapinam i stepuję w ręku. Wygodne dla mnie są wtedy te bez pasów, ale jak kiedyś z lenistwa puściłam hucula destruktora w niej na padok to efekt ze zdjęcia był po kilkunastu minutach.
IMG_8319.jpeg IMG_8319.jpeg
Hucmanka, bo polar to nie derka padokowa. Ja nienawidzę pasów, zawsze odpinanam. Jak kiedyś musialam mieć z pasami to je wiązałam w suply
xxagaxx, wiem, ale ja zawsze mam dwie, jedna na jazdę i zmieniam druga jeszcze na 15 minut na padok żeby doschly na 100%.
Ale supły to dobry pomysł, nie wpadłam na to. Jednak to mniej inwazyjne niż nożyczki. Dziękuję 😁
Ja z tego powodu nie kupuje derek z pasami. Jak muszę w polarze zostawić na dłużej to mam taki starodawny gumowy pas na kłodę i tyle. Kiedyś miałam derkę z odpinanymi pasami no ale zostają te klamry - niestety raz tak się zamachnęłam derką że tą klamrą przywaliłam ostro koniowi w guz biodrowy. To, że odjechaliśmy w bardzo szybkim tempie od bandy to jedno ale to że miałam potem problem z zakładaniem tej derki to drugie.
A czym w Horseware są derki Plus?

EDIT: Dobra, kaptur to Plus.
Jeszcze jedno ambitne pytanie bo nie udało mi się załapać na bravo z dyskiem. Jest obecnie w fajnej cenie 50 g które też byłoby super aleee zwykle zapięcie "T" z przodu, już dwa a nie trzy pasy pod brzuchem. Czy to nie będzie się odpinało? Ma to szanse leżeć stabilnie na koniu który będzie się tarzał i leżał? Bo jak pomyśle tylko o pasku na ogon i to tak nisko i tym zwykłym zapieciu to mam spore wątpliwości...
Obiś, ja mam wszystkie bucasy tak rozwiązane, jedno zapięcie z przodu, 2 pasy pod brzuch i pog ogon. Nie przesuwa się nic. ale za to Horze Nevada, niby takie same rozwiązania a latała mi po koniu jak wściekła.
Czyli pewnie zależne od modelu i przy okazji budowy konia. Na te zapięcie to mogłabym wcisnąć te malutkie gumeczki, jednak znacznie trudniej wtedy się to odpina. Pasy krzyżowe pod nogi ewentualnie doszyć? Już sama nie wiem, nie sądziłam, że wybór płaszczyka dla kucyka będzie takim wyzwaniem. Choć pewnie przesadzam rozważając każdy element osobno 😅
Obiś, moje doświadczenia mówią, ze jak derka się kręci to się kręcic będzie, nieważne jakie pasy dorobisz. Problemem nie jest odpinanie się zapięć (nigdy nie miałam z tym problemu) tylko to ze się przekręca na kłodzie.

Moje baby teraz śmigają jedna w Waldhausen druga w Horsewere i leżą idealnie
Tu juz po naprawdę dobrym tarzanku:

20231111_085341.jpg 20231111_085341.jpg
Ja mam tylko RHINO i RAMBO, przerobiłam dużo innych nic się nie sprawdzało albo podarte albo przekręcone albo mokro. Najlepsze derki ever nie przesuwają się tak jaka Avalanche, piorę w pralce, grubsze w pralni, nic się nie pruje nic nie odpadło nic się nie zepsuło no i nigdy nie przemokły. Bardzo fajne są te z wyższym kołnierzem, no i te odciążone.😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 listopada 2023 12:46
Ja już jak zdarta płyta polecę Weatherbeeta. Mam kilka i to najlepsze derki jakie mam, super uszyte, solidne i mimo tyrania już kilka lat non stop nadal po dobie deszczu nic nie przepuszczają 👌
Obiś, Zerknij sobie na tą: https://www.weatherbeeta.co.uk/weatherbeeta-comfitec-essential-combo-neck-lite-plus na Horze.pl też są. Mam je dla koni wolnowybiegowych, żyją w lesie, targają je o krzaki, tarzają się, leje się im na łeb, bo ze stajni uparcie odmawiają korzystania, mimo paskudnej pogody, a pod derką ciepło i sucho 💪
Obiś, ja sobie doszywałam pasy krzyżowe, odprułam je ze starej derki i wszyłam do nowej. Także w razie czego spokojnie doszyć można.
Wzięłam ostatecznie zwykłą Bravo 50g, mam nadzieję, że będzie pasowała i jeśli pójdzie do boju to się sprawdzi 😎
Dziękuję Wam bardzo za wszystkie opinie i wskazówki 😃

