własna przydomowa stajnia

Przy fotowoltaice musisz zmieć ako/baterię - bo coś musi magazynować ten prąd"na potem". Umho, żeby to był prąd-prąd a nie światełko potem z tego jak latarka w komórce to trzeba włożyć kasę w dobre "dodatki" do panela.
shewolf a potrzebujesz tylko lampe czy chcesz tam mieć mozliwosć podłączenia jakiś urządzeń ? jak tylko światło to bez problemu lepsza lampa z osobnym panelem wystawionym np na dachu , z ,,gniazdkiem,, to już większa zabawa i koszty
Kurcze chciałam światło w wiacie, pompę do studni i ew. Pastuch od czasu do czasu.
Gmina nadaje nazwy ulic w mojej wsi. Przy mojej ulicy są 3 stajnie. Pomóżcie zaproponować nazwę.
LSW, jeździecka, końska, wierzchowa, stajenna...
LSW, może też być Hippiczna 😉
Konna lub 4 Podkowy
Śmierdząca albo muchowa🙃

Gniada, kara, siwa, w temacie i krótko 😅
Gnojna 😉
Kawaleryjska, Na Oklep, Konia z Rzędem,
Stępowa, Padokowa,
Dziękuje. Koło gospodyń z sołtyską na czele, postanowiło że nazwy ulic będą ziołowe. Z KGW w mojej wsi nikt nie wygra. Zwłaszcza, że wójtem jest córka sołtyski. Jedyne co mi się udało przeforsować to, ze bedzie Dereniowa. Nie lipowa, topolowa... Od wielu, wielu lat robię wódkę dereniową. Z kolegą na spółkę to produkujemy. On dostarcza spirytus, ja zrywam, zalewam, przelewam, mieszam i wypijam. Taki kolega altruista. Mieszam nalewkę półwytrawną z wódka i to pijemy. A nie pijemy przeciez wódki z lipy czy topoli... Będzie więc Dereniowa. Taka mam nadzieję.
To niech będzie Owsiana
Hej nie wiedziałam w którym wątki zapytać. Chciałam zapytać osoby, które wiele lat mają konie, wiele koni już,,przerobiły" o taka smutniejszą sprawe, mianowicie ile żyją konie? Jak się to ma do informacji dostępnych w internecie? Na co najczęściej umierają konie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 grudnia 2023 11:27
shewolf, Konie najczęściej umierają chyba na kolkę, więcej tak niż stricte ze starości. Żyją, o ile są zdrowe, to tak do około 30-32. Jednak powyżej tych powiedzmy 25-27 to już każdy miesiąc, tydzień, dzień powinien nas cieszyć. Tak to z moich doświadczeń i znajomości wynika. Wiadomo, że są i odstępstwa, ale taka jest "średnia".
Po jakim czasie można skarmić siano zebrane w 2 pokosie (kocowka sierpnia/poczatek września)? Pan od którego brałam siano twierdzi ze dopiero po nowym roku, jak to z tym jest i od czego to zależy? 🤔
po 6 - 8 tygodni wystarczy

nie wiem skąd on wziął te cztery miesiące czekania
BUCK   buttermilk buckskin
29 grudnia 2023 17:11
shewolf obecnie koni 30+ jest naprawdę dużo, bo weterynaria, leczenie i karmienie to inna rzeczywistość teraz, a nawet 10 lat temu

P.S. mój ma 25 lat i nie zdziwię się gdy przeżyje kolejne dobre ponad 10 lat
Szukam pomysłu na odgrodzenie części planu końskiego od tego ludzkiego. Chciałam system z ekoforme z ich pasami ale mam jednego psa który niestety nie jest zawsze stabilny przy koniach więc muszę mieć coś bardziej zabudowanego.
Teraz mam panele ogrodzeniowego na tymczas ale to też się nie sprawdza bo konie robią sobie z tego drapak i wyginają dupą te druty. Jakieś pomysły ? Przeglądałam gotowe drewniane systemu ale wszystko w marketach wydaje się ultra cienkie
espérer, ekoforma ma w ogrodzeniu też drut i można podłączyć prąd. Pies bardzo szybko załapie że lepiej się nie zbliżać
Drutu nie chce, to jednak część podwórka musi być tez estetyczne a ta opcja z pasami szczelinowa ma tą wadę że ten 1paz jest za wysoko pies mi przejdzie pod
espérer, ja też mam na podwórku. Drut leci pod pasem i nie jest widoczny. Na mojego piesa wystarczy ale on ma prawie 50 kg, jak pies mały to może być trudniej.
No właśnie pies którego muszę pilnować to stafik on jest niski poniżej 40 cm wzrostu, chciałam nawet kupić te ich słupy i to zadeskować np na wysokość metra ale ten przedstawiciel mi to odradził
espérer ja u siebie część "mieszkalną" od końskiej oddzielam płotem typu ranczo by było ładnie, a ponieważ posiadam małego psa, który niestety z końmi ma na codzień mało wspólnego, to do tego doczepiamy od strony koni siatkę ogrodzeniową, ładną estetyczną. Robić to ma firma więc liczę, że będzie to miłe dla oka a bezpieczne dla obu stron 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 grudnia 2023 16:35
espérer, A nie zrobią Ci w Ekoforme tych szczelin niżej po prostu?

Teraz mam panele ogrodzeniowego na tymczas ale to też się nie sprawdza bo konie robią sobie z tego drapak i wyginają dupą te druty. Jakieś pomysły ?

espérer,
Prąd od strony koni żeby się nie drapały o panele?
Masz tam linki z prądem w ogóle?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
30 grudnia 2023 17:05
espérer, najbardziej estetyczny to będzie pastuch dla psa, tylko myślę też że nie każdy zgodzi się z etyką tego rozwiązania
Iskra de Baleron,
ja tak mam, panele ogrodzeniowe a od strony koni pastuch na długich izolatorach.
Ogrodzenie ma 3 lata i jeszcze żaden panel nie został uszkodzony.
Nie mam pastucha na panelach ale też nie chce ich tam docelowo.
O indywidualnym zamówieniu z nimi nie rozmawiałam ale też mam chyba za mały metraż to jest odcinek ok 15m
Piaffallo to ogrodzenia bd robić na słupach drewnianych ? Jeśli tak to planujecie je betonować czy może same kotwy wbijane ?
ile lat ma stać to ogrodzenie? jeśli na krótko to wkop słupki w ziemie. Bez kotew i bez betonu. kilka tat sosna wytrzyma a dąb i akacja to kilkanaście lat.
A najszybciej i najlepiej to pastuch od strony koni
Post został usunięty przez autora
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się