Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

keirashara, a może ManMat? U nas padokowo się sprawdził 😉
DJka, - wszystko poza futrem go obetrze na potylicy i nachrapniku. Próbowałam 🙈 na prawdę nie jestem fanką prania i suszenia futra z błota, ale no...
keirashara, a on musi mieć w ogóle kantar na padoku? U mnie ściągają kantary i konie chodzą bez.
keirashara, ajjjjj, to współczuję takiego delikatesa 😅 a próbowałaś kantar bez metalowych elementów? U mojej siwej kantary bez podszycia ocierały, a ten padokowy jest lekki i praktycznie nie dociska, bo nie ma co go obciążyć. Gdyby nie to, że właścicielom pensjonatu, gdzie stoimy, przeszkadzał brak kółeczka do podpięcia uwiązu, to bym dalej w to ubierała 🙄
keirashara, znam Twój ból... z tym że mojego nawet naturalne futro obciera zarówno na potylicy, jak i na nachrapniku... Ostatnio udało mi się uprosić żeby mógł wychodzić bez kantara. Myślałam, że może lekka maska z lycry założona pod kantar pomoże, żeby się nie obcierał, ale nie dało to nic...
mindgame, - nie, nie ma takiej opcji niestety 🙁
DJka, - próbowałam, obciera. Jego nawet ostre lamówki w czapraki obcierają, ja sprawdzam sprzęt i uszycie jak nienormalna, zdarzyło mi się odsyłać jak czułam sztywniejsze szwy w ochraniaczach czy coś. Lekko brudne ogłowie obetrze, zamek w czapsach jak jest nieosłonięty to obetrze, rok temu zrobiłam mu dziurę butem - nie ostrogą, butem, bo pot obkleił oficerka i to było za dużo 🤦Wszystko musi być czyściutkie, mięciutkie i milusie.
Nique, - od futra jak było brudnawe też się zdarzyło, a jak 🤡 Ja bym była gotowa dopłacać, żeby chodził bez kantara, szczególnie, że on jest wychowany i przychodzi się dawać odłowić pod bramkę padoku, a w poprzedniej stajni to go prowadzali na uwiązie rzuconym na szyję, bez kantara. No, ale nie, takie są zasady i ok, rozumiem, bo jest to jakieś "bhp".
keirashara, mój też nie jest trudny w odłowieniu, da się go prowadzić na "niewidzialnym kantarze" xD Ale chodzi o to, że jak się gdzieś stado wypuści (a mają takie fazy) to łatwiej złapać za kantar... teraz chodzi w masce (takiej z lycry, nie uciskającej na nosie) to w razie czego można capnąć za maskę xD Dokładnie jest to jakieś "bhp" stajenne. A próbowałaś kantarów z biothane? Bo ja się zastanawiam jak by to zdało egzamin.
Nique, - nie próbowałam, ale też nie jestem fanką puszczania konia w takich super trwałych kantarach jak biothane czy skóra. Dla mnie jak o coś zaczepi to ma się urwać kantar, nie zwierzak zrobić sobie krzywdę. Niby on łba nie pcha w głupie miejsca, niby na padoku nic takiego nie ma, ale chodzi po stajni, do karuzeli, no i jednak to tylko koń.
No i tak szczerze to trochę nie wierze, ze tez by się w tym nie obtarł/odparzył/wstaw dowolne xD
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
12 czerwca 2024 14:07
Kameleonik, espérer, PannaDziewanna, dziękuję za odpowiedź.
Poszukam tych karabińczyków bez sprężyn.
I idę czarować szewca, żeby ogarnął mi naprawę za mniej niż miliony monet.
A po co ci szewc ? Dawaj chłopa szlifierkę żeby wyciął ten stary i ten typ który podesłałam wkładać do tego oczka po starym i działa 🙂
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
12 czerwca 2024 19:41
espérer, bo chcę właśnie uniknąć szekli 😅
Ale jak mi się skończy chęć zabawy w te wymiany, to chyba nie będzie innej opcji...
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 czerwca 2024 22:50
Skoro wątek o kantarach to zapytam tu. Gdzie najtaniej kupię 10 szt kantarow , parcianych , najzwyklejsze dosłownie proste kantary. Rozmiar Full . Potrzebuje dla dzieciaków na kolonie 😅
BUCK   buttermilk buckskin
13 czerwca 2024 08:56
a full dla dzieciaka nie będzie za duży ? 🤔🙃
domiwa, stronę wcześniej masz jakiś link do allegro, kantary za 15 zł.
Cześć! Czy są może dostępne gdzieś w sprzedaży kantary bez podszycia, ale z takiej miękkiej taśmy? Trochę przeszukałam internet, ale po zdjęciach jednak ciężko to ocenić...miałam kiedyś taki kupiony razem z koniem, z firmy CanterClub lub Jackson czy jakoś tak niestety nie wiem gdzie był kupiony no i było to lata temu, a kantar mimo świetnej wytrzymałości już nie nadaje się do niczego, a szukam czegoś w błotko itp. na łąkę/padok co nie będzie tak nasiąkało i zbierało wszelkiego brudu. Zwykła twarda taśma obciera mi szczególnie jedną rzadkosierstną delikwentkę 😛, a sztuczne futerka są trochę uciążliwe. Pozdrawiam 😊
Usagi   Unikalne ciasteczko
27 czerwca 2024 12:16
keirashara, co prawda będę w Polsce dopiero w drugiej połowie sierpnia, ale jak chcesz to mogę Ci wziąć przy okazji ten kantar z Krämera i podesłać w Polsce inPostem 🙂
Usagi, - byłabym bardzo wdzięczna 🌻 Chwilowo chodzi w drugim padokowym, ale wiadomo jak z nimi jest, czasem prać też trzeba.
Usagi   Unikalne ciasteczko
27 czerwca 2024 13:33
keirashara, nie ma sprawy, akurat tam są promki teraz 😁
Dziewczyny czy istnieją kantary jakości eskadrona, ale tańsze?
Potrzebuję czegoś na padok, kumple rozwalili nam już 2 kantar w tym miesiącu. Wiecie, łapią się za kantary i szarpią.

Koń w kantarze musi być 24h bo jest na wolnym wybiegu i w razie w gdyby nawiał żeby było go za co łapać, więc musi mieć jakieś podszycie żeby nie obcierał.

Ostatecznie który model z eskadrona najtrwalszy? Ten basic parciany?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się