Koń odebrany ze Starego Lubina

Sprawa jest dla mnie tak zakręcona jak rumuński tobołek. Dziwne że ktoś kto rzekomo kocha swojego konia, zostawia go w stajni gdzie a) nie ma stajni tylko szopa, b) leży stary owies, c) właściciel to jakiś psychopata. W dobie dzisiejszych czasów trzeba być nieźle naiwnym żeby wierzyć w ludzi do tego stopnia żeby zostawiać im konia a gratis pozwolić żeby on decydował o tym że oddaje tego konia dalej (w prezencie  :ke🙂 Kolejna sprawa, piszecie że nie było tam siana, słomy - suuuper czyli co wziął ze sobą na pielgrzymkę? Wcześniej nikt nie wiedział że nie posiada takich rarytasów dla koni? Skoro nie było tak pożywienia dla tych biednych zwierząt, to nie można było już wtedy sprawę zgłosić GDZIEŚ? nie wiem, TOZ, viva, jakaś fundacja inna. Następne nurtujące mnie pytanie, nie wydało się wam dziwne że gość jedzie na pielgrzymkę i każe zajmować się tymi końmi, czy jakoś charytatywnie zawsze jeździłyście im dawać te jabłka? I na koniec najlepsze - dopiero jak poszedł z buta gdzieś to otworzyły się wam oczy? To wcześniej przepraszam co, stały w pałacu, myli im dupy i karmione były ptasim mleczkiem?
wątek zamknięty
nie rozumiem po co ta krytyka ... To chyba nie czas i miejsce ? Faktycznie jest to kwestia informacyjna , ale teraz chodzi głównie o źrebaczka . Zaczęłyśmy temat od Skocza , aby uświadomić Wam i pokazać do czego może dojść . Poza tym chcemy poznać opinię ludzi z zewnątrz , bo NIE KAŻDY JEST TEGO SAMEGO ZDANIA , O CZYM SIĘ PRZEKONAŁYŚMY
wątek zamknięty
jakiej pomocy potrzebuje zrebak? jest do oddania? na sprzedaz?
wątek zamknięty
ja jestem właścicielem baby piszcie do mnie kochani teraz ja wyjaśniam sytuacje...  miałem 5 koni mam teraz 3
stajnia nie jest najlepiej zbudowana ale daje koniom wystarczające schronienie od deszczu i wiatru ... przetrwała ta ostra zimę także nikt mi nie może powiedzieć  że jest źle zbudowana... klacz baby dostała silnej kolki ,która wywołała skręt jelit u niej... p . Jasonek  twierdzi ,że dawałem jej zgniły owies z robakami ... wszystkie konie dostawały owies  był on lekko zakurzony a robakami były duże żuki( 2 na 20 kg owsa) które łatwo można było wybrać także po przecedzeniu przez sito i 2 krotnym płukaniu owies nadawał się do spożycia🙂   Jakoś 2 tygodnie przed śmiercią baby podszedł do mnie pan mówiąc ,że to jego stodoła i on tym owsem karmi kury...  także przed ostatnie 2 tygodnie konie nie dostawały tego owsa... uważacie ,że kolka mogła trwać dwa tygodnie ?? nie sądzę ... Pani Małgorzata Jasonek jeździła w ... tarpanie - gdzie wszystkim z góry na dół obrobiła tyłki ponieważ ją wyrzucili bo podejrzewali ją o kradzieże ..