żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Sivrite, a możesz wrzucić linka ?

dobra, ze zdjęcia wyciagnełam 😀
Aga, to nie je moja, wzięłam losową z neta.
Ja mam taką, ale no mamę, kupioną stacjonarnie. Fajna, bo wielka, to mniej machania.
IMG_20231031_125450.jpg IMG_20231031_125450.jpg
Moon   #kulistyzajebisty
31 października 2023 13:06
Ja odgruzowałam ubitego Mattesa... Furminatorem. Brzmi rzeźnicko, ale jak się delikatnie przejechało to futro jak nowe 😉
Jak odnajdę tę szczotkę (wzgardzoną przez kota) w otchłaniach szuflad, to już wiem co robię w Halloween😅
I jutro pół Polski wjeżdża "na puchato" 😂
xxagaxx, wpisz pudlówka na jakimkolwiek groomerskim sklepie
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
31 października 2023 20:42
To jeszcze dodam, że pudlówka idealnie wyczesuje siano, futro i wszelkie śmieci z rzepów (z tych części haczykowych).
Przydaje się w sezonie derkowym.
-Alvika-, o widzisz, na to bym nie wpadła również! Dzięki!
Siodło nam zjeżdża do przodu :/ Chcę na szybko kupić podkładkę żelową podnoszącą przód, macie jakieś polecajki ? (z siodłem też pokombinujemy, ale to raczej po nowym roku dopiero..) Czy może coś jeszcze poza podkładką mogę zrobić ? Podogonie od razu wykluczam, popręg zapięty inaczej niewiele daje.
Poza tym pomyślałam o może zmianie podkładki zwykłej na jakąś lepszą. Mam taką zwykłą czarną z Horze, więc noo po dość niskiej linii oporu. W co celować, żeby pochłaniała ee wstrząsy ? Nie wiem czy dobrze to tłumaczę, ale mam nadzieję, że ktoś to zrozumie 😅 No żeby kobyle było wygodniej z człowiekiem na grzbiecie.
A może w ogóle zamiast zwykłej plus żelowej pójść w podkładkę korekcyjną, z wkładami itd ?
PannaDziewanna, ale zjeżdża, bo koń ma miejsce na popręg blisko łokci i duży brzuszek czy zjeżdża, bo przestało pasować?
Fokusowa, Ja bym powiedziała, że w sumie to oba xD Nie no, ma miejsce na popręg blisko łokci i spory brzuszek jak to ziemniak.
387414035_854052052700522_4598532975354982332_n.jpg 387414035_854052052700522_4598532975354982332_n.jpg
395094997_6898533220205671_5338319187191757185_n.jpg 395094997_6898533220205671_5338319187191757185_n.jpg
PannaDziewanna, poszukaj popręgu w kształcie półksiężyca, bez gum, są najlepsze na takie brzuszko-blisko-łokcie. Kwestia dopasowania samego siodła to już kolejny temat, ale skoro po nowym roku chcesz działać to na ten moment popręg chyba byłby pierwszy w kolejce do zmiany.
Fokusowa, Ale co, popręg sprawi, że siodło będzie jej mniej leciało do przodu ? Czy to w sumie popręg i mimo wszystko są podkładkę pod przód ? No siodła nie ruszę do końca roku na pewno :/ Kobyłka chodzi pod siodłem 1-2 w tygodniu po godzince
PannaDziewanna, jak jest półksiężyc to on środkiem leży "blisko łokci", bo tam macie miejsce na popręg, a oddala się im bliżej siodła. Więc nie będzie tak ciągnął siodła w przód.
Nie jestem przekonana, że podkładka coś da i ma sens, ale niech ktoś inny się w tym temacie wypowie.
PannaDziewanna, popregiem można dużo zdziałać. Ale jak siodło totalnie nie pasuje to żadna podkładka czy popręg cudu nie sprawi. Popręg i tak czy siak warto zmienić.
Czy orientuje się ktos jaki rozmiar podkładki mattesa będzie pasował pod siodło 17 Erreplus jf? I lepsza wszechstronna czy skokowka?
M skokowa.
W ogóle ostatnio zamówiłam nowego Mattesa w rozmiarze M i jest ogromny! Moje kilkuletnie podkładki są mniejsze i naturalne i czarna (czarna jest mniej puchata w ogóle). Nie wyobrażam sobie rozmiaru L 😅
Puma, dziękuje! 😁
M skokowa.
W ogóle ostatnio zamówiłam nowego Mattesa w rozmiarze M i jest ogromny! Moje kilkuletnie podkładki są mniejsze i naturalne i czarna (czarna jest mniej puchata w ogóle). Nie wyobrażam sobie rozmiaru L 😅

Puma,
Kurcze nie strasz, bo też zamówiłam M pod skokówke 16,5", ale mam nadzieję, że nie wyjedzie aż do zadu kucykowego tylko zostanie na plecach 🙄
Puma, dziwne co piszesz, ja mam dwie L ki i są normalne pod siodlo 17, całkiem nie duża 17 bo mam Renka a one są zgrabniutkie.
Ja mam dwa Daw Magi GP 17' i 17.5'
I dwa Mattesy M i L.
Mka jest jednak trochę za krótka, nawet przy tym DM 17' siodło trochę wchodzi na futro. Zdecydowanie L leży dużo lepiej 🙈
Czy znajdę coś z korektą godne Mattesa w lepszej cenie niż 550? Za tyle teraz znalazłam Mattesa w Bergo ale chętnie kupiłabym coś taniej jednak…
Post został usunięty przez autora
Perlica, ja też pod rene mam M i jest zapas miejsca między obszyciami 👀 zamawiałam nową z Bergo, na metce też M 🤷
Puma, to dziwne, bo ja mam L i jest idealnie. Leciutko poza obrys siodła i siodło nie leży na futerku.
uszatkowa   Insta: kingaielif
04 stycznia 2024 22:54
Ile mm grubości mają wkładki korekcyjne do mattesa?? Chce zrobić sama wkłady w tym stylu i zastanawiam się jakiej grubości zamowić filc. 3mm, a może 6?
Edit. Zmierzyłam. Między 4,5 a 5 mm mają. Zależy gdzie sie miarę przyłoży.
uszatkowa   Insta: kingaielif
04 stycznia 2024 23:17
Dziękuję 🙂
Poprawiłam się jak coś. Bo nie wiem czy zdążyłaś odczytać zanim poprawiłam czy już później.
A no i ten filc jest raczej miękki, a nie taki sztywny jak np. Podkładki filcowe pod meble.
uszatkowa   Insta: kingaielif
05 stycznia 2024 00:28
Zamowilam 3 różne rodzaje od miękkiego po sztywny bo nie wiedziałam który lepszy i wzięłam 3 oraz 4 mm. Wymacam jak przyjdą który najbardziej mi podpasuje i najwyżej będę budować warstwy.
uszatkowa, warstwy są dużo lepsze niż pojedynczy filc. Dzięki temu możesz zrobić "schodki" na krawędziach (np. trzy cienkie kawałki filcu, każdy o ciut innej długości) nie ma wtedy jednego wielkiego uskoku na granicy kieszonki. Warto zostawić sobie oryginalne filce jako wzór, a swoje docinać do potrzeb. Testuję od lat i to rozwiązanie jest genialne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się