Odznaki PZJ

dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Magdzior,  chodziło mi o część praktyczną (?) - typu kiełznanie, siodłanie - bo coś takiego na stronie PZJ występuje
cieciorka   kocioł bałkański
14 marca 2010 13:13
caroline, ja też się dowiedziałam o "jeżdżę konno" i nawet chciałam przeczytać i dowiedzieć się, co jest grane, ale strona nie działa 🤔

o, już działa!

niestety albo nie znalazłam, albo jeszcze nic nie ma.
Przejrzałam chyba cały ten temat i mam pytanie.
Na stronie PZJ jest taka wzmianka:
"Z egzaminu praktycznego (z czesci odpowiadajacej uprawianej dyscyplinie) na Odznake
Srebrna zwalniani sa zawodnicy posiadajacy aktualna, dowolna klase sportowa, a tak e z
czesci skokowej egzaminu osoby majace zdany skokowy egzamin licencyjny."


Czy to oznacza, że jeżeli przejechałam egzamin licencyjny na 3,5 pkt nie muszę jechać skoków? Czy ktoś był już w takiej sytuacji? Ponieważ ostatnio rozmawiałam z jedną z egzaminujących pań i powiedziała mi, że w takim wypadku będę musiała się kłócić z egzaminatorami.
Przejrzałam chyba cały ten temat i mam pytanie.
Na stronie PZJ jest taka wzmianka:
"Z egzaminu praktycznego (z czesci odpowiadajacej uprawianej dyscyplinie) na Odznake
Srebrna zwalniani sa zawodnicy posiadajacy aktualna, dowolna klase sportowa, a tak e z
czesci skokowej egzaminu osoby majace zdany skokowy egzamin licencyjny."


Czy to oznacza, że jeżeli przejechałam egzamin licencyjny na 3,5 pkt nie muszę jechać skoków? Czy ktoś był już w takiej sytuacji? Ponieważ ostatnio rozmawiałam z jedną z egzaminujących pań i powiedziała mi, że w takim wypadku będę musiała się kłócić z egzaminatorami.

Moim zdaniem nie jestes zwolniona bo jeśli zdałaś egzamin licencyjny to masz III licencję, a nie III klasę (III klasę zdobywa się jadąc odpowednią ilość razy-nie chcę skłamać ile bo nie pamiętam-klasę P na czysto).

[quote="Blondyna"]Magdzior,  chodziło mi o część praktyczną (?) - typu kiełznanie, siodłanie - bo coś takiego na stronie PZJ występuje[/quote]
Hm... z czymś takim spotkałam się jedynie na części teretycznej. Najpierw zawsze jest praktyczna czyli ujeżdżenie i skoki jak zaliczysz ujeżdżenie, a potem teoria. Na teorii jak pewnie widziałas sa pytania z zakresu siodłania, kiełznania, nazewnictwa itd i widziałam egzaminy gdy podczas tejże częśći teoretycznej zdawało się w obecności jakiegoś końskiego modela, na którym pokazywało się elementy budowy i sądzę, że w takiej samej formule możnaby tez pokusić się o przedstawienie siodłania czy kiełznania, ale jak dla mnie to dalej jest część teoretyczna.
Nie mieszaj - czytaj  🙂: "z części skokowej osoby mające zdany egzamin licencyjny"
Czy ktoś ma zamiar zdawać odznakę 24.04. w Kozienicach? Wiadomo już do kiedy są zgłoszenia? I ile trzeba zapłacić?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
29 marca 2010 17:22
Czy wiadomo coś o odznakach w KJ Kuclandia k. Warszawy?
Termin itp.?
MajaK   Tina 2000-2013
29 marca 2010 20:03
W Kuclandii termin przewidywany na 12 czerwca.
Przynajmniej do niedawna taki był  🙄
czy ktos zdawal w strzegomiu? :>
moze mi ktos podac zestaw pytan i program na brązową odznake , bo na stronie PZJ nie dziala  😤
Zastanawiałam się ostatnio jak sędziowie podchodzą do gadania do konia podczas egzaminu. Tzn. chodzi mi o takie np. "spoooookojnie, poooowoli" przy przejściach itp.
Może się ktoś wypowiedzieć?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
12 kwietnia 2010 20:46
Wchodzę na stronę PZJ, próbuję otworzyć program odznaki srebrnej i nie mogę...
Możecie sprawdzić u siebie? Ew. wysłać link?
szumka , no wlasnie nie chodzi  🤦
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
13 kwietnia 2010 15:17
Można to gdzieś zgłosić?
To co mają zrobić Ci co chcą zdawać?  👀 🤔wirek:
ja gdzieś mam ściągnięte. jakby ktoś chciał to na PW piszcie  😉
ja poszukuje brazowej  :kwiatek:
Naciau podaj na PW maila bo nie pokazuje na profilu to wyślę brązową również  :kwiatek:
jakby ktoś jeszcze chciał to pisać bo prawie wsio mam  😉
czy ktos zdawal w strzegomiu? :>


Ja zdawałam 😉
Ogólnie na odznace była mała nerwówka, bo w tym samym czasie był Finał Audi Cup i p. Kasia nie wyrabiała, by zajmować się biednymi, zagubionymi odznakowiczami i przypilnować jednocześnie przygotowania swojego konia na zawody. 😉
Ogólnie jestem osobiście zadowolona, bo w końcu zdałam 😀 Ogólnie atmosfera jest ok, sędziowie mieli uwagi, które na pewno pomogą w dalszej pracy 😀
Zastanawiałam się ostatnio jak sędziowie podchodzą do gadania do konia podczas egzaminu. Tzn. chodzi mi o takie np. "spoooookojnie, poooowoli" przy przejściach itp.
Może się ktoś wypowiedzieć?



