SIODŁA

trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
12 lutego 2024 11:30
BUCK, kurczę to ja idę zagrać w totka, bo do nas przyjeżdża 2 raz w roku (przy okazji dopisują się inne osoby i potem siedzi pół dnia w naszej stajni)
Monika widzi baaaardzo dużo a jej praca jest mega rzetelna za rynkowe stawki. Siodło po konserwacji wygląda jak nowe. Wełna jest super jakości i nowa a nie z wtórnego obiegu. Może warto wsadzić konia do przyczepy i pojechać do Umiastowa ....
BUCK   buttermilk buckskin
12 lutego 2024 11:46
trzeszczki teraz już mam wszystko ogarnięte, łącznie z nową wełną, odnowieniem, ułożeniem do grzbietu, itp przez Agnieszkę Klaybor
Elfaba nie polecę. Umówić się na wizytę/dopchanie to jakiś koszmar. A okazuje się, że pan jest w stajni 10 km dalej. Dostałam siodło zastępcze (na moje musiałam bardzo długo czekać) z wystającymi sztycami. Nie można było z niego korzystać bez krzywdy dla konia.
Ostatnio korzystałam z usług Justyny Zielińskiej. Koń nie narzeka.
Poncioch, nie jest łatwo Sebastiana ściągnąć do stajni. Mi się jednak cierpliwość opłaciła.
desire   Druhu nieoceniony...
14 lutego 2024 21:18
Również jak widziałam ostatnio dwa "dopasowane" siodła elfab to cycki mi opadły. Jedno za małe dla jeźdźca, drugie za duże, oba leżące totalnie bez równowagi dzięki czemu jeźdźcy siedzieli gorzej niż jak na kiblu. Dla mnie koszmar. 🙄😑
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 lutego 2024 21:31
Moja koleżanka testowała siodlo od elfab. Spodobało jej się, koń dobrze chodził i zamówiła nowe. Przyszło i masakra. Siedzisko było szersze niż to co testowała i nie mogła usiąść. Zgłosiła to i usłyszała, że nie umie w siodle siedzieć, i żeby się jeździć nauczyła. Kupiła Amerigo i od pierwszej jazdy siedzi super
Zgłosiła to i usłyszała, że nie umie w siodle siedzieć, i żeby się jeździć nauczyła.
Constantia, Ale że serio? Ja pitolę...
Siedzę/jeżdżę jak kupa, ale ani od p. Szeląga, ani od Natalii (Siodłoserwis) nigdy nie usłyszałam czegoś takiego...
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 lutego 2024 14:54
Znajomej z jednej firmy lata temu przysłali siodło o rozmiar za małe. Zamiast 18 to 17. Siodło robione pod konia z dużą asymetrią, więc nie do sprzedania ot tak na szybko. Jak zareklamowała, to usłyszała, że powinna schudnąć.
Lanka_Cathar, cooooo??? Nawet nie wiem jak to skomentować
trzeszczki, wełna nie może być z "wtórnego obiegu" 😉 Nikt przeszkolony chociaż w podstawowym zakresie tak nie robi. Natomiast tak, jej jakość ma duże znaczenie.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
16 lutego 2024 09:49
Bombal, w dzisiejszych czasach jestem w stanie uwierzyć w każde szachrajstwo/ nieuczciwość i "sposób na oszczędność"
Czy daw mag dalej poszerza swoje siodla jesli sie do nich wysle do "serwisu"?
Oraz czy ktos sie orientuje czy zmieniaja wypelnienie paneli na welne? model Grand prix skokowy
Plamkakochanie, tak Daw Mag poszerza nie tylko swoje ale innych firm tez. Korzystałam 2 razy i zawsze super, dobry kontakt i ekspres wykonanie
xxagaxx,
O, super, dziekuje!
Nie wiesz czy mozna sie z nimi skontaktowac meilowo? czy tylko telefonicznie?
Napisalam do nich wczoraj meila ale narazie bez odpowiedzi 👀
Plamkakochanie, ja dzwoniłam za każdym razem.
Jakie siodła są dobre na szerokie, bardzo proste plecy, z kłębem niewysokim?
Podobno Equipe, Ikonic? Czego mogę szukać? Dla wysokiego jeźdźca, z długą nogą, skokowe.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 lutego 2024 22:34
Fokusowa, u nas dla większości koni w stajni, właśnie takiej budowy też sprawdzają się Prestige. W Ikonicu siedziałam ostatnio na chwilę i miałam wrażenie że się zaraz przewrócę do przodu.
Hermes, w Ikonicu siedziałam i był dla mnie spoko, nie jestem pewna jak dla konia, będę miała to siodło na testy to się upewnię. Prestige cenowo tylko dwa modele mi pasują (z nowych), a używki z takim łękiem to jak yeti - niby ktoś widział, ale nikt nie ma dowodów 😂 sprawdzę, dzięki.
