Jakie pasze dajecie swoim koniom?

ktos slyszal o paszach Saracen?
http://www.saracen-polska.pl/oferta.php#pasze
Equi Jewell dawaliśmy w Irlandii starszym koniom i skłonnym do chudnięcia - rewelacja co można zrobić tymi granulkami w krótkim czasie! Polecam dla tcyh co mają problem z utuczeniem konia, nie wiedziałam że to można u nas dostać!! Jest to pasza bezpieczna dla ochwatowców, jak ktoś tak jak ja struga 'naturalnie' i nie chce dawac ziarna, to equi jewell w połączeniu z sieczką jest REWELACYJNYM rozwiązaniem! Koń będzie miał dosc energii, będzie super wyglądal, ale nie bedzie nadpobudliwy(przynajmniej nie powinien być).
Bede zaraz studiować skład reszty pasz tej firmy 🙂

PS Przyszło do mnie zamówione Alfalfa z D&H, mam nadzieję że koni bedzie pasowało, bo za Fibergy nie przepadała(stąd zmiana paszy, zresztą Alfalfa jest trochę inna niz Fobergy i chyba lepsza dla mojego konia).

Edit - dawaliśmy też Re- leve w Irlandii, w tym sportowym koniom chodzącym GP, ta pasza też jest genialna, szczególnie dla starszych koni. Aaa jej jak sie ciesze widząc że te pasze są w Polsce!!
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 listopada 2009 21:22
Ja dziś dostałam próbkę d&h paszy sixteen + dla kochanego seniorka (szemrana  :kwiatek🙂 i powiem szczerze wygląda super, mokra, ziołowa  😜 🙂 chyba się skuszę i na jeden worek zdradzę spillersa seniora 🙂
ja karmię od sierpnia D&H sixteen, bardzo fajna pasza, niedawno kupiłam też alfalfa, ale jeszcze nie otwierałam, bo zostało mi trochę jeszcze safe&sound ale trochę drogo wychodziło więc zmieniałam na alfalfa, z tego co widziałam fajnie wygląda też leisure mix, ale to dla koni malo chodzących

edit
equi jewell to coś takiego jak max e-glo, tylko w jewelu jeszcze selen wit. e i węglan wapnia??
Nie wiem bo ja max e glo nie znałam - co to jest?
Equi Jewell to granulki zorbione z otrąb ryżowych, z dodatkiem bardzo mądrze(moim zdaniem) zbilansowanych witamin i minerałów. Jest tam dużo tłuszczy, białka i włókna, a praktycznie wcale skrobii. Baardzo fajna rzecz.

Skład te pasze według mnie mają super, nawet to La Roslet, podstawowe musli zawiera bardzo dużo komponentów,a cena fajna. My kontaktowałyśmy sie z Krzysztofem Szaniawskim. Jeśli udało by ci sie dostać ta paszę jakoś w Warszawie to daj znać 🙂


Witam Wszystkich Forumowiczow,

Potwierdzam powrot Hippolyta do Warszawy. (...) Dodofon

Pozdrawiam,
Krzysztof Szaniawski

prosze z takimi postami do ogłoszeń!! dodo
Słuchajcie moi drodzy.
Koń dstaje 3 razy dziennie po wiaderku (takim jak po witaminach eggersmanna) owsa (nie wiem ile to wychodzi w kg).
Ostatnio muszę mu dodawać paszy bo chłop nie ma siły na treningi.
Ale nie wiem ile dawać żeby nie przesadzic ale tez zeby dawało to jakiś rezultat.
Aktualnie stoimy na owsie + 1 miarka Pavo All Sport i pol miarki Pavo Sportsfit.
Nie za dużo, nie za mało?
Wiem ze to bardzo indywidualne ale nie chcę przegiąć a koń duży (170cm i to dość potężny) i też nie wiem czy takie ilości cokolwiek dają.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 listopada 2009 15:30
Słuchajcie moi drodzy.
Koń dstaje 3 razy dziennie po wiaderku (takim jak po witaminach eggersmanna) owsa (nie wiem ile to wychodzi w kg).
Ostatnio muszę mu dodawać paszy bo chłop nie ma siły na treningi.
Ale nie wiem ile dawać żeby nie przesadzic ale tez zeby dawało to jakiś rezultat.
Aktualnie stoimy na owsie + 1 miarka Pavo All Sport i pol miarki Pavo Sportsfit.
Nie za dużo, nie za mało?
Wiem ze to bardzo indywidualne ale nie chcę przegiąć a koń duży (170cm i to dość potężny) i też nie wiem czy takie ilości cokolwiek dają.



