Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Moon, ja z szerokich daszków bardziej budżetowych mierzyłam Antares, Kask, Kep i Samshield na cavaliadzie i wyglądałam w Antaresie jak w garnku XD Samshield jest z nich chyba najpłytszy, Kask był spoko. Kep najgłębszy, no i granatowy jest przepiękny, ale mam tylko fotkę w wersji po treningu XD

Jak masz opcję założyć na głowę kilka to polecam, bo ja byłam pewna że chcę Samshielda dopóki go nie założyłam
87b8b068-cdda-4679-9e89-5803a2edca50.jpeg 87b8b068-cdda-4679-9e89-5803a2edca50.jpeg
Moon, jeżdziła w nim na pewno.
Nie polecam GPA, mam z nim złe skojarzenia.
Jak się w nim złożyłam z koniem to miałam utratę 45minut.
Potem zrobiłam fikoła z koniem w Owenie i nic mi nie było, poza minutowym "ciemno wszędzie".
W testach GPA i Samshield wypadają słabo.
Moon To zapięcie jak dla mnie było niewygodne. Nie ma natomiast wpływu na to czy gibie się czy nie. Swój kask wzięłam bez.
moon antares przymierz ofkors, ale na żywo straszny garnek 😉 oglądałam na cavaliadzie bo też mnie cena zwabiła ale coś strasznego 😆
Moon   #kulistyzajebisty
17 czerwca 2024 07:46
No więc udało mi się zmierzyć o dziwo (bo stoisk w tym roku stricte jeździeckich jak na lekarstwo... a i tak finalnie mierzyłam w hipodromowym sklepie stacjonarnym x.x) GPA i... KEP.

GPA to fancy zapięcie WHUK niewygodne. Dzizus, mimo dopasowania po prostu ściskało policzki, już widzę ile kilogramów pudru bym tam miała po 3 jazdach 🤣
Mierzyłam też klasyczne zapięcie no i tu było już bardzo si. W ogóle, ku mojemu zaskoczeniu, kask mocno głęboki z miękką wkładką (która zapewne się ubije, wiadomo). Mimo że noszę 56, to chyba jednak brałabym 55, stabilniej na głowie siedział.

Nie podobają mi się KEPy w ogóle, ale też zmierzyłam żeby mieć porównanie - no i tu prawdą jest że są naprawdę lekkie. Tak na oko, o połowę lżejszy niż taki GPA, np. Ale też wyściółkę mają o wiele mniej "puchatą"
No i ciekawostka, bo tu... dobry był rozmiar 54 🤣 Także ten. Ale kształt samego kasku jest dla wybitnie mało jajogłowych :P Bo wkładka mi dobrze opinała przód i tył głowy, a po bokach mogłam włożyć na luzie palce - także, na szczęście, odpada 😅
Moon, a to prawda z KEPem, ja weszłam w skorupę M i do tego wkładka 57... a z GPA speed aira miałam kiedyś 59 😅😅

Moją największą bolączką jest to, ze GPA nie robi brązu od jakiegoś czasu.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 czerwca 2024 08:30
Pytanie o uvex suxxeed czy ktoś z was ma i korzysta na co dzień?
Pora powoli na zmianę mojego casco choice, w którym latem niestety głowa się gotuje 😅
więc szukam czegoś ładnego, zajebiaszczo dobrze wentylowanego i miło gdyby był w zdrowej cenie
Moon, ja mam KEP 54, a normalnie Owen 55.
Najlepszy kask na świecie to KEP😍
Moon   #kulistyzajebisty
17 czerwca 2024 09:12
Perlica, nie dojdziesz, co firma to inna rozmiarówka.
No u mnie odpadł z uwagi na totalnie nie kompatybilny kształt do mojego łba 🤣
I totalnie mi się nie podobają te grille na froncie, ale to już rzecz gustu... 😉
Czy ktoś się orientuje, gdzie w Wawie mamy największy wybór kasków? szukam KEP, UVEX, generalnie te lepsze marki 🙂
Moon, ale Kep ma chyba dwa rodzaje wkładek, klasyczne i właśnie dla jajogłowych XD
Ma ktoś kask FAIR PLAY i mógłby mi powiedzieć czy jego środek wygląda tak samo? W sensie czy nie brakuje mi tu jeszcze jakiejś wkładki wewnętrznej 🙂?

