Końska rewia mody cz. 3

Burza- nawet widać na awatarze.  😉 Dlatego napisałam - " u większości koni".  😀
Ale przyznasz, że patrząc nawet po fotkach u ludzi, że w większości przypadków te polary nie leżą ładnie.

Kot bury-Jak polar nie odprowadza wilgoci, jak odprowadza? Starczy popatrzeć jak się robi na wierzchu mokry pod wpływem schnącego konia.  Odprowadza, odprowadza. I im cieńszy tym szybciej proces zachodzi. Dzieje się na wierzchniej stronie polarowej derki dokładnie to samo, co Ty opisujesz w swojej derce osuszającej. DOKŁADNIE to samo.  🙂
wątek zamknięty
Jasne, poza tym mój jest b. niewymiarowy 😉 Gdyby według mnie nie leżały ładnie to sama bym nie kupowała, ja lubię jak derki są troche za długie i trochę za duże, dlatego się skusiłam 🙂
wątek zamknięty
Ja myślę, że projektant Eskadrona ma konia postury Twojego. BARDZO wymiarowego.  😀 Po prostu z szeroką kłodą i potężną szyją. I myśli, że widocznie wszyscy takie mają. Stąd chyba taki krój derek.  😉
wątek zamknięty
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2010 11:45
http://www.allegro.pl/item873988857_extra_czaprak_bcm.html

Wyglada jak eskadron tyle , ze bez metki 😉 Może sie komus spodoba 😉

własnie ten sam na allegro wypatrzyłam i podlinkowałam szmatoholikowi w wersji męskiej  😁


Mam całkiem poważnie pytanie z innej beczki,skoro dralon jest taki fajny i ciepły ( a jest  :hihi🙂,to dlaczego nikt dralonem nie podszywa derek zamiast polaru?kiedyś przecież derki z koca (a dralon w pewnym sensie takim kocem jest) były w powszechnym uzytku,ewentualnie obszywano je ortalionem i były padokowe...a może są derki podszyte dralonem,tylko o nich nie wiem? 👀
wątek zamknięty
Hm.....wiesz co Ktoś, ja tam sobie myślę, że część tych derek ( nie ortalionowych, ale tych rzekomo przeciwdeszczowych z innych materiałów) jest ogłaszanych jako "oddychające". Więc jeśli ma to rzekomo oddychać, to polar pod spód- też oddychający, nie?
Pytanie, czy one faktycznie oddychają, czy to tylko taki chwyt marketingowy?

Ale jeśliby w derce dać na wierzch typowy ortalion nie przepuszczający wody, to czemu by pod spodem nie dać dralona? Można by dać.

edytuję- bez sensu moja kombinacja.
Dralon też oddycha, tylko nie odprowadza wody ( potu) Ale wierzchnie warstwy skoro są przeciwdeszczowe ( ie mówię o ortalionach, tylko o tych innych materiałach) , to też nie mogą odprowadzać potu, nie?  🤔
wątek zamknięty
Ktoś, ale to Eskadron? 😉
wątek zamknięty


Kot bury-Jak polar nie odprowadza wilgoci, jak odprowadza? Starczy popatrzeć jak się robi na wierzchu mokry pod wpływem schnącego konia.  Odprowadza, odprowadza. I im cieńszy tym szybciej proces zachodzi. Dzieje się na wierzchniej stronie polarowej derki dokładnie to samo, co Ty opisujesz w swojej derce osuszającej. DOKŁADNIE to samo.  🙂



Poalr nie tyle odprowadza wilgoć ale ją przepuszcza... tak samo przeuszcza ciepło- im cieńszy tym bardziej. Dlatego w takie morozy jak teraz po treningu na logikę chyba jednak nie cieńki polar..
wątek zamknięty
Hm....Kotbury-  🙂 bo ja wiem czy polar przepuszcza ciepło aż tak bardzo, by koń zmarzł? Nie sądzę. Sama się ostatnio namęczyłam przy kopytach, koszulka bawełniana i bluza mokra. Starczyło iść do kanciapki, zdjąć koszulkę, założyć suchy polar z szafki i od razu zrobiło mi się ciepło i miło. I naprawdę dodatkowo zaczęłam schnąć. Tak więc mnie osobiście nie przekonasz.  🙂

ps. na pewno są lepsze tkaniny przepuszczające wodę ( pot) i zatrzymujące ciepło, ale jak słusznie zauważyłaś polar jest tkaniną tanią. Tyle, że moim  zdaniem zupełnie wystarczającą na takie potrzeby.  🙂
wątek zamknięty
Severus   Sink your teeth into my FLESH
06 stycznia 2010 12:50
Czy ktoś był ostatnio w Gidranie i wie może, czy są tam owijki anky stone grey?  😉
wątek zamknięty
Severus, a Gidran telefonu nie ma?
wątek zamknięty
Severus o ile mi wiadomo, to przed świętami wykupiłam ostatni komplet 😉
wątek zamknięty
Severus   Sink your teeth into my FLESH
06 stycznia 2010 12:55
Burza - nie mogę namierzyć ich strony, już kiedyś na niej byłam, a teraz jakoś znaleźć nie mogę  :/
wątek zamknięty
Sklep Jeździecki GIDRAN

ul. Trakt Lubelski 402 150m od ul. Płowieckiej (wyjazd z Warszawy w kier.na Lublin i Terespol)

