dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Perlica, ok myślałam, że to nagła sytuacja. Moja jak wieczorem miała wielki brzuch to rano okazało się że to lekka kolka 🙈
mindgame, ma tak prawie 2 tygodnie , nigdy tak nie miala
Perlica, podajesz probiotyk już jakiś czas? Może przerost flory bakteryjnej - za dużo/za długo?
Perlica ja dawałam kminek, u nas pomogło. Czy Twoja kobyła dostaje wysłodki? jak tak to polecam odstawić przy takich problemach przynajmniej na jakiś czas
karolina_, jak się zgazowala to wtedy zaczęłam podawać,więc to nie jest przyczyną.
charlieeee, nie dostaje, nie jest też już na trawie.
Dostaje 1/3 miarki green power eggersmanna i pół miarki sieczki.
Perlica myślę, że jeszcze mógłby pomóc probiome+ z hippovetu, ale niestety na razie jest niedostępny. Pisałam do nich jakiś czas temu i maszyna im się popsuła jakaś, ale części przyszły i podobno ma niedługo wrócić do sprzedaży.
A mesz?
mindgame, ale co mesz?
Mesz dostaje od zawsze po każdej pracy pod siodłem, ten sam. Nic się nie zmieniło.
Perlica, - jak pisałam kilka razy, mój mega dobrze reaguje na esparcete, tylko to sieczka 😅 Natomiast zapomniałam o problemach brzuszkowych przy odbijającej trawie itd, a on się potrafi zagazować i zabiegunkować od każdej pierdoły.
Gillian   four letter word
25 maja 2024 12:30
Mojemu zlazło brzuszysko po Asecurolu.
keirashara, ale ja jej sieczki w trakcie nie zmieniałam, je zwykłą pre alpin aspero.
Tzn. Jadła , bo się skończyła i od wczoraj je alpen grun muesli, która jest cudowna po prostu.
Gillian, Dziękuję, w takim razie spróbuję to zamówić. O nie ten preparat trzeba przed podaniem namoczyć w ciepłej wodze …..no to nie ma jak tego podawać.
Gillian   four letter word
26 maja 2024 00:00
Trzeba, robi się taki glutek. 15 min i gotowe, tyle co wyczyścić i osiodłać 🙂
Gillian, rozumiem, tylko nie będzie mi nikt tego robił a codziennie nie jestem ,więc trochę mija die z celem
Gillian   four letter word
26 maja 2024 09:11
A to tak, lepiej dawać codziennie jeśli ma działać dobrze.

Mały update, zrezygnowałam z Sedalinu. Kolec i lonża, kobyła daje sygnał kiedy chce sobie bryknąć to wtedy idzie na koło i wybrykuje co chce i wraca do spaceru. Chyba ogarnęła o co chodzi 🙃
Czy ktoś używał tego produktu?
https://yarrowiaequinox.pl/product/equinox-skin-2/

Chcę wspomóc pogryzioną przez owady kobyłę, bo ma pokrzywkę aż.
Perlica, używałam na mojej skórnej, efekt żaden, nawet ogólnej poprawy skóry nie było
xxagaxx, no to super😜 tak w sumie myślałam
Czy ktoś wie coś więcej o technologii stojącej za Karron oil z Forana? Np jakieś badania na temat rzekomej lepszej strawności emulsji w porównaniu do oleju? W skrócie - czym to się różni od zwykłego oleju lnianego
Churros, z tego co piszą to jest poddany procesowi emulgacji.
Puma, tyle wiem. W skrócie - do oleju lnianego dodali wody, emulgatora, wodorotlenku wapnia i taka emulsja w jakiś sposób według nich jest lepiej przyswajana przez konie. Tylko czy jest to poparte jakimiś badaniami?
Perlica, spróbuj olej z czarnuszki (ewentualnie u nas dobrze też działa konopny), a do psikania na pokrzywkę stop itch z jump it. Powinno pomóc 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 czerwca 2024 12:06
Perlica, tylko ostrzegam, że czarnuszka może być niejadalna 😂 mój koń odmówił spożycia 2 miarek musli wymieszanych z 10ml oleju z czarnuszki
Wiecie wolę tego nie ruszać, ewentualnie maść cynkową można, ale u mojej robi się od razu suche bez niczego i się ona nie drapie.
Dodatki do jedzenia mi na razie odpadają,bo będę podawać Adeuvarda teraz, więc nie chcę już tyle kombinować.
Perlica, a na mojego na pogryzienia lepiej od Stop Itch działa Calm It. Tam skład jest fajny, nawet u mojego delikatesa nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, schodzenia skóry ani nic.
Fokusowa, mojej nie schodzi skóra, ani ją nie swędzi, więc nie dotykam.
Nique, a skąd bierzesz konopny?
BUCK   buttermilk buckskin
11 czerwca 2024 14:38
może allegro lub kombinat konopny
...W skrócie - do oleju lnianego dodali wody, emulgatora, wodorotlenku wapnia i taka emulsja w jakiś sposób według nich jest lepiej przyswajana przez konie. Tylko czy jest to poparte jakimiś badaniami?
Churros, czekam na pełną odpowiedź od firmy i ją tu opublikuję.

Natomiast od siebie prywatnie powiem tak - jak uda ci się wyrównać niesparowany bilans omega 3:6, tak żeby po spożyciu w komórkach nie następowało utlenianie, dodać do tego wody i wodorotlenku wapnia (żeby jony wapnia właśnie utworzyły trwałe połączenia) i uczynić tą kompozycje gładką, stabilną, buforującą ph w żołądku, a do tego smaczną - to zostaniesz bogata.
Nie na darmo tylko dwie firmy na świecie podejmują się wytwarzania takiego produktu i tylko dwie mają aktualnie prawo do korzystania z patentu na ten proces.


a dla mnie jest to tak obrzydliwa mikstura w konsystencji, zapachu i ogólnym brudzeniu (wszystko dookoła jest tym uwalone, bo z pompki zawsze coś wycieka), że kupiłam to raz, nie mogłam się doczekać aż się skończy i już więcej nie kupię na pewno. Ale to moje subiektywne zdanie 🙃
BUCK   buttermilk buckskin
12 czerwca 2024 14:01
opis jak używać pompek FORAN już był 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się