Kącik Ujeżdżenia

Anaa, ano może po temu, że nie każdy kto potem zdjęcia obejrzy, będzie wiedział co jeździec w danej chwili poprzez swoje działanie chciał osiągnąć 😎 Nic to z obłudą nie ma wspólnego, w ogóle nie wiem skąd wyciągnęłaś taki wniosek? Chciałabyś, żeby twoje zdjęcia ktokolwiek gdziekolwiek bez twojej zgody i wiedzy wtykał na fora i sobie komentował? Ja nie. W ogóle nie wiem jak publiczne konsultacje można nazwać obłudnymi? 😁 Każdy, kto przyjechał mógł sobie do woli oglądać, zadawać pytania- gdzie tu masz obłudę? Chyba się zagalopowałaś. I to za mocno 🤔
zen, ja nie jestem niczyim autorytetem, a już na pewno nie w kwestii jeździectwa 😉
A osoba będąca jeździeckim autorytetem powinna pogodzić się z faktem, że będzie wystawiana na forum publiczne i będą krążyć o niej skrajnie różne opinie. Takie życie.
Skoro konsultacje publiczne to materiały typu zdjęcia/filmy uważam, że też powinny być publiczne. Jeśli konsultacje zamknięte (a umówmy się - te zamknięte nie były) to ok - wszystko może być tajne.

IMO obłudne jest niegodzenie się na robienie zdjęć, bo ktoś coś skomentuje tak a nie inaczej (i niekoniecznie mówię tu o Pani MM, bo nie wiem co nią kieruje w kwestii niepozwalania na dokumentowanie jej pracy z końmi - może wcale nie to co Ty sugerujesz w poprzednim poście). Jeśli ktoś zna swoją wartość i wie co robi to, wybacz, ale głupi komentarz na forum nie zrujnuje jego pozycji w światku jeździeckim ani nie ubliży autorytetowi...

I nie, wcale się nie zagalopowałam. Wyrażam swoje opinie. Ty nie musisz się z nimi zgadzać.
ej no Kapri trochę przesadzasz. Sporo jest osób które jednak coś starają się doradzać. Wręcz obserwuję zanik tych najbardziej dających w kość oceniających.


moze troszke przesadzam, ale juz w kilku watkach pod rzad sie na to natknelam i cos mi sie po prostu robi  👿
dobrze, ze sa osoby, ktore chetnie doradzaja  :kwiatek: mam nadzieje, ze ta tendencja sie bedzie rozwijac co raz bardziej.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 lutego 2010 14:19
desażowcy ! ktoś sie do Zbrosławic wybiera i na HPP do Sopotu ?


a kiedy Zbrosy i co tam będzie?
Eh, chciałabym, ale to marzenia ściętej głowy 🙄 🙁
Anaa, a prawa do wizerunku też uważasz za obłudne? 😉 Zgadzam się z Tobą w większości, tylko zwyczajnie uważam, że określenie tej sytuacji jako obłuda, jest zwyczajnie nie na miejscu 😉 koniec OT :kwiatek:
Strucelka - HZO i CDN. Na dressage.pl są propozycje. Zawody zapowiadają się ciekawie, ja sie już zgłosiłam  😎
Ponia   Szefowa forever.
09 lutego 2010 18:10
sorry za Offa, ale Tulipan dostałaś moje pw?
nie, nic nie dostałam.
Ponia   Szefowa forever.
09 lutego 2010 18:19
Ok, to póżniej napisze maila 😉 koniec offa 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 lutego 2010 18:43
Tulipan a jaką rundę jedziesz? C?
Jakie trzeba mieć 'uprawnienia' (jakieś klasy, itp.), żeby startować w takich zawodach jak w Zbrosach? Halowy Puchar Polski Południowej? I do jakiej rangi takie zawody się kwalifikują? HPP?
sory za dziwne pytania ale szczypior z tymi zawodami jestem 😡
W sprawach papierowych jestem zielona dość.
Ty startujesz prawda ? Na bank trzeba wpłacić do PZJ i wyrobić sobie licencje sportowca.
Oczywiście ważne badania, a do HPPP trzeba być z Polski Południowej.

