Stajnie w Warszawie i okolicach

Vickyz, bez przesady, może rzeczywiście nie jest to nowoczesna architektura, budynki są dość stare, ale nic się na głowę nie wali... Grube mury utrzymują przyjemny chłód latem. Hala też stoi i żadne fundamenty się nie osunęły nie wiem skąd ten pomysł.

Pszenica, kogo masz na myśli? Może być na PW.
nagana,
Nie mam bezpośrednio do czynienia z nikim w tej stajni w tym momencie więc nie chcę się na ten temat wypowiadać aby nie siać fermentu 😀. Są na pewno gorsze stajnie od Marynek, które są warte wspomnienia, bo koniom dzieje się realna krzywda, tutaj nie mam dodatkowego komentarza w stosunku do tej stajni
Tam normalni ludzie zbyt długo nie wytrzymają, szczególnie przez wzgląd na jedną dosyć mocno odklejoną osobę, ale nie będę wymieniać z imienia

Nie mam bezpośrednio do czynienia z nikim w tej stajni w tym momencie więc nie chcę się na ten temat wypowiadać aby nie siać fermentu 😀.

Pszenica, No to sama sobie zaprzeczyłaś.Tak się składa, że stoję w tej stajni już 5 lat, może jestem jednak nienormalna 😜. Sama jakiś czas temu pisałaś do mnie priv z pytaniem o stajnię, więc trochę niefajnie wygłaszać takie opinie na forum jak nie masz pojęcia o tym co się w stajni dzieje. Stajnia nie jest idealna i ma swoje wady, ale naprawdę nic strasznego się tam nie dzieje. Rotacja nie jest duża a boksów wolnych brak, to chyba też o czymś świadczy.
nagana,
Dlatego napisałam, że się powstrzymam od komentarza i że są dużo gorzej działające stajnie. Nie przeczę, że pisałam, bo trochę byłam pod ścianą i rozważałam naprawdę różne stajnie - nie zmienia to faktu, że od tamtej pory nabrałam szerszego obrazu tego czy w ogóle rozważyłabym aby tam pójść, a już wiem że nie.

Wiadomo, że są różne osoby, różne konie i co za tym idzie różne potrzeby. Najwyraźniej stajnia spełnia Wasze potrzeby i oby było tak jak najdłużej. Z moim charakterem natomiast wiem, że bym się nie dogadała i nie odnalazła, tyle w temacie 🙂

ps. brak wolnych miejsc przy tym co się teraz dzieje w ogóle mnie nie dziwi i to niezależnie od standardu stajni - po prostu jest miejsc wciąż mniej niż zdesperowanych właścicieli koni
Pszenica, Zwłaszcza z ostatnim akapitem sie zgadzam + cena i odległość robi swoje.
Ktoś wie co się dzieje ze stajnią Powsin?
Rok temu chciałam tam wstawić konia, teraz jakby stajnia nieczynna, dwa konie tylko widuję…
Vickyz,
Kiedy była Pani ostatnio u nas w stajni ?
Zgadza się właściciel sprzedał czesc terenu ale wciąż pozostało około 25 hektarów .
Nie wiem skąd informacja o sprzedaży wszystkich terenów ? Pozwoliłam więc sobie na sprostowanie tych informacji .
Duża przesada jest mówienie że budynki grożą zawaleniem ,stajnie funkcjonują od ponad 25 lat więc bez dwóch zdań nie są nowe .
Pszenica,

