Bryczesy

Ktoś Mam tylko rozmiar 38 i zostawiam je sobie  🤔wirek:  🤬

A ta kratka? Brzydka prawda..


Dramka głupoty gadasz- kratka jedna z ąłdniejszych.
Ja niestety nie mogę kratki bo mam w niej dupe jak szafa a nogi jak kaczka.
mon a jak u nich z rozmiarówką ? .Jaki rozmiar nosisz ciuchów cywilnych , a jak to się ma do kingsland ?
Przetestowałam dzisiaj pikeury 2 składnikowe - 96% bawełny!! I są rewelacyjne.

Fotka nie oddaje rzeczywisty kolor.
Dziś się przyjrzałam to mnóstwo bryczesów jest dwuskładnikowych, m.in Api, Horze. To chyba nie oznacza gorszą jakośc bo cenowo nie są wcale jakoś nieższe ?
Aventia Są po prostu zupełnie inne. Dotykałaś tych 3-składnikowych z bawełną, poliestrem i lycrą ( lub elastanem?) Są takie lekko sztuczne, lekko śliskie.
Dla jednej osoby będzie to oznaczało że są tylko "inne" a dla innej, że są "lepsze". A może znajdą się i takie osoby, które stwierdzą, że przez to że takie sztuczne, to są gorsze.

Coś jak czapraki. Jeden woli grube i sztywne, inny woli szmatki. Jeden woli bawełnę, inny alcantarę. Czy czaprak z dobrej jakości bawełny, z dobrego materiału będzie gorszy niż z alcantary? Nie. Będzie po prostu nieco inny i będzie miał inne właściwości. Co kto lubi.
Ano racja. Ja mam jedne dwuskładnikowe i właśnie mysle czy te 3-skł. będą trwalsze, elastyczniejsze, cieńsze czy to tylko wyglądu i milszego dotyku ten bajer 😉
Moim zdaniem 3-składnikowe są: dużo cieńsze ( ale mocne), mniej łapią brud ( strzepniesz ręką i w miarę czyste, a w bawełnę jak wlezie, to zostaje brudne)
Czy trwalsze? Nie wiem. Zdawałoby się że troszkę tak.
Na pewno bardziej sztuczne, więc niektórym to może przeszkadzać. Są mnie miłe w dotyku niż te bawełniane.  I nie widać na nich tej faktury materiału, tych nitek tak bardzo jak na tych 2-składnikowych.
To trzeba dotknąć i pomacać.
Ja szukam jeansowych bryków już ok 2 tyg. A to nie takie, a to lej nie taki, to nie ma rozmiaru itp. To odpuściłam i rozglądam się za czymś innym ale jakos wyjątkowo nie moge sie zdecydowac  🙄 Wkurza mnie ze w kazdym sklepie jest troche tej firmy i tej, w innym jeszcze innej.
Z bryczesami to powinien byc 1 wielki sklep, majacy wszytskie marki,rozmiary, leje i moglabym naprzymierzac ile chce  😀
A tak btw jakoś mało Horki widzę, właściwie chyba wcale nie widziałam.
FIGARO :pikeury mam 38, a kingslandy Ski. Dopasowują się bo sa elastyczne🙂
edit:
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ostrzeżenie
Ja zdecydowanie wole moje 2 składnikowe bawełniane. Tylko trzeba wziąść pod uwage że 2 składnikowe różnią się od innych 2 składnikowych 😉

Nie dałabym 300zł za HORZE  🤔wirek:

Może jutro dostane swoje PIKEUR w czarną kratkę z Equishopu  💃
na allegro pikusie za grosze🙂 na razie przymierzam sie do 2-3 par🙂 sprzedajacy jak zwykle cudny sklep eltan🙂
Ja najbardziej lubię "pikusie" (hahah bardzo mnie ta nazwa rozbawiła🙂 3 składnikowe, te z mikro cośtam.... Okazało się, że wszystkie jakie do tej pory miałam były właśnie takie.
Brud się nie łapie, doskonale się dopierają, dużo lepiej przylegają. w zasadzie na podstawie ich użytkowania powstała moja opinia o pikurach.

