Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Sivrite, może nie mają akurat w zapasie, moje doświadczenia z nimi są bardzo pozytywne, podejrzewam, że gdyby mieli, to by bez problemu sprzedali lub wysłali za free.
Potwierdzam że Vital Mash z Chrupki się gluci mocno 😀 także chyba stałe zagości jako doglucacz i zastąpi mi mielenie siemienia 😅 (w końcu!). Omega też jest śliska, ale nie tworzy galareto-gluta. Tak jakby ktoś szukał czegoś mocno gluciejącego to polecam.
Sivrite,

a nie masz opakowania po suplu w płynie czy innym oleju co ma ten dozownik/ pojemnik z zaznaczonymi ml?
Epikea, chevinal jest mega gęsty. Z takiej "wyciskanej" butelki ciężko go będzie wydostać...
Epikea, no właśnie nie, jakoś wszystko, co miałam było w proszku lub granulkach. 🤣 Zamówiłam już tę pompkę z linku (oczywiście z dodatkowym śmieciem, żeby mieć darmową wysyłkę). Sprawdzę sobie do strzykawki, ile dawkuje i jakoś przetrwam, o ile będzie pasować. 😅 Daaawno temu coś miałam, z Hovelera jakieś witaminy, ale nie pomyślałam, że pompka to towar deficytowy. 😂
Ja jestem okropną perfekcjonistką w stajni, nie wyobrażam sobie kapania olejem, witaminami czy innymi płynami po paszarni...
Sivrite, ale przeciez w mniejszych pojemnościach była zawsze miarka w korku?
_Gaga,
właśnie karmię chevinalem, z pompką 😉 jej minus jest taki, że strasznie z niej kapie...
Perlica, no jeeeest, ale już widzę, jak nim chlustam po całej paszarni, bo mi się ręka omsknie. To jest jednak 2,5 litra płynu, trochę waży, weź to ładnie nalej do korka z gwinta o średnicy 4 cm. No nie z moimi zdolnościami manualnymi. 🤣
Epikea, to ja zamawiam pompkę specjalnie z Allegro, żeby mi jeszcze z niej kapało?! Nie dobijaj mnie...
Sivrite, zadzwoń do mnie jutro, wyślę Ci tę pompkę, tylko sprawdzę rano czy jeszcze je mam. Telefon 792-233-668
Czardasz, dzięki, odezwę się, gdyby ta zamówiona nie pasowała, jak będzie dobra, to nie będę truć tyłka. 😅
Sivrite, hmm, ja mialam kilka razy coś z tych supli w 2,5 l i naprawdę nie rozlewałam.
Bardzo lubię ich rozwiązanie miareczki w korku.
Nie lubię pompki bo na zawody nie wygodne🤣
Nie dogodzisz babom🤣
Moon   #kulistyzajebisty
20 marca 2024 06:42
Perlica, ja z uporem maniaka przelewam sobie po litrze z 5l kanistra Chevinalu do właśnie małego opakowania z tą miareczką. Wkurza mnie że ta pompka potem cieknie i brudzi wszystko. 🤣
Ktoś wypełniał ankietę żywieniowa Hippovet? Ile czekaliście na odpowiedź ? 😒
Ziuum, - kilka dni z reguły, ale raz im wpadła gdzieś do spamu. Także jak nie odpowiadają dłużej to puść meila na biuro lub zadzwoń 🙂
Ja również dostałam odpowiedź po kilku dniach
Kotbury, no to oficjalny dystrybutor, legitymujący się ich nazwą. W wątku z promocjami link do Allegro został wstawiony jako "oficjalny sklep Forana", a użytkownik nazwa się "sklep-foran", więc nawet jeśli nie jest to producent, tylko ich oficjalny dystrybutor, to dla mnie to pracownik Forana.

I dostałam odpowiedź, że nie, nie sprzedadzą mi pompki. 🙂 Miło. Jednak skomplikowane rzeczy takie pompki. 😆 Mimo tych wszystkich pochwał, problem z taką rzeczą...

Uprzedzę pytania - zapytałam, czy mogę kupić, nie czy mogę dostać.

Sivrite,
Dobra w kontekście "oficjalny sklep"- już mi się nie chce tłumaczyć ponownie.
W temacie pompki- wysłać ci tą pompkę?

