ciąża, wyźrebienie, źrebak

Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
27 czerwca 2010 23:26
To może ja też jeszcze raz zaprezentuję swojego zmienionego źrebaka 🙂 Tym razem Sabat w wersji 10 tygodni.
Moje 3-miesięczne małopolaczki 🙂
Saganek x Hebab o




Bartnik x Avangard oo




Huzarka z Bartniczką:


Huzar x Fez oo




Ganges m x Dukat


U nas klaczka zdecydowanie rośnie jak na drożdżach. Jutro będzie miała miesiąc a ma ok 110 cm 👀  mamusia i tatuś mają 165, ciekawe co z niej wyrośnie.
Ogierek goni (17.05) , ale bardzo powoli.
Maluchy są przekochane i póki co bardzo grzeczne.
Przenoszę z zamkniętego:

B.
Niedawno zawiozłam moja 9 letnią kobyłę do krycia. Dzisiaj została pokryta 4 raz i pół godziny po kryciu stało się z nią coś dziwnego. Nie chce jeść, niewiele się rusza, ciężko oddycha, ma sztywny chód i jest bardzo osowiała. Nie wiem co robić, jestem załamana  Czekam na weterynarza, ale przyjedzie dopiero po 18, w tym czasie mamy obserwować kobyłę czy jej stan się nie pogarsza. Cz może ktoś z Was spotkał się już z podobnym przypadkiem?? Była bym wdzięczna za rady, bo już po prostu wariuję

Tania
A czemu 4 raz?

B.
Kryją ją naturalnie i jeszcze ni została zapłodniona...
B. A dlaczego nie została zapłodniona ,kto to stwierdził  ❓  jeżeli klacz nie zostaje zapłodniona ,czyli jest chora i trzeba zbadać klacz a nie na chama puszczać po kilka razy ,wiadomo że nasienie ogiera przeżywa nawet 76 godz. lub więcej to na cholerę kryć po 4 razy .

Klacz może mieć zapalenie macicy itd . dlatego zaczęła się zachowywać osowiale ,kryjąc ogierem podrażnił całą macice .
Klacz była ciągle w rui i ciągle jeszcze dopuszczała ogiera do siebie... Był wet. i okazało się, że ma uszkodzoną błonę śluzową czego winą jest źle zbudowana pochwa stąd to podrażnienie przez ogiera. Raczej też już jej nie będę zaźrebiać, gdyż może to powodować komplikacje przy wyźrebieniu.
A jakim cudem jej podrażnił macicę??
moja dzidzia
🙂


Katka  źrebak łapie za oko ,po jakim ogierze jest .Naprawdę źrebak cudo
a dziekuje 🙂
ojciec to Azart po Argentinus a matka po My Will kwpn na Cisonia xx
Nie widziałam klaczy ,ale zdaje mi się że źrebaczek poszedł po ojcu  😀
kasztanek będzie??
niestety, masci nie mogl miec innej 😉
mamunia
jak dla mnie nie mogłoby być lepiej  😉
eeeeeeeeeee 😉
Katka dobry zrebak, ciekawy papier


moje dwie arabki zrebne.. w przyszłym roku bedzie efekt , zobaczymy
Bischa   TAFC Polska :)
06 lipca 2010 23:19
Jakimi ogierami ?
ja mam teraz jego mamusie w kryciu Placido
druga zrebna chyba Conte Grosso a moją szaloną klacz po Cornet Obolensky musze pokryc chyba jakims slazakiem  🤔wirek:
katka