( ja tam wiem tylko o ogłowiu,, ) był wypadek w chróstniku 3 konie zginęły - pani Małgorzata Jasonek pierwsza się zjawiła - ja myślę ,że od tego sa odpowiednie służby interwencyjne ... Pracowałem w fundacji i pewnego razu p. Gosia przyszła do fundacji z 3 koleżankami ,, w zamian za pomoc chciała jeździć ... Jednak pani Małgorzata zaczęła robić samowolkę sobie ... siodłała konie kiedy chciała i wyjeżdzała samotnie w tereny bez pozwolenia dlatego już tam nie jeździ.. potem zaczęła jeździc u mnie nie byłem za tym za bardzo, jednak moja dziewczyna to była jej najlepsza koleżanka także pozwoliłem ... Rozpacza teraz biedne koniki można było tego uniknąć ... lecz nigdy tej klaczy nie wyczyściła nie wysprzątała jej boksu , nie wzięła na spacer ... a teraz rozpacza... ten jej smutek jest na pokaz  i tylko aby była na pierwszych stronach sensacji... ona kocha konie?? myśle że bardziej dopalacze alkohol i inne świnstwo poza tym bardzo lubi seks,,   ale to nie ważne  ..........
koń skocz - dostałem go na wieczną dzierżawę  - 2 tygodnie się nim zajmowałem i wszystko było ok....  bardzo chciałem iść na pielgrzymkę dlatego szukałem kogos kto zaopiekuje się końmi pani Gosia obiecała ,że się podejmie i to był mój błąd... po 7 dniu musiałem zjechać ponieważ pani Gosia nie dopełniła obowiązku ... kiedy zastałem go w boksie Mój ogier magnat stał z nim i go gryzł ponieważ źle je zamknęła - ja uważam ,że zrobiła to specjalnie z zazdrości ,że dostałem tego konia za darmo  ... wezwałem WETERYNARZA i dał mi blue spray i zastrzyki ... TE RANY , które wywołał ogier przez p. Gosię z powodu jej nieodpowiedzialności i przez  mnie ,że ją ,, zatrudniłem ... kosztowały mnie 150 zł  rany juz ładnie się pogoiły strupki odleciały miała urosnąć jeszcze sierść  ... Miał jedną tą poważną ranę , która wymagała szycia ale już było za późno ... rana po antybiotykach ładnie się ścieśniła jak widać na zdjęciach pani Gosi .. ,, nie taki wilk straszny jak go malują ... za wynajem stajni płacę 500zł na miesiąc  konie są od roku w tej stajni takżę po to żeby JE zabić ?! trochę nienormalne ... RADZIŁBYM UWAŻAĆ NA TĄ PANIA WSZĘDZIE GDZIE BĘDZIE CHCIAŁA JEŹDZIĆ ... TO PODSTĘPNĄ OSZUSTKA TAKŻE NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ ... POZA TYM ZAPRASZAM DO LUBINA I ZOBACZCIE TE ZABIEDZONE ZAGŁODZONE WYCHUDZONE KONIE ... POZDRAWIAM WSZYSTKICH VOOLTOWICZÓW
wątek zamknięty
O,żesz.....  😵
A ja żałowałam,że na urlopie nie mam seriali meksykańskich.
Proszę-jakie zwroty akcji.
wątek zamknięty
Hehehe  😂
Jestem w szoku, ile ja się o sobie rzeczy dowiaduję.
Ale nie no Kamilku ładnie Ci to wyszło 👍
wątek zamknięty
Kamil - a co Ci do tego, że ktoś lubi seks. Nikt nie pisze, że Ty z Myszą sypiacie ze sobą ile wlezie. Weź zajmij się swoją stajnią.
To żałosne co napisałeś.
Tylko wy nie widzicie waszych błędów. Ty i Klaudia. Dlaczego tyle osób wam mówi, że coś nie tak jest u was. Coś chyba w tym jest.
A skocz nie miał strupków tylko otwarte rany. Nie miał też jednej rany. Na całym ciele ma!