... dobra, doczytałam, że kupiłaś jakąś z neta.

Jak ci nie będzie odmierzać 30ml, to się odezwij na priv.

Perlica, ja z uporem maniaka przelewam sobie po litrze z 5l kanistra Chevinalu do właśnie małego opakowania z tą miareczką. Wkurza mnie że ta pompka potem cieknie i brudzi wszystko. 🤣
Moon, jak cieknie i brudzi to masz uszkodzoną.
One normalnie są właśnie top. Nic nie cieknie. Trzeba baniak przed naciśnięcem zamieszać porządnie (pomachać nim chwilunię), postawić na ziemi i ENERGICZNIE do samego końca nacisnąc pompkę.
Moon   #kulistyzajebisty
20 marca 2024 08:41
kotbury, obecnie to mam nowy baniak i nawet próbuję nie przelewać do małego i korzystać z pompki. Niby jest ok, ale z doświadczenia i obserwacji w siodlarni wiem, że to się z czasem wyrabia i tak będzie ciec... :P
kotbury, u nas w stajni chyba 3 osoby mają Chevinal duży z pompką i zawsze cały baniak jest uświniony... także tak, ciekną
Moon   #kulistyzajebisty
20 marca 2024 09:07
Aż przykminię teraz jak ludzie naciskają tę pompkę, bo coś mi się wydaje że część z nich nie dociska do końca tłoka, przez to zawsze im trochę zostaje w środku i to potem kapie. :P
anetakajper   Dolata i spółka
20 marca 2024 09:13
Mam 2 baniaki 5 litrowe chevinala - każdy cieknie. Wkurza mnie to nieziemsko.
mam Karton oil kilka baniaków - każdy cieknie.
Ja mam 3 baniaki (z tym, że nie chevinal) - na początku ciekł mi Karron oil i cała półka w paszarni była wysmarowana - jak zaczęłam dość energicznie tą pompką pracować to przestał. W sensie nie tak normalnie naciskać tylko jakby z rozmachem - nie wiem jak to opisać. Z resztą postępuję tak samo i nie mam problemów. Ale nie mam chevinala - więc nie wiem jak z nim.
Moon   #kulistyzajebisty
20 marca 2024 10:25
epk, kotbury napisała:

Trzeba baniak przed naciśnięcem zamieszać porządnie (pomachać nim chwilunię), postawić na ziemi i ENERGICZNIE do samego końca nacisnąc pompkę.

więc ja obstawiam, że większoś ludzi, w tym ja :P po prostu za lekko naciskaliśmy pompkę i nie do końca 😁
Moon, haha no nie doczytałam ale tak mnie zaczął wkurzać ten cieknący olej że z nerwów zaczęłam inaczej naciskać 🤣🤣🤣
Pytanko mam takie: czy jeśli pasza zawiera otręby ryżowe w składzie to nie mogę startować w międzynarodowych zawodach?

Wiem, że dając otreby dodatkowo to na pewno muszę odczekać 48h.
A co np z paszą Green Power która zawiera otręby, a jest paszą sportową?
Gamma oryzanol nie jest na liście substancji zakazanych przez FEI
tulipan, serio? ja wyczytałam gdzieś na stronie jakiegoś producenta że gamma orynazol może podwyższąć testosteron i może być dopingiem. Oczywiście teraz nie pamiętam gdzie 🤣Dziękuję !
Masz aplikację FEI, albo na ich stronie bazę wszystkich substancji zakazanych i gamma oryzanolu już tam nie ma 😉 Co do testosteronu nie mam pojęcia, wiem że kiedyś gamma oryzanol był pozytywny na doping, a teraz już nie jest.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
20 marca 2024 12:10
Perlica, https://www.researchgate.net/publication/293223747_Can_oral_intake_of_gamma-oryzanol_experimentally_given_orally_as_pure_substance_result_in_doping_relevant_testosterone_levels_in_the_urine_of_mares_and_geldings

a z innej strony u biofeed:
"Produkt zawiera gamma-oryzanol. Ze względu na możliwy wzrost wydzielania testosteronu na skutek podawania gamma-oryzanolu stosowanie produktu u koni startujących w zawodach należy wcześniej skonsultować z Lekarzem Weterynarii PZJ"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się