Spróbuj otreby ryżowe i chevinal - ja miałam podobnie że mi się koń na treningach "kończył" teraz już nie mam tego problemu.
A ile podajesz tych otrębów? Lepiej w proszku czy w granulacie? I czy to jako dodatek czy zamias innych pasz?(oczywiście nie mam tu na myśli owsa)
I... masz na myśli Chevinal Plus? Różni się czymś od innych witamin tak właściwie? 😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 listopada 2009 15:46
[quote author=Strucelka link=topic=25.msg377271#msg377271 date=1257971310]
Efka powiadasz? 😜 podajesz je Ritkowi? W jakich proporcjach? Z owsem czy coś jeszcze?


Ja przeszłam długą drogę poszukując idealnej paszy dla Ritkowego 😉 teraz jest na Spillersie Senior Conditioning własnie i otrębach ryżowych. Dodatkowo dwa razy w tyg. dostaje jeszcze mash.

Generalnie jada dwa razy dziennie owies gnieciony a raz dziennie owies gnieciony z musli (1,5 miarki pavo), lucerną (garść) i otrębami ryżowymi (ok 400g) (+ zioła) na mokro.

Po Spillersie i otrębach ryżowych największa zmiana zaszła w kondycji konia: przestał być "niechętny" do ruchu naprzód, trzyma formę przez cały trening nawet jak wyciskamy siódme poty, następnego dnia jest świeży, swobodny, dokazuje na wybiegu i lonży, nie widać po nim objawów jakichkolwiek zakwasów. 🙂
[/quote]

w sumie to opisywałam już wyżej a jeśli chodzi o chevinal: nie wiem na czym to polega ale daje naprawdę szybki efekt.

I mam tę wersję otrąb w proszku.
I tylko w proszku są dostępne w Polsce
Dzięki :kwiatek:


w sumie to opisywałam już wyżej a jeśli chodzi o chevinal: nie wiem na czym to polega ale daje naprawdę szybki efekt.



Ojjj bardzo szybki 😎
ushia   It's a kind o'magic
18 listopada 2009 22:28
I tylko w proszku są dostępne w Polsce

a własnie że nie
jest w granulkach Equi Jewell Saracena
jaka jest cena tego Equi jewell? bo to to samo co max e-glo tylko jeszcze z paroma witaminami?
[quote author=szemrana link=topic=25.msg383180#msg383180 date=1258559784]
I tylko w proszku są dostępne w Polsce

a własnie że nie
jest w granulkach Equi Jewell Saracena
[/quote]

ok 🙂
ja miałam na myśli Max e glo
ushia   It's a kind o'magic
19 listopada 2009 00:29
jaka jest cena tego Equi jewell? bo to to samo co max e-glo tylko jeszcze z paroma witaminami?

musisz zapytac tutaj:
http://www.saracen-polska.pl/equi-jewel.php

ja sie na to natknelam przypadkiem przy okazji innych pasz i przyznam, ze nie pamietam ceny, bo skupilam sie na innych granulatach
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
19 listopada 2009 08:18
Equi Jewell, 165 zł za 20 kg. Napiszcie do dystrybutora, wysyła cennik detaliczny bez problemów 🙂.
A karmił ktoś może eggersmannem energie pellets? :>
Jak wrazenia?
kupilam dzisiaj mojemu Młodemu Eggersmanna Vital/Senior. Zajadal sie okrutnie, myslalam, ze zlob wciagnie 🙂
Zaplacilam 64zl za worek 20kg, szok, ze na amigo kosztuje 96zl  👀
amazonka*, ja podawałam🙂 To daje po prostu mniejszego kopa niż musli high energy. Dobre dla tych, którzy chcą delikatnego powera😉 Niestety musiałam zrezygnować, ponieważ młody jest zbyt wrażliwy na białko :/
kupilam dzisiaj mojemu Młodemu Eggersmanna Vital/Senior. Zajadal sie okrutnie, myslalam, ze zlob wciagnie 🙂
Zaplacilam 64zl za worek 20kg, szok, ze na amigo kosztuje 96zl  👀


