Kącik WKKW

A no to przynajmniej tyle, że wchodzi chętnie🙂

A co do zaplatania to fakt🙂 Reszka ma straszną grzywe nie moge jej obciąć, warkocz się rozwala i to nie byle jaki bo robiony z n gumek przytrzymywany, lakierowany i i tak nadłuzej dotrzymuje do pierwszego kłusa....;/ niby nie jest bardzo gęsta, ale śliska i do tego ma tak ruchomą górę szyi, że tym łatwiej się to samoistnie rozplata....
Na te wkkw mam plan coś z koreczkami pokombinować, nie wiem może z racji gęstości na dwie strony spróbować je zrobić ale zobaczymy czy nie skończy się tylko na planach i co z tego wyjdzie🙂

Ale i tak najbardziej cieszę sie z tego, że w końcu się domyśliła i postanowiła zrzucić całkowicie resztki zimowego futra, bo już się bałam, że zostanie jej ten przyrudziały meszek na całe lato..ale na szczęście nie🙂


Zapleć i spróbuj za taśmować, np. białą taśmą izolacyjną, ładnie wygląda i wytrzymuje 3dni. Ja tak robię, i na cross wcale nie ściągam, potem mam na skoki jak znalazł.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 maja 2010 21:20
titina, ale przecież wszyscy rozplatają na kross....taka tradycja 😉
Wiesz kiedyś podpatrzyłam to w Niemczech, na próbie dzielności młodych ogierów, strasznie mi się to spodobało, było takie eleganckie, do tego wygodne, bo zaplatasz tylko raz. Teraz tradycji mało kto się trzyma, np. weźmy duże zawody, konkurs, a potem dekorację, bardzo mi się ta nowa formuła nie podoba,  czapeczki od amerykańskiej gry, jeźdźcy bez koni, i polewanie szampanem, bleee... wszystko się klei.Mało eleganckie, i mało orginalne. Nie ma to jak pra stary zwyczaj kompania w rowie.  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 maja 2010 21:33
ale jak zaplecione,to nie ma się czego złapać 😉 a teraz to już nawet nie 65,a E 😉

ja tam wolę zapleść na nowo w niedzielę czy sobotę wieczór,bo nienawidzę owijanych taśmą...ale o gustach...🙂
No tak,..się nie dyskutuje. 😉 Tyle, że jak Madziorek , ma z tą grzywką problemy, to może taśma pomoże 🤔
Żeby nie rzucała się w oczy , można użyć czarnej. 🙂
Ja nie WKKWowiec, ale trzymać konia w korkach przez 3 dni ?
Ludzie w dredach przez pół życia wytrzymują 🤣
mhm, no to faktycznie wszystko wyjaśnia  🙄
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 maja 2010 21:44
titina, ja na miejscu Magdziora po prostu porządnie przerwałabym tę grzywę,są takie fajne przerywaczki
i Magdzior chętnie Ci pokażę...bo chyba raczej Reszka nie ma grzywy gęstszej nic nie-przerywany-przez-całą-zimę Centek 😵

co prawda od jednej z luzaczek na zawodach usłyszałam,że Madryt był okropny do zaplatania z czasów gdy był jeszcze ogierem...którakolwiek luzaczka go zaplotła,to drugi raz już odmawiała  🤣
Można spróbować ją też zapleść, a'la corrida, Hiszpanie to mają łeb do takich rzeczy. 👍
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 maja 2010 23:08
tulipan, sporo ujeżdżeniowców nawet trzyma konie przez całe zawody 3 dniowe w koreczkach. Ba! Niektórzy nawet dzień wcześniej zaplatają i koń 4 dni w koreczkach stoi.
Dzięki za rady, ja pamiętam raz jej korki zrobiłam ale to było tak na szybko wiem tylko, że się trzymały ale cudem świata one nie były.
Przerwać trochę faktycznie by moźna tylko, że nie chcę żeby się zbytnio skróciła (a raczej nie chce tego włascicielka).
Ona ma dziwną tą grzywę, bo niby nie jest bardzo gęsta w porównaniu do andaluzów, których kilka jest w naszej stajni. Tamte to dopiero mają grzywy a wystarczy im zwykłego dobierańca zrobić i trzyma się cały przejazd...

