Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

darolga   L'amore è cieco
11 kwietnia 2010 22:40
Jest tu jakiś geniusz chemiczny? :P
Chodzi o pomoc w rozwiązaniu zadań ze zw.azotowych, na środę...
Ładnie proszę  :kwiatek:

gg - 2359528
Gillian   four letter word
11 kwietnia 2010 22:52
Nikaa, na kiedy to potrzebujesz? bo dziś już nie dam rady, ale jutro wieczorkiem bardzo chętnie nad tym posiedzę 🙂
Nikaa, jutro zrobię fotki z tłumaczeniem tego(nie wszystkiego, ale większość mam przetłumaczone). To Porta latina co nie?

Darolga, w dzień(ok 17) się odezwę z chemią i postaram się pomóc 🙂

Bo dziś będę się intensywnie uczyła na zaliczenie z anatomii więc muszę sobie znaleźć innych zajęć sporo, byle to odciągać  😁

edit. nie jutro tylko dziś już :p
Gillian, na środę,  byłabym wdzięczna  :kwiatek: 

Horsiaa-tak  😀  :kwiatek:
Nikaa, mam nadzieje, że rozczytasz 😉 Nie ma wszystkiego, ale to co jest to jest ok.
http://www.sendspace.com/file/v1l77r
:kwiatek:
Poszukuję geniusza matematycznego  👀
Potrzebuję na jutro zrobić 2 i 3 zadanie, a ni w cholender tego nie ogarniam. Drugie zrobiłam po części, dalej mi nie idzie. A trzecie to już w ogóle  😡

:kwiatek:

już nieaktualne, dałam radę
ucze się właśnie na spr z angielskiego z mowy zależnej, pod tabelką z introductroy verbs mam notatkę: admit, advise, boast, insist, threaten, warn, remind can also be followed by a that-clause in reported speech. te słówka znajdują się już w tabeli przypasowane odpowiednio do reszty zdania po nich, w notace są powtórzone- o co chodzi?  :kwiatek: :kwiatek:
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
12 kwietnia 2010 22:06
Tylko o to, że w mowie zależnej po tych czasownikach może, ale nie musi być użyte "that".

Aleksandra reminded ...  = Aleksandra reminded that ...
dziękuje  🙇
Dlaczego astronomiczne połrocze letnie jest dłuższe niż zimowe o 3dni? Bardzo proszę o szybką odpowiedź  :kwiatek:
mam w sumie banalne zadanie z matmy, ale 'zawiesilam' sie i nie mam pomysłu na rozwiązanie
oblicz miary kątów trójkąta prostokątnego, w którym suma miar pewnych dwóch kątów jest 13 razy większa od miary 3 kąta. Mógłby ktoś pomóc?
Liczby wychodzą jakieś głupie  🤔
Trójkąt ma sumę wszystkich kątów wewnętrznych 180 stopni. Dzielimy to na 14. Bo 13 plus ten jeden. Wychodzi, że ten mały ma 12,8571 stopnia. 180-12,8571=167,1429
167,1429-90(bo jest prostokątny)=77,1429

wyniki: 90 stopni, 77,1429 stopni, 12,8571 stopni
pilnie potrzebuje kogoś, kto przetłumaczyłby mi coś z niemieckiego:
Turboschaden, Streifschaden rechts ,leichter  Hagelschaden,bitte keine e-mails!!! FESTPREIS!!!
:kwiatek:
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
14 kwietnia 2010 18:06
Potrzebuje osoby, która rozpisałaby mi te dwa zadanka:



2. W zeszłym roku inflacja wyniosła 12%, a w roku bieżącym będzie mniejsza o dwa punkty procentowe. O ile procent ceny produktów będą pod koniec roku wyższe w porównaniu z cenami sprzed dwóch lat.


Edit:  z jednym już sobie poradziłam, ale to? Prooszę o pomoc.
Ja potrzebuje pomocy z polaka :/
otóż muszę na jutro napisać analizę wiersza Wisławy Szymborskiej pt"Cień"
wiersz :
Wisława Szymborska

Cień

Mój cień jak błazen za królową.
Kiedy królowa z krzesła wstanie,
błazen nastroszy się na ścianie
i stuknie w sufit głupią głową.