W części ujeżdżeniowej nie wolno nic mówić, natomiast w skokach jest to dopuszczalne, ale wiadomo - bez przesady 😉
A kto wie coś więcej o odznace "Jeżdżę konno"? Czy są jakieś ośrodki w dolnośląskim, gdzie można ją zdać?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 kwietnia 2010 14:47
Odznaka "jeżdżę konno" ma "sprawdzać" umiejętność jazdy w zastępie w 3 chodach i prawidłowe podejście do konia, odczytywanie i interpretacja intencji konia, siodłanie, kiełznanie itp. czyli to co robimy przed jazdą. Wystawiona może być przez każdego licencjonowanego trenera PZJ. Kosztuje 30 zł. z czego 10 idzie dla trenera, 20 dla pzj, przy czym trener może ci ją dać "na słowo", chyba nie musi robić żadnego egzaminu jeśli cię zna i wie na jakim poziomie jeździsz. Co roku wydają nową kartę z innym obrazkiem i w każdym "roku olimpijskim" (kiedy odbywają się igrzyska olimpijskie) organizowane są losowania o nagrody w tym wyjazd na olimpiadę. Jedna karta to 1 los na loterii. Ten kto będzie miał 7 różnych kart bierze udział w dodatkowym losowaniu. To chyba wszystko. Streściłam to co dostałam na kartce z wykładu na Torwarze. jak będę niała dostęp do skanera mogę zeskanować i wrzucić jeśli to kogoś interesuje 😉
Dziękuję Misskiedis  :kwiatek: Mnie interesuje to interesuję : )
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 kwietnia 2010 22:10
dla zainteresowanych - wrzuciłam w ogłoszenia zaproszenie na szkolenie przygotowujące do egzaminów na odznaki. znam osoby, które będą prowadziły te zajęcia i z czystym sercem mogę je polecić.

a swoją drogą - podoba mi się sama inicjatywa. brakowało czegoś takiego - egzaminy są, a żadnych szkoleń do nich nie było... w kazdym razie - mnie czegoś takiego brakowało kiedy sama chciałam zdawać odznakę 😉

acha, jeszcze jedno - pytałam organizatorów o najważniejsze - tak, szkolenie i osoby prowadzące zajęcia mają błogosławieństwo samego W.P. 😉
czy wycofali z odznak noty?? bo z tego, co moja kolezanka mowila, wynikalo, ze noty nie dostala. ..
W sumie to mogli wycofać . Bo ta nota i tak nikomu nie była potrzebna tylko dla siebie. Na odznace nie było zapisane jaką notę dostałeś.
A ja bym chciała dostać taką notę na koniec. Wiedziałabym co dalej poprawiać.

Błagam powiedzcie mi jak ustawione są odległości na pierwszej przeszkodzie na brązie? Chodzi mi zwłaszcza o odległość pomiędzy ostatnim drągiem, a krzyżakiem.  🙇
Odznaki  Jeździeckie PZJ W HUZARZE
2 MAJA 2010

szczegóły
[[a]]http://www.kjhuzar.pl/odznaki/odznaki%20pzj%20KJHUZAR.htm[[a]]
siwaaa94   Cud na czterech kopytach.
21 kwietnia 2010 19:15
Planuje jechać w czerwcu na brązową odznakę jeździecką i pisze do Was z pytaniem czy jeden koń może iść 3 razy odznakę? Za każdym razem z inną osobą?
Nie ma przepisów o tym ustalonych. Generalnie może. Biorąc pod uwagę, że zdawalność wynosi 30% ma szansę, że raz pójdzie parkur lub dwa.
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 kwietnia 2010 01:09
iorąc pod uwagę, że zdawalność wynosi 30%

wszędzie tak jest? w sensie tego poziomu zdawalności?  🤔
ja co prawda mam informacje głównie sprzed roku, kiedy sama zdawałam, ale zdawalność "naszych" ludzi i "naszych" koni wyniosła wtedy... 100% na brązie i 100% na srebrze, a z pozostałych osób - jedna odpadła na próbie ujeżdżeniowej, nie pamiętam czy ktoś odpadł na próbie skokowej, teorię pyknęli wszyscy 🙂
później, to pamiętam, ze koleżanka dwa razy podchodziła do próby ujeżdżeniowej na srebro (skoki miała zaliczone startami). za drugim razem zupełnie bezproblemowo jej poszło - ot, wynik posłuchania się w końcu rad trenerki 😉

więc z moich obserwacji zaprzyjaźnionych koni i trenerów wynika, że zdawalność brązu i srebra to okolice 90% co najmniej. szokuje mnie ta informacja o raptem 30% zdawalności 😲

szkoda, ze termin odznaki u was się zazebia z terminem szkolenia przygotowujacego do zdawania egzaminów - zaprosiłabym osoby wybierające sie zdawać egzaminy najpierw na podszkolenie do Warki, może wyniki zdawalności by się poprawiły i u was...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się