Co do zostawiania to ja bym jej i tak nie zostawiła dłużej niż 1 dzień w czymkolwiek zaplecionym na grzywie czy to warkoczu czy koreczkach, bo znając jej chęć do pozbycia się tego już widze jakby wyglądała na drugi dzień pewnie by sobie całą grzywe wytarła chcąc rozpleść warkocz/korki.
Kros i tak jeździmy rozplecione, chociaż czasem praktyczniej byłoby zapleść bo by się grzywa w wodze nie plątała.
Koniczka - wiem 😉 i nie pochwalam.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 maja 2010 11:39
Magdzior może poproś Anię albo Gosię, żeby Ci warkocz dla Rechotki zrobiły, one robią to bardzo skutecznie, z tego co zauważyłam 😉 Albo zrób korki i zapleć je białą taśmą, ja tak robiłam, a wiesz jaką długą grzywę miał Belfast wcześniej 😉



A żeby nie było off - wybiera się ktoś jeszcze oprócz Ktosiny i Magdziora do Bolęcina?
Jak to teraz jest z tymi zawodami, bo ja nie jestem w temacie 😡 Wszystkie są niby ogólnopolskie czy jak?
[quote="Strucelka"]Magdzior może poproś Anię albo Gosię, żeby Ci warkocz dla Rechotki zrobiły, one robią to bardzo skutecznie, z tego co zauważyłam  Albo zrób korki i zapleć je białą taśmą, ja tak robiłam, a wiesz jaką długą grzywę miał Belfast wcześniej [/quote]
Własnie sek w tym, że nawet ich warkocze wymiękają przy Reszce!🙂 Ostatnio z Anią robiłyśmy jej na cztery ręce dobieranego i po KAŻDYM splocie chwytałyśmy go gumką po czym dalej kontynuowałyśmy. Co prawda nie rozleciał się zupełnie, ale mniej wecej w połowie rozprężenia był już taki nieestetyczny i oczywiście w punkcie kulminacyjny czyli w połowie szyi był duużo niżej niż w pozostałych miejscach...

No własnie tak myślę o tych korkach z taśmą bo bez to wyjda pewnie ziemniaki i też się rozlecą, no nic będe próbowac bo z moimi zdolnościami pod tym względem to różnie bywa, ale może z Edytą coś zdziałamy bo za dobrze by jej było przy Undisowym irokezie🙂

A co do zawodów to tak wszystkie są krajowe, a od wyższych klas (*?) moga być jako międzynarodowe jeśli się nie mylę.

Edit: w Końcu znalazłam to zdjęcie, gdzie miałą korki, robione pamiętam na szybko bo się warkocz rozleciał więc jakby się bardziej do nich przyłożyć to może coś wyjdzie, no nic będe walczyła z tym w piątek🙂

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 maja 2010 13:08
Magdzior, mi chodzi o to,żeby przerwać jej z objętości,a nie samej długości...czymś takim:


ale to już OT.

tak Strucelko,wszystkie zawody wkkw od 2010,nawet LL mają rangę ogólnopolskich,ale do P włącznie można startowac na licencji regionalnej,dopiero od CNC* potrzeba licencji ogólnopolskiej,a na CIC* wzwyż dopłacić licencję FEI (ok.30 zł,zaleznie od kursu CHF)
szkoda,że nie dasz rady wpaśc,z miłą chęcią bym Cię poznała 🙂 mam tylko nadzieję,że Magdzior przyzna się że ona to ona :p
[quote author=Ktoś link=topic=815.msg587851#msg587851 date=1274011729]
Magdzior, mi chodzi o to,żeby przerwać jej z objętości,a nie samej długości...czymś takim: ...[/quote]
aa, będe kombinować🙂 ona i tak ją ma nierówną więc jakby te najdłuższe kosmyki jej się przerwało to by było ok, ale juz koniec, bo to nie ten temat.