Co może na swój sposób boli
w dwuwymiarowym świecie. Może
błaznowi źle na moim dworze
i wolałby sie w innej roli.

Królowa z okna się wychyli,
a błazen z okna skoczy w dół.
Tak każdą czynność podzielili,
ale to nie jest pół na pół.

Ten prostak wziął na siebie gesty,
patos i cały jego bezwstyd,
to wszystko, na co nie mam sił
- koronę, berło, płaszcz królewski.

Będę, ach, lekka w ruchu ramion,
ach, lekka w odwróceniu głowy,
królu, przy naszym pożegnaniu,
królu, na stacji kolejowej.

Królu, to błazen o tej porze,
królu, położy się na torze.


Jakoś nie bardzo wiem jak się za to zabrać czy ktos może mi pomóc???
Ma ktoś może zbiór zadań maturalnych z matmy -
i rozwiązane TEST X i XI ??!!
Alexa:P, na kiedy tego potrzebujesz?
Ostatecznie mogę w ramach zabawy Ci je rozwiązać, myślę, że dzisiaj na 22 powinnam je mieć 😉

equi.dream, pewnie już za póżno, ale co tam 😉

uszkodzenia silnika, uszkodzenie paska z prawej, lekkie uszkodzenia po gradobiciu, proszę nie wysyłać maili, stała cena.

i tak na przyszłość: http://www.interklub.com.pl/klub/de_pl.html  nie ma wszystkiego, ale zawsze coś

Jakby co, to pisz na PW albo wyślij sms (792 240 607), chętnie pomogę z niemieckim.

Kupujesz samochód? 😉
Potrzebowałam na dzisiaj, ale dzięki za zainteresowanie 🙂
Z wielkim trudem udało mi się je rozwiązać:]
Gavi nie za późno, w samą porę 🙂  :kwiatek:
Piszę z nadzieją, że coś voltopiry wymyślą  😉

Otóż muszę coś oryginalnego podciągnąć pod tematy z fizyki
-'wszechświat utkany jest światłem'
-'nie tylko wszechświat jest wyzwaniem dla człowieka'
Szczerze powiedziawszy nie wiem, co na myśli miała nauczycielka mówiąc, że chce otrzymać prace o 'oryginalnym charakterze'...
😵

pomocy!
buyaka ale na jaki przedmiot to Ci jest potrzebne? Na fizykę? Wy jakieś prace pisemne na fizykę przygotowujecie i to jeszcze oryginalne? Jestem zszokowany.  👍 Kolejny powód do kompleksów wobec współczesnej młodzieży będę miał...  😵
jkobus mnie to bardzo zaskoczyło...
Prac pisemnych nie uśmiecha mi się pisać, bo oceny mam dobre. Nie potrzebuję się ratować 'traktatem o świetle'  🙄
gorzej, ze to obowiązkowe jest...
busch   Mad god's blessing.
18 kwietnia 2010 11:12
Buyaka - ten pierwszy temat jest bardzo inspirujący. Tylko pomyśl: światło ma prędkość skończoną, czyli patrząc w niebo przenosisz się w czasie, a mając do dyspozycji bardzo silny teleskop możesz poznać nawet zamierzchłą przeszłość (możesz opisać np. teleskop hubble'a - polecam stronę http://hubblesite.org). W ostatniej "Polityce" był bardzo ciekawie przedstawiony temat dalszych podbojów wszechświata. Mogłabym Ci przeskanować, gdybyś chciała  😉
Sam fakt, że przeszłości dotykamy w teraźniejszości, jest doprawdy fascynujący! Wciąż nie umiem ogarnąć moim małym rozumkiem tego, że czas jest jednym z wymiarów, a nie niezmienną częścią rzeczywistości.
Możesz też przy okazji tego tematu omówić, w jaki sposób naukowcy na podstawie analizy samego światła są w stanie obliczyć skład planety, czy gwiazdy - nie uważasz, że to ma coś z magii?