wątek zamknięty
A.   master of sarcasm :]
24 sierpnia 2010 18:01
O,żesz.....  😵
A ja żałowałam,że na urlopie nie mam seriali meksykańskich.
Proszę-jakie zwroty akcji.


alez to lepsze niz Niewolnica Isaura...  😎
wątek zamknięty
hahahahah to się uśmiałam jak weszłam na wątek
wątek zamknięty
No nie tylko ty Martuś, chyba wszyscy  😂
wątek zamknięty
A.   master of sarcasm :]
24 sierpnia 2010 18:04
co do seksu, to ja tez bardzo lubie, nie jestem zakonnica, zeby siadac na swieczke...


😎
wątek zamknięty
co do seksu, to ja tez bardzo lubie, nie jestem zakonnica, zeby siadac na swieczke...


😎


haha dobre z tą świeczką 🙂

no ale przecież seks to zuooo!
wątek zamknięty
A mi w takim przerzucaniu się odpowiedzialnością najbardziej brak zawsze, by to miało ręce i nogi, a nie tylko głośniej szczekający pysk.
Często wypowiedzi po prostu trudno zrozumieć.
wątek zamknięty
hmm więc A. chyba też nie kocha koni , skoro lubi seks xD   hahhahaha , porażka ...
wątek zamknięty
Aprillo , rozumiem, że wiele tu niejasności , wiec gdybyś chciała wiedzieć coś konkretnego , coś co rozjaśniłoby sytuację - służę pomocą 🙂
wątek zamknięty
A.   master of sarcasm :]
24 sierpnia 2010 18:13
[quote author=A. link=topic=30823.msg686252#msg686252 date=1282669460]
co do seksu, to ja tez bardzo lubie, nie jestem zakonnica, zeby siadac na swieczke...


😎


haha dobre z tą świeczką 🙂

no ale przecież seks to zuooo!
[/quote]

ja jestem naukowcem i wierze w Charlesa Darwina  😎 you and me babe we ain't nothing but mammals so do it like they do on the Discovery channel

😎 😎 😎
wątek zamknięty
Love edycja się kłania  😉
No i właściciel koni, wyjaśnia sprawę po swojemu. Tak było jest i będzie, zawsze gdy jedni sprawę naciągają, drudzy kolorują na swoją korzyść. Prawda jest jak dupa, każdy zawsze będzie znał swoją. Tymczasem to wszystko leży na środku. Gdy dzieje się coś złego, a raczej staje się jakaś tragedia dopiero nie którym otwierają się oczy, pytanie gdzie mieli je wcześniej. No właśnie nikt nie odpowiedział na moje poprzednie pytania, czyli rozumiem że konie miały marmurem wykładane ściany, masaż po obiedzie, saunę i solarium, a jak poszedł na pielgrzymkę to niby czar prysł? Gdzie byliście moi drodzy państwo wcześniej?
wątek zamknięty
osobiście nie znałam tej 'stajni' wcześniej , przykro mi .
wątek zamknięty
No to tym bardziej nie rozumiem  🙄 Kto jest właścicielką/elem konia ze zdjęć? Jest tu? 👀
wątek zamknięty
mówisz o właścicielce sprzed całej akcji , właścicielach z Lubina , czy aktualnej właścicielce ?😀
wątek zamknięty
Czyj jest ten chudy, pogryziony koń? Kto jest jego właścicielem i za niego odpowiada?
mówisz o właścicielce sprzed całej akcji , właścicielach z Lubina , czy aktualnej właścicielce ?😀


Nie ma co, gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść, nie dziwię się że ten koń tak skończył.
wątek zamknięty
Ten chudy , pogryziony koń od CZTERECH dni jest mój .
wątek zamknięty
skoro watek powstal dla zrebaka, to czemu nikt nie chce powiedziec, czego zrebakowi potrzeba?
wątek zamknięty
Presja , nie zrozumiałaś .  To , że przed całą akcją miał właścicielke , to chyba logiczne . Owa właścicielka musiała go oddać i oddała  w rzekomo 'dobre ręce' i w Starym Lubinie miał swojego właściciela . Aczkolwiek z powodu złych warunków i złego stanu konia , został odebrany .
wątek zamknięty
Love edycja się kłania  😉
No i właściciel koni, wyjaśnia sprawę po swojemu. Tak było jest i będzie, zawsze gdy jedni sprawę naciągają, drudzy kolorują na swoją korzyść. Prawda jest jak dupa, każdy zawsze będzie znał swoją. Tymczasem to wszystko leży na środku. Gdy dzieje się coś złego, a raczej staje się jakaś tragedia dopiero nie którym otwierają się oczy, pytanie gdzie mieli je wcześniej. No właśnie nikt nie odpowiedział na moje poprzednie pytania, czyli rozumiem że konie miały marmurem wykładane ściany, masaż po obiedzie, saunę i solarium, a jak poszedł na pielgrzymkę to niby czar prysł? Gdzie byliście moi drodzy państwo wcześniej?


