Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Cokolwiek, po czym widzicie efekt w odstraszaniu jusznic?
BUCK   buttermilk buckskin
12 lipca 2024 13:59
ciężka sprawa, dla nich czynnikiem wyboru jest temperatura
brj,

miód manuka
znam konia po ugryzieniu właśnie osy, u którego odczyn był wielkości pięści, miał dosłownie dziurę w szyi, dopiero to pomogło
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 lipca 2024 07:54
Sivrite, ja się poddałam w tym roku i bez derki się nie ruszam
Kiedyś nieco działała lawenda, cdm działa do momentu spoceniab
siwaaa, oprysk robisz tym specyfikiem i od razu puszczasz konie ? Czy jakiś czas trzeba odczekac? Też planuje zakupić i wiatę spryskac

Epikea masz na myśli jakiś specyfik do smarowania na bazie miodu manuka tak?
brj, po sprzątnięciu boksow opryskuje sciany, tak zeby nic nie polecialo na slome/siano. Konie wchodza dopiero na noc, wiec spokojnie sie wywietrzy.
brj, siwaaa, oprysk robisz tym specyfikiem i od razu puszczasz konie ? Czy jakiś czas trzeba odczekac? Też planuje zakupić i wiatę spryskac

Epikea masz na myśli jakiś specyfik do smarowania na bazie miodu manuka tak?

brj,

Kiedyś to był po prostu miód manuka. Teraz są specjalne plastry do leczenia ran z nim.
Tu pierwszy z brzegu linka z Google
https://www.dezynfekcja24.com/pol_m_Materialy-opatrunkowe-opatrunki-specjalistyczne-terapia-podcisnieniowa_Opatrunki-spec-wg-skladu-_z-miodem-manuka-1040.html?cd=1481128056&ad=57603927779&kd=&tracking=ReklamaSiecWyszukiwania-keyword=-matchtype=-device=m-PozycjaReklamy=&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwkdO0BhDxARIsANkNcre_UBQhoVOD9ZmAQDkt1PzbevSFAHbrUegcqbfgJ-o4vq6Ri5quoU8aAtRUEALw_wcB
Mozna to kupic w aptece
A czy te tańsze pułapki działają ?
https://allegro.pl/oferta/pulapka-na-muchy-worek-na-muchy-konskie-do-stajni-obory-garazu-no-pest-xxl-11976740946

espérer, Ciężko powiedzieć, kiedyś tu o nich pisałam.
Ogólnie działa, bo łapie się sporo much - raczej z opcji "mucha domowa", osy, osopodobne, szerszenie etc - się nie łapią. Nie wiem na ile to zmniejszyło populację much, ale, no, sporo się tam utopiło.
Tylko potem ciężko z utylizacją tej pułapki, no bo musisz albo wywalić całą, albo jakoś wywalić zawartość, nie wiem, umyć samą pułapkę i dokupić ten proszek wabiący.... Zapach "rewelacja".

Cokolwiek, po czym widzicie efekt w odstraszaniu jusznic?
Sivrite, Chyba nic. Tzn, w stajni w lesie, koń chodził po prostu w derce. Teraz mam olejki eteryczne + psikacz z CDM, ale nie widzę, żeby to to jakoś specjalnie działało na jusznice - jak się któraś pojawi, bo na szczęście nie widuję zbyt wielu.
Epikea, oooo dzięki
Pomocy!... przeczytałam ostatnie strony i wygląda na to, że:
nadal czarna absorbina coś tam działa ( u nas słabo)
CDM- różne produkty, ktoś ma realne doświadczenia ( nie interesują mnie opinie przedstawicieli i pracowników sklepu😉)
Farnam- który dokładnie?
Muchex, spotinor, asekor- dla wrażliwych nie za bardzo- jest coś w ogóle sprawdzonego dla alergików?
Co przy wysypie tego co teraz od 2 tygodni lata się u Was sprawdza? odstraszające z hippiki działają u nas kwadrans, absorbina już tak świetnie nie tłucze...
Do tego szukam przewiewnej derki siatkowej, z uv, kobyła czarna jak węgiel i się po prostu gotuje...
Karla🙂, u mnie działa Farnam Endure. W sumie chyba tylko.
Karla🙂, - mam cdm flyguard extra strenght i jak dla mnie działa podobnie do absorbiny czarnej, może ciut lepiej. Jakieś z dwie, trzy uparte jusznice podlecą, ale da się spokojnie pojeździć na dworze, nawet jak koń się spoci. Wali mocniej niż absorbina na pewno, nie polecam się zaciągać 😂
Co do derki - celuj w horseware odbijającą UV, działa, testowałam na karym 😉 Droga, ale warta swojej ceny.
Karla🙂, - mam cdm flyguard extra strenght i jak dla mnie działa podobnie do absorbiny czarnej, może ciut lepiej. Jakieś z dwie, trzy uparte jusznice podlecą, ale da się spokojnie pojeździć na dworze, nawet jak koń się spoci. Wali mocniej niż absorbina na pewno, nie polecam się zaciągać 😂
Co do derki - celuj w horseware odbijającą UV, działa, testowałam na karym 😉 Droga, ale warta swojej ceny.