Gdzie tak tanio kupiłaś?
Vian, w Szczecińskiej stacjonarnej galopadzie są takie ceny🙂 Zresztą u Szczecińskiego przedstawiciela są podobne🙂
Ja polecam słonecznik ok 1l dziennie zamiast oleju.Konie się świecą,sierść jest zdrowa i gładziudka.
Również daje buraczki czerwone (bardzo energetyczne), marchewke i jabłka.
Pytanie o wysłodki z Dodsona: czym, poza oczywistymi rzeczami, różnią się te droższe, do namaczania 10 minut, od tych tańszych, melasowanych, do namaczania dobę? Infolinia Dodsona niestety nigdy nie działa, a ja mam podejrzenia, że te "szybsze" są po prostu bardziej przetworzone, coś jak zupka z proszku. Które polecacie?
Różnią się ilością cukru. Melasowane mają go potworną ilość i mogą wywołac ochwat, te odmelasowane(np właśnie DOdsona, choc można takie tez dostac u nas zwykłe do namaczania, ale trzeba wtedy tradycyjnie namaczac wiele godzin)cukru mają mało. I te i te zawierają dużo włókna, które koniom jest potrzebne - ja zaobserwowałam, ze nasze konie w Irlandii, te które jadły owies(mało takich było ale sie zdarzały), dostawały też odmelasowane wysłodki - prawdopodobnie miało to na celu uzupełnienie braków włókna. Także odmelasowane wysłodki to włókno. Mozna tym wbrew pozorom zrobić koniowi masę 🙂 Ale jak ktoś chce energii, to ja bardziej polecam dodawać lucernę, ja daję i koń jest w sam raz - spokojny, skupiony, ale raźny i pogodny 🙂
buraki dodsona nie są najtańsze ale jest to pasza bardzo wydajna, worek starczy ci na długo, po zalaniu wodą wielkorotnie zwiększają objętość

tak jak pisała branka różnią się zaw cukru i warto wiedzieć że dla koni bardziej wskazane są buraki niemelasowane...melasowane sa tak naprawdę paszą przeznaczoną raczej dla bydła mlecznego bo cukier daje szybką energię którą krowy w ogromnych ilościach zużywają podczas produkcji mleka

te buraki niemelasowane doskonale nadają się jako wypełniacz w takim samym sensie jak sieczka, ale są bardziej kaloryczne...owies ma wartość kaloryczną 11 a te buraki 13MJ

są bardzo dobre do odpasienia konia a także dla tych koni które lubia miec "dużo w misce" ...jak ja kiedyś je podawałam to robiłam tak: pół miarmi wysłodków dodsona zalanych czajnikiem wody plus pół miarki musli i sieczki i z tego wychodziło prawie całe wiadro żarcia
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
23 listopada 2009 20:08
Pytałam w temacie o witaminach, ale nikt nie odpisał  🙁 Może tu mi ktos pomoże 👀

Chciałabym na zimę dawać Rudej witaminy.
Koń dostaje 2xdziennie po miarce niebieskiej PAVO EquiFirst Classic Mix + siano oczywiście  wink Myślałam o Marstall witaminy force

Tylko tam jest napisane, że można używać  przy karmieniu wyłącznie przy użyciu ziaren zbóż. No to czy jak Ruda dostaje tylko musli, to mogę jej podawać te witaminy  czy nie?  icon_redface Sory za głupie pytanie, ale nie chciałabym koniowi zrobić krzywdy.
Ja dawałam normalnie je  gdy moja klacz jadła granulat+ owies  a wałach koleżanki  jęczmień+lucerna .
Problemów żadnych nie było  😉

Zawsze mozesz dać połowe dawki.
Pewnie chodzi o to, że jak koń je sam granulat to można przedobrzyc dając jeszcze witaminy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się