Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

Fokusowa, a polecasz gdzie szukac takich? To co widze na necie to są jakieś sklepy/firmy krzaki albo jakieś szkaradziejstwa 😕
azzawa, na przykład tutaj: https://fruitypaws.pl/pl/p/Kantar-dla-konia-/157

Forumowa Sivrite bodajże ma ogłowie z biothanu, ale nie wiem u kogo zamawiała. Może tu wpadnie i napisze.
Smarthippica ma kantary z biothanu
Ciekawe czy to nie obciera, zwłaszcza że wszystkie okucia (zapięcia) są po jednej stronie, wiec na pewno będzie nierówno się układał, co zwykle przy użytkowaniu padokowym skutkuje otarciami lub przynajmniej łysiznami. Ciekawi mnie skądinąd dlaczego tak mało jest sensownych kantarów, większość ma ciężkie okucia tylko po jednej stronie, mało jest zaprojektowanych tak aby z założenia układały się równo i nie tarły (czyli m. in. lekkich).
lhp, biothane jest bardzo lekki. Mam wodze biothanowe i ich ciężar w porównaniu do zwykłym wodzy parcianych jest żaden.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 sierpnia 2023 13:02
lhp, Mnie też to mega irytuje, że kantary lecą na jedną stronę. Ciężko dostać takie w 100% symetryczne. Są, ale mały wybór niestety.
Czy istnieją jakieś uwiązy z megamocnymi karabińczykami? Ostatnio koń załatwił mi 2 bezpieczne karabińczyki 🙄
BUCK   buttermilk buckskin
07 sierpnia 2023 10:01
podepnę się, bo ja nie spotkałam, i mam obecnie kilkanaście kantarów bez karabińczyków 🙁
Jak już karabińczyk pęknie to wycieczka do Castoramy po karabinczyk zwykły od nich. One nie pękają 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 sierpnia 2023 10:44
Fatalita, Chyba jedynie wymiana na taką "łezkę" właśnie, jak Fokusowa napisała. Choć ja bardzo zadowolona jestem z uwiązów z Decathlonu, nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby karabińczyk poszedł.
zembria, mi w uwiązach z Deca karabińczyki poszły, ale i tak polecam tę uwiazy bo są super, długie i mają genialne rozwiązanie, że można wymienić szybko karabińczyk, ja wymieniam na te pancerne łezki i wtedy uwiąz nie do zdarcia 😉
lhp, EH robi sprzęt na zamówienie, można zamówić z regulacją z dwóch stron i tyle.
Biothanie nie obciera. No chyba że masz konia, który się obciera od wszystkiego. Ewentualnie jakby się miał obetrzeć, to od biothane'u Gold, on jest trochę sztywniejszy, ale żeby się koń obtarł od beta biothane'u to jeszcze nie widziałam... Jasne, jakby np. zahaczył się o coś kantarem, to może się zranić, ale to jest materiał na 160 kilometrów w słońcu, deszczu i pocie i też się konie nie obcierają.

Azzawa, ja też mam od Equestrian's Handicraft aktualnie. Ma biothane i PVC, sama mam biothane i nie mam żadnego problemu, ale znajomej PVC się bardzo wyciągnęło, jak jej się koń odsadził za pierwszym razem, a za drugim pasek strzelił na miejscu dziury do regulacji... Biothane by raczej tak nie strzelił, więc polecam dopłacić za biothane.
Dzięki za podpowiedzi! Chyba czeka mnie wycieczka do budowlanego
możecie polecić jakiś kantar który sie mało rozciąga ? Mamy york harmony i po tygodniu to on dosłownie zwiększył rozmiar..
espérer, znajomy kupuje kantary w sklepie bober i są wręcz niezniszczalne - to są te o nazwie „uniwersalny”. Mam wrażenie że są grubsze, dzięki czemu nie rozciągają się. Miałam kantary firmy waldhausen i cały czas się luzował w miejscu klamry, a o powiększeniu swych rozmiarów to już nie wspominam.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 sierpnia 2023 10:17
espérer, eskadron
Czy ktoś wymieniał samodzielnie karabińczyk od kantara? Mam dwa fajne kantary prawie nówki ale poszedł w nich skobel w karabińczyk i zastanawiam sie czy idzie to samemu wymienić
espérer, - tak, ale zmieniałam na nie taki typowo kantarowy tylko taki jak na obrazku.

