Samolot z prezydentem rozbił się!!!

Mam przypomnieć szaberek w wykonaniu warszawiaków po rozbiciu się Tupolewa ?
Mam przypominać kradzieże w domach powodzian ?
Wszędzie są ludzie i taborety !
Czy to rosjanin, polak, szwed czy chińczyk - bydła nie brakuje nigdzie.
A zaczyna się od zapierniczonego starego kantara w stajni czy worka paszy na zawodach.

Nie bronię rosjan - nie broniłabym polaka. Kradzież jest kradzieżą.
Leżało to se wzięli.
Leżało to se wzięli.


OK, ale dlaczego nasz minister ma przepraszać za to, że kradli?
Jak to się ma do cmokania z zachwytu, jak to starannie badano każdą śrubkę do metra pod ziemią (min. Kopacz)?
Putin, jako kierownik śledztwa mógłby przysłać bardziej doborowe oddziały, niż jakieś reedukujące kryminalistów.

Nie o to chodzi,że kradli - ale o to, że jedynym powodem, dla którego wiemy, że tak było, jest fakt, że rosyjskie służby nie mają nadzoru nad systemem VISA czy Mastercard.

Od Rosjan dowiedzieliśmy się, że próba kradzieży pieniędzy z cudzego konta bankowego to przestępstwo małej wagi - jednakże dopiero stan świadomości naszych rodzimych  jurystów może wprawić w osłupienie.
Pisze doktor habilitowany (http://prawo.law.uni.torun.pl/KPKiPK/publ/aadamski/ref_A_Adamski.pdf):

Aby nie ulec podobnej iluzji wystarczy wskazać, że de lege lata kradzież karty płatniczej bez funkcji bankomatowej, a także przywłaszczenie karty płatniczej, bądź posiadanie skradzionych egzemplarzy takich kart to czyny, których polskie prawo karne nie penalizuje.
(...)
Brak też w kodeksie karnym wyraźnego zakazu fałszowania kart płatniczych.

Sądzę, że Putin ma powody do zadowolenia:

- jego rodacy kradną, a durny Polak za to przeprasza
- ma materialny dowód, że były kradzieże
- może wyjaśnić np. brak "zaginiętych"  telefonów satelitarnych kradzieżami.

Tego, że dostęp Rosjan do wiedzy, jaką technologię stosuje się w urządzeniach do komunikacji niejawnej nie jest czymś, na czym Polsce szczególnie zależy wyjaśniać chyba nie trzeba, podobnie, jak tego, że Rosja odpuściła sobie znalezienie tych telefonów?


p.s. Rosjanin, Polak, Niemiec nie [s]rosjanin, polak, niemiec[/s]  🙂

No i Sikorski się zrobił do kolekcji usłyszałam w radiu.
Czy się przesłyszałam?
p.s. Rosjanin, Polak, Niemiec nie [s]rosjanin, polak, niemiec[/s]  🙂


Nosz kurna - czas wracać do szkół  😡
Polak, Rusek i Niemiec - absolutna klasyka dowcipu o różnicach światopoglądowych  😎
OK, ale dlaczego nasz minister ma przepraszać za to, że kradli? Przepraszał za to, że oskarżył przed kamerami funkcjonariuszy OMONu o kradzież - tymczasem karty przywłaszczyli sobie poborowi z jednostki wojskowej usytuowanej przy lotnisku. To spora różnica, szczególnie w kontekście umiejscowienia OMONu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Rosji.

