Kącik Rekreanta (część XVII) 2024

faith, o ku*wa, człowiek chce wrzucić zdjęcie z jazdy próbnej na nie swoim koniu i nie swoim sprzęcie a dostaje wykład na temat skośnika 😂
Ja z tym nie mam nic wspólnego 😉
Ja tylko zapytałam o konia, bo jakoś mi znajomo wygląda kadr :P
Witamy na revolcie 😁
infantil, ja revolte znam ale sprzed kilkunastu lat, chyba nie było takiej jazdy 😂
faith, sorry, pomyliłam cytaty, tak to Champion 😁 znacie się?
Oooo no i re-volta jaką pamiętam wróciła xD xD
Shitstorm o skośnik, toż to klasyka 😀
To ja się wrzucę z Januszkiem, żeby się trochę milej zrobiło. Na wszelki wypadek wrzucam nas BEZ SKOŚNIKA 😜
Słoneczko przygrzało, zrobiło się wiosennie i włączył mi się totalnie rekreancki tryb pod tytułem „jazda na luuuuzie i bez preeesji” - ideolo.
IMG_4355.jpeg IMG_4355.jpeg
IMG_4306.jpeg IMG_4306.jpeg
IMG_4337.jpeg IMG_4337.jpeg
Ubawiłam się. Wrzucam screena ze skoków, na których miałam zabójczy skośnik, pewnie dlatego tak ładnie nam szło, bo jej pysk zasznurowałam i zamiast nim musiała ruszać nogami.😜 I jedno zdjęcie z moim ulubionym koniem szefa i moim ulubionym towarzyszem.
IMG_7527.jpeg IMG_7527.jpeg
143fe75f-9a92-4fcb-92ba-c8fce6df012f.jpeg 143fe75f-9a92-4fcb-92ba-c8fce6df012f.jpeg
agniecha930 oczywiście, moja podopieczna i jej aktualny a mój były koń stoją tamże 🙂 od przyszłego tygodnia zacznę się pojawiać nawet regularnie 😉

infantil Januszek kuluszek <3 lubie takie leniuszkowe jazdy również 😉
flygirl, Nogi też jakieś zasznurowane, coś za wysoko je podnosi
nie wiem czemu zniknęła mi część wiadomości
Wiadomość zazwyczaj ucina się po wstawieniu „obcej” buźki. W sensie nie można używać emotow spoza tych, które są udostępnione przez forum.
Ja nie używam skośnika, i sam nachrapnik też zapinam dla ozdoby, i generalnie razi mnie ciasne zapinanie obu, ale ten post to już inny poziom 🙄

Argo by takiemomenty.pl
Argo  .jpg Argo .jpg
IMG_9826.jpg IMG_9826.jpg
IMG_9827.jpg IMG_9827.jpg
martrix, dzięki 🙈 w takim razie trzeci raz spróbuję 😅
faith, Jak będziesz widziała nową twarz z Czempionkiem to zagadaj 😁
rzepka, ja ci odpowiem do czego jest skośnik (szczególnie po przerwie od jeździectwa jeźdźca).
1. skośnik jest po to jak koń ma np. nieidealny zgryz (np.mini, mini karpika), albo jest nadaktywny szczęką na boki - żeby się nie przygryzał. Badania pokazują (takie porządne, a nie u Mickunasa na "uniwersytecie"😉, że ilość przygryzień wnętrza pyska gdy jest nachrapnik, skośniki albo nie ma jednego i jednego z drugim jest taka sama - jeśli nie zaadresowaliśmy problemu. Czyli są konie, które nie potrzebują, wręcz im "szkodzi' i konie gdzie jest totalnie odwrotnie.
2. skośnik jest też po to, żeby koń "nie szukał językiem" alternatywnej pozycji dla wędzidła. Szczególnie jak koń nie ma w pysku miejsca na grube (ciężkie) wędzidło, które się grawitacyjnie samo lepiej układa, to potrzebny mu skośnik aby nie uczył się kompensacji, skrzywienia i unikania wędzidła. I tu można pisać elaboraty o ślinie, rozluźnieniu itd.- ale wędzidło samo w sobie jest narzędziem, które na początku aby koń je zrozumiał działa na zasadzie - nacisk/presje= nieprzyjemne, ustąpię= przyjemne.
3. Skośnik (zapięty przylegająco) jest poduszką bezpieczeństwa dla pyska, jeśli ręce jeźdźca nie nadążą za ruchem. Dlatego warto go zakładać na młode konie (szczególnie gdy np. są naskakiwane czy jadą kros) i dla młodych jeźdźców (jeźdźców po przerwie).