keirashara,
aż mam ochotę napisać: LOL
u nas troszkę działa na ujeżdżalni, w terenie gdzie koń idzie w derce i w masce, ma wypsikane tylko miejsca odsłonięte, nie działa wcale. Wczoraj w miejscu między nausznikami a kapturem derki, zapsikanego, że koń był mokry siedziało ze 20 bąków...
Epikea, u nas też totalnie nie działał... cieszyłam się ze kupiłam małą butelkę. Ja kończę NAFa właśnie i mega żałuje ze nie da się go dostać.. chyba teraz zakupię Hoofgolda Contro albo własnie Endure...
Karla🙂, Ja mam C&D&M Citromax Eko- na próbę.
Moim zdaniem działa tak sobie - ale może trzeba twierdzić, że jednak działa, nawet jeśli na chwilę 😀 skoro niektóre preparaty nie działają w ogóle. Coś tam działa, wytrzymujemy niedługą jazdę, ale na pewno nie działa cały dzień. Tylko mam wrażenie, że strasznie dużo trzeba napsikać. Mało ekonomicznie no...
Plus taki, że alergik nie powinien mieć żadnych akcji po tym psikaczu. Tzn, tak myślę.
Ja mam czarną absorbinę i nie działą wcale. Mam wrażenie, że przyciąga chyba jeszcze te robactwo.
Perlica mam takie same obserwacje, jedynie boks wypsikałam po wybraniu obornika i trup się siał, ale już nie tak gęsto jak miesiąc temu :/
czyli Farnam Enduro leci do koszyka... teraz tylko piżama letnia dla jaśnie pani...
Epikea, - ja w tereny nie jeżdżę, więc o tym się nie wypowiem, poza plac jeżdżę tylko na stępa po polach i tam jest git (do lasu mam kawałek, więc nie zdążę dojechać stępem, a pracy w kłusie czy galopie po twardym unikam ze względu na stan nóg, niestety ścieżki mamy mało przyjazne). Na placu czuję różnicę psikany vs nie psikany, jestem w stanie normalnie popracować.
Na padok nie pryskam, bo bardziej boję się rekacji oparzeniowej od chemii na skórze. W tym roku nawet jeszcze siatki nie wrzuciłam, bo nie jest jakoś mocno pogryziony, a upały potężne.
Moon   #kulistyzajebisty
16 lipca 2024 13:03
Ja jestem natomiast miło zaskoczona TamTam'em Leoveta (Phaser niestety wycofany) - całkiem nieźle sobie radzi. Jak dołożę nauszniki i popaćkam rolką Hippovetu ganasze i za uszami to całkiem kulturalnie można rzeźbić. Zaznaczam, ze my z dalekiej północym w dodatku w miejscu, gdzie obok jest tylko las i droga ekspresowa.
Cdm extra u mnie W OGÓLE nie działa. Jedynie trochę hoofgold contro, ale głównie na meszki. Jusznica przejęła się dopiero jak bezpośrednio na nią psiknęłam 🤡
Także de facto... Nic nie działa hehe. Ale mój koń to też ciężki pacjent i nigdy nic nie działało zauważalnie. Tylko ten contro coś niecoś.
Już myślę też nad muchexem, aby miał coś na pastwisko, bo pożarty jest jak nigdy, bąble takie popuchnięte gdznieniegdzie aż :/// Porażka to lato.
Widział ktoś gdzieś maskę Horseware Rambo full do kupna "od ręki"?
adriena, ja ostatnio kupowałam bezpośrednio u producenta, przez ich www. Wszystko bez problemów - miałam derkę w 3 dni u siebie.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
17 lipca 2024 09:31
a próbował ktoś KERBL ASEKOR FLY Preparat na owady ?

https://sklep.bergo.pl/kerbl-asekor-fly-preparat-na-owady


z derek mogę polecić tą. Moja seniorka lat 28 stoi w niej nawet w ten upał (stoi w cieniu) i się nie gotuje. chroni bdb oczywiście oprócz miejsc, gdzie jej nie ma 🙁 ja ją kupiłam jeszcze za jakieś śmieszne pieniądze na urodzinach horze za 230zł
https://www.horze.pl/horze-cover-derka-egzemowa-z-kapturem--klapa-pod-brzuch-i-filtrem-uv/24873.html?color=LBR
adriena, ja ostatnio kupowałam bezpośrednio u producenta, przez ich www. Wszystko bez problemów - miałam derkę w 3 dni u siebie.
RR4, ok dzięki
nie wiem do końca czy tu, czy w wątku derkowym... czy ktoś ma doświadczenia z derkami siatkowymi chołodzącymi? Horze widzę ma w przystępnej cenie, ale nie wiem czy to tylko pic, czy coś faktycznie może dać, nie wiem w ogóle jak to ma działać tak po prawdzie... Wydaje mi się, że w naszej starej derce horseware takiej srebrnawej jest trochę lepiej, pewnie ze względu na kolor, ale myślę, czy jest coś jeszcze. Kobyła czorna i w oczekiwaniu na diagnostykę astmy...
Katasia,
Mam taką jedną - chłodzenie działa na zasadzie,że wkładasz do wody i później na konia. Jest częściowo z takiego materiału, który tą wodę chwilę zatrzymuję.
savil, taką też widziałam, ale ta horze nie ma tego w opisie
Katasia, ja mam tą: https://www.treehouseonline.co.uk/p/aerochill_rug_for_horses

Tylko ona jest typowo chłodząca - nie puścisz w tym linka na padok bo się zsunie pod ciężarem. Moczysz w zimnej wodzie, która chłonie i zakładasz na konia. Moja trzyma przyjemny chłodek nawet do 4-5h zależy jak duży upał i jak szybko paruje.
Ktoś próbował nacierać konia olejem kokosowym? Słyszałam że to dobrze działa odstraszająco. Dzisiaj zamierzam zakupić i spróbować, chyba krzywdy nie zrobię, w końcu to tylko olej.. U nas jakaś wybitna plaga 😫 derki u mnie odpadają, młode konie, już raz 2 ściągnęły sobie i popruły 😓
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się