Putin, jako kierownik śledztwa mógłby przysłać bardziej doborowe oddziały, niż jakieś reedukujące kryminalistów.
I wysłał, ale dyslokacja pododdziałów przecież trwa, a jakoś miejsce wypadku trzeba zabezpieczyć do tego czasu. To wywalili poborowych z koszar i ustawili w kordonie w lesie. Tak jakby w Polsce byłoby pod tym względem lepiej. 😁

Tego, że dostęp Rosjan do wiedzy, jaką technologię stosuje się w urządzeniach do komunikacji niejawnej nie jest czymś, na czym Polsce szczególnie zależy wyjaśniać chyba nie trzeba, podobnie, jak tego, że Rosja odpuściła sobie znalezienie tych telefonów? ??? A co to rzekomo zmieni, jak się urządzenia znajdą? 🤔 Rosjanie doskonale znają mechanizm działania takiej komunikacji, jedynym potencjalnym "problemem" są zapisane numery telefonów i urządzenia kodujące. Pisze "potencjalnym", bo podczas inwazji na Irak Amerykanom zdobyczne telefony satelitarne/urządzenia łączności kodowanej dały niewiele - Irakijczycy byli w stanie w ciągu półgodziny ponownie uczynić swój system łączności niewrażliwym na podsłuchanie przez nieuprawnione uszy (pisali o tym w swojej książce Gordon i Trainor). Skoro byli w stanie zrobić to w nękanym sankcjami Iraku, to my tym bardziej mamy takie możliwości.
Bardziej martwi mnie to, że dzięki uprzejmości i uporowi ś.p Prezydenta Kaczyńskiego, Rosjanie mają dostęp do zestawów przeciwlotniczych GROM, z układami sterującymi, układami identyfikacji "swój-obcy" (a to już sprawa całego NATO...). 
??? A co to rzekomo zmieni, jak się urządzenia znajdą? 


Jak się znajdą, to będą znalezione.
Podziwiam Twoje zrozumienie dla trudności, jakie sprawili Rosjanom nasi wredni politycy, piloci, rzecznik Graś.
Ciekawi mnie, że Rosja ma przepraszać dopiero, jak wyrok będzie prawomocny - a Graś musiał od razu.
Rozumiem, że to, że OMONowcy nie kradną, jest oczywiste samo z siebie - ale że z konta giną pieniądze - już mniej.

Kwestia telefonów to nie tyle możliwość prostego złamania kodów - ale wiedzy o technologii, jaką się użytkuje w konkretnych zastosowaniach - informacja o tym, że ktoś ma coś, co znamy (że nie jest to nic nadzwyczajnego) też jest cenna. Informacja o tym, czy ktoś mógł chcieć sprawdzić, jakie te telefony są - zwyczajne, czy nie też jest cenna.
Refleksja natury ogólniejszej jest taka - że poszanowanie cudzej własności nie ma zbyt wielu obrońców.

p.s. masz konto w banku? 🙂
Graś wyskoczył jak Filip z Konopi, oskarżając funkcjonariuszy OMONu bez posiadania jakichkolwiek dowodów. To wstyd, że rzecznik rządu pozwala sobie "uzasadnione domniemanie", szczując na tej wątłej podstawie media przeciwko Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Rosji - bo to pod tą, jednoznacznie kojarzoną z Putinem instytucję, ta formacja specjalna podlega.

Ciekawi mnie, że Rosja ma przepraszać dopiero, jak wyrok będzie prawomocny - a Graś musiał od razu. ??? A to złapano funkcjonariuszy OMONu wybierających pieniądze skradzionymi kartami, czy poborowych z pobliskiej jednostki? Bo dowody przeciwko czwórce zatrzymanych żołnierzy są bardzo mocne. Na tyle mocne, że jakoś nasze "orły ze służb" milczą, a rzecznik rządu musi się chyłkiem ze swoich rzuconych od niechcenia "rewelacji" wycofywać.

Rozumiem, że to, że OMONowcy nie kradną, jest oczywiste samo z siebie - ale że z konta giną pieniądze - już mniej. Rozumiem, że sprawiedliwym jest wskazywanie winnych bez posiadania dowodów i bez poinformowania strony rosyjskiej o zaistniałej sytuacji? 😲 Nieważne jest co mogli, a co zrobili. Rzecznik rządu Rzeczpospolitej Polskiej nie może sobie pozwolić na miotanie oskarżeń bez pokrycia, jak to uczynił Graś.