[quote="Ktoś"]
szkoda,że nie dasz rady wpaśc,z miłą chęcią bym Cię poznała 🙂 mam tylko nadzieję,że Magdzior przyzna się że ona to ona :p
[/quote]
🙂😉 Przyznam się, przyznam jak tylko was zidentyfikuję, a zresztą mnie dzięki Reszce przynajmniej łatwo poznać🙂 No wlaśnie szkoda, że Cię Strucelka nie będzie bo jakieś zdjęcia byś nam porobiła🙂
pomyłka  😡
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 maja 2010 17:02
Ktoś :kwiatek: ja też bardzo żałuję, zobaczę jak sprawy się rozwiążą, ale tak czy siak transportu tam zbytnio nie mam, bo żebym jeszcze swoje auto miała... Chyba, że trenerka będzie jechać rozprężyć parę osób to się z nią zabiorę. No zobaczę, nic nie jest pewne na 100% 😉


Co to tych zawodów jeszcze to jak to w Waszym odczuciu (wkkwistów) jest teraz? Lepiej, że tak zrobili (w sensie wszystko do jednego wora) czy jak był podział na regionalki, ogólnopolskie itp?
[quote author=Ktoś link=topic=815.msg587851#msg587851 date=1274011729]
Magdzior, mi chodzi o to,żeby przerwać jej z objętości,a nie samej długości...czymś takim:



[/quote]

Ktoś możesz podlinkować stronkę w sklepie z tym trymerem, bo wpisuję różne rzeczy w wyszukiwarkę i nic 😵
Ada   harder. better. faster. stronger.
16 maja 2010 19:02
espana, na górze zdjęcia jest znaczek animalia.pl 😉
No właśnie wchodzę w animalię 🙂 ale nie znajduję tego w grzebykach, szczotkach etc., wyszukiwarka też mi nie szuka po kluczach, które wpisuję 😉
A ja się zastanawiam jak to urządzenie działa?
Wydaje mi się, że jak brzytwa, tnie włosy podczas czesania. Mam nadzieję, że nie cieniuje. My mamy duży problem z grzywą, bo mamy jej cholernie dużo, a z racji tego, że włos sztywny i gruby jak żyłka wędkarska - oboje nie cierpimy przerywania. Kiedyś przerywałam go przez 2 tygodnie dzień w dzień po kilka centymetrów, efekt był taki że zamiast 37 korasów wyszły 33  😵
Znajdziesz w dziale dla psów

[[a]]http://animalia.pl/produkt,2957,61,Trixie_Grzebie%C5%84_odfilcowuj%C4%85cy.html[[a]]
Dzięki  :kwiatek:
Kto ma zdjecia z Racotu?
szukam wyników racockich zawodów  👀
Ja też się podłączam do pytania o zdjęcia z Racotu - klasa LL szczególnie 🙂
[quote author=Ktoś link=topic=815.msg586719#msg586719 date=1273910809]
Krakowianki,potrzebuję małej pomocy,wskazówki...zdecydowaliśmy się na przyjazd do Bolęcina za tydzień z Viktorią i Ritką,ale potrzebuję informacji o jakiś bliski nocleg...to co jest w propozycjach znam,za chwilę sobie poguglam i podzwonię,ale może znacie coś jeszcze?
[/quote]

Ktosina, na prawdę chcecie jechać do Krakowa na zawody 🤔, dobrze się zastanówcie, a na pewno obejrzyjcie sobie to:http://wiadomosci.onet.pl/cynk/976,26,1,zdjecie.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się