Korcą mnie softshell'e...
Karla dzięki za info, już sobie jedne upolowałam 💃 szkoda, że kyrony w moim rozmiarze to te, które już mam 😤
Korcą mnie softshell'e... Mam dwie pary, w zimę to jedyne słuszne bryczesy..
No i zgłupiałam  😵 Czarna kratka chyba bardziej wyszczupla..

Soft shell sobie kupie na przyszłą zime.

Doszłam do teorii że czarne bryczesy z brązowym lejem wyszczuplają biodra a brązowe bryczesy z czarnym lejem uda wew  😁
Oj Dramka, dopiero do tego doszłaś?  😉
A tak naprawdę bryczesy o materiale jaśniejszym niż ciemny lej, wcale nie wyszczuplają ud od wewnątrz, bo jak już kiedyś pisałam, lej który widać na wysokości kolan, schodzi się coraz bardziej w kroku powodując, że coraz więcej jaśniejszego materiału jest na udzie co właśnie pogrubia uda.
Kiedyś widziałam jedne jedyne bryczesy ( chyba  Isabel Werth) które miały ciemny lej niejako pociągnięty ponad krok, aż do pasa. Powodowało to taki efekt, że czarny kolor który jest wewnątrz ud nie znikał w kroku, lecz biegł równolegle w górę elegancko wyszczuplając caluśkie nogi.
To były jedne jedyne bryczesy tak mądrze przemyślane.
Może zrobimy liste w punktach bryczesów które wyszczuplają uda ?  🤣
Nr 1 Czarne  😀

Mam bryczesy o identycznym składzie (94% bawełna 6% lycra) ale w dotyku zupełnie inne  🤔
Moje Lugany  😍
Zdjęcie hand made 😉
Burza- moim zdaniem te kolory są super. I skład zajefajny. Jest ładnie i elegancko.
tunrida, to najpiękniejsze bryczesy jakie kiedykolwiek miałam 🙂 są jak druga skóra 🙂
a jaki to kolor z nazwy?
ja kupiłąm sobie teraz FairPlaye...

wstyd mówić, ale bryczesów mam 2 pary - obie mają chyba z 8 lat  😲 😲
zakupiłam wiec nowe... mam nadzieje ze sie nie rozpadną
kolor czekoladowy z lamówką ;-)
magda, trzeba by pytać Dramki, pojęcia nie mam.
Magda-to Pikeur Lugana, z kontrastowym lejem, z materiału micro 2000 (czyli 3-składnikowe: bawełna, poliester, elastan)
ps-wiem, bo mam takie same  😅 (tylko coś kurde ciasne)
majeczka   Galopem przez życie!
24 kwietnia 2010 20:15
ja miałam takie(kolory i firma i model) jak Burza po zeszłych wakacjach niestety poszły na śmietnik - zostały zajechane, a szkoda bo śliczne, naprawde prxeśliczne były, teraz mam te same tyle że kolor inny (granat/brąz) ciekawe ile przeżyją, chociaż ze mną niestety (oprócz soft shell) żadne nie wytrzymują dłużej niż kilka miesięcy ;-(
majeczka, jednak jak się jeździ kilka koni dziennie to bryczesy zupełnie inaczej się zużywają, musisz się z tym liczyć chociaż to nie może być przyjemne 😉
Moje Lugany  😍
Zdjęcie hand made 😉



Burza! Zarąbiste! - Właśnie takie połaczenie kolorów b. mi się podoba.



mam b. podobne kolorki- Cavallo - jutro będa miały swoje pierwsze "dupo testowanie"... zobaczymy
kotbury, dawaj znać 🙂 ja się w cavallo jakoś nie odnalazłam ale mam specyficzny model, b.niski w stanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się