Ochraniacze

Katja, no wlasnie, cena powala, ale wygladaja na przewiwene  🏇
a material, z ktorego sa wykonane, jest sztywny, czy raczej taki gumowaty?  wlasnie wydaje mi sie, ze fajne by te ochraniacze byly, bo by sciegien nie przegrzewaly, talko boje sie, ze jak kon podkowa sie stuknie, to moga nie chronic tak dobrze jak "normalne". mialas okazje osobiscie pomacac ? a ja przez pare lat w dojczlandii tez sie z takimi nie spotkalam
wlasnie dlatego tak mi sie spodobaly ochraniacze tego modelu, poniewaz sa lekkie, gietkie, dobrze sie ukladaja na nodze, rzepy sa mocne, ale mozna je tez wymieniac jakby cos, noga oddycha, nie przegrzewa sie, a przy tym wszystkim super chronia. ten komplet, ktory ja "badalam" nalezal do konia kutego na 4. i kon caly, w sensie nogi bez uszkodzen, i ochraniacze tez treningi bez szwanku przezywaja. jak dla mnie bomba. aha- wg mnie tez wazne kryterium: nie obcieraja. kon, ktory je nosi jest BARDZO wrazliwy, wszystko ma podszyte futerkiem. i ochraniacze tez mial do tej pory z futerkiem. a te go nie obcieraja.
itsdd
osobiscie nigdy nie używałam, ale znajoma je ma i jest bardzo zadowolona. Mówiła ze nigdy nie kupiłaby innych. I tak na parwde fajnie wygladają na koniu. Widziałam je akurat w wersji brazowej na kasztanie, i podobały mi sie 🙂
Jakie ochraniacze skokowe moglibyście polecić do 200 zł ?  Niedawno kupiłam hkm, naprawdę super się prezentują, ale niestety będę musiała je sprzedać, bo na mojego konia są za duże.  🙄
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
01 czerwca 2010 20:40
nortony!
Do mnie wczoraj dotarł komplet ujeżdżeniowych neoprenowych kentaurów. Wyglądają bardzo fajnie, porządnie uszyte. Zapłaciłam niecałe 200 zł. Polecam!
asds   Life goes on...
02 czerwca 2010 11:37
Do mnie wczoraj dotarł komplet ujeżdżeniowych neoprenowych kentaurów. Wyglądają bardzo fajnie, porządnie uszyte. Zapłaciłam niecałe 200 zł. Polecam!



Również polecam Kentaury!

Miałam kiedys pełne neopreny z łyzkami i były naprawdę super wykonane- praktycznie nie do zdarcia.
Znalazlam na allegro ochraniacze loesdau komplet r xfull , miał je ktos moze?Jak jest z ta rozmiarowka?kosmicznie duze?do tej pory kobyla nosi tattini one chyba maja uniewrsalny rozmiar i moglaby miec troche wieksze.
czy mógłby ktoś mi zmierzyć długość ochraniaczy lamicell basic w rozmiarze s i veredus pro light s i m ?
patataj   tyle smaku - we fraku
03 czerwca 2010 19:59
Nie mogę się zdecydować na konkretne ochraniacze. Mam starszego, bo 23. letniego drobnego, aktywnego konia, którego jeżdżę mniej więcej 5 razy w tygodniu, chodzi normalnie, nie strychuje się, ani nie ściga, ale choćby ze względu na jego wiek chciałabym kupić mu jakieś ochraniacze. Budżet mam bardzo mały. Nie wiem, czy lepiej kupić nowe PRO AIR-y- najtańsze nowe ochraniacze na rynku, czy jakiś używany komplet, np. Tattini.
Co byście wybrały na moim miejscu?
Hej, pilnie potrzebuje jakis ochraniaczy na tyl ktore zakryja praktycznie cala noge do ziemi. Kobyla ma dzikie mieso na pecinie i niestety strychuje i w trakcie jazdy obija sobie noge. Macie moze jakies pomysly bo ja nic nie znalazlam i chyba tylko zostal mi rymarz
Są takie padokowe - cała noga z kopytem (jakby z kaloszem), chyba w okser.pl.
ilovegerman  dzieki ale te beda i tak za krotkie..
galopada_   małoPolskie ;)
03 czerwca 2010 21:15
patataj ja kupilam ostatnio komplet na 4 nogi z HKM za 90 zł, zwykłe skorupki, wew. mięciutkie, szybkie do czyszczenia
Które z nich bardziej polecacie?
TATTINI Hi-quality
http://www.allegro.pl/item1063235410_ochraniacze_skokowe_tattini_hi_quality_czarne.html
czy LAMICELL PRO?
http://www.allegro.pl/item1063226513_ochraniacze_skokowe_komplet_lamicell_pro_rozm_full.html
a moze jeszzce takie
http://www.allegro.pl/item1059874240_ochraniacze_skokowe_tattini_komplet_czarne.html
Nie moge sie zdecydować 🙂A moze jeszcze inne dobre ochraniacze poleacie do 200 zł 🙂
patataj   tyle smaku - we fraku
03 czerwca 2010 22:26
galopada_, masz fotki na nogach końskich?
patataj , znajdz fajne używki  😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
05 czerwca 2010 09:13
Nie wiecie może czy którys sklep w Warszawie ma w ofercie produkty firmy york?  👀

Muszę kupic te ochraniacze http://www.galopada.pl/sklep/product_info.php?manufacturers_id=2&products_id=2657 (same tyły) ponieważ te, które mam teraz (L) są za duże na mojego konia  🙁
Nasturcja-Renata, w Warszawie nie wiem, ale Dziesiątka w Gołkowie może mieć, zerknę Ci.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
05 czerwca 2010 09:18
Burza będę wdzięczna  :kwiatek:
A jakby były, to mogłabys mi kupić  🙂  :kwiatek:
Zastanawiam się teraz nad kupnem jakiś fajnych ochraniaczy, kompletu i zastanawiam się jakie polecacie? Z wyjątkiem Veredusów oczywiście, wiem, że dobra marka, ale nie na moją kieszeń  😡
Miała może któraś z was takie?
http://www.gnl.pl/ochraniacze-jump-p-1296.html
duarka ostatnio pisała do mnie uzytkowniczka tego forum zuz95, poniewaz tez szukalam fajnych ochraniaczy.I ona ma własnie takie na sprzedaz.Napisz do niej moze akurat beda ci pasowały 🙂
@Puma - całkiem ciekawe te ochraniacze. Wyglądają na trwałe, ale... 🙂
@Klaudia - już do mnie pisała, ale L będzie chyba na grubego za duża 🙂
No własnie dla mojego tez, ale pisała ze jej tez nosi M i L jest dobre
A ja jestem ciekawa jak takie ochraniacze będą wyglądać po paru jazdach? gumy się naciągną i  będą się odpinać...
Veredusy też mają gumy i jakoś się nie wyciągają 🙂 Myślę, że właśnie te zapięcia to będzie najmniejszy problem 🙂
wlasnie te ochraniacze sa dupne i to baaaardzo  :jogin:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się