Nie wyglądało to najpiękniej, ale na padok dawało radę 😉
Screenshot_20231209_113700_Chrome.jpg Screenshot_20231209_113700_Chrome.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
09 grudnia 2023 11:54
espérer jeśli możesz zszyć to rozpruj szwy i daj karabińczyk kantarowy. kiedys tak robiłam, już mi się nie chce 😉 czasem używam podwójny karabińczyk
karabinczyk-dwustronny.jpg karabinczyk-dwustronny.jpg
keirashara, j tak nawet mam lonze naprawiona😅 działa. Kantar mam tak dwa, już stare wiekowe. Łatwa naprawa a działa.
xxagaxx, - też mam taką lonżę, bo mi poszedł karabińczyk jak koń bryknął, nawet mocno jej nie napiął, więc lekka żenua. Byłam gorąco zdziwiona jak sobie odbiegł na drugą stronę hali, potrzebowałam chwili na ogarnięcie co się 😂 Dobrze, że on się łatwo łapie.
Generalnie mam trochę luźnych karabińczyków w różnych rozmiarach w pace, bo wiele razy już mi się przydały.
keirashara, ja to mam czasem wrażenie, że karabińczyki w lonżach to są przystosowane do lonżowania yorka, a nie konia 😂
espérer, Wymieniałam kilka razy - rozpruć, wrzucić karabińczyk (taki jak podlinkowała Keirashara powinien być tańszy niż zwykły jeździecki, ale i mocniejszy), zaszyć (jeszcze można zanitować).

Co do mało rozciągających się kantarów - ja jestem zadowolona z decathlonowych - tylko nie pamiętam który model. Te zapinane na głowie są spoko (chociaż denerwujące jest to zapinanie przez głowę, ale mój panikarz miał fazę "NIE DOTYKAJ uszu", to akurat potrzebowaliśmy) i takie z podszyciem (Comfort? płaciłam około 70 zł za kantar). Takie najtańsze-najtańsze były średnie).
Bo te karabinczyki są z jakiegos lipnego materiału, ostatnio jeden rozwalałam w gogu (jeden wcześniej mi pękł) żeby mieć 2 te same zapięcia. Zdziwiłam się jak mi łatwo i szybko poszło z rozłupaniem go. Na szybką podmianę to ja używam te z Castoramy bo są lekkie.
https://www.castorama.pl/karabinczyk-aluminiowy-diall-7-x-70-mm/3663602921554_CAPL.prd
Ja kantary polecam z Decathlonu te z futerkiem właśnie, w żadnym nigdy nie poszedł karabińczyk a ostatnio koń się wyrwał razem z podkładem kolejowym i z nim wrócił do stajni 🙈
Szukam klamry z bolcem, która będzie pasować do kantara Eskadron, fajnie jakby była złota matowa, chodzi dokładnie o tę zaznaczoną na drugim zdjęciu.
hebilla-para-cabezada-con-clavillo-acero-inoxidable-1.jpg hebilla-para-cabezada-con-clavillo-acero-inoxidable-1.jpg
kantar.jpg kantar.jpg
Możecie polecić jakąś obroże dla konia?
Jakiej marki to może być kantar? Ten napis to imię konia. Bardzo chciałabym taki kantar ale zapomniałam od kogo zrobiłam screena i nie wiem kogo pytać
IMG_0334.jpeg IMG_0334.jpeg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się