Kwestia telefonów to nie tyle możliwość prostego złamania kodów - ale wiedzy o technologii, jaką się użytkuje w konkretnych zastosowaniach - informacja o tym, że ktoś ma coś, co znamy (że nie jest to nic nadzwyczajnego) też jest cenna. Nie róbmy z Rosji Tadżykistanu, dla którego cenną informacją jest fakt, iż nie porozumiewamy się przy pomocy ognisk na górskich szczytach. Szczególnie w świetle zeszłorocznej afery szpiegowskiej na Łotwie i infiltracji gruzińskiego aparatu rządowego, z którym mamy bliskie kontakty. 😉

Informacja o tym, czy ktoś mógł chcieć sprawdzić, jakie te telefony są - zwyczajne, czy nie też jest cenna. To naiwne przekonanie - jak pokazuje historia, każdy szpieguje każdego. Izraelczycy Amerykanów, Amerykanie Brytyjczyków (słynna sprawa "zaginionego" wraku czołgu Challenger 2 w Iraku), Brytyjczycy Hiszpanów. A to przecież "sojusznicy".
Co jest takiego cennego w "zdumiewającym" zainteresowaniu Rosjan naszym systemem łączności?  🙂

p.s. masz konto w banku? uśmiech Gdzie tam, świnka skarbonka jest pewniejsza. No i stanowi niezłą zagwozdkę dla agentów Wiadomych Sił chcących mnie infiltrować. Plus, jak tak człowiek wydaje żywą gotówkę, to od razu mózg przechodzi na tryb "ekonomiczny".  😉
Rozumiem, że sprawiedliwym jest wskazywanie winnych bez posiadania dowodów i bez poinformowania strony rosyjskiej o zaistniałej sytuacji?

Ale kto, kogo i o czym ma informować? Rosjanie bez informacji aresztowali poborowych? Informacja dotarła do Rosjan już jakiś czas temu.
Faktem jest że Graś się wygłupił - ale faktem jest, że zanim się wygłupił, to znaleziono sprawców i nic - cisza.
"Słuszne oburzenie" może dopiero budzić fałszywe oskarżenie OMONowca, bo sama kradzież pieniędzy to normalka.
Rozumiem, że sądy w Rosji będą badać, czy to faktycznie poborowi - bo przecież nie można wykluczyć, że to jakaś polska zakonnica ukradła te karty, by je zawieźć do Częstochowy. Jak z tym kawałkiem blachy, co go koniecznie musiała oddać, bo jest bardzo ważny dla śledztwa.

Nie wiem, na czym miałoby polegać zdumiewające zainteresowanie Rosjan zawartością i konstrukcją telefonów czy laptopów. Oni interesują się tym zwyczajnie, zawodowo i z pasji do poznawania świata. 🙂

Dowody przeciwko żołnierzom są mocne nie dlatego, że ich służby są takie cudowne - lecz dlatego, że nie jest w gestii tychże ich ukrycie i zamilczenie.

Portal dla lemingów:
http://www.tvn24.pl/-1,1659473,0,1,gras-przewoznika-okradl-omon,wiadomosc.html
Informacja ma datę: 19😲8, 06.06.2010 /PAP, gdy to piszę jest 11.06.2010, 18:45.

Ale kto, kogo i o czym ma informować? Rosjanie bez informacji aresztowali poborowych? Informacja dotarła do Rosjan już jakiś czas temu. O tym, że Paweł Graś ma jakieś specjalne informacje na temat OMONowców, które pozwoliłyby mu na rzucanie tego rodzaju oskarżeń pod adresem konkretnej jednostki. Idzie się zirytować, kiedy z dalekiej Polszy płyną informacje o winie i zatrzymaniu twoich ludzi, co może spowodować niezbyt miłą reakcję przełożonych...

Faktem jest że Graś się wygłupił - ale faktem jest, że zanim się wygłupił, to znaleziono sprawców i nic - cisza. I w związku z tym? Graś jest rzecznikiem - ma prowadzić politykę informacyjną rządu i nie sądzę, by w interesie tego leżało "naciskanie" Rosjan za pomocą oficjalnych komunikatów.