ja wiele razy zabierałam głos przed, jednak jak grochem o ścianę. Oni wiedzą lepiej. Tak jak i teraz. Nie warto się wysilać. Ja się ścierałam, próbowałam pomagać i jak mi się pięknie odpłacili.  🙄
wątek zamknięty
A.   master of sarcasm :]
24 sierpnia 2010 18:31
Presja , nie zrozumiałaś .  To , że przed całą akcją miał właścicielke , to chyba logiczne . Owa właścicielka musiała go oddać i oddała  w rzekomo 'dobre ręce' i w Starym Lubinie miał swojego właściciela . Aczkolwiek z powodu złych warunków i złego stanu konia , został odebrany .


To jest jakas kompletnie wymijajaca odpowiedz.
wątek zamknięty
skoro watek powstal dla zrebaka, to czemu nikt nie chce powiedziec, czego zrebakowi potrzeba?

Metka,dobra duszo- to nie jest wątek z prośbą o pomoc- tylko takie zapasy w błocie.
Tak zrozumiałam.
wątek zamknięty
wymijająca ?
wątek zamknięty
No to właścicielka, faktycznie przejmuje się koniem nie ma co  😉 Odbiera i powierza kolejnym osobom, brawo, brawo dla niej. Odpowiedzialność ma na drugie imię zapewne. Pozdrowienia dla niej za troskliwą opiekę i zainteresowaniem własnym czworonogiem  😵 Słów brak..
Ja nie mam nic do was, serio. Wierzę w wasze dobre intencje. Mam wątpliwości do pseudo właścicielki. Naprawdę, dorosła  osoba nie zachowuje się w ten sposób. Nie dziwię się że ludzie mogą mieć jakieś pretensje do niej, uzasadnione zresztą. Pomijam fakt czym był karmiony, gdzie stał. Ktoś kto oddaje konia chce chyba wiedzieć jak to będzie wyglądało, tu widać że generalnie chodziło o pozbycie się problemu z głowy. Nie płacić, nie myśleć i niech się z nim dzieje co chce. Cierpienie - powiedz mi, dałabyś konia nie sprawdzając odpowiednio wcześniej jakie będzie miał warunki? Ludzie zadajcie sobie takie jedno podstawowe pytanie. Powierzylibyście konia w miejsce o którym nie macie pojęcia? Co ma do tego to czyja jest to stajnia, ktoś kto decyduje się na taki krok powinien nawet pominąć fakt że koń będzie stał u przyjaciela, przyjaciółki. Kiedyś miałam podobną sytuację, mogłam postawić konia u znajomej. Powiedziałam jej prosto, nie ma w Twojej stajni warunków dla mojego konia. Nie oznacza to że jest księciem i musi mieszkać w pałacu. Chodziło o to że nie było pastwiska, za mały boks i bardzo mały wybieg koło domu.  Jeżeli nawet teraz, właścicielka oddaje konia kolejnej osobie, to wybaczcie o czym to świadczy? Dla mnie to straszna ale to straszna dziecinada. Wolałabym konia sprzedać w dobre ręce i nie mieć chociaż pretensji do siebie że go oddawałam byle gdzie i byle komu żeby tak się poniewierał.
wątek zamknięty
Taniu! Taniu!

'Faktycznie jest to kwestia informacyjna , ale teraz chodzi głównie o źrebaczka . Zaczęłyśmy temat od Skocza , aby uświadomić Wam i pokazać do czego może dojść . '

no ale patrz... pisza, ze o zrebaczka chodzi. ja koffusiam zrebaczki! bardzo chce mu pomoc. tylko nie wiem, jakiej on pomocy potrzebuje. nie chce, zeby skonczyl jako Skoczylas. swoja droga... to TEN Skoczylas? nie mamy tutaj jego wlascicielki przypadkiem_
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.