Kurs sędziowski

Koniczka, a namawiasz na kurs tylko w dyscyplinie ujeżdżenia czy szerzej?
Gdyby coś się ruszyło u Was w OZJcie w tym temacie to daj znać, bo pewnie też bym była chętna jeśli termin spasuje. (jak możesz to od razu upewnij się czy bez odznaki a z rejestracją sprzed 2007 pozwolą robić)
a czy na kurs sedziowski sa jakies wymagania wiekowe?
na instr sportu wyczytalam, ze 21 lat musi byc ukonczone. a jak z sedziowskim?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 sierpnia 2009 22:39
Namawiam tylko na ujeżdżenie, bo tylko to mnie interesuje. Jak tylko jakiś efekt namów będzie to na pewno w tym wątku napiszę 🙂
kurcze namawiaj też na skoki!!!
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 sierpnia 2009 22:23
Ewuś chcesz skokowy to namawiaj WMZJ na zorganizowanie skokowego (BTW - słyszałam, że w styczniu planują takowy zrobić w Kuźni), mi skokowy do szczęścia nie potrzebny.
Chyba trzeba by się za to wziąść. A nie można od razu zrobić 2w1, tzn skokowy i ujeżdżeniowy razem? Bo szczerze mówiąc to i z ujeżdżenia też chętnie bym kurs zrobiła.
w styczniu jest planowany skokowy w kuzni, a w lutym uj w bialym borze
gdzies na stronie pzjtu mozna znalesc
No to super, to się wybiore pewnie w styczniu do kuźni, o ile sesja nie przeszkodzi.
[quote author=_Gaga link=topic=8583.msg318271#msg318271 date=1250590204]


Na marginesie - z autopsji - sędziów pomocników, pracujących na zasadach wolontariatu (czyli za michę) jak na lekarstwo.
[/quote]
ja jezdziłam przez 2 lata, robiłam praktyki i szczerze powiedziawszy straciło to dla mnie sens
bo przez te dwa lata w sumie koszt był mój, dojazdy po 40 km nawet, ale jezdziłam, zbierałam kolejne wpisy i pomgałam "charytatywnie"
kurs jak go robiłam tani nie był, w międzyczasie były dwa doszkalające, jeden kosztował 200 zł
spasowałam bo na takie hobby to mnie nie stac
by wydawac na paliwo, zarcie na cały dzien, ładować kasę w doszkalanie i dalej sędziować za "dziękuję"
Odkopuję. Wie ktoś może, czy będzie w najbliższym czasie organizowany kurs w Warszawie lub okolicach?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 stycznia 2010 22:24
Ke?  👀
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
07 stycznia 2010 22:31
w ramach tego zgrupowania odbędzie się kurs sędziowski 😉
A, dzięki za przetłumaczenie z polskiego na polski głąbowi  😉
Orientujesz się może, czy można skorzystać z samego kursu czy trzeba być uczestnikiem zgrupowania?  :kwiatek:
kurczę, akurat w tym czasie wyjeżdżam za granice  👿
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 stycznia 2010 08:51
A, dzięki za przetłumaczenie z polskiego na polski głąbowi  😉
Orientujesz się może, czy można skorzystać z samego kursu czy trzeba być uczestnikiem zgrupowania?  :kwiatek:


zaraz się dowiem i Ci powiem  😎

edit: można 😉
Ja właśnie zrobiłam kurs na skoki i 23 robie na ujezdzenie na sggw sa ale nie wiem czy nie trzeba byc studentem SGGW bo my mamy za darmo a co do uprawnien to teraz jest tak ze trzeba miec albo III klase sportowa albo brazowa odznake zeby dostac uprawnienia mozna zdac egzamin potem zdac odznake i dopiero sie dostaje III klase sedziowska.
Hm, to trochę bez sensu- żeby iść na kurs sędziowski w moim przypadku najprościej i najszybciej byłoby zaliczyć odznakę, mimo że odznaki mnie nie obowiązują  🙄
a co do uprawnien to teraz jest tak ze trzeba miec albo III klase sportowa albo brazowa odznake

lub jakiekolwiek uprawnienia szkoleniowe, z tego co mi mówił p. Krzysztof Niecko na tym kursie.
ale to akurat w moim przypadku jest istotne. Nie obowiązują mnie odznaki, bo zanim weszły w życie, byłam już zarejestrowanym zawodnikiem, klasy sportowej żadnej nie mam, a kiedyś zrobila kurs instruktorski i okazuję się ze to wystarczy.
acha, dostałam tez informację, ze potrzebny jest świstek od lekarza medycyny pracy, potwierdzacie to?
u mnie na kursie chcieli od lekarza sportowego..
tak by bylo dla  mnie nawet lepiej, bo można pokazać ksero podbitej  książeczki sportowej i wystarczyć powinno.. hmm, to muszę dopytać 🙂
a wie ktoś coś bliżej na temat tego kursu co wspomniała [b]pamelfa[b] ?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 stycznia 2010 09:41
Małopolski Związek Jeździecki zorganizował podstawowy kurs sędziowski z dyscyplin ujeżdżenia, skoków i WKKW.
http://www.mzj.krakow.pl/news.php?cid=0&nid=2268

Niestety dowiedziałam się o tym za późno 🙁 Ale następnym razem napewno się zapiszę, bardzo bym chciała! (a budynek w którym odbywają się zajęcia jest obok mojej szkoły :hihi🙂 No i cena kusząca 🙂

Jakby ktoś następnym razem zorientował się wcześniej, to koniecznie dawać znać, Krakusy! 🏇
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 stycznia 2010 21:11
Warszawa, Wolica- kurs na sedziego III klasy  😎 zapisy juz byly na sedziego w skokach- teraz jakos  ma byc na ujezdzenie 😎
koniczka ja🙂 na A i C🙂
Ja o ile uda mi się wziąć wolne w pracy. Oczywiście na A 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 stycznia 2010 16:58
No to się spotkamy na A 🙂
wiecie juz  w jaki dzien bedzie kurs? kurcze bo w niedziele powinnam byc na końferencji w Racocie :/
jak cosik sie dowiecie dajcie znac, ok? :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 stycznia 2010 17:50
Kurs ujeżdżeniowy będzie w sobotę (6 lutego) 9-15.30.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się