Przekażę tym klientom którzy są u nas w stajni od lat a nie mają dostępu do tej skarbnicy informacji ,choć myślę że domyślali się sami że coś z nimi nie tak .
Luxyk, właściciel zmarł, a dzieci nie chciały przejąć stajni. Więc stajnia się zamknęła, wszyscy pensjonariusze wyprowadzili.
Hej, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat stajni Mustang w Kątach Węgierskich koło Nieporętu? Dobra opieka?
Hej! Osoby, które pisały o stajniach w okolicach Józefowa to zapraszam na ulicę Nowowiejską 30a.
Mamy ostatnie miejsce dla konia w pensjonacie, konie od 8 do 20 na padokach. Prowadzimy też małą szkółkę jeździecką, głównie dla osób do 170 cm że względu na to, że mamy drobne i mniejsze koniki 😉
Stajnia położona w super lokalizacja, piękne tereny, blisko Wisła, cisza i spokój 😉
Xnatala_a,
macie jakąś stronę/ogłoszenie gdzie można zobaczyć stajnie? jest hala?
Mansua,
Napisz PW 😉
Cześć! Szukam opinii o stajni Horse Haven w Jeżewicach pod Tarczynem
Szukam pensjonatu dla dwóch spokojnych koni emerytowani, skontuzjowani.
Wymagania:
- stajnia wolnowybiegowa
- opieka 24
- podawanie leków wg zaleceń
- stały dostęp do siana i wody
- duże trawiaste padoki, bez błota po kolana w okresie jesienno zimowym
- cena do 1000zl
- do max 80km od al Solidarności Warszawa
Trochę drożej - Equi Park. (do 1000 zł to raczej będzie trudno btw.)
Właścicielka to lek. wet, więc nie ma problemu z podawaniem leków, właściciele mieszkają na miejscu, więc jest stała opieka. Siano bez limitu. Małe stada dobrane temperamentem 😉 No i nie ma błota zimą na padokach, bo teren był podnoszony i przygotowany specjalnie pod to. Bardzo polecam, super miejsce dla seniorków - cisza i spokój 😇
dead_inside, Cześć! Szukam opinii o stajni Horse Haven w Jeżewicach pod Tarczynem

Mam 3 niezależne od siebie opinie od ludzi, którzy tam stali/stoją.
Na początku ponoć super, ale w dalszej perspektywie jest mało siana na konia, trawy dawno nie ma (nie ma się co dziwić, bo jest zgryziona bo jest susza i to jest normalne dla całej Polski).
Bardzo błotniste tereny, przy większych ulewach wiele dni na ujeżdżalni stoi woda.
Sama rozmawiałam z właścicielką, bo bardzo wierzyłam, że miejsce jest fajne i byłam gotowa tam wstawić konia, ale po usłyszeniu paru opinii - nie warto.
BUCK   buttermilk buckskin
22 lipca 2024 11:02
dead_inside wg. Twoich warunków to ok. 70 km wychodzi do Arkoniki - ja bym tam dawno stała, ale dla mnie ilość kilometrów warunkuje iż decyzja była na nie
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
22 lipca 2024 12:42
dead_inside, Stajnia Boska Wola? Wszystko pasuje, a kilka lat tam trzymałam konie i mają super warunki. Koło 30 ha na 20kilka koni, trawa jest zawsze, fajny teren, doświadczony zootechnik na miejscu.
infantil, wciąż można nas to liczyć i mieć nadzieję, są stajnie i tańsze ale dalej, np Mazury lub pod Lublinem
Pszenica, Mogę więcej info priv?
BUCK, a wiesz jaka cena?
Poszukuje pensjonatu teraz dla siebie
- wolnywybieg
- siano i woda bez limitu, pilnowane dopełnianie
- wiata/y adekwatnie do liczby koni
- podawanie leków, suplementów i paszy wg rozpiski
- bliski wyjazd w teren
- w okresie jesienno- zimowym bez błota po kolana, mniejsze nam nie straszne
- stała opieka na miejscu
Najchętniej do 1200zl
Pogranicze woj mazowieckiego i łódzkiego, trasa Mszczonow- Skierniewice- tylko te okolice
dead_inside, no tylko to nie będzie 80 km od Al. Solidarności 😅
BUCK   buttermilk buckskin
22 lipca 2024 22:44
nadal Arkonika 🙂 zadzwoń tam 🙂
dead_inside, ja też polecam Boską Wolę. Wysłałam tam 4 latka na wakacje jesienią na miesiąc, żeby trochę dojrzał, jak jeszcze sportowe konie wymagające infrastruktury trzymałam w pensjonacie i wiadomo - kwatery na kilka godzin, dorosły ogier to chodził sam itd. Rozkulam przed wyjazdem, bo nie wiem jak by było z dojazdami kowala tam w razie nagłym, ale jeśli chodzi o opiekę, ilość i jakość wybiegów, itd. to było top (to nie jest siana trawa, grożącą kolka przy przestawieniu z piaszczystych wybiegów pensjonatów w mieście, ale jest zielono), a wpadałam na kontrolę o dziwnych porach w drodze z i na Okęcie przy okazji wyjazdów służbowych. Zdecydowanie biegał i jadł, bo wrócił mega tłusty, świecący się i super galopujący.

