Allegro

Strucelka, napisz maila ale bez bulwersacji 😉 spytaj sie, czy paczka zostala wyslana, bo zlozylas zamowienie wtedy i wtedy i wciaz nie ma. serio czesto mozna zyskac wiecej spokojnym glosem niz zbulwersowaniem 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 stycznia 2010 16:30
Ok, chyba tak zrobię 😉 Nie powiem, że się trochę zdenerwowałam, bo zależy mi na czasie i specjalnie zapłaciłam więcej, by była szybciej. Jakbym chciała ją w tydzień to bym wysłała pocztą a nie kurierem 😉 No i nie lubię jak nikt się nie odzywa, ja zawsze piszę, że paczkę wysłałam, żeby było wiadomo, że można zwalić winę na pocztę a nie na sprzedawcę.
In.   tęczowy kucyk <3
07 stycznia 2010 19:04
Też zawsze piszę. A teraz jedna moja paczka wysłana tydzień przed świętami dalej idzie i dojść nie może... : (
Moja licytacja mimo, że zakończyła się 1,5h temu ciągle figuruje w "Sprzedaję", a nie w "Sprzedałem". Nie dostałam maila o zakończeniu sprzedaży, ani maila o tym, kto jest zwycięzcą. Osoba, która na stronie aukcji widnieje, jako ta która zadeklarowała najwyższą sumę, chce odebrać przedmiot osobiście, a ja wolałabym mieć czarno na białym (t.j. mail od Allegro), że to ona wygrała licytację. Napisałam do nich, ale wiadomo jak z Allegro, z reguły odpisują po kilku dniach... Miał ktoś kiedyś taką sytuację??
miałam taką sytuację wiele razy 🤔
pozostaje czekać - potwierdzenie w końcu dojdzie... choć może trwać i do jutra 😵
Grrrr...
Doczekałam się reakcji (powiadomienie o zakończeniu aukcji przyszło wieczorem, po 2,5godzinach od końca licytacji) - całe szczęście, że trwało to nie tak długo, jak się domyślałam, że będzie.
dempsey   fiat voluntas Tua
16 stycznia 2010 00:04
słuchajcie, zdarzyło się komuś, że Allegro dopatrzyło się i przyczepiło do faktu używania konta np. przez Waszego partnera?

ja założyłam konto x czasu temu na siebie.  korzystamy wspolnie z mężem, ja głównie kupuję, natomiast mąż sprzedaje. podajemy różne telefony kontaktowe w przypadku zawartych transakcji - w zależności od tego czy ja czy on chcemy mieć kontakt z kontrahentem.
dane "głowne" w skrypcie Allegro są na mnie.
i nigdy nic.
a tu nagle list (chodziło o jakąś niedopłatę, uregulowałam, i nie odblokowali, więc mąż - akurat on, a nie ja -  wysłał maila z pytaniem czemu):

Uprzejmie informuję, że podstawą do prowadzenia korespondencji w tej sprawie jest wyjaśnienie faktu, dlaczego konto "xx" zostało zarejestrowane na dane kobiety, natomiast korespondencja jest prowadzona z mężczyzną.

i poniżej link do ich regulaminu, o tym że login/hasło są nieprzekazywalne, chyba ze wewnątrz firmy.

uff może im odpiszę, że to byłam ja, tylko czasem przed pełnią wydaje mi się, że jestem facetem?  🤔wirek: 😵

nadmienię, że nazwisko mamy z m. to samo.

czy tylko ja złamałam regulamin i przekazałam osobie "trzeciej" hasło i login? czy raczej wszyscy którzy tak robią - bo niemożliwe zeby nie robili -  bardzo pilnują aby w korespondencji uważać czy używa się rodzaju męskiego czy żeńskiego...?
a może po prostu pani Adrianna Kruszko z zespołu Allegro bardzo potrzebuje się dowartościować/otrzymać podwyżkę  😁

dempsey, u mnie hasło do konta zna jeszcze Siostra i Tata, bo Oni czasem coś tam z Allegro zamawiają, a konto mam tylko ja. Co prawda zwykle to ja załatwiam te transakcje, ale nie zawsze - w przypadku Taty często, to On kontaktuje się ze sprzedającymi, bo ja nie mam zielonego pojęcia na temat rzeczy, które czasem zamawia 😁 Nigdy nie było z tym najmniejszego problemu.
dempsey   fiat voluntas Tua
16 stycznia 2010 00:18
heh dokopałam się do treści maila, który mąż podpisał zresztą nickiem z allegro:
"> Kiedy moge się spodziewać odblokowania konta?
> Dostałem już dawno od Was informacje, że dziękujecie za wpłatę...
"
czyli że jedyna poszlaka to "dostałem" zamiast "dostałam"
ach jaka pani Adrianna jest bystra i sprytna!