A na tym koniu na tej focie - nie ma skośnika! Jest nachrapnik, tak montowany. I po to taką ma konnstrukcję aby działanie ręki jeźdźca rozłożyć na jak największy obszar pyska równocześnie.
Dla mnie to ogłowie jest ciut niedopasowane (paski leżą na końcach kości jarzmowych), i ewentualnie do tego można się przyczepić- ale na pewno nie do podparcia wędzidła w pysku.
Dzionka, ja Was pamiętam! Pamiętam wszystkie aktywne osoby z początków volty. Tęsknię czasem za tym, że odswieżałam stronę po 15min, a tam już były dwie nowe strony w jednym wątku 😀

Ja się zawsze mało udzielam więc pewnie mało kto kojarzy mojego starszego pana Karino ale kończy dzisiaj 21 lat. Cieszę się, że jest w świetnej formie.

Do dramy ze skośnikiem, skoro Rzepce tak łatwo ocenić i wywołać to też sobie pozwolę. To Twój ig? https://www.instagram.com/justyna_mitka?igsh=bWxhazdweTJvbWQ0 Jeżeli zbieżność lokalizacji i nazwy jest przypadkowa to mea culpa, jeżeli nie to no cóż... Twój kon ma większe problemy z Tobą niż skośnik.
kare_szczescie, ja Dzionkę też kojarzę, zdziwiłam się aż ile nicków nadal jest dla mnie rozpoznawalnych 🙊 to forum to zawsze była skarbnica wiedzy, szkoda że tych postów jest mniej. Wszystko się przenosi na media społecznościowe, a tam w grupach bałagan jak 150 🙈

Szanuję za pracę detektywistyczną 😀
kare_szczescie -nie mam konta na instagramie. Justyna |Mitka to moja znajoma, czasami wsiada na mojego konia, ponieważ teraz ćwiczymy początki jazdy barokowej. Justyna jeździ na szkolenia po całej Europie, z najlepszymi fachowcami w tej dziedzinie. Ja dopiero raczkuję. I mój koń nie ma problemów ze mną. raczej ja mam problemy z jej nadpobudliwością. Jeżdżę na glücksradzie i bosalu. A nie radzę oceniać JAZDY po 1 zdjęciu, oceniać można np sprzęt.Bo np jak można ocenić JAZDĘ po tym zdjęciu z pierwszego wsiadania na moją klacz??
( a najwięcej gulgotów i sprzeciwów w sprawie patentów mają ci, którzy je używają,tłumaczą ich konieczność na przeróżne, dziwaczne sposoby i w ten sposób próbują oczyścić swoje sumienie -albo niewiedzę).
poczta.wpaab.jpg poczta.wpaab.jpg
rzepka, jak nie Twoje konto to przepraszam. Nie mniej nie oceniłam po zdjęciach tylko po filmach tam umieszczonych i dziwi mnie, że tak łatwo krytykujesz i na siłę edukujesz, a dajesz osobie tak pracującej z koniem wsiadać na swojego konia. Widocznie jesteś teoretykiem i przemawia do Ciebie słowo pisane, certyfikaty i tytuły.
Ulało mi się bo ostatnio bardzo dużo miernot jeździeckich nadaje sobie prawo, żeby komentować/krytykować i psuć zabawę z koniowania.
Edit. Nic nie powiem o tej fotce. Ja się nie podniecam takimi obrazkami.
rzepka, czy to nie ty oceniłaś zapięcie skośnika po 1 zdjęciu, gdzie de facto skośnika nie ma?
espana, wsiadasz już siwka?
Co to znaczy "de facto nie ma" ? To ten pasek pod wędzidłem to dla ozdoby?
Kare_szczęście -akurat w sprawie miernot się zgadzam.Bo dzisiejsi jeźdźcy rzadko kiedy zaczynają pracę z koniem od pracy z ziemi, typu ugięcia, trawersy, chody boczne, itd.Często ważniejszy jest czapraczek z najnowszej kolekcji niz dobrze zrobione kopyta.Niestety, kiedy w latach 70-tych zaczynałam jeździć konno, o pracy z ziemi się nie mówiło. Takie czasy.Teraz obie się tego uczymy.
10294.jpg 10294.jpg
rzepka, tego typu ogłowia bez tego paska się nie da zapiąć…
...Bo dzisiejsi jeźdźcy rzadko kiedy zaczynają pracę z koniem od pracy z ziemi, typu ugięcia, trawersy, chody boczne, itd.Często ważniejszy jest czapraczek z najnowszej kolekcji niz dobrze zrobione kopyta.Niestety, kiedy w latach 70-tych zaczynałam jeździć konno, o pracy z ziemi się nie mówiło. Takie czasy.Teraz obie się tego uczymy.
rzepka, a wiesz, że istnieją ludzie, których konie chodziły olimpiadę i są top zdrowe mając pod 30 lat nadal są w stanie wykonywać wysokie elementy, ich uczniowie jeżdżą po mistrzostwach europy, stworzyli pierdyliard koni GP- zdrowych i szczęśliwych i oni mówią, że:
- nie należy zaczynać od od pracy z ziemi, typu ugięcia, trawersy, chody boczne. Że tego typu elementy to można na koniu, co już przestał rosnąć czyli ma conajmniej 5 lat i pomału i mało. Że przez pierwszy rok "chodów bocznych" na wielu koniach to tylko "łopatka do przodu", nawet nie do środka i to tyle. Nie wiesz.