Jedna uwaga, właściciele są dość mocno konserwatywni, jeśli opieka nad końmi ma przebiegać komfortowo dla obu stron i w atmosferze wzajemnego zaufania to warto wziąć na to poprawkę w kontakcie z nimi, bo mieszkaja na miejscu i sami zajmują się końmi, czyli pakujesz im się na chate. Może nie podjeżdżaj tam z cyckami na wierzchu słuchając muzyki na całą parę w aucie 😉
Może nie podjeżdżaj tam z cyckami na wierzchu słuchając muzyki na całą parę w aucie 😉
karolina_,

Aż się oplułam 🤣 pamiętaj- jak do stajni w boskiej woli to włosy spięte i jeśli już spódniczka to wyprasowana i za kolano! Muzyka klasyczna i bardzo cicho. 🤡 🤣
ElSalvador, to bez złośliwości. Na studiach widziałam różne rzeczy, koledzy z akademika jak tata przyjeżdżał z Pakistanu to chowali butelki z % i wyciągali dywanik, dawałam korepetycje dziewczynie, która była z religijnej rodziny u nich w domu, gdzie robiliśmy przerwę w obliczeniach na modlitwę, kumpel ze studiów doktoranckich najpierw z nami imprezował, potem go rodzice wydali za kuzynkę i zniknął towarzysko, na żydowskim weselu w 27 stopniach przy angielskiej wilgotności powietrza kisilam się w długim rękawie i spódnicy za kolano a bawiłyśmy się osobno od facetów. Mam też parę osób w pracy, z którymi dobrze mi się pracuje ale dyskusji politycznej nigdy nie ciągnęłam (Amerykanie głosujący na Republikanów, Anglicy na Konserwatystów). Mimo, że ja nie mam poglądów stricte lewicowych, zwłaszcza gospodarczo, to po prostu pewnych rzeczy wolę nie ruszać bo będą śmierdzieć.

Po prostu jak ktoś ma silny światopogląd, który go definiuje, ale warto z nim robić biznes to ktoś musi być mądrzejszy i ustąpić w kwestiach nieważnych dla biznesu. W przypadku tej stajni uważam, że warto być miłym dla właścicieli i ich po prostu nie stresować bo naprawdę mogą zapewnić top opiekę koniowi i bardzo dobre warunki. Jak chcesz mieć dobrze zaopiekowanego emeryta, to bądź miła, elastyczna i ciesz się tym co mają do zaoferowania
desire   Druhu nieoceniony...
23 lipca 2024 08:34
karolina_, ciekawe to co piszesz, bo działa to w dwie strony - chcąc prowadzić biznes (i to dość specyficzny, bo świat mały) samemu trzeba być miłym, elastycznym i frontem, bo ponoć "klient nasz pan"... 😅🤣 W większości stajni "wbija się komuś na chate" albo na plac przy chacie, właściciel prowadząc stajnie musi się z tym liczyć.
Ja już z jednej takiej stajni konia odbierałam z policją - bo też chciałam być miła, elastyczna i grzeczna dla właścicieli, nie stresować ich - skończyło się piekłem dla mnie i zwierzaka. 🙄
Tutaj pan z boskiej woli pamiętam pokazał się od tej najgorszej strony. 😉 I choćby miał najlepsze bajery za pół darmo to nie wstawiłabym tam konia. 🙈
desire, to jest właśnie problem pensjonatów, niby ty jesteś klient i ty płacisz więc wymagasz, a w sporej ilości miejsc, strach się odezwać czy zwrócić uwage bo "jak się nie podoba to tam są drzwi"
Sama się z jednej stajni wyniosłam, bo atmosfera robiona przez właściciela zaczynała wchodzić na nowy poziom absurdu. Czlowiek wpadał do stajni i starał się uciekać jak najszybciej 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się