PS: jak go dopieracie w środku? Nie umiem tego wyjąć😉
20240617_121210.jpg 20240617_121210.jpg
Moon   #kulistyzajebisty
18 czerwca 2024 07:37
Zuzu., nie ułatwiasz 🤣
Moon, jak ci pasuje GPA to bierz, nie ma ładniejszych :P co prawda Kep z tym daszkiem polo jest też spoko, no ale GPA jest cudowne. KEP fakt jest turbo lekki, na głowie go nie czuć.
Moon   #kulistyzajebisty
18 czerwca 2024 08:25
xxagaxx, no właśnie, jeszcze ew Samshield. Wzięłabym 1:1 taki sam jak mam obecnie, trochę bez sensu 🤣
Jest jeszcze KASK... Kurdę. Kiedyś były toczusie Jabu i wybór był prostszy! 😤😂
Moon, KASKi według mnie słabo wetylacyjnie.
xxagaxx, generalnie one wszystkie nie powalają. Najlepsza wentylacja jest w uvexach, ale one są za to paskudne
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 czerwca 2024 09:54
Zuzu., O, a mi się właśnie najbardziej podobają, bo są małe i zgrabne. Nie takie wielkie grzybo-hełmofony.
Moon bierz tego samego #teamSamshield Ja też powoli myślę nad nowym kaskiem i mi wychodzi, że wezmę identyczny znowu.😅 To są jedyne kąski, w którym każdy człowiek dobrze wyglada. KĘP robi drugą głowę nad twoją, Uvexy to w ogóle koszmarki, reszta też nie za ciekawa, tylko Samshield😁
Moon   #kulistyzajebisty
18 czerwca 2024 10:35
flygirl, o to to to!
Nie no, KEP, KASK i Uvexy odpadają w przedbiegach ze względu na szkaradny wygląd -.-
Zaczęłam nawet myśleć, że kurdę, jak jednak padnie na Samshielda, to se chociaż kolor zmienię i czarny wezmę #różnorodnośćbardzo 😂 Najgorzej, że totalnie nie pamiętam jaki mam rozmiar skorupy i wkładki (wszystko się sprało)... 🙈🤔
Zuzu., nie zgodzę się, wetylacja w GPA jest NIESAMOWITA, nigdy nie miałam głowy spoconej (nie liczac tego miejsca na czole, gdzie kask mocno przylega i nie ma watylacji xD).
Powiem ze KEP nie wypada najgorzej, cały ten grill jest jednak wetylacja.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 czerwca 2024 10:57
Czy ktoś się orientuje, gdzie w Wawie mamy największy wybór kasków? szukam KEP, UVEX, generalnie te lepsze marki 🙂
Karla🙂, też z chęcią bym się dowiedziała, gdzie w Warszawie jest taki sklep. Mam taki kształt głowy, że w wielu wyglądam, jakbym miała wodogłowie 🙁
Mój dotychczasowy, nastoletni kask Equi theme ma po upadku regulację sklejoną klejem na gorąco, bo się rozjeżdzała i raczej taki kask nie spełni zbytnio funkcji ochronnej.
Dementek- ja chyba śmignę do GNL, bo potrzebuję realnie pomierzyć różności, a w lokalnych sklepach mam tylko pojedyncze badziewia

Z uvexów to chyba tylko suxxeed wyglądają w miarę- i na głowie i na zdjęciu.
xxagaxx, o to ciekawe rzeczy mówisz, gpa w sumie nie miałam nigdy. Ale niestety nowa skorupa gpa już nie wygląda tak przewiewnie bez tej „muchy”. No ja w kepie pocę się tak standardowo, bardziej niż w uvexie i mniej niż w Owenie XD
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 czerwca 2024 12:21
Moon, ja tam namiętnie kocham KASKa, a teraz zakochałam się w tym podstawowym modelu, bo znajoma kupiła i wygląda sztos.
https://www.cavalo.pl/pl/p/KASK-Kooki-Lady-Navy-Matt/10463#galleryName=productGallery,imageNumber=3
Ja mam swojego KASKa na zawody i kocham go okropnie. Na treningi mam owena, ale też powoli czas na zmianę i będę brała ten z linka na bank.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 czerwca 2024 12:30
Zerknęłam na ceny kasków i widzę, że strasznie podrożały na przestrzeni lat 😱
Jak wszystko 😉
Ja przymierzałam KASK star lady i jest po prostu fenomenalnie piękny, jestem zakochana okropnie tylko moje januszostwo powstrzymuje mnie od wydania takiej kasy 😉
faith, ja go mam, odżałuj kasę - będziesz zadowolona 😁. Tak, wiem - nie tego oczekujesz 🤣🤣
Weź 🤣🤣🤣
Kep jest super. Nigdy mi się nie podobała kapliczka na łbie, ale jak przymierzyłam to przepadłam. Jest tak lekki i przewiewny, że chodzę w nim po starcie , bo zapominam że go mam na głowie.
GPA też była przewiewna, no ale testy jednak mówią NO.
Samshield to wogole nie jest skokowy i jest pocigłową vs KEP czy GPA.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się