A wiesz, że to, co można z niemi i kiedy zależy od budowy i rasy konia. Że te "klasyczne" założenia są ideolo dla iberyjczyków (małe, krótkie i twarde), a jak tak będziesz robić folbluta to go zakasujesz. Nie wiesz.

Ja się cieszę, że nalazłaś swoją "zajawkę" na życie w jeździectwie ale niestety "klasyczna szkoła", to nie jest samo dobro i cud najwyższy i prawdy niepowtarzalne. Szczególnie w odniesieniu do nowoczesnych koni sportowych zaawansowanych w krew.


Chciały babeczki wrócić na forum lajtowo pokonisiować, a tu typowa sraka z niczego xD Tylko opcji bloka już nie ma 😭
Ubolewam również.
Podziwiam Kotbury. Alfa i omega. Wie WSZYSTKO i na każdy temat. We wszystkich wątkach bryluje.Naj... naj... Chyba chłopa Jej brakuje😁
PS I uwiebia po mnie jeździć i udowadniać mi, ze g... wiem. Co mnie tylko bawi, bo widzę, ze p. Kotbury ma duże problemy ze sobą Współczuję. I ślę dobrą energię😁. Trzymaj się, kobitko😍
Chciały babeczki wrócić na forum lajtowo pokonisiować, a tu typowa sraka z niczego xD Tylko opcji bloka już nie ma 😭
budyń, takie życie w digtalu🙂

Ja miałam dziś jazdę życia i jestem dumna z konia ( z siebie), bo się kobyła ogarnęła mentalnie (żebym w złą godzinę tego nie napisała tylko,haha). Wiało dziś sakramencko a mój koń miał w powarzaniu wszystko i był na mnie tak mocno skoncentrowany.

I w ogóle odkryłam, że mój koń sobie znalazł "ulubionego człowieka- służacego". Mama dziewczynki, która ma konia obok! Na koniach się nie zna i traktuje je jak pieski kanapowe- czyli gada do nich słodkopierdząco i drapie i mizia i moja kobyła jest wniebowzięta jak ta ciocia do niej zagląda. Nic nie chce tylko komplementy prawi i drapie i głaszcze. Obwąchiwać po kieszeniach i wszędzie się daje, no człowiek "koński ideał"🙂
kare_szczescie, czyjkolwiek to instagram to... AŁA. Ciężko patrzeć na te wyryjone, walczące konie... A ja Ciebie oczywiście, że pamiętam!! I nasze konie to równolatki 🙂 Super, że Twój w dobrej formie. Pokaż jakieś foto.

Też żałuję, że tak mało się tu dzieje... Męczy mnie facebook i grupy, wszystko w innym miejscu. Zatęskniłam za tym porządkiem re-voltowym i postanowiłam się tu rozgościć nawet w mniejszym gronie 🙂 Może trzeba zwołać ekipą ;P?

agniecha930 super koniczek! I też Cię oczywiście pamiętam, pamięć jeszcze nie taka zła mimo starości heheh
Dzionka, mój to od lat emeryt ale jest taki błyszczący i pełen energii, że serduszko się raduje. Myślę, że jeszcze odpalę go na oprowadzanki dla mojego Synka.
IMG_20240109_104905_728.jpg IMG_20240109_104905_728.jpg
IMG_20231231_173343_047.jpg IMG_20231231_173343_047.jpg
IMG_20231231_173343_098.jpg IMG_20231231_173343_098.jpg
received_910283593644607.jpeg received_910283593644607.jpeg
kare_szczescie, ooo jaki uroczy na 1szym foto xD Synek cudny 🙂 To Dzionek już pełni tą rolę, na fotce z moją MŁODSZĄ córką 🙂 Starsza zdążyła nawet z niego walnąć i złamać rękę :>
dzionekihela.jpg dzionekihela.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się