zembria w razie czego będę miała na uwadze na przyszłość bo teraz już zamówione 😅
Może ktoś się podzielić opinia o Kentucky z linii hurricane ? Reklamują jako idealne dla koni 24/7 pod chmurką z racji na nieprzemakalność wierzchniego materiału ... No ale czy one nie są poprostu gumowane ? Czy koń mi się w tym nie ugotuje na parze ?
MarthaCzornyj, kupiłam ostatnio. Jest mega miękka i przyjemna w dotyku. Od środka futerko - przez co koń nie ma kontaktu za ta „gumowa” warstwa. Jedyne co mnie zawiodło przy tej cenie to to ze po tarzaniu nie zawsze wraca na swoje miejsce - pewnie przez brak pasów między zadnimi nogami. Ale woda z niej spływa jak z rynny.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 listopada 2023 12:42
Szukam budżetowej derki 100g padokowej
Poniżej 300zł najlepiej, bo większość czasu spędzi w szafie jednak
Co polecacie?
Mam Horze Glasgow z kapturem 100g dorwałam ją poniżej 300 zł, tylko nie wiem na jakiego konia i jaki rozmiar szukasz ale mnie miło zaskoczyła
jak na derkę którą zakładam raz na ruski rok to może być
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 listopada 2023 13:54
Pati2012, A jak wielkie zawirowania pogodowe ma wytrzymać? Bo mam Yorka, tego z lamówką w gwiazdki i to mega fajna derka w super cenie. Dobrze leży, nie przemaka na powiedzmy "zwykłym" deszczu. Ja mam fakt, faktem 50g ale myślę, że 100g są tak samo fajne.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 listopada 2023 14:13
zembria, wolnowybiegowy grzeczny koń w grzecznym towarzystwie
Szukam rezerwowej grubszej gdyby było za zimno na plandekę z polarem 😉

Obczaje właśnie te yorka i horze
to u mnie to horze używam na wolnowybiegowych ale mało grzecznych ogierkach, zakładałam na nocki jak byly taki straszne skoki temperatur

a polecicie coś do suszenia konia? tak jak dzisiaj chodzi mi to cały dzień na dworze pięknie moknie ale teraz czym to towarzystwo szybko wysuszyć żeby założyć coś na noc...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 listopada 2023 15:24
espérer, mój koń po deszczu szybciej schnie bez derki niż z... ale on włochaty raczej jest
Jak nie pada to rzeczywiście wystarczy tylko że ich wyczeszę porządnie i wysychają ale mam problem w takie dni jak dzisiaj wiem że w nocy ma być na minusie deszcz ze śniegiem chciałabym ich zapakować w coś a tu cały czas od rana kropi, jeszcze przez nic trawie do wątku co mnie wkurza bo mają błoto dosłownie w 1 miejscu na padoku i gdzie stoją cały dzień w tym błocie ...
Ja z budżetówek polecam Yorka, mam 200 w gwiazdki jako zapasową i jest naprawdę super. Horze miałam i zaraz się urwało zapięcie z przodu, choć kobyła szanuje derki
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 listopada 2023 14:39
Zobaczymy co przyjdzie 😁
Screenshot_20231118_114143_Samsung Internet.jpg Screenshot_20231118_114143_Samsung Internet.jpg
ja sie chcialam poradzic z rozmiarem. Moj cale zycie chodzil w 145cm ale rozrosl sie przeokrutnie w szyi, klacie, plecach. I pytanie, czy jak mu kupie 155cm to bedzie ok? On chodzi ogolnie w zerówkach, ale choruję na Bucasa i za te pieniadze to bym nie chciala wtopic z rozmiarem.
Wiec kon jest ogolnie dosc krotki ale z kawałem szyjska i klaty.
Remson, z bucasa na bank większe. Te derki nie mają zaszewek i są dość wąskie - jeśli koń między rozmiarami to zawsze większą.
Remson, nie musisz "wtapiać" z rozmiarem. Przymierz ją na jakiś polar i sprawdź, a jak będzie zła, to odeślij, szczególnie jak derka za kupę kasy. Masz przecież prawo przymierzyć, tylko zadbaj, żeby była czysta.
Już dwie osoby w stajni mi powiedziały, że przecież nie mogę odesłać przymierzonej derki, bo brudna. Wystarczy przypilnować, żeby była czysta. 😅
Remson, - Bucasy są wąskie. Tj. teraz chyba puścili tą linie dla szerszych koni (pod iberyjczyki chyba), ale na standardowe nawet nie patrz 😉 Te szersze widziałam w pasi-koniku i trochę mnie zastanawiały.
Mojemu kupuję z reguły właśnie 155 zamiast 145, bo przestałam wierzyć, że w jakąkolwiek wejdzie z zachowaniem swobody, tj. w sumie wszedł w 145 avalanche, ale jej akurat nie polecam. Niektóre 155 trochę czasem zwisają z dupki, ale dramy nie ma 🙂
Ktoś używa BVertigo VANCOUVER treningową (z kapturem na szyję)?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się