Śliczna dzidzia !  😜
Wnuczka Cisonia, strasznie mi się po nim młodzież podoba 🙂 Nie myślałaś o Frazesie dla Cornet'ki, on świetne charaktery przekazuje.
katka daj troche odpoczynku twojej klaczy na nastepny rok bo widać po niej ,że chyba z 10 źrebaków miała biedulka  🙄 i jakieś witaminy jej daj po porodzie bo widać po maści ,że nie jest to taka szkląca sierść
Averis   Czarny charakter
10 lipca 2010 17:01
katka, albo przynajmniej pokryj ją haflingerem 😉
Averis
Ot co
Maścista prawie jak haflinger, także katka próbuj a nóż się uda, a jak nei to chociaż będzie miała "szklącą" sierść  😂
Averis czemu chcesz aby katka pokryła haflingerem przecież tak nie wolno bo to hodowanie tzw.,,kundli '' niewiem jakiej rasy jest katki klacz ,ale jeśli jest ona wielkopolską klaczą to trzeba ją jeśli już to pokryć dobrym wielkopolskim ogierem. A w Polsce to przeważnie jest tak pokryj byle czym ,aby tylko był źrebak i później może jeszcze na rzeź pójdzie?  🙄 masakra
Averis   Czarny charakter
10 lipca 2010 17:12
hafi, SJP-> hasło: ironia.
Hafi - jesteś nowa na forum, więc pewnych rzeczy nie rozumiesz i niektórymi swoimi wypowiedziami trafiasz jak kulą w płot. Poczytaj, zorientuj się kto i co, a dopiero potem pouczaj. Czepiając się nie tylko nie zdobędziesz poparcia, ale jeszcze przy okazji zrazisz ludzi do swoich ukochanych haflingerów  🙄 Zarzucanie Katce, że kryje klacze byle czym i nie dba o swoje konie, jest kompletnie nie na miejscu, a tak właśnie można zrozumieć Twoją wypowiedź.
nie będe wypominać nikomu kto się czepiał wcześniej mojej osoby ,ale nierozumiem dlaczego twierdzisz ,że ja niby piszę ,że katka kryje byle czym nic takiego wcześniej nie napisałam - tylko napisałam ,że jej klacz możliwe ,że miała 10 źrebaków ,a więc należy się jej odpoczynek  😉 . Jeśli napisałabym ,że kryje byle czym to za całą pewnością pojawiło by się zdanie,,Ten źrebak nie jest ładny itp '' a takiego czegoś nie powiedziałam i nie mam zamiaru mówić bo źrebaczek mi się podoba,jest zadbany .
Averis   Czarny charakter
10 lipca 2010 17:32
hafi, chodzi prze wszystkim o to, że błyszcząca sierść to pojęcie względne.




Ten sam koń, dwie różne maści. Zdjęcie robione w odstępie tygodnia, dwóch.
haha dobre 🙂
klacz ma lat 10 i dala zrebaka jak miala 4 lata, drugiego jak 7 i teraz w wieku 10 lat.... czyste szalenstwo, musze przystopowac 🙂 w miedzyczasie nie robi nic, nawet nie jest ujezdzona... znecam sie nad nia, wiem  😡
zapewniam, ze moje konie karmione sa najlepszymi paszami i witaminy rowniez maja, a jej siersc jest bardzo blyszczaca 😉 albo mam cos zr wzrokiem
a zrebak na zdjeciu ma tydzien, wiec zdecydowanie byl czas zeby o niego zadbac- witaminy i granulaty najlepszej jakosci hahaha
ps. podac namiary na animalsow hafi? niech zabiora...

kilka zdjęc bidulki, przed porodem  😡






az wstyd wstawiac

EDIT!!!!!!!!!!!!
Hafi sugerujesz ze kryje swoja klacz byle czym i pozniej sprzedaje to na rzez?? produkuje kundle? oj i tu sie pogniewalysmy na dobre juz...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 lipca 2010 23:18
katka, źrebol jest prześliczny, to ogr? Będzie serca podbijał jak podrośnie 😀 Wygląda na małego rozrabiakę.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 lipca 2010 23:34
katka, śliczne dziecko!

Ja w końcu dorobiłam się zdjęcia naszego Cash'a I.
"Mamo, a czy to jest jadalne?"

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się