"Słuszne oburzenie" może dopiero budzić fałszywe oskarżenie OMONowca, bo sama kradzież pieniędzy to normalka. Może i jestem zgorzkniały, ale trudno mi jakoś udawać święte oburzenie tym postępkiem - tak jakby podobne rzeczy nie zdarzały się także w naszym kraju (vide plądrowanie domów powodzian) i na świecie (okradanie budynków ewakuowanych podczas zamachów na WTC).

Rozumiem, że sądy w Rosji będą badać, czy to faktycznie poborowi - bo przecież nie można wykluczyć, że to jakaś polska zakonnica ukradła te karty, by je zawieźć do Częstochowy. Jak z tym kawałkiem blachy, co go koniecznie musiała oddać, bo jest bardzo ważny dla śledztwa. A to źle, że w sprawę zaangażowano sąd? Jak dla mnie, to lepiej niż gdyby dostali po prostu wpi**** w jednostce - który zapewne i tak dostali, bo cień złodziejstwa padł również na dowódce pododdziału i jego przełożonych. 

Nie wiem, na czym miałoby polegać zdumiewające zainteresowanie Rosjan zawartością i konstrukcją telefonów czy laptopów. Oni interesują się tym zwyczajnie, zawodowo i z pasji do poznawania świata. uśmiech Jak zwał, tak zwał. Byłoby mi źle, gdyby polskie odpowiedniki nie wykazywały się podobnym głodem wiedzy na najdziwniejsze tematy.  🙂

- Żyd Tusk chce usunąć krzyż pod osłoną nocy jeszcze przed tą sobotnią paradą zboczeńców [EuroPride]. Tym gejom i lesbijkom święty znak będzie przeszkadzał w kopulowaniu na ruchomych platformach. Nie pozwolimy. Tu jest Polska, a nie Izrael - oburza się Bogusława Dziwisz, mieszkanka Ochoty, z zawodu kasjerka.


To już całkiem przestaje mnie bawić...
Chocaiz nie. Jednak bawi mnie to kopulowanie na ruchomych platforamach pod pałacem prezeydenckim skoro krzyż przeszkadza niby..  👀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 lipca 2010 23:21
'a wszystko to..' dlatego, że bo pis nie umie przegrywać :zemdlal;
To już całkiem przestaje mnie bawić...
Chocaiz nie. Jednak bawi mnie to kopulowanie na ruchomych platforamach pod pałacem prezeydenckim [...]


To faktycznie brzmi jak fun 😀
eeeee 😲 powiedzcie, ze ten artykul to sa zarty jakies, nieprawda. bo jesli prawda, to gdzie ja mieszkam???!!!!
... za pewnym wzgorzem trzebnickim, w wawozie ciemnym 😉
"Modlitwą chcemy wybłagać Boga, by zrobił wreszcie porządek z tym żydowskim rządem - zwierza się pani Bożena, trzymając w ręku błękitny różaniec."

😂 😂 😂 😂 😂 😂


"Wtedy na Krakowskim Przedmieściu pojawia się blondyn po trzydziestce. Na chodniku stawia czarny radiomagnetofon. Błyszczy na nim naklejka z podobizną Lecha Kaczyńskiego i napisem "Mój prezydent".

- Tu pod Pałacem jeszcze mówi się w naszym języku, więc to najlepsze miejsce, by posłuchać ostatniego polskiego radia - stwierdza i przekręca gałkę. Z głośników płynie głos księdza: - Tu Radio Maryja."