A HPP w Sopocie to nic innego jak Mistrzostwa Polski Halowe 😉

Tak jest - runde C, a może jeszcze Prosiaka na eNke zaciągne.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 lutego 2010 18:59
Pytam z ciekawości, raczej się nie wybieram 😉 Może moja znajoma ekipa juniorów młodszych się pokaże 😉
W takim razie trzymam kciuki  😅
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 lutego 2010 18:59
Strucelka, musisz mieć wykupiona licencję w PZJ, na klasy N i C musisz mieć III licencję, a wyżej C musisz mieć II licencję.
bez przesady, wstawiam swoje zdjęcia w różne wątki. Jeżdżę słabo i jakoś nikt mnie nie zjadł  🙄  🙇  🤔
lostak   raagaguję tylko na Domi
10 lutego 2010 15:38
co do robienia zdjec na konsultacjach lub ich zakazu.

ja mam wrazenie, ze to w Polsce panuje jakas magia tajemniczosci i tego typu zakazy sa zabawne. kompleksy?  i powiem szczerze, ze dziwie sie MM, ze takie zakazy wprowadza, bo jej autorytet jest na tyle duzy, ze zdjecie jak ma za dluga wadze, podniesiona reke czy cokolwiek, nie przeszkodzi.  bo przeciez to jest ludzkie, i jak trenujemy nie siedzimy idealnie z raczkami w rownymi przed soba.  zagers kompletnie sie nie przejmowal zdjeciami i nagrywaniem.  on naprawde jest powyzej tego.  przeciez o jego umiejetnosciach swiadczyc maja uczniowie i ich postepy lub/i  sukcesy na czworoboku.  a nie to czy ma reke za wysoko.  i to samo dotyczy wszystkich prowadzacych kliniki.  stad smieszy mnie troche to przewrazliwienie.

dziewczyny po powrocie z amsterdamu wstawily forki gala z rozprezalni, myslicie, ze on sie przejmuje tym, ze mu ktos zdjecia zrobil i pewnie caly swiat obiegly? mysle ze ma to w powazaniu, ze nie siedzial idealnie, albo rece mial nierowne.  to dotyczy wszystkich "wielkich".  kliniki sie nagrywa, sa z nich zdjecia.  wystaczy przejrzec youtuba. i co z tego?
Ja mam takie pytanko . Taka dygresja . Wie ktoś może coś na temat zawodniczki Kasi Przybyło ? Gdzie stacjonuje ? Startuje coś ? Może gdzieś instruktorzy ?  👀
K.Przybyło z tego co wiem jeździła kiedyś z Pnią M.Morsztyn. Potem z Olgą Michalik (chyba).
Miała konia Cinzano, ale złamał noge podczas konsultacji na Partynicach.
Ostatnio ją widziałam na Asterixsie 😉 Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.
Tak , tak to o tą dziewczynę chodzi . Oo nie wiedziałam , że Cinzano nogę złamał. To nie wiecie czasem gdzie trenuje ? No i interesuje mnie czy coś trenerzy.
Miała konia Cinzano, ale złamał noge podczas konsultacji na Partynicach.
Jak to się stało? Nie znam zawodniczki, ani konia, ale złamanie nogi na konsultacjach jest dość intrygujące.
Tego Cinzano co stał w Aromerze kiedyś??
Szczerze mówiąć to nie wiem jak to się stało - zapewne nieszczęśliwy wypadek.
Cinzano - z tego co pamiętam to był gniady, więcej nie wiem.

I nie jestem pewna - moze pomyliłam nazwiska i konie  😉
Tulipan nie pomyliłaś - dobrze mówisz . Nie wiem czy stał w Aromerze , ale możliwe . Wysoki , gniady , bez odmian na głowie na zadnich białe odmiany 🙂 Ja ją ostatni raz widziałam w Swoszowicach 2008. Zastanawia mnie co się z nią teraz dzieje.
Po Davidoffie?
Nie mam zielonego pojęcia, gdzie teraz jest  😉
Jej koń faktycznie złamał nogę na partynicach - coś wydaje mi się, że na którymś czworoboku zewnętrznym, ale tu głowy nie dam.
Z tego co słyszałam to koń się po prostu potknął.
Hej🙂. Powiedzcie mi, bo nie znalazłam tutaj chociaż pewnie nie dokładnie szukałam😉. Czy na zawodach ujeżdżeniowych siodło i ogłowie mogą być w innym kolorze niż czarny :??? ?
Widziałam wszystkie odcienie brązu 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2010 19:36
Tego Cinzano co stał w Aromerze kiedyś??

tak, tego.

i tak to prawda - potknął się na czworoboku (kamień/nierówność), tak niefortunnie, że noga tego nie wytrzymała.


...swoją drogą - świetne podłoże na czworoboku, nie ma co 🤔 😵
O kurczę, szkoda 🙁 bardzo sympatyczne konisko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się