pozostaje mi wysłac jej wyjaśnienie, że często zamieniamy się z mężem rolami w łóżku i stąd ta pomyłka  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 stycznia 2010 00:20
ja uzyczam konto mamie, mimo że każda z nas ma osobne. jakos tak jest łatwiej.
dla mnie to straszna głupota. bo niby dlaczego żona z mężem nie mogą mieć wpólnego konta? jasne, jak chcą, mogą mieć osobne, ale co złego w dzieleniu się kontem z najbliższą rodziną?  🤔wirek:

problemu z użyczaniem jeszcze nie miałam, mimo ze adres wysyłkowy z reguły jest na dane adresowe mamy, nie moje

Dempsey  👍 napisz później jaką odpowiedż wysłała p. Adrianna
dempsey   fiat voluntas Tua
16 stycznia 2010 00:36
na razie wkleję mój liścik bo sie wyżyłam literacko, co często mi się zdarza w pismach urzędowych
:emota2006092:

Szanowna Pani Adrianno,

Z ogromnym zaniepokojeniem przeczytałam Pani e-mail. Oczywiście, że
korzystając z Państwa serwisu zawsze stosuję się do regulaminu, a zwłaszcza
do punktów dotyczących bezpieczeństwa danych. Dobrze wiem, czym ryzykuje
użytkownik użyczający osobom trzecim hasła i loginu. Dlatego nigdy nie
przekazuję tych danych nawet najbliższym osobom, nie mówiąc już o
współmałżonku.

Bardzo dziękuję za zwrócenie mi uwagi w tej kwestii. Czujności nigdy za
wiele. Jak mówi znane w pewnych kręgach przysłowie "Ufaj, ale sprawdzaj".

Jednocześnie spieszę wyjaśnić nieporozumienie. Otóż istotnie w mailu z dnia
14 stycznia br. z godziny 11.02 użyłam w drugim zdaniu słowa "dostałem".
Wiąże się to z pewną  prywatną okolicznością, którą jednak zdecydowałam się
ujawnić dla dobra naszej wspólnej współpracy. Powyższa pomyłka gramatyczna
wynikła z faktu, że moje pożycie małżeńskie obfituje ostatnio w ciekawe
wydarzenia. Między innymi zdarza się nam z mężem zamieniać rolami w trakcie
igraszek łóżkowych. Wspomnienia tych przyjemnych i wesołych zabaw tak bardzo
absorbują nas w ciągu dnia, że zdarza nam się pomylić co do własnej płci czy
to w korespondencji prywatnej czy służbowej.

Tak właśnie stało się w przytaczanym przez Panią (zresztą jakże słusznie)
mailu.
Zdaję sobie sprawę, że jest to naganne,ale proszę sobie wyobrazić o ile
gorsze skutki może mieć sytuacja odwrotna - gdy mój mąż przedstawia się jako
kobieta w rozmowach handlowych.

Oczywiście zobowiązuję się do trzykrotnego sprawdzenia odpowiednich form
gramatycznych przez wysłaniem Państwu każdego kolejnego maila. Ten też
został sprawdzony!


Łączę serdeczne wyrazy szacunku i życzenia pomyślnego roku 2010!
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
16 stycznia 2010 00:57
O kurczę, urechotałam się niesamowicie  🤣  🤔zczeka:
In.   tęczowy kucyk <3
16 stycznia 2010 06:47
dempsey, jesteś moim mistrzem! : D
dempsey 🤔trzałka: koniecznie zamiesc odpowiedz Pani Adrianny 😵 😂
dempsey dałaś czadu 🤣
dempsey,  👍
Ciekawa jestem jak odpowie p. Adrianna  😁
aaaa depmsey dziekuje! Obudzilam sie w takim fatalnym humorze i mi go skutecznie poprawilas! Genialne! 😂
chyba poprawiła humor każdemu co to przeczytał  😁
Już sobie wyobrażam tą kobiete jak to czyta  😁
cieciorka   kocioł bałkański
16 stycznia 2010 11:55
dempsey, rządzisz 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 stycznia 2010 12:07
Dempsey normalnie wymiatasz 😂
Ja jestem ciekawa jaką minę kobieta to czytająca będzie mieć 😁
Ada   harder. better. faster. stronger.
16 stycznia 2010 13:59
dempsey, no nie wierze że to zrobiłaś  😁
Kobiete wryje w fotel jak to przeczyta  👍
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 stycznia 2010 16:27
mam problem, zamowilam leginsy przez allegro za pobraniem - wszystko fajnie dopoki nie przyszyly. aukcja dotyczylam rozmiaru 40, a przyslali mi rozm 42, ktory oczywscie jest na mnie za duzy. zaqdzownilam do Pani, ze zaszla pomylka i ze wyslano mi nieodpowiedni rozmiar. Pani stwierdziala, ze 40 z tego modelu ne ma i moze mi zaproponowac inny, odpowiedzialam jej, ze inny mnie nie intersuje zamowilam taki i juz. Odpisala mi, ze trzeba czekac 2 tyg, w takim razie zarzadalam zwrotu pieniedzy, a ona powiedziala, ze nie ma takiej opcji i  ze inne klientki podaja ile maja w pasie i oni dobieraja rozmiar  🤔 🤔 🤔
ushia   It's a kind o'magic
16 stycznia 2010 17:08
Zapytaj uprzejmie, kiedy odesla Ci pieniadze, bo w przeciwnym razie bedziesz zmuszona prosic o pomoc serwis alegro
Zwykle pomaga 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
18 stycznia 2010 09:06
miło mi, że moje wypociny się Wam podobały
pani Adriannie chyba też, bo odblokowała mi konto, okraszając to pełnym powagi i profesjonalnym komentarzem:


Dziękuję za wiadomość i uregulowanie należności.

Pragnę przypomnieć, że rachunek należy regulować do 14. dnia danego miesiąca.

Pani konto jest już aktywne. Zalecam przestrzeganie Regulaminu i zasad obowiązujących w Serwisie Allegro. Podaję odnośnik do strony z Regulaminem:

http://www.allegro.pl/regulamin/

Każdy Użytkownik w momencie rejestracji oświadcza, że zapoznał się z Regulaminem i będzie go przestrzegał. Dlatego proszę o przestrzeganie zasad obowiązujących w Serwisie, wtedy współpraca między Panią a Allegro będzie się układać w pomyślny dla obu stron sposób.

Pragnę nadmienić, że zgodnie z artykułem 2.13 Regulaminu Allegro, do korzystania z konta jest upoważniona jedynie osoba, na której dane konto zostało zarejestrowane i aktywowane. Zakaz udostępniania konta dotyczy również członków najbliższej rodziny, małżeństw, osób wspólnie zamieszkujących oraz współpracujących ze sobą. Przypominam, że konta w Serwisie są niezbywalne.

Proszę pamiętać o przestrzeganiu Regulaminu w przyszłości, ponieważ w przypadku, gdy ponowna weryfikacja konta wykaże, iż ma do niego dostęp osoba trzecia Pani konto zostanie definitywnie zablokowane.

Pozdrawiam,


szybko poszło.
bardziej lubię dłuższą, rozbudowaną korespondencję 😉
dempsey, to się babeczka nie popisała... szkoda 😉

Druga sprawa, że ja nadal uważam, że to skrajny idiotyzm, że w momencie, kiedy można mieć wspólne konta w banku, brać w spólne kredyty, kupować samochody na spółę, to konto na Allegro ma być tajne jak budowa bomby atomowej o.O
Mam na allegro codzienne podsumowanie nowych aukcji. Jedno z kryteriów wyszukiwania to "koni". Teoretycznie można sobie wybrać słowa, które system będzie pomijał. W praktyce nieważne co wpiszę - i tak ciągle mi pokazuje aukcje z "otoMoto".  👿 Ktoś ma podobny problem?


Poza tym wkurza mnie, jak ktoś wystawia jednego dnia 100 pocztówek w osobnych aukcjach, a przy każdej w tytule wpisuje "koń" i "konie". Potem w podsumowaniu nie mieszczą mi się wszystkie nowe aukcje. "Limit przekroczony"  👿 Jeśli ten ktoś przypadkiem czyta ten wątek (no co, świat jest mały  😁 ), to może się ulituje i trochę ograniczy.
ushia   It's a kind o'magic
31 stycznia 2010 22:52
to ustaw sobie, zeby przychodzily aukcje tylko z kategorii "jezdziectwo"

Dworcika - budowe bomby atomowej mozna sobie znalezc w kazdej bibliotece  😀
Problem w tym, że wiele końskich rarytasów kupiłam bardzo okazyjnie tylko dzięki swojemu systemowi podsumowań, bo były w rozmaitych kategoriach. Wcale nie jeździeckich 😉
No nic, będę kombinować dalej ze słowami kluczowymi.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 lutego 2010 23:43
dempsey - odpowiedź godna wielkiego podziwu 🙂


notarialna - chyba się skuszę 😀 no i ta cena  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się