Nieważne o jakim prezydencie byłaby mowa, ale to już jest choroba psychiczna...  🙄
To jest chore.... mam wrażenie, że część naszego społeczeństwa po prostu jest tak słaba psychicznie, że daje sobą manipulować. Inaczej tego chyba nie można nazwać  😲 no aż tak głupi to chyba nie jest nasz naród  🙇
Ja już się tak ostatnio zastanawiałam gdzie Ci ludzie sie ukrywają? W moin otoczeniu nie ma zadnego takiego fanatyka, żadnego wielbiciela Jarka. Gdzie oni są?
[quote author=wł. Felix-Huston, forever felicis! link=topic=20738.msg652542#msg652542 date=1279231239]
Widzieliście? http://wyborcza.pl/1,75478,8139133,To_juz_jest_wojna_pod_krzyzem.html
Nadal się dzieje  😎
[/quote]
Taki upał, ale stary baby i dziady siedzą i nic im nie przeszkadza. Jak padną pod tym krzyżem z gorąca to Jaro uzna ich śmierć za męczeńską i będzie miał kolejnych zwolenników 😀iabeł: Koszmar, ''radio ma twarz'' rządzi.
taa i pochowają wszystkich na Wawelu  😁
Bischa   TAFC Polska :)
17 lipca 2010 00:32
Cholerne mochery  🤔wirek: 👿 Nie wiem czy się śmiać , czy płakać  😵 Ci ludzie sprzedali mózgi Rydzykowi  😤 To jest chore  😵 Miłość boża ? "Wyzywanie" kogoś od Żydów !?  🤔 Jestem ateistką , ale wiem , że Żydzi mieli swój niemały wkład w chrześcijaństwo . To są chrześcijanie !? Katolicy ?  🤣
Kaczor pieprzony zaczyna znowu swoje gatki w stylu "My stoimy tu , a oni stoją tam gdzie ZOMO"  🤔 Opowiadanie bajeczek , że PO nie zależy na wyjaśnieniu przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem , mówienie , że jak Komorowski usunie krzyż sprzed pałacu , to pokaże kim jest  🤔wirek: Gdzie Ci co na tego idiotę głosowali mają oczy ? Mózgi do reszty sprzedali Radiu Maryja ?  🤔wirek: O zgrozo w najbliższej rodzinie (matka mojego taty) mam takiego mohera - co dzwoni (średnio raz w tygodniu) , to wysłuchuję jaki to Kaczor jest cudowny , że Komorowskiego do gazu (cytuję dokładnie  ❗ 😲 🤔 ) - rodzice się wyprowadzili , więc zazwyczaj trafia na mnie , rzadziej na siostrę - można setki razy mówić ,że rodzice komórki mają .
Chyba jeszcze nie miałaś okazji przeczytać ichniego Apelu do Harcerzy:

😲
Nie ma co tu dużo pisać, skoro 30-sto sekundowy filmik spuentuje to lepiej:
Ale sie kur... ludziom nudzi nie??
jak by sie wzieli do roboty to by im sie nie nudzilo i takie pierdolety nie mialyby miejsca.
Mnie się w głowie nie mieści, że ludzie mogą mieć tak "genialne" poglądy i pomysły...  😵
A ja rozumiem, że niektórzy mogą mieć takie pomysły.
Przeraża mnie tylko że tych ludzi jest TAK WIELU !  😲
Wiwiana   szaman fanatyk
17 lipca 2010 10:16
Demagogia i propaganda.
Zwłaszcza to koło gospodyń wiejskich mi się podoba.
Nie wiem czy nasz naród jest częściowo tak głupi czy po prostu tak słaby i dyktatorskie pogadanki Jarka tak do nich trafiają. BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ  😵
Bischa   TAFC Polska :)
18 sierpnia 2010 21:37
Zbigniew Wassermann wezwany na świadka  😲 🤔 🤔wirek: 🤔
Czy ludzie mają mózgi !?
Od 1 wrzesnia wracam do pracy, jak krzyż nie zniknie do tego czasu będę miała codziennie wykłądy na ten temat. Niech zabiorą Księcia i postawią Kaczkę , przezstało mnie to bawić i jest mi wszystko jedno.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2010 22:13
obrońcy krzyża nawet Kościół przekonują do swoich racji. nie wiedziałam że można być tak...... nie ma słów poprostu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się