Fokusowa w Prestige to na 18tki patrz, pytanie jakie modele Cię interesują i w jakim budżecie
Fokusowa, na moją klacz jeszcze pasował seabis, ikonik. Teraz czekam na saddlefitterke i zobaczymy. Mam poki co Bruna od forumowej OK i o dziwo lezy nieźle. Rozważam jeszcze uszycie do Bruna paneli w HBcontact. Wiem że tak teraz zrobil Jacek zagor i czekam na info jak się to sprawdziło. Tez mam konia z szerokimi plecami, prostymi, bo zad lekko wyżej i nie za duży klab
Ja mam Ikonica od nowosci (obecnie poltora roku) i bardzo sobie cenie. Wygodne dla mnie, wygodne dla konia (siodlo regularnie kontrolowane wraz z plecami przez nasza fizjo) Łęki bez problemu mozna sobie sciagac od producenta.
Najwiekszym minusem Ikonica jest to ze tylko jedna osoba jest dealerem na Polske i z jej uslug nie jestem zadowolona i unikam jak moge.
Ja mam trochę mindfuck, bo jeszcze 1,5 roku temu jak kupowałam moje obecne siodło to usłyszałam, że żaden Ikonic, Daw Mag i żadne inne siodło, nie będące siodłem brytyjskim na szerokie konie nie będzie pasowało. Teraz nagle jednak może być Ikonic, mogą być różne inne marki i ogólnie to mogę przebierać w siodłach. I szczerze mówiąc nie wiem co mam o tym myśleć, bo obie wersje usłyszałam od jednej osoby. Wezmę tego Ikonica na testy i zobaczę co koń o nim myśli. Jeśli mu nie podejdzie to będę myśleć dalej.
Ku potomnym - Zuzanna Piekut z Fit & Flock już raczej nie będzie jeździć do Warszawy oprócz tych wizyt, które już teraz są umówione.
Siodla Fels Bach Ag - jakieś opinie? Ktoś jeździł?
Nie znam osobiście marki ale może ktoś miał?
Budżet ogarniaczony, a koń jest wąski w łopatkach a znalazłam tej firmy uzywke, ktora powinna byc rozmiarem na niego Ok. Tylko właśnie nie chce kupić miny ktora bedzie Diana pod inna nazwa.😑
SparkHope, ale Ty masz na myśli takie 30 letnie siodło ze znaczkiem Felsbach AG czy coś nowszego? Bo ta firma albo nie istnieje, albo się totalnie przebrandowała, albo ktoś ją kupił (kiedyś Lemetex, ale teraz to ja nie wiem czy te siodła jeszcze są produkowane). No, ogólnie, to na 99% nie będzie "Diana pod inną nazwą", bo to były dość porządnie wykonane siodła. Stare, stara technologia, no nie będzie to mięciutkie CWD czy nowy Stubben, ale nadal to nie były ściery, o ile dobrze pamiętam.
Obstawiam, że do Polski przyleciały różnorakie używki i ciężko określić czy siodła były wąskie czy nie.... wszystkie siodła kiedyś były "węższe" mam wrażenie.... jak się skończyła "era wkłębionych koni", to skończyły się też wąskie siodła.
Spróbuj, wytestuj.
Sankaritarina, właśnie takie starsze znalazłam.
Właśnie nic prócz tego że to stara firma nie znalazłam z informacji.
Cena jest kuszaca. Starego Stubbena miałam i ojejciu..no nie - teraz mam na innego konia Kentaura który jest super ale okazał się na tego suchoklatesa za szeroki... ogólnie koń szczypior. I fakt też zauważyłam że większość siodel to teraz takie szerokie fotele bo takie też mamy konie - kuleczki bardziej. Ja już przeszłam etap małego załamania bo z 30siodeł klasycznych które mierzyłam na niego najlepiej leżał FP.. Także chyba wypróbujemy 😀
Dzięki!
SparkHope, Hm. Hmm. Nie liczyłabym, że ten Felsbach będzie miękkości Kentaura, nawet starszego ^^'
No ale jak nie ma innej opcji, a chce się po taniości, to lepiej tędy, niż w siodła "no name"...
Ratunku, mi już ręce opadają..
Szukam siodła na konia ze średnim, ale bardzo szerokim kłębem, szerokimi i prostymi plecami.
Ikonic leży na nim fatalnie, przy podpiętym popręgu jak złapie tylny łęk to mogę go podnieść na 15 cm w górę..
W jakich markach szukać? Mam obecnie Kent&Masters, ale tył też się podnosi mocno.
Fokusowa, ale masz Kenta w wersji cob albo low wither? Czy zwykłego? bo to może być znacząca różnica.
ekhem, mam Kenta z obniżonymi panelami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się