Ja bym się nie obraziła na taki temat  😉
bush, nie wpadłabym, żeby ugryźć to z tej strony 😉

Moim pierwszym pomysłem było skojarzenie z Pink Floydami i ich "Dark Side of the Moon". Wszak pryzmat na okładce jest 😉
Zaproponowałam pracę pt. "Wpływ wszechświata i promieniowania optycznego na działalność kulturalno-artystyczna ludzkości w oparciu o dorobek muzyczny zespołu Pink Floyd" i jakoś nie spotkała się z przychylną opinią ze strony nauczyciela, a szkoda  🙄

idę poszperać  :kwiatek:
darolga   L'amore è cieco
18 kwietnia 2010 12:39
Horsiaa - nie, żebym była upierdliwa czy coś, ale bardzo mi zależy, a wiadomości od Ciebie nie dostałam - miałam ustawione "nie pokazuj wiadomości od nieznajomych", mój błąd, przepraszam 🙁 a już za dwa dni muszę to oddać rozwiązane 🙁
Napisać tutaj czy na priv czy czekać na gg, jeśli nadal masz ochotę?

edit: napiszę jednak kilka tutaj... wiem, że proste, ale nie byłam na żadnych zajęciach z tego, nie umiem nic wymyślić sensownego, z chemii jestem po prostu głupia 🙁


1. Porównaj kwas o-aminobenzoesowy i o-nitrotoluen. Nazwij rodzaj związków, do których każdy z nich należy. Porównaj układ cząsteczki tych związków i wyjaśnij na czym polega podobieństwo, a czym tóżnią się te związki pod względem budowy cząsteczki.

2. Każdej substancji/czynnikowi z pierwszej kolumny przypisz efekt/efekty (niektórym można kilka), z którymi jest związana/y.

1. octan ołowiu (II)                            A. wysalanie białka z roztworu
2. chlorek amonu                               B. wykrywanie siarki w białku
3. zasada potasowa                         C. denaturacja białka
4. promieniowanie                             D. wykrywanie azotu w białku
                                                          E. reakcja ksantoproteinowa

3. Amfijon (jon obojniaczy) to podstawowa forma jonowa aminokwasu białkowego.
a) zapisz wzór seryny w formie amfijonu
b) zaznacz, która grupa fukcyjna w tym amfijonie wykazuje właściwości kwasowe, w myśl teorii Bronsteda
c) wskaż wśród podanych możliwości przy jakiej wartości pH roztworu amfijon seryny będzie dominować
I ok. 3    II ok. 6     III ok. 9

4. Oceń, które z podanych zdań jest prawdziwe, a które fałszywe.
a) amidy, w odróżnieniu od estrów np. kwasu azotowego, w procesie hydrolizy reagują zarówno z kwasami jak i zasadami, co oznacza, że wykazują charakter amfoteryczny
b) CuSO4 razem z NaOH można stosować do wykrywania zarówno białka, jak i mocznika
c) aminy to związki o zasadowych właściwościach, co oznacza, że każda z nich może być protonobiorcą
d) zarówno amina jak i sól aminowa może być substratem do otrzymywania amidu


Na razie te 4...
Mogę w zamian napisać wypracowanie z polskiego, wszystko co z biologią związane oraz szereg innych nie-chemicznych rzeczy 🙂
Ładnie proszę  :kwiatek:
Za chwile się za to wezmę 😉 w sumie tak trochę w ramach mojej dzisiejszej nauki biochemii 😀
darolga   L'amore è cieco
18 kwietnia 2010 13:43
Dzięki Ci, dobra kobieto! Ratujesz mi dupsko!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
z tym, że zasilacz od laptopa robi sobie ze mnie jaja i raz działa, a raz nie... 😤 więc  jakbym dzisiaj do wieczora nie wrzuciła, bo zasilacz przestanie współpracować to jutro wieczorem wrzucę na bank, bo mam zamiar kupic jutro nowy zasilacz... 😀iabeł:
darolga   L'amore è cieco
18 kwietnia 2010 14:06
Luzik  :kwiatek:

Jeszcze jedno  😡

5. Określ, z którą (którymi) substancją (substancjami) reaguje metanoamina. Zapisz równania reakcji z jednym z tych związków.
a) chloropropan
b) kwas propanowy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się