dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Pulmostim faktycznie działa, potwierdzam. Mój po tym kaszle = odkasłuje.

Evka, Swoją drogą, dajesz dłużej niż zlecone na opakowaniu? Bo tam piszą o podawaniu 2-3 dni... ale się obawiam, że to krótkawo...
Sankaritarina, najdłużej podawałam 7 dni (ale to smark był już konkretny), gdzie po 5 nie było wydzieliny, ale przytrzymałam "dla pewności"😉
Zazwyczaj daję te 3 dni (weekend), przerwa do piątku i znowu 3 dni i odstawiam, bo koń czysty🙂
Dostawał pulmo powder na oczyszczenie dróg oddechowych.
Ogólnie zwierzak nie zachowuje się źle, ale musimy to dobic.
Czekam właśnie na weta i robimy posiew, ale muszę jakoś wzmocnić tego zwierzaka jeszcze.
Nie ma opcji zamknięcia w stajni I izolacji od koni. Reszta na szczęście tfu tfu nic nie złapała
Jaką dawkę pulmostimu podajecie?
ash   Sukces jest koloru blond....
21 sierpnia 2024 15:05
blucha, No ja swoją zaszczepiłam tuż przed odsadzeniem od matki
blucha nie widziałam wcześniej pytania.
Szczepienie zrebiat pierwsze występuje pomiędzy 4-6 miesiącem życia, mój odsadek został przywieziony w wieku 8 miesięcy więc tak mógł już bez problemu być po szczepieniach, a raczej nawet powinien
Hej, szukam godnego polecenia cynku, ewentualnie informacji co mogę robić nie tak..
Z cynkiem bujamy się już półtora roku, dawałam mniej więcej kolejno:
Nuvena cynk
Horseline pro cynk
Potem mieliśmy mały spadek miedzi więcj podawałam cynk+miedź z podkowy - ładnie się podniosła ale tylko miedź, utrzymuje się do dzisiaj
Cynk w tabletkach tierlieb
i ostatni który nam teoretycznie najbardziej pomógł Hesta plus Cynk - po jednym opakowaniu wynik nieznacznie skoczył, zniknęła nam gruda, z którą nie mogłam długi czas wygrać, po drugim opakowaniu cynk znowu na czerwono...
Nie jest to duży niedobór, ale martwi mnie to że przez tyle czasu nie idzie tego dosuplementować, klacz kupiłam też z niedoborem magnezu i selenu, te dwa podskoczyły bez problemu. Klacz ma dość słabe kopyta i wet mówił, że ten cynktrzeba podbić i to zdecydowanie.

W posiłku nie łączę suplementów, daję dawkę nieco wyższą niż zalecana.
Zrobiłam badanie na żelazo (dwukrotnie) i na mangan - o dziwo w normie a nawet przy dolnej granicy.

Help 🙃
Lootra, a co koń je? Może wypłukujesz czymś?
Zuzu., Dostaje musli hoveler pur itan i sieczka Hifi molasses free - klacz grubasek więc dostaje dosłownie garstkę, żeby suplementy przemycić. Razem z cynkiem do posilku jeszcze olej lniany.
Lootra mi się sprawdził cynk+ z hippovetu, ale najbardziej to polecam ci analizę diety z jakimś dietetykiem, bo może podajesz coś co blokuje jego wchłanianie
Lootra, niestety takie interpretowanie sobie morfologii z "widełek na jaki kolor" jest o kant tyłka rozbić🙂
Zarówno miedź jak i żelazao w zwykłym morfo z biochemią nie są do okreslenia realne poziomy🙂
Możesz mieć full żelaza w krwi, ale będzie to żelazo nie bio dostępne. Piękny wynik, a ralnie niedobory. Z miedzią w sumie też podobnie.
Konie miedź akumulują zarówno w wątrobie jak i w tkance łącznej. Ta we krwi często nie móiw o niczym. Mówi o tym, że koń miedź "z zapasów" tkankowych" uwolnił i migruje ją gdzieś. O tej porze roku wiele koni będzie mialo top wyniki miedzi we krwi bo uwalniją tą ze ścięgien na budowę okrywy włosowej.
Miedź u konia cieżko przedawkować- bo koń ma gdzie odłożyć zapasy.

A i tak nic z powyższych nie będzie biodostępne jeśli nie będzie koń miał witamin z grupy B i kwasu foliowego.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się