04-667 WARSZAWA

w godzinach pon.-pt. 11-19 sob.10-15

tel. 022 243 67 76 tel.kom. 606 452 456
wątek zamknięty
Severus   Sink your teeth into my FLESH
06 stycznia 2010 13:12
tunrida - dzięki  :kwiatek: Zaraz do nich zadzwonię
wątek zamknięty
A powiedzcie mi co to za kolor owijek eskadrona
http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=13_78&products_id=3713
bo w opisie jest - słoneczny zółty a na zdjęciu pomarańczowy ładny.
Ja szukam owijek do pomarańczowego czapraka eskadrona cooper.
wątek zamknięty
kotbury, - to jest piękny kolor na pewno 😉
wątek zamknięty
copper to raczej łososiowy- wpadający w róż niż pomarańcz więc owijki z linku nijak nie będą pasować
wątek zamknięty
próbowałyście może, dobrać owijki do niciakowatego polopadu pink? zastanawiałam się nad tym, aby kupić 2 owijki różowe i 2 białe, widział ktoś taką kombinacje? i jeżeli chodzi o owijki, to jakie będą pasować?
wątek zamknięty
Kotbury może coś takiego? w rzeczywistości są bardziej intensywne, takie morelowo-łososiowe

[img]http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/805/32/51/805325117[/img] [img]http://home.planet.nl/~roden393/eskadron-copper.jpg[/img]
wątek zamknięty
O rany, na allegro jest Petrol tak sprany, że wygląda jak szary.
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 stycznia 2010 16:08
Burza nom 😉 moj 😡 od Laguny kupiony z mysla pod pas do lonzowania ale mam tyle czaprakow ze mi nie potrzebny 😁

a zauwazyliscie wogole ze wszytskie petrole starsznie szybko traca kolor 🙄
wątek zamknięty
Zairka, ups 😉 tyle dobrego, że poza tym nietknięty 😉
wątek zamknięty
próbowałyście może, dobrać owijki do niciakowatego polopadu pink? zastanawiałam się nad tym, aby kupić 2 owijki różowe i 2 białe, widział ktoś taką kombinacje? i jeżeli chodzi o owijki, to jakie będą pasować?


nie wydaje ci się że do pasiastego padu z aplikacją konika, różnokolorowe owijki to będzie już przesada?
a kupiłam białe czy kremowe (te jasne paski to biel czy krem?)
wątek zamknięty
Mam podobne zdanie do korsik.
Jeżeli coś to kremowe/białe ewentualnie różowe.
wątek zamknięty
dobra, żebym nie przesadzała z różem to założę białe.  :kwiatek:
wątek zamknięty
Doszły moje obydwa czapraki od re-voltowiczek 😅

Jeeeej... wstyd się przyznać, ale dawno tak się nie cieszyłam z końskich szmatek jak dzisiaj 😡 😂
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 stycznia 2010 17:33
http://www.na-gorce.miracle.pl/product_info.php?cPath=11&products_id=261&osCsid=f306b63083a616b5a13abfcf13e90443

Zakochałam się w takim padzie 😍 . A dokładniej granatowym. Ma ktoś? Bo kurczę waham się czy sobie tym tyłek zawracać 🙂
wątek zamknięty
Monny   bez odbioru .
06 stycznia 2010 18:00
fin, a co kupiłaś? 🙂
wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
06 stycznia 2010 18:04
Miałam ten pad, tylko bordowy. Pewnie byłby u mnie do dziś, gdyby nie to, że przerzuciłam się na cienkie czapraki. 😉 Bardzo fajny, ładnie leżał pod siodłem, nie ubił się, po wielu wielu praniach nadal wyglądał znakomicie. 🙂

wątek zamknięty
fin, chwal się, no już !
Pursat Przez Ciebie mam dylemat czy brać czaprak eskadrona nugat czy taki pad jako że dwustronny to bym brała bordowy  🤔
Chyba że mnie przekonacie na jakiś inny fajny kolorek, tak się zamknęłam ostatnio na same odcienie brązu, beże ipt....

Doradzicie ?
Dla tej karej
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.